לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

תודה.

esty
לפני 19 שנים • 19 במאי 2005
esty • 19 במאי 2005
צודקת בצלמו
בכל מילה שכתבה
יש הבדל בין להעביר ביקורת ולחוות דעה כזו או אחרת
לבין השיפוטיות
או ההחלטה מה נכון עבורה
מי שם מישהו מכם פה להחליט
עבורי
עבורה
או עבור כל אחד אחר פרט לו עצמו
מה נכון ומה לא?
בהצלחה בצלמו
teacher​(שולט)
teacher​(שולט) • 19 במאי 2005
בתקופה האחרונה זה נראה כאילו איך שלא תגיב, ועד כמה לא תהיה שיפוטי,
אם הדיעה שלך נוגדת או ביקורתית, אתה משבית שמחה.

אני חשבתי פעם שזה בעיני המתבונן, כלומר שאם אני כותב משהו, לא משנה מה, ומושא הביקורת
נפגע, גם אם לא באשמתי, אתנצל ואוריד הילוך.

אבל נראה לי שעיני המתבונן סומות ברוב המקרים,
והוא יעדיף ללכת למקום בו הוא מרגיש הכי טוב -
להגיד שכולם מתנפלים.

מה שיש פה זה סתימת פיות בשם האינדבידואל החלש שלא יכול להתמודד מול קולקטיב של אנטי.

חלאס, אנחנו לא נפגשים, כל הקבינט, פעמיים בשבוע כדי לתאם עמדות, גם לא בהודעות פרטיות.
כל אדם, יש בו מספיק מעצמו כדי שידע להתמודד עם העולם החיצון.
ואיך סבתא ז''ל אמרה -
בשביל לעשות חביתה, צריך לשבור כמה ביצים.

מדי פעם נשברת לה ביצה, ואפשר להנהן בראש, כמביני עניין, אפשר לחבק, ואפשר גם להביע דיעה.
יש עצבניים יותר ויש שפחות, ועל הקורא לקחת בפרופורציה את מה שנכתב,
אחרת - מראש אין פה שיחה.
ומשפט כזה -
ציטוט: ''..יש הבדל בין להעביר ביקורת ולחוות דעה כזו או אחרת
לבין השיפוטיות ..''

הוא פרדוקס בפני עצמו, כי הוא דבר ראשון שופט את האחרים.

חבל שאנחנו מתעסקים יותר בקנקן ולא במה שיש בו.
teacher
פומיקי

איי טיץ'

פומיקי • 19 במאי 2005
איזה בנאדם אתה...
אני אוהבת את איך שאתה יודע לשים בפרופורציות, בלי לחיות בתוכן...
איש גדול.
Dom_Quixote

אני חושב שממש לשם כך המציא אליעזר בן יהודה את המילה בעעעע

Dom_Quixote • 19 במאי 2005
romi כתב/ה:
זה שני משפטים מתנשאים שמניחים שיש אמת אבסולוטית ולמישהו פה יש מונופול עליה.
אז זהו, שלא.

אף אחד לא יודע מה טוב עבור מישהו אחר כמו אותו אדם עצמו ואובייקטיביות אף פעם לא הבטיחה אושר, גם לא בחירות נכונות. יודעים יותר טוב ממנה? מה זה היומרה הזאת? מאיפה בכלל אתם שמים את עצמכם במקום הזה?

ועל התלות בכניסה לפורום אני אומרת, אם זה מקום רק לאנשים שנוהגים על פי אותה אמת אחת נכונה ובלעדית, אולי צריך באמת להכריז על זה. אבל אם יש פה רצון לקיים דיון, אז בוא לא נתלה כרזות דן. בוא פשוט נדבר, אתה יודע, מילים, הקשבה? כאלה דברים.

פשוט לא יאומן. מה שלא תגיד, ימצאו איזו דרך לסלף ולהוציא אותך "מבקר שיפוטי". די, נמאס, למה אני בכלל טורח. רומי, את מדברת על הקשבה? שמעת על נאה דורש נאה מקיים? לא היה פה שבריר של שמץ של שבב של זיק של התנשאות, ו-ודאי וודאי שלא אמרתי שמישהו פה יודע יותר טוב ממנה. אמרתי דבר מאוד פשוט, ואני אחזור עליו למען הקוראים שלא הבינו - כן, לה יש יותר ידע בנושא. אבל, היא נמצאת בעין הסערה, והיא לא רואה אותה באופן אובייקטיבי, אלא חווה אותה. אז כן, לה יש יותר ידע לשפוט לפיו, אבל לא, לא בהכרח יש לה זווית ראייה טובה.

