בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

משהו לא טוב קורה כאן

Mass production
לפני 16 שנים • 1 בנוב׳ 2007

Re: dragon fly

Mass production • 1 בנוב׳ 2007
רמז:אני יותר חכם בהרבה ממה שאני כותב ומציג פה icon_wink.gif

האם יצעקו אושיות הכלוב כנגד השימוש במונח וידוי הריגה?

---------------------------------------------------------------------------------------------
כן. אמור מעתה וידוא הריגה.
ווסטה
ווסטה • 1 בנוב׳ 2007
במישור העקרוני שלניה קולסון מתיחסת אליו.

אני חושבת (דעה אישית) שכעת הדיון אינו על דולי ועל הפוסט שלה, אלא דיון כללי על מחיקת תכנים באתר.
במאמר מוסגר כבר הבעתי את דעתי שהפוסט של דולי אינו בעייתי מבחינה חוקית והבעיה היתה מה שקראתם "אחריות קהילתית", לכן כרגע הדיון עבר מדולי לבקרת תכנים באופן כללי.

כתבתם:"בהסכימנו לבקרת תוכן". בעלי ומנהלי אתרים חייבים בבקרת תוכן בין אם הגולשים ירצו ובין אם לא ירצו. הם חבים ונדרשו לשלם הרבה כסף בגלל החבות הזאת. אין קשר לשאלה אם הסכמתם אם לאו. כלובי חב מבחינה חוקית.
פרט לחובה של כלובי כל גולש חב מבחינה אישית והחובה של כלובי לא מוציאה את חבותו ואחריותו של כל גולש על כתיבתו.
כאמור, המקרה של דולי אינו המקרה הזה.
כבר הזכרתי שכאשר המנהל משאיר ועורך תוכן בעייתי, ובהנחה שהתוכן אכן מאוד בעייתי, הוא מגביר את אחריותו המשפטית אבל הכיוון ההפוך, שלניה קולסון הסיקה, אינו כיוון נכון מבחינה משפטית. אם מנהל האתר לא מתערב ומשאיר ביודעין תכנים בעיתיים יש לו אחריות משפטית.

קראתי פה שאתם מבקשים לכתוב שכל פנטזיה, כל תמונה, כל סיפור לגיטימים ואתם דורשים לפרסם אות, ללא צנזורה. האחריות היא על הכותב, מעלה התמונה וגם על מנהל האתר. ההסכמה של כולם לא תעזור לכלובי אם יעלה באתר תוכן לא חוקי.
נתתם דוגמא של פנטזיה פאדופילית וטענתם שהיא לגיטימית כי היא פנטזיה. לפי הדיון שפה הפנטזיה יכולה להכתב גם כסיפור שארע, ואכן באחד הביקורים, לפני זמן רב ראיתי בבלוג סיפור מצמרר: הכותב תיאר סיפור על ילדה קטנה, שכנה שלו, שמאמינה לשכן המבוגר ואיך הוא מפתה את הילדה לבטוח בו וללכת איתו בקביעות, הוא סיפר איך היא הולכת איתו לשדה, מחייכת אליו, ואז הוא מרגיש את התשוקה נכנסת בו והוא אונס אותה ומשאיר את גופתה בשדה.
אני חושבת שהפוסט נמחק ע"י הכותב, אבל במקרים כאלה אני לא בטוחה שהחוק מטיל הרבה חבויות על מנהל האתר, כולל חובת דיווח, אם הוא חושב שיש סכנה שהכותב ימממש את הפנטזיה.
בכל העולם יש רגישות מיוחדת לתכני אלימות וביחוד לתכנים פאדופיליים. בארה"ב מטילים חבות על בעלי אתרים ומנהלי אתרים ועל הגולשים עצמם..

בישראל הכניסו למאסר גולש שהוריד למחשב שלו תמונות פאדופיליות, שלא הוא צילם.

מדגישה שוב: בישראל, למאסר, על הורדת תמונות פאדופיליה למחשב האישי שלו, כשאיש לא ראה ולא הוא צילם. בעל האתר והמנהל היה נתפס לולא הוא מיקם הכל בחו"ל.

כל העצות הטובות לכלובי על ההסכמה של הקהילה, שהם האורחים באתר שלו, לא מורידות את החבויות המשפטיות של כלובי.
תהיינה פעמים שהוא יהיה *חייב* למחוק. לא הייתי רוצה להיות בנעליו.
הוא מנהל אתר עם אחד התכנים הבעייתים ברשת.

השאלה היא אם מעבר לתכנים כאלה יש לכם רצון לאחריות קהילתית של מהו בדסמ וSSC ופה הדעה שלי שכלובי לא צריך לקחת את התפקיד והוא מוטל עליכם כקהילה. האחריות עליו למחוק תכנים בעייתיים וכל הסכמה של הקהילה שישאיר אותם-לא פותרת אותו מבחינה משפטית.

