ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

על הדדיות

זאלופון​(שולט)
לפני 11 שנים • 28 באפר׳ 2013
זאלופון​(שולט) • 28 באפר׳ 2013
מלכתא כתב/ה:
זאלופון, ניסחת את זה מצויין והבאת אחלה דוגמא ליחסים תקינים,
אז אולי אני אמשיך ואשאל,
מה היית מייעץ לצד אחד בזוגיות שהוא מרגיש שהוא נותן יותר מהצד השני? (אני יודעת מה אני עניתי כשנשאלתי על כך, אבל מעניין אותי מה אחרים יאמרו).
הרי כל העניין הוא לא "פנקסנות" (נו באמת, יש אנשים כאלו?) אלא ההרגשה האישית והציפייה להחזיר- בין אם זה באהבה, דאגה או וואטאבר... במילים אחרות, זוגיות הרי לא יכולה להיות חד צדדית.

לו היה מישהו פונה אליי בסוגיה כזו, הייתי מנסה להבין למה הוא מתכוון כשהוא אומר שהוא נותן יותר מהצד השני. הייתי שואל אותו אם הוא מרגיש שהוא עצמו צריך לאהוב פחות, לדאוג פחות או לתת פחות על מנת שיהיה שוויון. אני מניח שהתשובה היתה שלילית, מאחר והכוונה ב"אני נותן יותר מהצד השני" היא למעשה "הצד השני לא נותן לי מספיק כדי צרכי". כלומר שבלי שום קשר לכמה שאותו אדם נותן, הבעיה שלו קשורה אך ורק למה שהוא מקבל.
כשזה מנוסח כך, עומדות בפניו 3 אפשרויות: לנסות באופן אקטיבי ובאמצעות תקשורת ישירה לקבל מבן זוגו את מה שחסר לו, להתאים את הרצונות שלו למה שהוא מקבל, או לעזוב. הייתי ממליץ לנסות את האפשרות הראשונה לפני שתי האחרות ולא להאחז בה בכל מחיר אם נוסתה וכשלה.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
אני לא לגמרי פוסלת את המילה "נתינה", כי יש לה פרשנות רגשית שאני דווקא מבינה, ורובנו מכירים את התחושה שאנחנו "נותנים" ו"מקבלים" - אהבה ונגזרותיה.

וכן חוויתי את התחושה הזאת, שאני "נותנת" יותר. בעצם, התיאור המדוייק שלה יהיה "לי אכפת יותר". אפשר להרגיש את זה בהיענות לבקשות, במידת הזמן שמוכנים לפנות עבורך, במוכנות להתאמץ בשביל לעזור/לשמח. מרגישים את זה היטב גם בסקס, אם צד אחד משקיע את הנשמה והצד השני "עושה טובה".
אבל זה דבר שבלתי אפשרי למדוד. לגמרי-לגמרי בלתי אפשרי.

קרה לי שהרגשתי שאני לא מקבלת מספיק, כאשר במציאות בן הזוג שלי בילה את כל היום רק בלחשוב איך לשמח אותי, עשה בשבילי המון ויתורים, וניסה כמיטב יכלתו להעניק לי ללא גבולות. אז למה הרגשתי ככה? כי במקרה, כל מה שהוא עשה לא קלע לדבר האחד שבמקרה הייתי צריכה. אז מה, זה אומר שלא הייתה הדדיות? לא, זה אומר שהשאלה הזאת לא רלוונטית. הייתה חוסר התאמה.
מלכתא
מלכתא • 28 באפר׳ 2013
יולי Yuli כתב/ה:

אני לא יכולה פשוט לומר "אני בעד הדדיות" ולהרגיש שאמרתי משפט תוכני. זה פשטני מידי.

למה לא?
בתאוריה, את לא בעד שוויון? לא בעד שיהיה שיתוף פעולה?

