צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

תואר של כבוד

Mary Jane
לפני 12 שנים • 7 בפבר׳ 2012
Mary Jane • 7 בפבר׳ 2012
FOR GOOD כתב/ה:
......שאלת הגבולת של המרחב הפרטי לא היתה על האינטרנט באופן כללי. אלא על זכותו של בעל הבלוג לכתוב ככל העולה על רוחו, מבלי לחשוש - למעט כאמור מקרי קיצון מיוחדים - מפני לינצ'ים מילוליים בנוסח שראינו. .......

זה העניין.
איש לא מתכחש להיות הרשת פרוצה ולא מוגנת. המטרה היא למנוע דיונים בפורום לגופו של אדם. החשיפה שאדם בוחר לעצמו בבלוג לא הופכת ללגימטימי את הדיון הציבורי סביב לאותו אדם ומעלליו. אני מתפלאת מאוד שאנשים לא רואים זאת. זה כל כך לא מנומס ולא אלגנטי, אין אלא להאשים את התרבות החסרה.
Mephisto​(שולט)
Mephisto​(שולט) • 7 בפבר׳ 2012
Mary Jane כתב/ה:
FOR GOOD כתב/ה:
......שאלת הגבולת של המרחב הפרטי לא היתה על האינטרנט באופן כללי. אלא על זכותו של בעל הבלוג לכתוב ככל העולה על רוחו, מבלי לחשוש - למעט כאמור מקרי קיצון מיוחדים - מפני לינצ'ים מילוליים בנוסח שראינו. .......

זה העניין.
איש לא מתכחש להיות הרשת פרוצה ולא מוגנת. המטרה היא למנוע דיונים בפורום לגופו של אדם. החשיפה שאדם בוחר לעצמו בבלוג לא הופכת ללגימטימי את הדיון הציבורי סביב לאותו אדם ומעלליו. אני מתפלאת מאוד שאנשים לא רואים זאת. זה כל כך לא מנומס ולא אלגנטי, אין אלא להאשים את התרבות החסרה.

הרשת לא "פרוצה" כמו שאנשים בוחרים לכתוב על עצמם ואז לא לוקחים אחריות על זה.
אף אחד לא פרץ למאגר הנתונים של מרשם האוכלוסין + מאגר מידע של חברות סלולריות לצרכי איכון + מאגר מידע של מרכזים להפרעות אכילה בשביל להצליב מידע ולמצוא את הבחורה.

ומה לא לגיטימי בדיון על טקסט שאדם בוגר בחר לחלוק פלאס דמותו של הכותב כפי שהיא משתקפת בכתוב?
בזה הרגע, בטענה לתרבותיות לכאורה, הרגת את כל המסלולים לספרות בכל האוניברסיטאות, פיטרת את כל המורים לספרות ושחררת את כל התלמידים מהבגרות בספרות.
שהרי בזה בעצם הם עוסקים. ניתוח הכתוב וניתוח הכותב.

דנו פה במה שדיינה בחר לחלוק. אף אחד לא פרץ לו את המגירה בה הוא מחביא סיפורים על אונס של חתולים וסמלים ניאו נאצים (סתם, במגירה שלו יש רק תרשימים של תיקים איטלקיים).

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שלישי פבר' 07, 2012 1:07 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
Mary Jane
Mary Jane • 7 בפבר׳ 2012
אתה דמגוגי כאן. מה עניין שמיטה להר סיני...שמיים וארץ בין בלוג וחשיפת נתח חיים בקהילת בדסמ בה אנשים מכירים זה את זה לבין דיון אקדמי על יצירה ספרותית. מה גם שבאקדמיה הדברים היו נשארים בקווים מהוגנים פחות או יותר, וכאן אנשים מטיחים מילים נוראות זה בזה, ולאחר מכן מתרועעים יחדיו באותה המסיבה.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
אף אחד לא אמר שזה לא חוקי - אלא שזה לא יפה. אני באופן אישי מאד לא הייתי רוצה שיעשו לי קטע כזה. לא כי אני חושבת שאסור לכם - אלא כי זה אתר עם אופי מסויים, *עם משתמשים קבועים* ובעקבות זה גם מעין "מוסכמות חברתיות". אנחנו לא *חייבים* - אבל אנחנו בוחרים להתייחס זה לזה באופן מסויים, על מנת ליצור אווירה מסויימת. אם אדם זר יעלה לפייסבוק קישור לבלוג שלי, לא יהיה לי ויכוח איתו, כי הבלוג כאמור נגיש לחיפוש בגוגל ואותו זר לא חייב לי כלום. לעומת זאת, אם חבר בכלוב יעשה את זה, אני אעלב - כי אנחנו חולקים את אותו מרחב וירטואלי כבר כמה שנים ואני מצפה ליחס מסויים, להוגנות מסויימת, למידה של רצון טוב.
יותר מזה - אם מישהו מהכלוב יעלה לפייסבוק קישור לבלוג שלי - עבור החברים שלו - אפילו זה לא ממש יפריע לי. אבל אני אעלב אם מישהו יעלה קישור לבלוג שלי פה בפורום על מנת שידונו *בי* ובכמה ש*אני לא בסדר*.
יש דברים מסויימים שאנחנו לא עושים זה לזה - רק כי זה לא נעים. כי זה פוגע באווירה ובהדדיות בינינו. זה קצת יותר עדין מ"מותר/אסור".
שיר כאב​(שולטת){סוליקר}
FOR GOOD כתב/ה:
בוא נסכם עבורך את מה שעשית, שטינקר ( כדי שאולי תוכל הפעם ללמוד מהנסיון )

