אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

כל הכבוד לצה"ל ?

רפאל
לפני 11 שנים • 24 ביוני 2013
רפאל • 24 ביוני 2013
fog כתב/ה:
ברור לחלוטין שהגמד מלכתא וחבריהם צודקים. פשוט תרפרפו על השרשור שוב, ותראו.

אוי, פוג. רחמים על הגמד שכבר דפק את הראש שלו בקיר בעקבות השרשור הזה. (-:

אם אותו הרפרוף, שהביא אותך לידי הוודאות המוחלטת באשר למי צודק כאן, הוא גם אותו הרפרוף שהביא אותך לידי הדעה שלגמד ולמלכתא יש דעה אחת, מוטב שתחזור ותרפרף.

[עריכה: אני רואה בינתיים שהגמד הקדים להגיב.]
הדורבנים​(נשלט)
הדורבנים​(נשלט) • 24 ביוני 2013
free spirit כתב/ה:
האמת, פוג? קשה להתייחס לדברים שלך. ניכר שקראת רק חלק מזערי מהשרשור, אם אלו מסקנותייך. חבל.

בהחלט! קראתי רק חלק מזערי מהשרשור. את הרבע האחרון, ליתר דיוק. וזה הרושם שהתקבל אצלי.

אני אשמח אם תתני לי ציטוטים נבחרים +באיזה עמוד הם נכתבו (כדי שאוכל לראות את ההקשר) לטענה שלך ש"הם התחילו".
בלוסום​(לא בעסק)
בלוסום​(לא בעסק) • 24 ביוני 2013
fog כתב/ה:
free spirit כתב/ה:
האמת, פוג? קשה להתייחס לדברים שלך. ניכר שקראת רק חלק מזערי מהשרשור, אם אלו מסקנותייך. חבל.

בהחלט! קראתי רק חלק מזערי מהשרשור. את הרבע האחרון, ליתר דיוק. וזה הרושם שהתקבל אצלי.

אני אשמח אם תתני לי ציטוטים נבחרים +באיזה עמוד הם נכתבו (כדי שאוכל לראות את ההקשר) לטענה שלך ש"הם התחילו".

האמת? הרושם שלך מדויק. שמחה לראות סוף סוף מישהו שמבין.
הדורבנים​(נשלט)
רפאל כתב/ה:
fog כתב/ה:
ברור לחלוטין שהגמד מלכתא וחבריהם צודקים. פשוט תרפרפו על השרשור שוב, ותראו.

אוי, פוג. רחמים על הגמד שכבר דפק את הראש שלו בקיר בעקבות השרשור הזה. (-:

אם אותו הרפרוף, שהביא אותך לידי הוודאות המוחלטת באשר למי צודק כאן, הוא גם אותו הרפרוף שהביא אותך לידי הדעה שלגמד ולמלכתא יש דעה אחת, מוטב שתחזור ותרפרף.

[עריכה: אני רואה בינתיים שהגמד הקדים להגיב.]

למילה "או" יש מובן של ניגוד חלש. כשכתבתי "הויכוח בין מלכתא לבין רפאל, *או* בין הגמד וטמפסט לכל העולם המערבי" התכוונתי במובלע שאין להם אותה דיעה, וזה לא בדיוק אותו הויכוח.

הערה: אני נורא אוהב לנתח את עצמי, אבל זה מזכיר לי קצת את הנקודה ב"שטוחלנדיה". כיון שנקודה היא מרחב עם אפס ממדים, הרי שהיא לא רואה שום דבר מבעד לעצמה. אדם שייכנס למרחב הזה ישמע כל הזמן "אני! אני! אני! אני! אני! אני! אני! אני!..."