עכשיו נדגיש את המילים החשובות: [B]לא בהכרח. לא אמרתי ולא רמזתי שמישהו פה יודע יותר טוב ממנה, רק אמרתי שזה יכול להיות. ולמה זה יכול להיות? כי כמו שזה נכון שאובייקטיביות לא מבטיחה בחירות נכונות, הרי שזה נכון שבעתיים שיידע לא מבטיח כאלה. כמה נשים אינטליגנטיות ושקולות נמצאות היום בבתי הקברות כי הן אמרו "לי זה לא יקרה" "אני סומכת עליו" "הוא לא יפגע בי באמת", אה? אז אולי גם עליהן אני עכשיו מעביר ביקורת שיפוטית מתנשאת? [/B] אני בטוח, רומי, שלפעמים חברות שלך נמצאות באיזושהי בעיה, אפילו אולי בעיה בזוגיות, ואני מרשה לעצמי להמר שלפחות פעם אחת בחייך, בלי לדעת בת כמה את, קרה שמישהי או מישהו מידידייך היה במצב או קשר שעשה לו לא טוב אבל איכשהו עדיין רצה להיות בתוכו, ואז בטח סיפקת לו את זווית הראייה שלך - מבחוץ. גם אם זה לא קרה לך, ואני מסופק בכך, זה קורה לכולם כל יום. להדביק לי תווית של התנשאות זה לא פחות מחוצפה. את מכירה אותי בכלל? את יודעת מי אני? על מה שאני ולפחות שני אנשים נוספים פה באתר עשינו כדי לנסות לעזור לבצלמו מאז השרשור הראשון שלה את יודעת? איך בדיוק את יכולה לומר על תגובה של אלף מילה שנכתבה לפנות בוקר, כאילו שאין לי משהו יותר טוב לעשות, שזו התנשאות? אם רציתי להתנשא לא הייתי יכול לעשות זאת טוב בהרבה באיזהשהו משפט ציני מאשר בתגובה של פאקן אלף מילה?? זה שאני רואה את הדברים אחרת ממך זו זכותי, והעובדות מדברות בעד עצמן שכמו שאמרתי בתגובה - אנחנו עושים את זה כי איכפת לנו, לא בגלל שבשתיים בלילה אין לנו משהו יותר טוב מאשר לכתוב אייטמים באורך שהיו מקוצצים בחצי בכל מגזין בשביל להתאמן על הקלדה עיוורת. וכן, רק כדי להחזיר את הדגש לעניין המהותי - ידע הוא לא סגולה לבחירות נכונות ממש כשם שאובייקטיביות לא. אבל בעוד שבתי הקברות ובתי המחסה מלאים לצערי בנשים שחוו ממקור ראשון את הקשר וידעו עליו הכל, יש שם יחסית מעט נשים שהשכילו לראות את המצב בעיניים מפוקחות ולא נתנו לרגשות שלהן לגבור על השכל הישר. התנשאות? דברי איתי חמש דקות פנים אל פנים, ואם תחליטי שאני מתנשא אני אישית אשלם למטוס שיכתוב בשמי הארץ "קיחוטה הוא בן זונה מתנשא אם כי די חטוב", בסדר?

את יודעת מה, הנה שיעור בכיבוד האדם באשר הוא אדם - הרי ברור לך, רומי, שכל אדם אחר בקהילה הזאת היה מיד מסתער עלייך שאת זוגתו של ברוטלדום, שלמיטב זכרוני גם הוא די התרעם עלי על איזה משהו. הכי קל בעולם היה לי לכתוב פה שבגלל זה גם את יוצאת נגדי, ע"ע כל הטיעונים בדבר ה"קליקות" פה בקהילה. אבל לא, אני מעריך אותך כאדם עצמאי, וזה שאת איתו לא אומר בעיניי שהוא מכתיב לך בעד ונגד מי להיות. האם היית נותנת לי את אותו קרדיט? אני לא בטוח.

esty כתב/ה:
צודקת בצלמו
בכל מילה שכתבה
יש הבדל בין להעביר ביקורת ולחוות דעה כזו או אחרת
לבין השיפוטיות
או ההחלטה מה נכון עבורה
מי שם מישהו מכם פה להחליט
עבורי
עבורה
או עבור כל אחד אחר פרט לו עצמו
מה נכון ומה לא?
בהצלחה בצלמו

