לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

המפגש שהיה ומסקנותיו (כלובי, קפוץ פנימה)

פייה{O}
לפני 18 שנים • 16 בספט׳ 2006
פייה{O} • 16 בספט׳ 2006
השליטה כתב/ה:
יהיה קורס קצר כי כן, צריך ללמוד איך ללוות.

מכיוון שאני מתארת לעצמי שהמועצה המדעית לא תהיה מעורבת בקורס המדובר,
אשמח לדעת -
מי יעביר את הקורס ועל סמך מה?
מה יהיו תכני הקורס ולפי מה הם יקבעו?
איך יוחלט מי ראוי להיות בוגר הקורס?

מה שבעצם מעניין אותי זה מה 'תו התקן' של קורס שכזה.

כי שרגע שאת מגדירה יועצים שעברו קורס, מעמדם כבר הרבה יותר מחייב ומשכנע.
melody
melody • 16 בספט׳ 2006
אור,
ציטוט: קבוצה של אנשים שיש להם ניסיון בתמיכה היא שתקבע האם האדם הנ"ל מתאים או שלא

ואני חשבתי שאנשים מסוימים נפסלו לקו החם, כיוון שהם הסתכסכו עם אחרים ולא מחוסר התאמה.
אני מבינה שיש תמיכה מלאה בהצטרפותה של נריסה. לאור העובדה שהיא עצמה סיפרה, שהשיחות הראשוניות שלה איתי מאוד עזרו לה, האם בתיאוריה (מדגישה *בתיאוריה* כיוון שאין לי שום רצון להצטרף לליגת העל שלכן icon_wink.gif ), מותר לי כבר להסתכסך עם מי שבא לי, מבלי שזה יפריע להצטרפותי לרשימה כלשהי ?

זה הולך ונהייה גרוע מרגע לרגע, אור.
nerissa​(אחרת)
nerissa​(אחרת) • 16 בספט׳ 2006
אוי אמא'לה
רגעעעע.. הולד יור הורסס!

סליחה שאני צועקת. אבל התחושה היא שאני צריכה לעמוד על השולחן הקרוב ולהרביץ שריקה ארוכה ומשתיקה לאוויר.

קודם כל - אני מוחמאת על כך שיש מן.. מיני הסכמה לגבי.

אבל אני מצטערת. יש לי כמה היסוסים והרהורים ואני מתכוונת לחלק אתכם. אור, בליסנה - מצטערת אבל אני עומדת להגיד כמה דברים שאולי לא ינעמו לכם.

אולי זו טעות שלי, אולי לא הבנתי נכון - אבל כשיצאתי מהמפגש לא הבנתי שמדובר על "הכשרת" המתנדבים כך שיתאימו לתמוך בעת הצורך.
אני לא ממש מסכימה עם זה.
אני מאמינה בספונטניות, בידע אישי ונקי מהכוונה.

אין ספק שתומכי "קו חם" חייבים הכשרה מוקדמת על ידי אנשי מקצוע כי מדובר כאן במשהו אחר לגמרי.

לגבי קבוצת ה.. שאלוהים תעזור לי. אין לי מושג איך לקרוא לזה!
"צוות מתנדבי ה-FAQ " - אני מאמינה בחופש מוחלט.

לכל אחד יש את הסגנון שלו, את ההשקפה שלו והדרך שלו להסתכל על הדברים בכלל ועל בדסמ בפרט.. יש אנשים שיזדקקו לעזרה והסגנון שלי לא ימצא חן להם. בנוסף לכל האנשים המכירים אותי ומסמפטים אותי וכן תומכים בי להיות בצוות האלפוני - יש כאלה שלא סובלים אותי, את דעותיי ואת קיומי עלי אדמות. אני אנושית וכך גם כולכם!
אני מאמינה שהשמות צריכים להיום שם.. זמינים לכל מבקש.. כשהאופציה להחליט מי מתוך הרשימה "מתאים לי כדי שאוכל לפנות" צריכה להיות בידי הפונה. שבתחתית הרשימה תהייה המלצה לגשת למנוע החיפוש, להכניס את הניק ולקרוא קצת על אותו אדם, לקרוא את תגובותיו, את סגנונו - ואז הפונה יוכל להחליט אם זה מתאים לו.

אני לא אתאים לכל אחד ואחת . אני משאירה את הבחירה בידיהם.

