שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

חונך

Demi
לפני 20 שנים • 25 ביולי 2004
Demi • 25 ביולי 2004
מאלף
הוצאת דיבה זה למשל להגיד שהוא עבד בעוד שהוא לא.
לעומת זאת, להגיד שהוא מסוכן - יש לי על מה להתבסס וזה על הפוסט הזה, על הגישה הפלצנית שלו מעל גבי הפורומים ועל הנזקים הנפשיים שהוא עלול לגרום וגרם לשפחות, אני מתבסס על ההתנהגות שלו כלפי שפחות וסאביות שאני מכיר.
הסברנו לו את טעותו לא פעם, הסברנו והסברנו אבל הוא פשוט לא מבין, אין כאן בעיה של אדם רע ומסוכן אלא של אדם טוב שבגלל שהוא פשוט מטומטם אז הוא עושה שטויות.
בשלב זה מתבטא הטימטום ביומרנות שלו להציע את עצמו כחונך לסאביות, ובטענה שסאבית היא
ציטוט: לנשלטת יהיה עם מי להתייעץ ובמי להתמך בתהליך המתסכל של מציאת אדון
- כאילו שבלי חונך לסאבית לא יהיה עם מי להתיעץ וכאילו שהיא אישה מסכנה שזקוקה לתמיכה של אדם חזק ובוגר ומלא חשיבות, ברור שמישהו כמוהו...
ציטוט: החונך יוכל לעזור לנשלטת לסנן ולהבדיל בין דומים רציניים לדומיקולו
- זאת ממש השפלה לאישה, מה, אישה ממוצעת לא יכולה להבדיל בכוחות עצמה? כן, אישה ממוצעת צריכה את האדון המכובד והחזק והמחנך והאבהי על מנת שזה יבדיל בשבילה.
ציטוט: לחונך אפשרות לברר מידע על אדונים פוטנציאליים מתוך היכרויותיו בקהילה. ולמנוע מהנשלטת שהוא מלווה ליפול לידיו של דום מסוכן
- בהנחה שהחונך לא מסוכן, באמת שהוא עכשיו מתייחס לסאבית כמו לילדה מפגרת, ואולי זה הסוג שהוא מחפש בשביל עצמו.
ציטוט: הנשלטת תספוג פחות פגיעות ועלבונות כשהיא תחת מטרייתו של דום מנוסה
- שוב ההשפלה הזאת שסאבית צריכה לעבור כשהיא קוראת את זה. אם יש איזו מפגרת אחת שמפחדת מהחיים ושצריכה דום מגונן ואבהי שיגונן עליה... אבל רובן המוחלט הן נשים עצמאיות שעושות את הבחירה שלהן.
ציטוט: החסרונות שאני רואה הם שלנשלטת קל יהיה לפתח תלות בחונך דבר שעלול להפריע לה בחיפושיה אחר אדון לעצמה
- איזו שאלה, הרי ברור שהחונך יקלר את הסאבית בהזדמנות הראשונה, רק כדי שתהיה לו עוד מישהי שהוא יוכל לזיין כאשר הסאבית שלו רחוקה ממנו.

אבל הכי אהבתי את:
ציטוט: לחונך, כפי שאני רואה את זה, לא תהיה זכות ווטו או זכות כל שהיא של שליטה בנשלטת. כל כוחו הוא בעצה נבונה שהוא ידע להעניק לה.
התועלת והסיבה היחידה למישהו לקחת על עצמו תפקיד של חונך היא קידום ושיפור הסביבה שבה אנחנו חיים. ככל שיהיו יותר חונכים אני חושב שיהיה פחות מקום לדומיקולו בקהילה וסביבה

ומה אם החונך דמיקולו? ---ולדעתי במקרה הזה אכן מדובר באחד כזה.
הסאביות מספיק חכמות בשביל להחליט בעצמן מי מתאים להן ומי לא, ואף אחד, אף אחד בעולם לא יגיד להן מה נכון בשבילן, בטח שלא פריניון.

אמר המאלף "צניעות לא תזיק לאף אחד"
נראה לי שצדק.
lori{ע_מ}
lori{ע_מ} • 25 ביולי 2004
תום,
מסכימה איתך במאה אחוז!
אם כבר הייתי הולכת על הרעיון של סאבית חונכת
סאבית שאפשר להתייעץ איתה וכו'.. ככה זה אצל הרוב שאני מכירה
לוסי
לוסי • 25 ביולי 2004
מצטרפת לדעתו של דמי.

הסכנה הכי גדולה שיכולה לקרות לסאבית מתחילה היא ליפול לידיים של דום שכל מטרתו אינה אלא לכבוש עוד נפש תמימה ולעצבה כחומר ביד היוצר ולהביא בפניה את משנתו המוטעית, בלשון המעטה, כתורה מסיני.

לא תהיה לסאבית התמימה הזאת שום דרך לאמת את דבריו והיא עלולה לחשוב שאכן כך נראה עולם הבידיסמ.

בובת פלסטלינה של זיין שכל ונפש.

אין גרוע מזה.

וזה הכי רחוק מבידיסמ שאפשר.