דומה גם קצת לקטע הזה ב"להיות ג'ון מלקוביץ", כשהוא נכנס לעצמו.. זוכרים? מלקוביץ' מלקוביץ' מלקוביץ' מלקוביץ'.
דומה גם קצת לויכוח עם אנשים "ליברלים" שמאוהבים בליברליות של עצמם..
Red E

גמד קח :)

Red E • 24 ביוני 2013
רפאל
רפאל • 24 ביוני 2013
fog כתב/ה:
ה"שמרנים" פשוט הביאו את דעותיהם הנחרצות על המעשה של הבנות, ואתם תקפתם אותם על זה שיש להם דעות נחרצות, והאשמתם אותם בכל מני דברים: שהם מטיפים, מנסים לכפות את דעתם, ועוד כל מני דברים. לא יפה.

אני חושב שדברים דומים למה שאתה אומר כאן כבר זכו מצדי להתייחסות בעמוד מס' 20 של השרשור. אבל מאחר שהזכרת את "שטוחלנדיה" ואת "להיות ג'ון מלקוביץ'" בהודעה אחת, אני אתייחס לדברים פעם נוספת ובקצרה.

אף אחד לא הותקף כאן על כך שיש לו דעות, על כך שהדעות שלו נחרצות, או על כך שהוא מבטא את הדעות שלו. זה פשוט לא נכון. הדעות עצמן הותקפו. זו הרטוריקה של החלש מבחינה אינטלקטואלית לסלף ביקורת של טיעונים ולהציג אותה כביקורת של הזכות לבטא טיעונים. כי בשביל להשיב לראשון צריכים לחשוב. לעומת זאת, בשביל להשיב לשני כל מה שצרכים לעשות הוא להפעיל טיס אוטומטי ולזעוק "צבועים שכמותכם! אתם מדברים על ליברליזם כשנוח לכם אבל במקביל מנסים למנוע מאשים לבטא דעות ששונות משלכם!"

אני קצת מתפלא כיצד מלכתא (בסיועו של הגמד, לא לשכוח!), שכינתה את האחראים לתמונות עלובים, חסרי דמיון, נצלנים, מופרעים חברתית, בעלי ביטחון עצמי ירוד, חסרי כבוד, מוסר וערכים... (לרשימה המלאה ראה עמוד מס' 20) עוברת אצלך בסדר. ולעומת זאת, כשאני אומר שמלכתא מטיפה כנגד התנהגות לגיטימית, מנסה להכתים אותה בכל דרך, ומפגינה תפיסת עולם חשוכה, יוצא שמה שאני עושה הוא לא יפה. אתה רוצה להגיד לי שהיא לא מטיפה ושהדעות שלה אינן חשוכות?
Mary Jane
Mary Jane • 24 ביוני 2013
רפאל כתב/ה:
[.....................

אני קצת מתפלא כיצד מלכתא (בסיועו של הגמד, לא לשכוח!), שכינתה את האחראים לתמונות עלובים, חסרי דמיון, נצלנים, מופרעים חברתית, בעלי ביטחון עצמי ירוד, חסרי כבוד, מוסר וערכים... (לרשימה המלאה ראה עמוד מס' 20) עוברת אצלך בסדר. ולעומת זאת, כשאני אומר שמלכתא מטיפה כנגד התנהגות לגיטימית, מנסה להכתים אותה בכל דרך, ומפגינה תפיסת עולם חשוכה, יוצא שמה שאני עושה הוא לא יפה. אתה רוצה להגיד לי שהיא לא מטיפה ושהדעות שלה אינן חשוכות?

יוצא שמה שאתה עושה הוא "לא יפה", כי אתה מתבטא, אולי בלי לשים לב, באופן מאוד חריף ופוגעני, במקום למתן את דבריך ולהסביר אותם בניחותא. לה אולי יש דעות "חשוכות", כדבריך, אבל היא לא הביעה אותן נגדך. אם רצונך לשכנע, נראה לי שנבון יותר לגשת ב"דרכי שלום", מאשר במשפטים כמו "אני לא אסכים לזה שאנשים שכמותך יטילו את החשכה שלהם על כולנו".