זה נשמע מאוד מרוחק.
ונכון, אי אפשר לשנות אנשים. אבל רובכם מדברים מהצד שמקבל יותר ונהנה יותר? ומה עם הצד שנותן יותר ונהנה פחות?
אז להיפרד, בשורה התחתונה?
זה ממש לא מה שאני ייעצתי....
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני 11 שנים • 29 באפר׳ 2013
מלכתא כתב/ה:
יולי Yuli כתב/ה:

אני לא יכולה פשוט לומר "אני בעד הדדיות" ולהרגיש שאמרתי משפט תוכני. זה פשטני מידי.

למה לא?
בתאוריה, את לא בעד שוויון? לא בעד שיהיה שיתוף פעולה?

זאת שאלה מכשילה. הכל תלוי.

ברוב המקרים זה לא "יותר/פחות". אם מרגישים לא מסופקים אפשר לדבר על זה, אפשר להוריד ציפיות, ואפשר לסיים את הקשר. כל זה כבר נאמר. את רואה אפשרות רביעית?
רק שני​(אחרת)
לפני 11 שנים • 1 במאי 2013

בדס"מ ומשחקי שליטה

רק שני​(אחרת) • 1 במאי 2013
לדעתי הדדיות היא מילה שלא שייכת לכאן הרי משחקי שליטה בסופו של דבר מבוססים על חוסר שוויון בין שני התפקידים ומה שמותר לצד אחד לא בהכרח מותר לצד השני והדברים ברורים ומוסכמים על שני הצדדים מההתחלה
dogs of lust

Re: בדס"מ ומשחקי שליטה

dogs of lust • 1 במאי 2013
QSTF כתב/ה:
לדעתי הדדיות היא מילה שלא שייכת לכאן הרי משחקי שליטה בסופו של דבר מבוססים על חוסר שוויון בין שני התפקידים ומה שמותר לצד אחד לא בהכרח מותר לצד השני והדברים ברורים ומוסכמים על שני הצדדים מההתחלה

הדדיות זו לא מילה נרדפת לשיוויון
רק שני​(אחרת)

בדס"מ ומשחקי שליטה

רק שני​(אחרת) • 1 במאי 2013
מלכתא

מלכתא • 1 במאי 2013
rosa כתב/ה:
QSTF כתב/ה:

נכון מאוד, זה לא.
ויחד עם זאת, אחזור ואדגיש,
שבכל מערכת יחסים, גם בדסמית- צריכים להיות גם שוויון וגם הדדיות.
אלא, שבניגוד למערכת יחסים ונילית-
השוויון וההדדיות מתבטאים בצורה שונה.
שוויון בדסמי זה ששולטת אוכלת על שולחן ונשלט שאוכל על הרצפה לצדה.
the rain song

the rain song • 1 במאי 2013
מלכתא כתב/ה:
rosa כתב/ה:
QSTF כתב/ה:

נכון מאוד, זה לא.

לא "צריך" שום דבר בשום מערכת יחסים.
יש נשלטים שאוכלים על הרצפה רק אחרי שהיא סיימה והלכה להזדיין עם גבר אחר. שולט כמובן
הכרתי כבר כל כך הרבה אנשים ששיוויון בזוגיות שלהם גורם להם לברוח. הדבר האחרון שהם רוצים זה שיוויון.
מלכתא

מלכתא • 1 במאי 2013
the rain song כתב/ה:
מלכתא כתב/ה:
rosa כתב/ה:
QSTF כתב/ה:

נכון מאוד, זה לא.

לא "צריך" שום דבר בשום מערכת יחסים.
יש נשלטים שאוכלים על הרצפה רק אחרי שהיא סיימה והלכה להזדיין עם גבר אחר. שולט כמובן
הכרתי כבר כל כך הרבה אנשים ששיוויון בזוגיות שלהם גורם להם לברוח. הדבר האחרון שהם רוצים זה שיוויון.

נכון, "צריך"למערכת יחסים בריאה.
ובכן, אם יש אנשים שיש להם בעיות כאלו או אחרות עם מחויבות או שאר הדברים, אני אישית לא חושבת שזאת מערכת יחסים בריאה.