Demi
לפני 20 שנים • 26 ביולי 2004

הבהרה

Demi • 26 ביולי 2004
למען הסר ספק, הדברים שכתבתי לעיל אינם מכוונים לגופו של אדם אלא הינם ברמה האקדמאית התיאורתית באשר לפתיחת אופציה לדומים להשגת קשרים נוספים תוך כדי מתן הסבר "הגיוני" לכך.
הבהרה זאת ניתנת לאור המקרים האחרונים שאירעו באינטרנט.
nerissa​(אחרת)

Re: הבהרה

nerissa​(אחרת) • 26 ביולי 2004
deMi כתב/ה:
למען הסר ספק, הדברים שכתבתי לעיל אינם מכוונים לגופו של אדם אלא הינם ברמה האקדמאית התיאורתית .

הרגת אותי. icon_lol.gif
כל ההודעה הקודמת שלך היתה נטולת אקדמיות אלא כוונה ישירות לאמא של הגופו של אדם, דמי

כמה אקדמי יכולים להיות ביטויים כמו: "אדם טוב שבגלל שהוא פשוט מטומטם אז הוא עושה שטויות.." (וכמה פעמים אתה עשית שטויות? זה הופך אותך מטומטם?)
או: "ואולי זה הסוג שהוא מחפש בשביל עצמו" כאן אתה לא רק יורה לעברו אלא גם למי שאיתו. יש לי כמה וכמה כינוים לזה. אקדמי - זה לא.
או: "ומה אם החונך דמיקולו? ---ולדעתי במקרה הזה אכן מדובר באחד כזה"

נו באמת. מישהו העלה הצעה. תתייחס אליה. לא למיליון ואחד דרכים "להחזיר" לואותו אדם שהעלה את ההצעה..

ובקשר להצעה של פריניון - משהו אישי לגמרי משתי נקודות מבט:

כשנכנסתי לקטע ולפני שהתחיל הקשר עם מאסטר די, נכנסתי למירק. היה שם דום, נשמה טובה, שהיה במערכת יחסים עמוקה עם מישהי. לאחר שיחת נפש הוא החליט ש"הדרך הטובה ביותר עבורי ללמוד זו התנסות בפועל." והוא "נידב" עצמו להעניק לי ניסיון ותוך כדי ביקש שלא אספר לשפחתו.. כי לא נעים-וכל-זה..

את דעתי אני שומרת לעצמי עכשיו..

נקודת מבט נוספת היא כשפחה למאסטר שלקח ברצינות את המושג הזה. מבלי "לפרסם" עצמו הוא עזר ותמך (כמו רבים מהדומים הותיקים) בסאביות שהיו זקוקות לעצה והכוונה. פנו אליו, נכנסו לשיחות עומק. לא היה קילור/הודעה פומבית/החצנה/מחוייבות זו או אחרת וכו'. פשוט הושטת יד לעזרה למי שצריכה זאת.
לי, בתחילת דרכנו, היה מאוד מאוד קשה עם זה. אבל למדתי לקבל את העובדה שעל הכתפיים הרחבות האלה יש "ראשים מזדמנים" שזקוקים לזה ומידי פעם הן ספוגות דמעות לא שלי.
כשהבנתי שמעמדי לא בסכנה והפסקתי להסתכל על זה מנקודת התגוננות וחוסר ביטחון - הגאווה מלאה אותי..

זהו. יש כאן סכנה. בהחלט. אף אחד לא מוסמך לקבוע מי דום ראוי להיות חונך. אי אפשר "למסד" את הנושא. צריכים להתחשב גם במעורבת בקשר עם אותו "חונך"..
אני חושבת שהדרך שהיתה מקובלת מאחורי הקלעים עד כה, של בקשת/הצעת עזרה והכוונה מידי סאביות/דומים כשצריך - היא הנכונה ביותר.
ורה

כסאבית בעיצומה של ההתחלה.....

ורה • 26 ביולי 2004
צריך לאזן בין תחושת הקהילתיות לפחד שכולם זאבים שרוצים לפגוע בך....
וזה אומר להיות חכמה ורגישה ולנסות לקלוט מבין השורות איך הדום.
מן הסתם, משמשים כאן אותם כישורים או אי-כישורים שיש לנו בעולם הוניל.
וכמו שם, גם כאן יש "אנשים טובים" - וגם באמת אנשים טובים! - שיעזרו לנו.

מצד אחד, נראה לי פורמלי ומיותר להמציא "חונכות"; בחורה חכמה עם כישורים בסיסיים ביחסים תדע להסתכל על מגוון נקודות מבט, לדבר עם הרבה אנשים, לקחת קצת מפה וקצת משם, להעז במידה המתאימה וגם ללמוד מהטעויות שלה. היא לא צריכה להתחייב לחונך אחד - ודווקא גבר דום, משום מה - שכמו שכבר אמרו, עלול להתגלות בעצמו כמניאק - אלא להרכיב בעצמה את הדמות שלה כאן, מתוך הסתמכות ועיבוד זהירים של מה שהיא פוגשת (אוי, כמה אקדמי שזה נשמע..).

מצד שני אני משערת שבאמת יש סאביות שמאבדות את עצמן או נופלות בפחים.
בשבילן אני מצטטת שוב את רעיון הסאבית-החונכת.
ויהיה יפה אם סאביות ותיקות אפילו יתנדבו בעצמן לכך כשהן מזהות חדשות (לא תמיד יודעים או רוצים לבקש עזרה).