ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

אזהרה לציבור . חשוב מאוד לקרוא .

הנמרונת
לפני 19 שנים • 18 ביוני 2005
הנמרונת • 18 ביוני 2005
icon_eek.gif
venus in our blood​(שולטת)
venus in our blood​(שולטת) • 18 ביוני 2005
מעבר לכל מה שנאמר כבר, אני אישית תוהה.
בניגוד לכמה מכם , אינני שועלת- אינטרנט ותיקה, ועדיין אני לא מצליחה להבין מהם המניעים של אותה בחורה לפגוע?! מעבר ל-מה שנשמע כרוע לב , חולניות ואובססיביות ( למיטב הבנתי היא שבה והטרידה אנשים נוספים )
מהו המניע שלה???
וכן, זה מאוד מאוד חמור .
מעבר לפרטים האישיים שנחשפו בפניה, אני חושבת על עוגמת הנפש שנגרמה כאן ואיך בכלל אפשר לבטוח ? ומאידך, חברויות- אמת נרקמות כאן , זה בהחלט מעמיד את כולנו בשאלה , מול מי אנו עומדים ?
עוד יותר תמוהה בעיניי העובדה שרק לפני ימים אחדים אותה בחורה פירסמה שירשור כה הומאני...
האם הדברים נעשו מרוע לב ?
מחולי?
האם באמת ניתן ''להתגונן '' מפני אנשים מסוג זה ?
הרי פלאג, כמו רבים וטובים אחרים, ניסה לפתח קשר, כזה פשוט.
כמה מאיתנו עשויים ליפול למלכודת כזו ?
ואיך זה, שדווקא כאן?

אני מקווה שהתמונה תתבהר, למען פלאג, ולמען כולנו, כי אחרי הכל לא מדובר בצ'אט , אלא בקהילה ובאתר של חברים , פעילים יותר או פחות, שאני רוצה להאמין שמרבית מטרותיהם חיוביות.
רחפנית-הדומית המרחפת​(שולטת)
*נגה* כתב/ה:
מעבר לכל מה שנאמר כבר, אני אישית תוהה.
בניגוד לכמה מכם , אינני שועלת- אינטרנט ותיקה, ועדיין אני לא מצליחה להבין מהם המניעים של אותה בחורה לפגוע?! מעבר ל-מה שנשמע כרוע לב , חולניות ואובססיביות ( למיטב הבנתי היא שבה והטרידה אנשים נוספים )
מהו המניע שלה???
וכן, זה מאוד מאוד חמור .
מעבר לפרטים האישיים שנחשפו בפניה, אני חושבת על עוגמת הנפש שנגרמה כאן ואיך בכלל אפשר לבטוח ? ומאידך, חברויות- אמת נרקמות כאן , זה בהחלט מעמיד את כולנו בשאלה , מול מי אנו עומדים ?
עוד יותר תמוהה בעיניי העובדה שרק לפני ימים אחדים אותה בחורה פירסמה שירשור כה הומאני...
האם הדברים נעשו מרוע לב ?
מחולי?
האם באמת ניתן ''להתגונן '' מפני אנשים מסוג זה ?
הרי פלאג, כמו רבים וטובים אחרים, ניסה לפתח קשר, כזה פשוט.
כמה מאיתנו עשויים ליפול למלכודת כזו ?
ואיך זה, שדווקא כאן?

אני מקווה שהתמונה תתבהר, למען פלאג, ולמען כולנו, כי אחרי הכל לא מדובר בצ'אט , אלא בקהילה ובאתר של חברים , פעילים יותר או פחות, שאני רוצה להאמין שמרבית מטרותיהם חיוביות.

יקירה...........

יש מניעים שאי אפשר להבין,כי הם לא הגיוניים ושום הסבר להם
לא יניח את הדעת.
(אלא אם כן זו אכן מחלת נפש שלא מטופלת).