די, די! פשוט נמאס! אלף ארבע מאות מילה מזורגגות כתבתי על זה, ולא טורחים לקרוא לפני שממשיכים לשפוך מילות סרק לבטלה?
בצלמו [size=12]ש-א-ל-ה אותנו לדעתנו, ולכן אמרנו את דעתנו! וזה שדעתנו היא לא הדעה שבצלמו רצתה לשמוע זה אמנם חבל, אבל זה לא עושה אותנו שיפוטיים! אני חושב שזה מצויין שיש פה חבורה של אנשים איכפתיים מספיק בשביל לא להגיד אמן לכל מה שהם קוראים אלא להרים גבה כשהם רואים משהו שנראה להם מסוכן ולהגיד: "היי, את שם, זה מסוכן". אנחנו לא פאקן אומרים לאף אחד שאנחנו יודעים יותר טוב ממנו, אנחנו לא פאקן אומרים לאף אחד מה לעשות, אנחנו לא עושים שום דבר שלא התבקשנו לעשות. שאלו אותנו מה אנחנו חושבים, וזה מה שאנחנו חושבים. אז את מתחרטת על זה ששאלת? לגיטימי, אבל שאלת, וזה שהתשובה לא מוצאת חן בעינייך זה לא אומר שהיא לא בסדר. זה כמו לבקש מחבר שיגיד לך אם הוא חושב שאת מכוערת, הוא יגיד שזה מה שהוא חושב, ואז את תנתקי איתו קשר כי הוא יורד עלייך. טלו פאקן קורה מבין עיניכם![/size]

וברור לי שבגלל "הטון המתלהם" ו"הירידות" והציניות שלי אסתי בטח תתעצבן על התגובה הזאת ולא ממש תהיה בראש טוב של לראות את המהות שלה, אבל מה לעשות, אי אפשר ככה יותר! ככה השרשור ההוא הגיע ל-140 תגובות, כי מכל ה"חברים" של בצלמו אף אחד לא מקשיב, לכולם רק דחוף להראות שהם לא שיפוטיים. אז אחלה, אתם לא שיפוטיים, קבלו ח"ח! אני רק רוצה לראות אותך מחר אסתי, כשתשמעי את השכנה שלך צועקת בזמן שבעלה מכה אותה, אומרת לעצמך "אני לא אהיה שיפוטית, היא יודעת יותר טוב ממני מה טוב בשבילה ואין זה מסמכותי להעביר ביקורת". אתם חושבים שאתם אלה פה שלטובת בצלמו? יש לי חדשות בשבילכם, אני, וכל שאר האנשים המגיבים, חברים לא פחות טובים של בצלמו מאשר אתם, ואולי יותר. כל אחד יכול לבוא לאדם ולהגיד לו "אתה אחלה, אתה אחלה", צריך איכפתיות אמיתית בשביל לבוא למישהו ולהגיד לו שהוא עושה משהו לא נכון, שאולי מסוכן לו. אבל העולם לא אוהב אנשים שאומרים אמת כשהיא לא נעימה, העולם היה מעדיף יסמנים שאומרים "הן" לכל שאלה. אז יופי, תמשיכו להאמין שאנחנו שיפוטיים ושאתם ידידי אמת, ומי יודע, אולי אפילו בצלמו תהיה בסדר גמור. אבל במוקדם או במאוחר תגיעו למצב שבו זה שתחשבו שאתם עושים טובה למישהו בזה שאתם לא אומרים לו משהו בגלל שזה פוגע, יגרום לכך שהוא ייפגע הרבה יותר מאשר אם הייתם אומרים לו. ואז אולי תבינו על מה אני מדבר. אין לי שום ספק שכל אחד מכם מצא את עצמו פעם מול חבר או חברה ששקועים ברחמים עצמיים במשך זמן רב ומתבוססים בעצב של עצמם וכך שוקעים בו עוד ועוד. ואין לי ספק שכל אחד מכם עמד לפני הדילמה - להגיד להם את האמת בפנים או להמשיך "לתמוך" בהם וללטף ולחבק. אני בטוח שרובכם המכריע יודע היטב, שהחברים הטובים באמת הם לאו דווקא אלה שממשיכים לומר מילים יפות וריקות של עידוד, אלא אלה שמעזים להתייצב ולומר את האמת, שלא נובעת מרוע או שיפוטיות, אלא רק מזה שאיכפת לכם. זה מה שקורה פה. ואתם יודעים מה? גם אם אנחנו טועים, גם אם הדוצ'ה הוא בכלל צ'רצ'יל, גם אם כולנו עיוורים ופיסחים ומטומטמים - זה לא משנה. כי הכוונה שלנו הכי טהורה בעולם. וגם אם אנחנו ממש טועים פה, אנחנו עושים את זה מטוב, ולא מרע, ועוד לא נולד האדם הנבון שיאשים חברו על כך שהוא רוצה בטובתו. אני מכיר רק אחד כזה, ואני מוכן לרשום אותך לסדנה שלו אם את רוצה. את תודי לי כשיתחילו לגבות מיסים על מחשבה עצמאית.