יש כאן אנשים שנקודת ההשקפה שלי ושלהם שונה לגמרי על העולם הזה. לעיתים קרובות נקודת ההשקפה שלהם מצמררת אותי.. ובכל זאת אני מאמינה בכל לבי שהם אפילו מתאימים ממני להיות חלק מצוות המתנדבים הזה.

אני לא יודעת איך לפתור את הבעיה. בחיי שלא. הדבר היחידי שבא לי בראש זה משהו כל כך ממוסד - עד שהוא יקפיץ את השרשור הזה בעוד 500 עמודים של מחאה.
דמוקרטיה. בחירות. מועמדים ששמם יעלה כאן, גוף מוסכם (כמו כלובי שיכול טכנית אולי גם לוודא ולסנן), להעלות מן סקר פתוח עם רשימת שמות המתנדבים ולקבל דעתם של כולם. בחירתם של כולם.
והרשימה תהייה פתוחה לכולם! גברים, נשים, סאביות, עבדים, מתחלפים, דומים, דומינות, קרוסדרסרס, נשואים, רווקות וכו'.

כי הרי הדבר הראשון שצריך - זה רצון לעזור בכלל. הרי רבים ממשתתפי הדיון הזה יש להם אולי דיעה, אבל אין להם את הזמן או לעיתים הרצון להתערב ולהיות פעילים ביוזמה שכזו.. רק חשוב להם שדעתם תחשב (וזה לגיטימי לגמרי בעיני).

על פי איזה עוד קריטריונים יחשב אדם למתאים להיכנס לרשימה שכזו ? לא יודעת (מי שרשום מעל לשנתיים לפחות בכלוב או משהו כזה). רצון טוב הוא אולי הקריטריון הראשון - אבל יש עוד וחשובים יותר. יש למישהו רעיונות? (אולי רצוי שברשימת הקריטריונים האלה יהיה כתוב מה כן צריך להיות לאותו אדם ולא מה לא..)

אם נצליח לצמצם רשימת תכונות/דרישות/קריטריונים ויש בין כולם אנשים המתאימים לזה - קדימה. שיעלו את שמם כמתנדבים. כשתהייה רשימה מגובשת - היא תהייה פתוחה לכולם לאישור/פסילה. שכלובי יערוך מן משאל פתוח שירוץ כאן מספר שבועות. (כלובי אולי יכול לוודא שאין הצבעות כפולות תחת ניקים שונים מאותו IP.. לא יודעת. לא ממש מבינה בזה ואולי זה בלתי אפשרי - אבל זה הכי קרוב).

בסוף - מתוך הרשימה ייבחרו מספר שמות.

זו אפשרות אחת! אבל כך לכולם יכולה להיות השפעה על "תכולת" הרשימה הזו.

ושוב. אני חושבת שהקבוצה הזו צריכה להיות נקייה וכל אחד מהמתנדבים צריך לבוא עם ה.."מטען" האישי שלו. מבלי שישנו או יערכו או יוסיפו לו בצורה מלאכותית על ידי הדרכה מקדימה כזו או אחרת.
אני יודעת שאישית, אשמח להכשרה של המרכז לסיוע לנפגעות תקיפה מינית ככלי עזר, אבל לא כהכרח להשתתפותי ברשימת המתנדבים .

צריך לנתק בין רשימת מתנדבי אלפוני שכזו לבין תומכים מקצועיים של "קו חם". אין מניעה שלצד הרשימה השמית הזו של המתנדבים יופיע קישור לתומכי "קו חם". במקביל. לא כיחידה אחת. לדעתי - צריכים אפילו לנתק בין השניים. ש"רשימת המענה האנושי" (אלוהים! כמה כינויים כבר נתתי לזה..) יהיו מנותקים מתמיכה במקרה ספציפי של פגיעה מינית אלא רק יכוונו הלאה, לאנשים המקצועיים.