פשוט מציעה לכולם לנקוט במשנה זהירות.
תמיד האשימו אותי שאני זהירה מידי, בררנית מידי-והנה לכם התשובה
למה אני כזו.
ולמרות הכל, גמני נפלתי פעם עם מתחזה.

אין מה לעשות, אסור לאבד את האמון באנשים בכללי, אך גם לא
לתת אותו מהר.
T O M​(שולט)
T O M​(שולט) • 18 ביוני 2005
נגה,

המילה "קהילה" מבלבלת.
היא נותנת תחושה שהנה כולם חברים עם אותם תחביבים וסטיות. פה כולם יכולים להרגיש ביחד.
אבל לא כך הדבר.

כשם שאם אני לדוגמא יהיה חבר בכל קהילה אחרת, למשל קהילת הקקטוסים הישראלית.
אין זה אומר שעליי להתחבר עם כל קהילת הקטטוס. עלי להבין שיש שם אנשים שמלבד אהבתנו
לקקטוס ייתכן כי אין דבר אחר מחבר בינינו ,ואף בין אלה שאוהבים כמוני את הקקטוס, אהבתנו אליו
מתבטאת בדרכים שונות ומגוונות וגם פה יהיו מחלוקות. (סוטים, תירגעו! icon_biggrin.gif )
לא עם כולם אהיה בחברות ולא את כולם אוהב.

אנשים שהם לא בשבילי או אני מוצא אותם שליליים עבורי יהיו בכל קהילה, כיוון שהמגוון רחב
ויש כל מיני סוגי אנשים בעולם..עליי להתחבר עם אלה שחיוביים בעיניי, ואת אלה שינסו
לעשות את הרע בעיני אני משאיר לאחרים שיתמודד איתם.
אני מודע לכך שגם טיפוס שאני רואה בו כשלילי או לא מתאים לי זה עבורי. ברור לי שלאותו
אחד כן יהיו חברים ואנשים שכן אוהבים ומסתדרים איתו. אני לא מסתדר איתו, זה הכל.
אין צורך להיות חברים של כולם. אי אפשר למצוא חן בעיניי כולם.
נצמדים למי שעושה לנו טוב.

חברויות, קליקות ואחווה בין אנשים לא נוצרים פה בזכות היותה קהילה.
אלא בזכות האנשים.
סביר להניח שגם אם היו נפגשים במקום אחר במסגרת אחרת אותם אנשים היו גם יוצרים
קשר אחד עם השני, משוחחים ונהנים אחד מהשני.
הקהילה היא רק מקום מפגש.
האנשים עצמם הם אלה שיוצרים את החברויות ולא הקהילה עצמה.

כי הרי החברויות שנוצרו פה הן מעבר לבדסמ. מדובר בחברים לכל דבר.
הבדסמ זה לא הנושא היחידי שמדברים עליו אחד עם השני.
חתולת הלילה
חתולת הלילה • 18 ביוני 2005
פלאג,

מאתמול בערב אני חושבת על השרשור הזה. גם בגלל שזה אתה, באמת שועל קרבות ותיק, וגם בגלל מה שכתבת- ואיך.

ומכל הדברים החמורים שכתבת, הדבר שהיה החמור ביותר עבורי זה המשחק ברגשותיו של אדם אחר. זה דיני נפשות. אין לי מילים מספיק חריפות כדי לתאר את זה. פשוט דיני נפשות.

ניסחתי את התגובה הזו בראש כמה וכמה פעמים, ואני מאוד אשתדל שלא לשפוך את התינוק יחד עם המים:

המקרה הזה מוכיח לי שוב את טענתי לגבי אופי הקהילה והשינוי שעבר עליה בשנתיים האחרונות. זה לא שלא היו מקרים כאלה קודם, אבל יש משהו בנבזות המיוחדת של המקרה הזה שמרתיח את דמי.

אם בארזים נפלה שלהבת, מה יגידו אזובי הקיר?