אני שפוי עד טירוף. אל תשלח פה אףאחד שאתה לא מכיר לשום טיפול שאתה לא מכיר.

וכעת לעיקר ממש - למה שאתה עשית קוראים אאוטינג. עברה על חוקי האתר. זה כמובן לא משנה לי היום לי כהוא זה, ואני לא אלך כמוך להתבייכן לכלובי הגננת. זה לא מזיז לי
אבל אם אני הייתי מרשה לעצמי - כמוך - לפרסם פה נניח את הבלוג ששיר כאב כתבה בניק הכפול שלה ( אחד מהם ), הייתה לה בעיני עילה מוצדקת לבקש מכלובי להעיף אותי מהאתר מייד ולאלתר. בעיני - עילה מוצדקת לגמרי

(:

העיקר שלא מתאבסס עלי. icon_rolleyes.gif
חתול מריר
חתול מריר • 7 בפבר׳ 2012
יולי Yuli כתב/ה:

אבל אני אעלב אם מישהו יעלה קישור לבלוג שלי פה בפורום על מנת שידונו *בי* ובכמה ש*אני לא בסדר*.
יש דברים מסויימים שאנחנו לא עושים זה לזה - רק כי זה לא נעים. כי זה פוגע באווירה ובהדדיות בינינו. זה קצת יותר עדין מ"מותר/אסור".

אם מישהו העלה פוסט שלך כי הוא חושב שאת לא בסדר אני מאמין שזה לא ממש משנה לו אם תיעלבי או לא...
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
חתול מריר כתב/ה:
יולי Yuli כתב/ה:

אבל אני אעלב אם מישהו יעלה קישור לבלוג שלי פה בפורום על מנת שידונו *בי* ובכמה ש*אני לא בסדר*.

אם מישהו העלה פוסט שלך כי הוא חושב שאת לא בסדר אני מאמין שזה לא ממש משנה לו אם תיעלבי או לא...

בדיוק.
ואם לא אכפת לנו להעליב זה את זה, מה אנחנו עושים פה בכלל.

הנקודה הייתה שאם אני חושבת שזה יעליב אותי, אז אני לא אעשה את זה לאחרים ולא אתמוך בכך שיעשו את זה לאחרים. זה לא היה מובן?
התגובה שלך מעציבה אותי.
חתול מריר
חתול מריר • 7 בפבר׳ 2012
יולי Yuli כתב/ה:
חתול מריר כתב/ה:
יולי Yuli כתב/ה:

בדיוק.
ואם לא אכפת לנו להעליב זה את זה, מה אנחנו עושים פה בכלל.

הנקודה הייתה שאם אני חושבת שזה יעליב אותי, אז אני לא אעשה את זה לאחרים ולא אתמוך בכך שיעשו את זה לאחרים. זה לא היה מובן?
התגובה שלך מעציבה אותי.

מעציבה אותך? אותי יותר מעציב שאי אפשר לנהל דיון בלי שכל אי-הסכמה גוררת תגובות ציניות ופוגעניות. כי כשאת לא הסכמת איתי זה לא העציב אותי, זה היה נראה לי לגיטימי שלא כולם חושבים כמוני...

ולנושא - אין לי בעיה לעשות את זה כי אני לא ייעלב אם מישהו יעלה פוסט שלי לפורום. כלומר, אולי זה יהיה לי לא נעים אבל מבחינתי זה חלק מכללי המשחק. כשר ומריח טוב.

חוץ מזה, עכשיו גם אסור להעליב אנשים שאנחנו לא אוהבים?