לסיכום? אני מאמינה שרשימת המתנדבים חייבת להיות "חופשית" לגמרי. הן ממגדר/הגדרה וכו' - והן מהכנות מוקדמות. איך לבנות אותה? נתתי רעיון. סתם אחד כזה.
אתם מוזמנים לתת עוד כאלה.
מייפל​(לא בעסק)
מייפל​(לא בעסק) • 16 בספט׳ 2006
אני חושבת שאני מסכימה עם נריסה.
אבל (למה תמיד יש אבל) ישר זה מקפיץ אצלי את הפחד שהליווי הזה או איך שלא יקראו לזה ייתן קרקע חדשה ופוריה לאנשים שכוונותיהם לא לגמרי טהורות לנצל את המצב לטובת צרכיהם האישיים. יכול אפילו לקרות מצב שבו כל מיני אנשים שכבר פגעו ואנסו יצטרפו בחדווה לקהל המלווים (וזה קורה חברים. זה קורה).
מצד שלישי, מי מבטיח שאם יהיה איזשהו פיקוח או הכשרה למלווים האלה זה לא יקרה, כי באמת מי יכול בעצם לפקח? איזה מפקח יכול להיות מקובל על כולם?
אז אולי כל הרעיון הזה הוא באמת לא רעיון טוב.
אם למישהו נדמה שאני מבולבלת הוא לא טועה.
ואם חזרתי על דברים שכבר נאמרו בשרשור הזה עמכם הסליחה, פשוט לא הייתי מסוגלת לקרוא את כל התגובות. אמנם מזוכיסטית אבל לא עד כדי כך.
nerissa​(אחרת)
nerissa​(אחרת) • 16 בספט׳ 2006
מייפל. יקירתי. כמה שננסה - לא נוכל לבנות עולם מושלם. אנחנו יכולים לנסות להתקרב.

גם נבחרי העם שלנו לא נקיים. כולנו רואים זאת. אין מושלם. אף אחד לא יכול להבטיח לך דבר שכזה. מה שכן אפשר להבטיח - שאם יתחילו לרוץ שמועות או דברים לגבי מי מהרשימה - שמו או שמה יוסר לאלתר. את לא יכולה לבנות רשימת מלאכים שכזו נקייה וטהורה. זה לא יקרה.

משום מה יש לי התחושה שהיה והדבר יתחיל לזוז ולצאת אל הפועל, יהיה מספר מועט של מתנדבים.
עינבר

המחשבות שלי , גם איפה שכולם כותבים וקוראים

עינבר • 16 בספט׳ 2006
אישית, הייתי נגד רעיון החונכות, הוא לא מריח לי טוב,
אבל ככל שדברתי עם יותר אנשים , הבנתי שיש צורך כזה.

שהגעתי לכלוב התחברתי עם אנשים, יצרתי קשרים והתייעצתי איתם.
יש אנשים שאין להם אומץ לפנות למישהו שכותב יפה ולתחבר איתו.

אני גם סקפטית לגבי היכולת של זה להשפיע ולסייע.
אני האמנתי יותר למחשבות השווא שלי ושל אדוני,
מאשר לאנשים חכמים שאני מכירה ומחבבת.
אבל אני חושבת שאם יש קבוצה שמוכנה להשקיע ,
שווה לנסות. אולי לאחרים זה יעזור.

אני גם חוששת מהסכנות, שחונך יגרום נזק בעצה מסויימת.
או שהוא ישתמש בחונכות כדי לענות על צורך שלו להרגיש שליטה.
מומלץ לחשוב על הסיכונים האלה ומה הדרכים לצמצם אותם.

צריך להיות שם בשביל כל מי שחדש בתחום, בלי קשר לג'נדר ונטייה.

התואר חונך בעייתי והופך את המלווה למישהו שיש לו הילה גדולה מדיי.

אני כן חושבת שיש טעם בהכשרה (העברת ידע למלווים) משתי היבטים:

1. כי חשוב ללמד מיומנות תקשורת בין אישיות, כמו הקשבה, תמיכה וכדומה.
אני חושבת שמיומניות האלא הן זהות לשלי כמדריכת עובדים, בלי קשר ל BDSM.

2. בהחלט כדאי ליצור בסיס ידע מוסכם ומינמלי ולדבר אליו.
יש איזה מידע בסיסי, על BDSM , שכדאי להכיר אותם.

נו באמת, שנאת גברים?
כל הפראנואידים מתבקשים לקחת תרופות ולהרגע.
אני רואה את הבסיס לפרויקט אהבת גברים, נשים ו BDSM.
כי רק את מה שאוהבים רוצים ללמוד, ללמד ולחנוך.
babydoll
babydoll • 16 בספט׳ 2006
כמה הצעות מצד הלקוחות:
אני חושבת שנריסה מתקרבת להצעות שהיו לקבוצה האחרת ואני רוצה להוסיף כמה הצעות.
1.icon_smile.gif אנשים אמיתיים.
מישהי צריך להעיד שראה את האדם עצמו והוא לא ניק אנונימי מהכלוב.
אני למשל לא אתאים גם אם אכתוב 100 הודעות ואספר בהודעות שיש לי ניסיון עשיר בבדס"מ.
יש מסיבות וארועים ואתם יודעים מי מאחורי הניקים.
רק ניקים שידוע מי האנשים מאחריהם יציעו את עצמם בניק הראשי שלהם.