ואם אתם רוצים להמשיך לברבר על שיפוטיות, שיהיה לכם בהצלחה. ממילא זה לא משנה מה אני כותב, כי או שמישהו מחליט שזה שאני מעז להגיד את דעתי - אחרי שפאקן התבקשתי לומר אותה - זו שיפוטיות, ואם זה לא שיפוטיות זו התנשאות, ובמקרה הטוב בכלל לא טורחים להקשיב. פשוט לא ייאמן.

אני מאחל לבלצמו בריאות ואושר עד 120, בשיא הכנות. אבל באותה נשימה אני יודע שהדרך לשם לא עוברת בזה שנגיד לה שהכל יהיה בסדר ולא משנה מה היא מספרת, אלא שאם אנחנו רואים סכנה, נצביע עליה. אנחנו לא יודעים טוב ממנה בהכרח, כמו שהיא לא בהכרח רואה את הדברים טוב מאיתנו, בהיותה בתוך המערבולת הרגשית ולא מחוצה לה. אבל זו חובתנו כאנשים שאיכפת להם לומר את מה שאנחנו חושבים אם אנו סבורים שנשקפת לה סכנה, לא כל שכן כשהיא שואלת לדעתנו. אם לא נאמר את דעתנו ונרים את שלט המלאך אוטומטית, אנחנו לא פחות גרועים מהדוצ'ה.

ונסיים בציטוט של אדם ביקורתי ושיפוטי בטירוף בשם אלברט איינשטיין, שנדמה לי שזו הפעם עדיף להשאיר אותו באנגלית:

"The world is a dangerous place, not because of those who do evil, but because
of those who look on and do nothing".

קדימה, בואו נמצא איך לסלף את הדברים שלי הפעם. תמורת שכר העורכים המקובל בשוק אני אפילו מוכן לעשות את זה בעצמי.

קיחוט
esty
esty • 19 במאי 2005
icon_rolleyes.gif
וואו להרגיע מנועים
לא אמרתי שכולם שיפוטיים
וטיצ'ר
אולי גמני שיפוטית
מי יודע
icon_smile.gif
romi{A}
romi{A} • 19 במאי 2005
קיחוטה יקר

קראתי, בדקתי את עצמי, ועדיין- בתחושה שלי, משפטים כאלה נאמרים רק ממקום מתנשא, ידעני, בעל מונופול על האמת וה"נכון".

לא טענתי חלילה שאתה אדם מתנשא. למעשה עד לרגע זה לא ידעתי אפילו מי כתב את שני המשפטים המפורסמים מהמקרר של דן קאפ. יותר מזה, נדמה לי שלא קראתי אותך עד כה. לא מכירה תגובות שלך, ואלף מילה אני אפילו עם ריטאלין לא קוראת.

נסה לקרוא שוב מה כתבתי, מקווה שתבין.

ליל מנוחה
קליבר​(שולט)
לפני 19 שנים • 20 במאי 2005

ובכן ...

קליבר​(שולט) • 20 במאי 2005
כרודף רייטינג מושבע , שאני רואה שירשור שכולם עונים לו , גם אני נכנס , לא , אין לי מה להוסיף , מלבד העובדה שאני נוכח שיש לאנשים זמן להקדיש לענינים שונים , שאינם ברומו של עולם .

