בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

אמא רעה

walking dead
לפני 11 שנים • 29 בינו׳ 2013
walking dead • 29 בינו׳ 2013
Sparafucile כתב/ה:
free spirit כתב/ה:
עונש מוות, אבל לא לפני שהייתי מחוררת לה את כל הגוף עם אקדח סיכות.

מחריד.

בסדר, איראן כבר פה.

תפסיקי לחשוב מהלב ותחשבי מהראש, שכן העולם הוא פועל על פי חוקים ולא על פי גחמה של אישה שמרגישה "מחריד".

מה נסגר איתך? מה הקשר לאיראן עכשיו?

בוא ונחשוב מהראש. בסדר. לקחת ילד בן 3 לעבור תהליך ארוך ומכאיב ללא כל צורך או הצדקה רפואית שגם הולך להטיל בו מום למשך חייו...

כן, אני נשארת עם אקדח הסיכות שלי. מחריד. ואתה תישאר עם עולם החוקים העקום שלך שבו כנראה מותר להתעלל בילדים סתם.
המלט
המלט • 29 בינו׳ 2013
free spirit כתב/ה:
Sparafucile כתב/ה:
free spirit כתב/ה:

מחריד.

בסדר, איראן כבר פה.

תפסיקי לחשוב מהלב ותחשבי מהראש, שכן העולם הוא פועל על פי חוקים ולא על פי גחמה של אישה שמרגישה "מחריד".

בוא ונחשוב מהראש. בסדר. לקחת ילד בן 3 לעבור תהליך ארוך ומכאיב ללא כל צורך או הצדקה רפואית שגם הולך להטיל בו מום למשך חייו...

כן, אני נשארת עם אקדח הסיכות שלי. מחריד. ואתה תישאר עם עולם החוקים העקום שלך שבו כנראה מותר להתעלל בילדים סתם.

מתוך עולם החוקים של פרי ספיריט: לפני הוצאה להורג מחוררים את הגוף בסיכות.
walking dead
walking dead • 29 בינו׳ 2013
המלט כתב/ה:
free spirit כתב/ה:
Sparafucile כתב/ה:
free spirit כתב/ה:

מחריד.

בסדר, איראן כבר פה.

כהרגלך בקודש, מסלף דברים שכתבתי ומעוות אותם לגמרי. תגיד לי את האמת, נכון שאתה מקבל את הזיקפה של החיים כל פעם שיש לך הזדמנות כזו?
המלט
המלט • 29 בינו׳ 2013
free spirit כתב/ה:
המלט כתב/ה:
free spirit כתב/ה:
Sparafucile כתב/ה:
free spirit כתב/ה:

מחריד.

בסדר, איראן כבר פה.

כהרגלך בקודש, מסלף דברים שכתבתי ומעוות אותם לגמרי. תגיד לי את האמת, נכון שאתה מקבל את הזיקפה של החיים כל פעם שיש לך הזדמנות כזו?

את בנאדם אלים ומפחיד. ממש לא מעורר זיקפה.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 29 בינו׳ 2013
מי שאומר שילד/נער לא נימול אינו מרגיש את עצמו "חוצן" טועה. שירותי בית ספר, טיולים שנתיים, צה"ל. כל התקופה במהלכה ילדים מגלים את המיניות שלהם תהיה קשה לו כפליים. כל מי שאומר שלמבוגר ולילד כואב באותה מידה, שוב טועה. תהליך הריפוי אצל התינוק נמשך ימים ספורים והילד כמעט ולא סובל (האחרון שלי הסתפק במוצץ טבול ביין להרגעת כאבים). מכאבי בטן ושיניים הם סובלים הרבה יותר. יש לי שישה ילדים שלושה מהם בנים. תאמינו לי שאני יודע. עבור מבוגר מדובר בתקופת אישפוז וגם בתהליך ריפוי ממושך. הבחור האחרון שעשה ברית מילה בסביבה שלי שכב בבית במשך שבועיים. גם הטיפול הרבה יותר מורכב, גם הטלת שתן הרבה יותר כואבת, גם הרכב השתן שונה ולכן קיים סיכוי רב יותר לפתח זיהומים.

שלושת בניי עברו ברית מילה אצל כירורג ילדים במרפאה פרטית בפתח תקווה. קיים איגוד של כירורגים שחלקם גם מוהלים עבור אלה שרוצים לבצע את הברית כדת משה וישראל אבל מבלי לסכן את התינוק ומבלי להפקיר אותו בידיו של מוהל פשוט. קיבלנו מהמנתח ייעוץ ולווי ובפעם אחרונה, אפילו המלצה להשהות את הברית בשבועיים כדי שיעלה קצת יותר במשקל. היו די והותר מקרים בארץ של ילדים שנפטרו עקב זיהומים שונים כתוצאה מברית מילה. ובכלל, מדובר בניתוח וילד שעובר ברית צריך לחזור הביתה ולשכב במיטה ולא באמצע אולם בזמן שהמבוגרים עושים סביבו לו לו לו לו (או איך שלא קוראים לזה).

