לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

כמה מילים על סולידריות (ותרומות)

Madame T​(שולטת)
לפני 9 שנים • 20 במרץ 2015

אלימות מילולית

Madame T​(שולטת) • 20 במרץ 2015
הכפשות, קללות, 'איחולים' רעים כאלה ואחרים הינם מיותרים ופוגעים, גם בימין וגם בשמאל.

בסופו של דבר כולנו בני עם אחד, על כל גווניו הרבים והמגוונים וצריכים לחיות יחד, לטוב ולרע.

אני ילידת הארץ הזאת ומבחינתי אין ארץ אחרת, אבל קודם כל צריך להשכין שלום בתוך ארצנו, ביננו לבין עצמנו.
להבין שיש דעות אחרות, חילוקי דעות, חוסר הסכמה
ובוודאי לא לגרום לכך שדעה מסוימת של אדם, לכאן או לכאן, תגרום לכך שלא יעזרו לו או יחרימו אותו, או מה שלא יהיה.

אין לנו ארץ אחרת ועל הארץ הזאת כולנו צריכים לשמור. זו לא קלישאה, זו עובדת חיים. החיים שלנו כאן...
פייה{O}
פייה{O} • 20 במרץ 2015
קיטיארה כתב/ה:
לקחו את האזורים הבוחרים והחליטו לשפוט את הבחירה שלהם לפי הסטטיסטיקה-
התעלמו לחלוטין מכל עיקרון חשאי, כבוד לבחירה או מהעובדה שמאחורי מספר האחוזים יש אנשים בשר ודם עם מחשבות שונות ושיקולים שונים- הכלילו אותם, שפטו אותם ואז גם גזרו את דינם.

בהתאם לסטטיסטיקות מה שבאמת גוזר את דינם, למרבה הצער, זה שעל מנת לשמר את עצמו האינטרס הברור של השלטון הינו להשאיר את האוכלוסיה העיקרית שבחרה בו אומללה, עניה, חסרת השכלה, מיואשת ומפוחדת.
אחרת הם עוד עלולים חלילה להפוך לשמאלנים מתנשאים.
רז78{מלאך שחור}
רז78{מלאך שחור} • 20 במרץ 2015
פייה כתב/ה:
קיטיארה כתב/ה:
התעלמו לחלוטין מכל עיקרון חשאי, כבוד לבחירה או מהעובדה שמאחורי מספר האחוזים יש אנשים בשר ודם עם מחשבות שונות ושיקולים שונים- הכלילו אותם, שפטו אותם ואז גם גזרו את דינם.

בהתאם לסטטיסטיקות מה שבאמת גוזר את דינם, למרבה הצער, זה שעל מנת לשמר את עצמו האינטרס הברור של השלטון הינו להשאיר את האוכלוסיה העיקרית שבחרה בו אומללה, עניה, חסרת השכלה, מיואשת ומפוחדת.

ושוב התנשאות,
את כתבת הרגע שציבור הבוחרים של הימין הוא אומלל, עני, חסר השכלה, מיואש ומפוחד?

אני מעדיף לא לכתוב מה שאני חושב על כמוך ושכמותך.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 20 במרץ 2015
פייה כתב/ה:
מזמינה אתכם לקרוא כמה טוקבקים בדפי הפייסבוק של זהבה גלאון או תמר זנדברג למשל.
כמה פנינים (הכל מועתק מהדף של תמר זנדברג, כתגובה לסלפי שלה עם הפתק של מרצ):

מאחל לך שיאנוס אותך סודני
היום תמותו עוכרי ישראל
צריך לשלוח אותך לדאעש
תעברי לעזה שיזיינו אותך ערבים בפה
שמאלנים מסריחים אתם צריכם רק למות
וכו וכו וכו.

לא יודעת, אני אישית מעדיפה קצת התנשאות על פני אלימות חסרת מעצורים.
ותראו לי תגובות כאלו שמופנות מהשמאל לימין.
אבל מה אני מבינה, מיעוט יפה נפש שכמותי.

זה הרבה יותר גרוע מההתנשאות, אבל לא באמת מקביל בעיניי. מבחינתי החלוקה היא לא רק לימין מול שמאל, אלא גם לאנשים מול בהמות בתוך כל קבוצה. מי שמתנסח ככה הוא בלי ספק מהבהמות. אין לי בהמות בחיי, לא כאלה ולא מקביליהן משמאל, אלה שעבורם כל ימני הוא רוצח ופשיסט. הם לא חברים שלי, הם לא חברים של חברים שלי, אני לא רואה אותם בפיד, ואני נוטה להאמין שגם אם הם לא נדירים, הם עדיין שוליים. האנשים שעמם אני בא במגע, ישיר או עקיף, ימנים או שמאלנים, הם לא מהסוג הזה בכלל.