פלאג, ליבי איתך.
SIVAN​(אחרת)
SIVAN​(אחרת) • 18 ביוני 2005
מעלה אותך למעלה ............... אתה שווה את זה. icon_rolleyes.gif
Dom_Quixote
Dom_Quixote • 18 ביוני 2005
את תגובתי על המעשה והתגובות אליו כתבתי בשרשור של אנה, נראה לי ששם היא תועיל יותר.

רק רציתי לחלוק שלפני כחצי שנה פנתה אלי מישהי פה באתר אחרי שקראה פוסט שלי וחשבה שיש בכוחי לעזור לה. במשך שלושה ימים היא בכתה לי במשך עשרות שעות בטלפון, וסיפרה לי סיפור מזעזע על אונס קבוצתי, מחלה, הזנחה ונסיון התאבדות. זה הגיע לכך שהתערבתי אישית וממשית בחייה כדי לעזור לה, במחיר משאבים (בעיקר רגשיים, אבל לא רק) רבים. חודשיים לאחר מכן התברר שהכל, כולל הכל, היה מצוץ מהאצבע. לא נעים.

בקיצור, לא לאטום את האוזניים, אבל לא לקחת דברים כמובן מאליו לפני שרואים אותם בעיניים.

פלאגוש, שונא אותך תופת.

כבוד,
קיחוט
דני בוי
דני בוי • 18 ביוני 2005
tom. כתב/ה:
נגה,

המילה "קהילה" מבלבלת.
היא נותנת תחושה שהנה כולם חברים עם אותם תחביבים וסטיות. פה כולם יכולים להרגיש ביחד.
אבל לא כך הדבר.

כשם שאם אני לדוגמא יהיה חבר בכל קהילה אחרת, למשל קהילת הקקטוסים הישראלית.
אין זה אומר שעליי להתחבר עם כל קהילת הקטטוס. עלי להבין שיש שם אנשים שמלבד אהבתנו
לקקטוס ייתכן כי אין דבר אחר מחבר בינינו ,ואף בין אלה שאוהבים כמוני את הקקטוס, אהבתנו אליו
מתבטאת בדרכים שונות ומגוונות וגם פה יהיו מחלוקות. (סוטים, תירגעו! icon_biggrin.gif )
לא עם כולם אהיה בחברות ולא את כולם אוהב.

אנשים שהם לא בשבילי או אני מוצא אותם שליליים עבורי יהיו בכל קהילה, כיוון שהמגוון רחב
ויש כל מיני סוגי אנשים בעולם..עליי להתחבר עם אלה שחיוביים בעיניי, ואת אלה שינסו
לעשות את הרע בעיני אני משאיר לאחרים שיתמודד איתם.
אני מודע לכך שגם טיפוס שאני רואה בו כשלילי או לא מתאים לי זה עבורי. ברור לי שלאותו
אחד כן יהיו חברים ואנשים שכן אוהבים ומסתדרים איתו. אני לא מסתדר איתו, זה הכל.
אין צורך להיות חברים של כולם. אי אפשר למצוא חן בעיניי כולם.
נצמדים למי שעושה לנו טוב.

חברויות, קליקות ואחווה בין אנשים לא נוצרים פה בזכות היותה קהילה.
אלא בזכות האנשים.
סביר להניח שגם אם היו נפגשים במקום אחר במסגרת אחרת אותם אנשים היו גם יוצרים
קשר אחד עם השני, משוחחים ונהנים אחד מהשני.
הקהילה היא רק מקום מפגש.
האנשים עצמם הם אלה שיוצרים את החברויות ולא הקהילה עצמה.

כי הרי החברויות שנוצרו פה הן מעבר לבדסמ. מדובר בחברים לכל דבר.
הבדסמ זה לא הנושא היחידי שמדברים עליו אחד עם השני.

יפה מאד תום אחלה תגובה, נכונה מאד.