קראתי את כל מה ש- "בצלמו " כתבה , אכן מצוקתה ניכרת , מצד שני , אם זה עושה לה טוב ( סילחי לי שאני פונה או מדבר עליך בגוף שלישי ) מי אני שאגיב או נייעץ .
יש כאן , מאלה שהגיבו , שעשו שזאת מעומק ליבם, אישית אני לא מחבב אותם , אבל התשובות הן לענין .
ברם אולם ואף על פי , יש כאלה שחייבים לחררט , להביא מובאות ולהטריד את מחשבתם , ואת מחשבתנו , בפוסטים ארוכים , כאשר בגמר הקריאה , פרח מזכרוני הנושא , וכל הקודם לו וודאי .

ומכאן, קצרה הדרך לסיום . ...
בצלמו , תעשי רק , אבל אך ורק מה שטוב לך ... בעני , סאבית / שפחה וכד' טובה , עושה רק מה שטוב לה . אם צריך להגיד "די " תגידי ( גם אם צריך להגיד עוד , תגידי .. אל תתבישי ) .

זהו , אז גם אני בשרשור עתיר הרייטנינג הזה .
פייה{O}
פייה{O} • 20 במאי 2005
romi כתב/ה:
יודעים יותר טוב ממנה? מה זה היומרה הזאת? מאיפה בכלל אתם שמים את עצמכם במקום הזה?
רומי -
בתור אחת שמצטרפת לשיפוטיות של בצלמו על התגובות שלנו לשאלותיה ולפוסטים המדאיגים שלה, הייתי מצפה שלפחות תדעי מה את מבקרת ומה את שופטת.
romi כתב/ה:
לא טענתי חלילה שאתה אדם מתנשא. למעשה עד לרגע זה לא ידעתי אפילו מי כתב את שני המשפטים המפורסמים מהמקרר של דן קאפ. יותר מזה, נדמה לי שלא קראתי אותך עד כה. לא מכירה תגובות שלך, ואלף מילה אני אפילו עם ריטאלין לא קוראת.

אני מתחילה לקבל את ההרגשה שכל אלו שמגינים בחרוף נפש על זכותה של בצלמו לשמוע רק כמה שסבבה שהיא עם הדום שלה, כולל בצלמו עצמה, לא באמת קראו בכלל את התגובות שטרחנו וכתבנו לה.
רומי, אם את טוענת שלא נתקלת בתגובות של קיחוט, זה באמת מעלה את התהיה אם בכלל קראת את התגובות שאת מבקרת כאן, כי קיחוט כתב המון.

ואני מצטרפת למה שזאלופון אמר -
בצלמו, תעשי מה שבא לך. אף אחד כאן לא יכול, וגם לא נראה לי שרוצה, להכריח אותך לעשות שום דבר.
אבל אל תצפי שאם את שואלת אותנו שאלה תקבלי רק תשובות שכיף לך לקבל.
ואל תצפי שאם את חולקת איתנו משהו שלרוב האנשים כאן נראה שחוצה את הגבול בין בדסמ וסתם התעללות וניצול, לא תקבלי תגובות שמראות דאגה לשלומך ובוז לדום שלך.

חוץ מזה, נכון שאף אחד כאן לא יודע את הסיפור כולו.
כל מה שאנחנו יודעים, כל מה שהגבנו עליו, מבוסס על מה ואיך שאת בחרת לספר לנו.
הוא​(שולט)