לעומת זאת, יש לי בחיי המציאותיים והוירטואליים המון אנשים טובים מהשמאל, בהחלט אנשים ולא בהמות, שמתבטאים ברוח מה שכתבה בכוח (אם כי לא עד כדי הקיצוניות של "לא לתת", שעצבנה את רובם עד מאד). זה יותר נוגע בי בגלל שהם יותר קרובים אליי ובגלל שהם ראויים בעיניי להערכה ולהתייחסות. אלונות קמחיות וברוכים מרזלים לא מעניינים אותי. אנשים טובים, מימין ומשמאל, כן מעניינים.
שוסי
שוסי • 20 במרץ 2015
אני חייבת להודות שמעולם לא הבנתי איך שמאל כמו מר"צ שהכי מחוייב לסוציאליזם נתפס כמתנשא. לעומת ביבי שהצהיר לא פעם על היותו קפיטליסט.

זאלו,
את אותו ויכוח היה לי עם בן זוגי שיחיה.הוא טען שהשמאל פשוט לא מסביר את עצמו נכון לאוכלוסיות מונמכות.

העניין הוא כזה: הייתי בנוער מר"צ, הייתי בעצמי מגיעה וחוזרת כמה פעמים בשבוע לפריפריה עם מצרכי מזון שהתרמנו.האנשים שם היו מודים בפה מלא שהיחידים שבאמת תומכים ועוזרים כשלא בתקופת בחירות זו מר"צ.
ועדיין,הם גם הודו שלא יצביעו למר"צ לעולם."כי נכון שלביבי הרבה פחות איכפת מאיתנו אבל הוא נכנס בערבים". (ציטוט מדויק אגב)
שוסי
שוסי • 20 במרץ 2015
אגב,התנשאות זו גם סוג של אלימות השייכת לעולם השיח של "אלימות סימבולית".
A v​(שולט)
A v​(שולט) • 20 במרץ 2015
רז78 כתב/ה:
פייה כתב/ה:
קיטיארה כתב/ה:

ושוב התנשאות,
את כתבת הרגע שציבור הבוחרים של הימין הוא אומלל, עני, חסר השכלה, מיואש ומפוחד?

אני מעדיף לא לכתוב מה שאני חושב על כמוך ושכמותך.

רז יש פה סתירה קטנה..

מצד אחד הם קוראים לנו "שבעים" כמי שנהנים ממשמני החיים.. ואז מציגים אותנו בתור אומללים icon_smile.gif

מצד אחד הם בוכים שהם מסכנים ואין להם כסף לקנות דירות ומילקי..

ובאותה נשימה אומרים שהם העשירים והחכמים ולא יממנו אותנו..

הם החכמים אבל לא מצליחים לשכנע את הילידים לעשות כרצונם.

הם מנכסים לעצמם את כל הטוב.. דמוקרטיה פלורליזם סוציאליזם אהבה ושויון..

ומצד שני הכרעת הבוחר...לא לרוחם(שזה בסדר) אבל מאיימים שיעזבו.. ולא "יתרמו" יותר.

בבחירות הבאות יש מצב שביבי אף ינצח בגדול יותר כי הכול נגזר ונשמר.

הם מאשימים שאנחנו קפיטלסטים חזירים.. יש עיר יותר קפיטליסטית מ(מדינת)תל אביב?

ולבסוף תודות.

תודה לגרבוז ולאלפים שהריעו לו וגיחכו. אתם שווים לנו בערך 5 מנדטים.

תודה לעוז ולכל אלה שהריעו לו אתם לפחות שווים שני מנדטים לנו icon_smile.gif

ותודה לסובול וחבריו ששווה לפחות שלושה מנדטים.

הרבמון תודה בלעדיכם בטח לא היה ניצחון כל כך ברור.

שתהיה שבת של חיוך icon_smile.gif
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 20 במרץ 2015
ז ס א כתב/ה:
אני חייבת להודות שמעולם לא הבנתי איך שמאל כמו מר"צ שהכי מחוייב לסוציאליזם נתפס כמתנשא. לעומת ביבי שהצהיר לא פעם על היותו קפיטליסט.