2.מי שמתנדב מוותר על הזכות לאסור על כל מי שקיבל ממנו ליווי לספר בכלוב אם קרה משהו כתוצאה מהליווי הזה.
בצורה הזאת דומים מסוכנים יצטרכו מסננת כפולה.
הם יהיו מוכרים במראה המציאותי והמוכר שלהם לכמה אנשים ואם קורה משהו בליווי הם מוותרים על הזכות לבקש שלא יכתבו מה קרה.

3.זמן שהניק רשום בכלוב ומכסת הודעות שאפשר להשלים אותה כי חדשים ינהגו כמו שנריסה כתבה.
יביטו בהודעות הקודמות של המציע ובוחרים לפי הדעות.
אני בעד נריסה למרות שמעולם לא ראיתי אותה רק כי קראתי הודעות שלה.

4.הקו האדום והכשרה לנפגעות אונס ע"י אנשים מקצועיים היא דבר אחר מליווי בגובה העיניים.

הכשרות ודיפלומות של מומחה בדס"מ מוסמך הן דבר שיכול להתקבל ע"י אותן סאביות שיחכו לדום שהן לא מכירות בעיניים קשורות ערומות על ארבע בפגישה הראשונה אבל סאבית אחרת תשאל מי העביר את ההכשרה ומי נתן דיפלומות והסמכות.

מי שרוצה לעבור השתלמויות בתקשורת בינאישית יוכל לעבור אותה ולא יפריעו לו אבל בגובה העיניים יש אנשים שהתקשורת הבינאישית באה להם באופן טבעי כמו נריסה.
אני חושבת שגם הזאלוטוסים יודעים לתקשר טוב באופן טבעי.

אולי תתחילו לבקש הצעות לרשימה של אנשים שלא צריכים הכשרות ואם יהיו התנגדויות להצעות תבדקו כל התנגדות?
Tamashi Nawa​(שולט)

תמיהה קטנה

Tamashi Nawa​(שולט) • 16 בספט׳ 2006
האם אפשר להבין מדוע הפחד מגברים נתפס כלגיטימי, ואילו הפחד מנשים נתפס כפרנויה?

מדוע בכל פעם שמישהו מעלה את האפשרות שאולי הכוונות של נשים הן לא טהורות מיד הוא מואשם בפארנויה קשה ונשלח לקחת תרופות ואילו בכל פעם שאישה מערערת על היותם של גברים ראויים - החשש שלה מתקבל כלגיטימי ומובן?
מייפל​(לא בעסק)
מייפל​(לא בעסק) • 16 בספט׳ 2006
אביס, אולי זה קשור לכמה עובדות קטנות במציאות שבה אנו חיים. עובדות שכמובן קל מאד להתעלם מהן אם רק מנסים.
למשל שאחת מתוך שלוש נשים עוברת תקיפה מינית (על ידי גברים).
אגב, גם גברים עוברים תקיפה מינית (שוב על ידי גברים אחרים). גם שם הסטטיסטיקות די מזוויעות- אחד מתוך עשרה.
אבל אל תתן לעובדות לבלבל אותך. חלילה.
Tamashi Nawa​(שולט)
Tamashi Nawa​(שולט) • 16 בספט׳ 2006
מייפל, חשבת אולי להתייחס למה שכתבתי ולא למה שאת רצית לומר?
זה שאת ממשיכה פעם אחרי פעם אחרי פעם לצטט את הנתון של אחת מתוך שלוש לא משנה במאום את העובדה שיש נשים רבות אשר מונעות משינאת גברים ובכל פעם שמישהו מציין או מעיד על חשש מלגיטימציה לשינאה זו - הוא מיד מאובחן כפרנואיד ונשלח לקחת תרופות.

לרגע לא אמרתי שאין סכנה בגברים. הטענה שלי היא שזאת לא הסכנה היחידה ומהעובדה הזאת את מעדיפה להתעלם כי היא פחות נוחה ולא מתאימה לפיתרון אשר את מציעה