חוץ מזה, עקרונית, מסכימה עם הטיעונים שלך.
(:
הדורבנים​(נשלט)
רפאל כתב/ה:

אף אחד לא הותקף כאן על כך שיש לו דעות, על כך שהדעות שלו נחרצות, או על כך שהוא מבטא את הדעות שלו. זה פשוט לא נכון. הדעות עצמן הותקפו. זו הרטוריקה של החלש מבחינה אינטלקטואלית לסלף ביקורת של טיעונים ולהציג אותה כביקורת של הזכות לבטא טיעונים. כי בשביל להשיב לראשון צריכים לחשוב. לעומת זאת, בשביל להשיב לשני כל מה שצרכים לעשות הוא להפעיל טיס אוטומטי ולזעוק "צבועים שכמותכם! אתם מדברים על ליברליזם כשנוח לכם אבל במקביל מנסים למנוע מאשים לבטא דעות ששונות משלכם!"

אני לא יודע לחלק את הקטעים המצוטטים ולענות על כל אחד (איך עושים את זה?). אז אתייחס לפיסקאות:

לפיסקה הראשונה, אני מסכים לחלוטין חוץ מהמשפט האחרון. רק שכשאני קראתי את השרשור, זה מה שעשיתם למלכתא למשל. אז לא צעקתם "צבועים" אלא "חשוכים". אני לא ראיתי שהיא עשתה את זה לכם בכלל. או שהיא אמרה "אתם מונעים ממני לכתוב" או משהו. הצד "הליברלי" הוא זה שעשה את זה. אבל אולי היא כן. ולא שמתי לב. האר את עיני בבקשה.

לפיסקה השנייה: את הרשימה שלך דווקא קראתי עוד לפני שכתבתי את ההודעה! זה היה מעניין. אז אפילו אחכ דפדפתי אחורה קצת בשביל לראות מה באמת היא כתבה, שהצדיק את זה ולהשוות. לא מצאתי. אולי לא חיפשתי טוב. שוב - הפנה אותי אל ההודעות *שלה", לא שלך. אבל גם כך חלק מהרשימה שלך נתפש בעיניי כדיעה נחרצת נגד המעשה. וכדיעה לגיטימית. מדוע היא לא נתפשת כך אצלך? אני לא מבין.

מה שכן ראיתי שהיא כתבה הוא שמנסיונה הבנות מתחרטות על המעשה אחר כך, ומרגישות מנוצלות, כשכבר מאוחר מדי. טיעון לגיטימי לכל הדיעות. אני לא מסכים איתו, אבל הוא לגמרי לעיניין.

ואף אף אף אף אחד מכם לא טרח לענות לה. הרי היא חשוכה, מה יש לענות, נכון?
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 24 ביוני 2013
fog כתב/ה:

ואף אף אף אף אחד מכם לא טרח לענות לה.

די. זה לא רציני. לא אחרי עשרים עמודים של תשובות והסברים מפורטים בכל הנימות האפשריות ותוך הבאת כל הדוגמאות האפשריות. בבקשה, פוג, תקרא את השרשור מתחילתו ועד סופו.
הדורבנים​(נשלט)
Brave Dwarf כתב/ה:
fog כתב/ה:

ואף אף אף אף אחד מכם לא טרח לענות לה.

די. זה לא רציני. לא אחרי עשרים עמודים של תשובות והסברים מפורטים בכל הנימות האפשריות ותוך הבאת כל הדוגמאות האפשריות. בבקשה, פוג, תקרא את השרשור מתחילתו ועד סופו.

בקשתך נדחית על הסף. icon_smile.gif מה אני, מזוכיסט?!

אה.
טוב נו. אבל ששולטת תבקש.

עריכה: אבל ברצינות, צ'מעו. לי יותר קשה לחפש מלכם, כי אתם כבר הייתם שם, והגבתם, ואתם יודעים. אתם טוענים שאני טועה. יכול להיות. בסדר, אז מה אכפת לכם לעשות ג'סטה ולתת לי כמה ציטוטים שאתם חושבים שמוכיחים אחרת? נכון שלשרשור הזה כבר יש 21 עמודים. אבל אני אחד. וראיתי אותו רק עכשיו.