מי פנוי

הוא​(שולט) • 20 במאי 2005
בפרישמן???????????
YaHav​(נשלטת)
YaHav​(נשלטת) • 20 במאי 2005
כבר כמה שנים שאני קוראת כאן באתר הזה ומעולם לא רציתי להגיב.
לא התחשק לי לשתף.
אני מאלו שיושבים להם על הגדר, מתרווחים ונהנים ממה שקורה כאן.
אבל מה שקורה כאן לאחרונה לא מהנה בכלל.
אני לא מתכוונת לסיפור הספציפי של "בצלמו" אלא למה שהסיפור הזה מציג.
כל מה שקרה כאן וכל התגובות שנכתבו לה הוכיחו כי הקהילה הזאת, על מרבית יושביה, היא קהילה שלא יודעת לקבל, לא יודעת לראות מישהו שלא דומה לה או שלא מתנהג עפ"י החוקים שקבעו כאן.
אני לא יכולה שלא לתהות מי הוא אותו האחד שקבע כאן מה נכון ומה לא נכון.
מי קבע שסאבית מגיעה לסשן ולפניי כן אומרת לו "תקשיב, אני מוכנה להצלפות, שים לי את המצבטים לכמה דקות, כמה ספאנקים, זיון מצוין, תהיה בריא ויאללה ביי".
אני אגלה לכם סוד קטן - זה בדיוק מה שאנחנו לא מחפשות.
אנחנו מחפשות שייקחו מאיתנו שליטה, שייתנו לנו להיות חסרות אונים, מושפלות, כואבות, מעונגות. אנחנו מחפשות אדם שיידע למשוך לנו את הגבולות שאנו כמהות לשבור אותן מבפנים.
אינני יודעת אם התנהגותו של הדום של "בצלמו" היתה מהוגנת או נכונה או מה לא. אני לא מדברת עליו באופן ספציפי אלא יותר באופן כללי.
גם אני סאבית, גם אני הייתי בסשנים. גם אני נתתי גבולות ושברו לי אותם... תאמינו לי... שברו לי אותם ולא יכולתי להפסיק להודות לאותו האדם אחר כך.
הבחורה המהוגנת היחידה שישבה כאן לאורך כל השרשור הזה ובאמת ראויה להערכה היא רחפנית שהבינה שנכון, אנחנו סאביות, אבל אנחנו לא מטומטמות. אנחנו יודעות לעצור כשמשהו עושה לנו רע, אנחנו אלופות בלחשוב ולנתח.
ל"בצלמו" היתה האופציה לומר את מילת הביטחון. היתה לה האופציה לקום וללכת. יש לה שם מערכת יחסים, מערכת יחסים אוהבת. תפסיקו כבר לשפוט את כל מה שלא נראה לכם!
אני מודה ומתוודה - אני כותבת הרבה על BDSM באתרים רגילים ולא כאן. ושם, בעולם שבו אנשים לא מבינים את המשמעות של המושג BDSM ואין להם שום חוויה או התנסות , במקום שאני אמורה להיות מוגדרת כהכי סוטה שיש, לא שופטים אותי כמו העליהום הזה שעשיתם לה ולמאסטר שלה כאן. ( ובאמת, אל תנפנפו לי במושג הזה שנקרא "ביקורת" ושכל אחד שכותב כאן צריך לקחת בחשבון שיש תגובות טובות ויש כאלה שלא טובות. לקרוא לאדם "אדיוט" מבלי להכירו זה לא ביקורת)
דן קאפ, לפעמים אני מרגישה לא נעים לקרוא את דבריך. כאילו אתה כומר או שוטר שעומד שם ותמיד יבקר. חודשים שלא ראיתי ממך תגובה מפרגנת.
ואתה קיחוט, עם כל השעשוע, והכתיבה הבאמת מצוינת שלך, הציניות והארס הזה שאתה זורק פה מוציאים לאנשים את החשק לכתוב.
אם יש משהו שאני באמת בטוחה בו זה שהבחורה הזאת שחיפשה אוזן קשבת, לא תשתף אתכם יותר בכלום.
מצחיק, הקהילה הזאת שנושאת את דגל הפתיחות, הליברליות, השחרור המיני ובעיקר - את ההליכה האמיתית אחריי האמת שלנו, היא בעצם חבורת אנשים שיושבת וממתינה לאיש הבא שיעשה משהו שלא נראה לה כדי שיוכלו לשפוך את הידע התיאורטי הזה שרכשו. הצתה קטנה כדי שיהיה להם עניין בחייהם האישיים. משהו לדבר עליו.
אין לי מושג אם מה שקרה שם לצלמו היה טוב לה או רע לה, אם הוא היה נכון, או לא נכון.
אני בוחרת שלא לשפוט. אני בוחרת לומר לה שאם היא צריכה עצה או אוזן קשבת, אני מוכנה להיות שם בשבילה ואני בטוחה שיש פה עוד אנשים מקסימים ומופלאים שכמעט ולא רואים אותם כאן יותר וגם הם ישמחו להיות שם בשבילה.

(מצחיק, תגובה כה ארוכה תוביל אחריה עוד שנתיים של שתיקה. זה בטוח.)

דבר אחרון נוסף - ברור לי שהתגובה הזאת תגרור אחריה פרץ של התלהמויות וכו'. אין לי בעיה עם זה כי אני שלמה בכל אות ובכל מילה שכתבתי. רק בקשה קטנה - תחשבו לפניי שאתם שופכים רעל.
תעצרו שניה, תעבדו נתונים ואז מבחינתי כיתבו ככל העולה על רוחכם.

יהב.