יותר מידי דברים מגעילים קורים לאחרונה, רק לא מזמן גולשת ותיקה ומנהלת פורום באתר אחר חשפה תמונות בפורום ללא רשות של אדם אחר שהיה ביניהם סוג של קשר בעבר שעלה לשרטון, לא משנה שגם לו היה חלק בעניין שהביא אותה לעשות מעשה זה, אבל עצם המעשה הוא חמור ביותר ואף עניין משפטי ברגע של כעס ואי שליטה עצמית, במיוחד כאשר תמונות של גולשים רבים נוספים נמצאים ברשותה ובימינו עם כל הניסיון ולא משנה כמה שועל ותיק אתה (כמוך פלאג) והחושים המחודדים ועדיין ניתן ליפול בפח, ברגע של חוסר ריכוז, שאננות, הסחפות, חרמנות ועוד .

מקרים מעין אלו שיש להם בסיס אף לתביעה מערערים את הבסיס של העולם הוירטואלי, את אחד מאבני היסוד עליו הוא מושתת וזה דיסקרטיות והגנה על פרטיות האדם, לשם כך הוירטואל בין היתר משמש ואם יש שבירה וניפוץ הבסיס הזה הכל מתחיל להתערער.
אין ספק שכל גולש תמים אקראי או שלא אקראי וירטואלי ששקל אולי לצאת מהוירטואל ונחשף למקרה הזה ולמקרה של ההיא עם התמונות ועוד מקרים כאלו ואחרים ישקול פעמיים אם להכנס לביצה הזו ולא רק זה אלא לברוח בריצה אחורה מהמקום ממנו הגיע.
ובכלל לא רק גולש חדש אלא גם ותיק.

פלאג אחי, מה שנעשה לך היה מעשה נבזי, גם הומור לא מצדיק את זה, ליבי יוצא אליך, אני מכיר אותך קצת ואני מתאר לעצמי מה חשת, אני פה בשבילך וקרוב אליך גם פיסית בכל עת שתרצה ותרגיש בנוח ותרצה חיזוק או סיוע במשהו, יש מעטים פה שאפשר לסמוך עליהם ועליי אתה יכול לסמוך איש יקר iloveu.gif
FrozenLips
FrozenLips • 18 ביוני 2005
אני לא אוסיף שום דבר אם אגיד שגם אני מזועזעתץ וכו כו

אבל באת מסקרן אותי - האם יש לכל הסיפור סיבה? הסבר?
האם לאותה גברת לא מפריע שנחשפה? היא לא רוצה לומר דבר או שניים? לנסות להשיב שמץ מהכבוד שאיבדה..?

מוזר icon_eek.gif

אלי
Morticia
Morticia • 18 ביוני 2005
אני כבר מזמן אמרתי שהוירטואליה היא אזור מסוכן...

נראה לי שכולם כבר אמרו את כל מה שיש לומר בנושא. אני מזועזעת לא פחות מכולם. טוב שיידעת אותנו.
הייתי שמחה אם היינו שומעים גם את צד ההגנה אבל כנראה שאין שם בכלל קייס.

דוגרי, קצת כואב לי הלב עליה. נשמעת לי מסכנה, מסוכנת ואולי גם מעט חולה בנפשה...?

וסלחו לי כולכם על שימוש במונח ותיק שלי שעלה כאן לא מעט בפי רבים, כשועלת קרבות ותיקה בעצמי, אם עוד בכלל ישנן הכרויות וירטואליות בחיי, מהר מאוד מביאים אותן למציאות. בלי תמונות, בלי שיחות ארוכות אל תוך הלילה ובלי חרטות. מבט עיניים ולא פחות.
סתם בכדי למנוע כאלה אי נעימויות (בלשון המעטה- זה נשמע לי מאוד פוגע).

מאחלת לך שזו תהיה עבורך הפעם האחרונה
icon_smile.gif