זאלו,
את אותו ויכוח היה לי עם בן זוגי שיחיה.הוא טען שהשמאל פשוט לא מסביר את עצמו נכון לאוכלוסיות מונמכות.

העניין הוא כזה: הייתי בנוער מר"צ, הייתי בעצמי מגיעה וחוזרת כמה פעמים בשבוע לפריפריה עם מצרכי מזון שהתרמנו.האנשים שם היו מודים בפה מלא שהיחידים שבאמת תומכים ועוזרים כשלא בתקופת בחירות זו מר"צ.
ועדיין,הם גם הודו שלא יצביעו למר"צ לעולם."כי נכון שלביבי הרבה פחות איכפת מאיתנו אבל הוא נכנס בערבים". (ציטוט מדויק אגב)

כמי שתומך בימין כלכלי, לא היתה לי מפלגה להצביע לה. אין ימין כלכלי פוליטי בארץ. מפלגות הימין המדיני הן שמאל כלכלי מתון ומפלגות השמאל המדיני הן שמאל כלכלי פחות מתון. אני מניח שאנשים שראו שחייהם לא משתנים דרמטית בין אם ראש הממשלה הוא רבין, ביבי, ברק, שרון או אולמרט, פשוט לא ייחסו משקל רב להיבט הזה. ואולי אני עכשיו מתנשא מעליהם ובפועל הם פשוט חושבים, כמוני, שמצבם ישתפר רק תחת כלכלת שוק חופשית שתוביל לשגשוג ולהורדת יוקר המחיה.

אני מסכים עם בן זוגך יבדל"א שהשמאל לא מסביר את עצמו נכון, אבל לא מהבחינה הכלכלית אלא מהבחינה המדינית. אם נשים את מרצ בצד רגע, ההבדל בפועל בין המפלגות הגדולות מימין ומשמאל בסוגיה המדינית הם די זניחים. ממשלות מימין ומשמאל יצאו למלחמות ולמבצעים די דומים. ממשלות מימין ומשמאל ניהלו שיחות שלום עקרות על בסיס עיקרון שתי המדינות, ולא הביאו שלום. אלה ואלה נתונים תחת אותם אילוצים ומסכימים ומסרבים בערך לאותם דברים. ביבי פשוט עושה הכל בצורה שמעצבנת את כולם, אבל לאו דווקא שונה מהותית.
אם השמאל רוצה לנצח, הוא פשוט צריך לא להתפס כ"שמאל", כי אצל אנשים רבים המונח הזה לא מקושר תודעתית למה שהשמאל באמת עושה ורוצה, אלא לכך ש"הם נגדנו ובעד הערבים". אם תקום מפלגת "מרכז" עם אותה אידאולוגיה של המחנה הציוני, היא יכולה בקלות להיות המפלגה הגדולה ביותר (נדמה לי שזה פחות או יותר מה שמפלגת קדימה עשתה בעבר).
A v​(שולט)
A v​(שולט) • 20 במרץ 2015
זאלופון.

מסכים עם מה שאמרת רק עוד דבר קטן.

השמאל כן נתפס כאוהב ערבים ונגד יהודים. אבל הוא נתפס גם כמכבד דתות אחרות רק לא את שלנו.

ולי אפילו בתור אתאיסט זה חורה. השמאל נתפס כמפעילו של בצלם.. שהוא נגד חיילינו. וההקשר של זהבה לבצלם ברור.

וההתנשאות הזו שהם לא מבינים פשוט לא מבינים כמה היא מדליקה אנשים וגורמת להם לקום ולהילחם.

ולבסוף אם אתה ימני או שמאלני. כל אחד מאיתנו יכול להיכנס לקישור הזה לחתום להפיץ.

http://www.atzuma.co.il/deri
בטי בום​(שולטת)
בטי בום​(שולטת) • 20 במרץ 2015
יונתן גפן הותקף היום בביתו על ידי אלמוני שקרא לו בוגד.
תמשיכו להאשים בהתנשאות
יש הבדל בין סטטוס מתנשא, כועס או מאוכזב בפייסבוק מלהרים יד.
אין לי סבלנות להתבכיינות על התנשאות כשמאיימים ומכים אנשי שמאל.
לנו אין אריות של הצל או בהמות של ברוך מרזל
כל מה שנשאר לנו זה לכתוב סטטוסים בפייסבוק.
אני באמת חושבת כרגע שיש פה שני עמים עם מדינה אחת
אני מקווה שיום אחד אני לא ארגיש ככה.
אבל ארצי מולדתי די הלכה פייפן
ההמון אמר את דברו.