בשלושת המקרים התלבטתי מאוד, קראתי המון מאמרים, שוחחתי עם חברים עולים ואני חושב שאלמלא העובדה הראשונה שציינתי, הייתי מניח לבניי להחליט בעצמם כשיתבגרו. לא נורא, גם הדת וגם משה יחכו.
שוסי
שוסי • 29 בינו׳ 2013
קוראים לזה צהלולים.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 29 בינו׳ 2013
זונת סושי אייכן כתב/ה:
קוראים לזה צהלולים.

כמעט שאלתי אותך מה הקשר בין ברית לצה"ל. תודה, לא הכרתי את המילה הזאת בעברית (בערבית דווקא כן).
בלוסום​(לא בעסק)
לפני 11 שנים • 30 בינו׳ 2013
בלוסום​(לא בעסק) • 30 בינו׳ 2013
לילית חדשה כתב/ה:
blossom כתב/ה:
לילית חדשה כתב/ה:
מלכתא כתב/ה:
אוקיי, ואם נניח לרגע שמרבית ההורים סבורים שברית מילה זה דבר בריא עבור תינוקם,
האם גם כאן התינוק, חסר המודעות העצמית, צריך לבחור האם לעשות ברית מילה או לא?

מבחינתי?
אם אין סיבה קונקרטית- דהיינו בעיה שמצדיקה את אותו חיתוך בגוף הילד
ולא הנחה מעורפלת כלשהי שזה יותר בריא עבור הילד
(ובכוונה אני אומרת הנחה כי עדיין יש מחקרים שמראים אחרת)
אם הילד יכול ללא בעיה מיוחדת לבצע את ההליך בבגרותו- אם אין עילה מיידית לביצוע ההליך
אז
מבחינתי- זו צריכה להיות ההחלטה של הילד כשיגיע לגיל בו הוא כשיר להחליט
ולא של הוריו

אבל יש בעיה. אני מבינה את הבחירה החופשית וכו' - אבל איפה הבחירה החופשית שלו להיות חריג כל כך? והוא יסבול שנים של מוזרות בגלל הוריו - איפה ההתחשבות בו?

מעבר לזה שאחד הרעיונות המרכזיים הוא-
את המילה אפשר לבצע בכל גיל
אבל- אי אפשר להפוך אותה

על אותו משקל- אי אפשר לטעון שילד נימול נחשב לחריג בחברה מעורבת בה יש מיעוט יחסי של יהודים/ מוסלמים?
האם זוג שעבר למקום בו הנוהג החברתי הוא לימול נשים/ לכרוך את כפות הרגליים כדי לשמור עליהו קטנות/ להאריך את הצוואר או את התנוכים/ לכרות אוזן או אצבע ברגל הילד- וכולם עושים את זה לילדים שלהם האם אותו זוג הורים צריך גם לעשות את זה לילדם?

שאלות טובות שאין לי עליהן תשובות.
לגבי החלק שבו כתבת "על אותו משקל..." - ברית מילה היא דבר נפוץ מאד בעולם ולא רק בקרב יהודים או אנשים דתיים - אלא כאקט בריאותי.
אני מודעת היטב לבעיתיות שזה בלתי הפיך וכו' - אך כך גם הנזק שנגרם לאלה שבחרו בשבילם לא לעשות זאת, וצריכים לבחור בכך אחרי שנים...
ושוב, לגבי שאר המנהגים שציינת, בעיני ובעיני רבים הם נראים לא אנושיים, אך אני מבינה שכך גם ברית מילה בעיני רבים...
מלכתא
מלכתא • 30 בינו׳ 2013
אגב, ברית מילה זה כן הפיך בניתוח.
walking dead
walking dead • 30 בינו׳ 2013
מלכתא כתב/ה:
אגב, ברית מילה זה כן הפיך בניתוח.

חיפשתי מידע בנושא הזה ולא מצאתי. תוכלי בבקשה לתת לי קישור? פשוט קשה לי להאמין בכך משום שברגע שמדובר ברקמה שהוסרה, אין דרך להחזירה באופן שתהיה גם מתפקדת (הרי מדובר ברקמה מלאת עצבים, משהו שאי אפשר באמת לשחזר...)

המלט, באמת. לשמוע כאלו דברים מדובון אכפת לי צמרירי וורדרד כמוך? בהחלט מיציתי את הדיון עמך, לנצח.