פוסטים שיראו להתארגנות אלימה או למעשים בלתי חוקיים הם בלתי חוקיים וכלובי יהיה חייב למחוק אותם.
כאמור, בגלל שהדיון נערך בפוסט על דולי, וכדי להיות הוגנים כלפיה, הפוסט שלה אינו אחד מהם.
והבעיה איתו היתה הדעה על בדסמ והקהילה.
ווסטה

כמה טעויות בגלל עייפות מצטברת:)

ווסטה • 1 בנוב׳ 2007
כמובן שיש כמה טעויות הקלדה.
במקרים כאלה אני לא בטוחה שהחוק *לא* מטיל הרבה חבויות על מנהל האתר, כולל חובת דיווח, אם הוא חושב שיש סכנה שהכותב ימממש את הפנטזיה.
האמת שאני חושבת שיש חבות כזאת.

פוסטים ש*יקראו* להתארגנות אלימה או למעשים בלתי חוקיים הם בלתי חוקיים וכלובי יהיה חייב למחוק אותם.
Lanya Colson

סבבה

Lanya Colson • 1 בנוב׳ 2007
מקבלת, ווסטה,
מה שלא חוקי - לא חוקי - ואין לי ויכוח עם זה.
בואו נשאיר את אכיפת חוק מדינת ישראל לאוכפי חוק מדינת ישראל

עדיין, הפוסט של דולי נמחק ע''פ בקשתו של כלובי.
ז''א שמה שקורה היום בפועל בכלוב הוא שאם פורצת מהומה סביב תוכן מסוים - הדבר מתרגם ללחץ חברתי - ואחר כך - לבקשת המנהל מהכותב למחוק את הפוסט.
זה מתלהם, לא עקבי, ומאוד לא רצוי בעיני.
(וכן, לדעתי הכל מתחיל מזה שכלובי מבקש מאנשים לא לדבר על הכיבוש.)

Lady Mod​(אחרת)
Lady Mod​(אחרת) • 1 בנוב׳ 2007
Aiko כתב/ה:
דבר אחד לא ברור לי בכל הפרשה - האם יש מי שסבור שהסיפור הוא אמיתי? כפנטזיה, כעלילה בדיונית, הפרסום של דולי הוא אלים, אכזרי ומעוות. אבל נתקלתי ביצירות מכל ז'אנר שהוא - ספרות, אמנות פלסטית, קולנוע, לפעמים של יוצרים מוכרים ומוערכים - אלימות ומעוותות לא פחות. לו דולי הייתה פוטרת את כל הטענות נגדה באמירה שזהו סיפור וזכותה למלא אותו בכל התכנים האלימים והכעורים שרק עולים בדעתה, הייתי מסכימה אתה. לו אפילו הייתה בוחרת שלא לומר דבר בתגובה, הייתי מרגישה שאני יכולה להתחלחל כאוות נפשי לנוכח התוכן, אבל אין לי זכות לבוא בטענות כלשהן אל המחברת. אבל מה שמפריע לי באופן אישי, מה שמבדיל בעיני את הפרסומים של דולי מכל יצירה אחרת בעלת תכנים מיניים אלימים ודמויות שליליות, היא ההתעקשות התמוהה של המחברת על אמיתות הסיפורים. פעם אחרי פעם, פרסום אחר פרסום, דולי הקפידה להדגיש שהדמות המתעללת והאכזרית שמככבת בסיפוריה זו היא עצמה. לא, לא השתכנעתי, והאפשרות שמדובר בסיפורים אמיתיים עם קורבנות אמיתיים לא מדאיגה אותי. מדאיגה רק ההתעקשות של אשה אחת - התעקשות מתמשכת, אובססיבית, חולנית - לייחס לעצמה מעשי התעללות מזוויעים, שוב ושוב, למרות שברור שכמעט איש אינו מאמין לה. למה שמישהי תעשה את זה, זו השאלה שמטרידה אותי. אובדן של היכולת להפריד בין מציאות לדמיון? סתם גימיק ספרותי שהרחיק לכת? כך או כך, ההצגה החוזרת ונישנית של הסיפורים כמציאות, ההתגאות בהם, היא שמחליאה אותי. לא עצם העלאת התכנים האלימים על הכתב.

הנה מצאתי סיבה להוסיף מילים על הפוסט העמוס לעייפה ממילא הנ"ל:

להקפיץ את התגובה של Aiko

מסכימה איתך לחלוטין.
האמפרי
האמפרי • 1 בנוב׳ 2007
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%A7%D7%A8%D7%AA%D7%99%D7%96%D7%9D

ולאו דווקא בהקשר של כלובי המשול לכאורה לסנטור מקארתי אלא יותר
בחוסר הטעם ובזבוז האנרגיה הרבה כל כך בשעתו על דבר שתרומתו היתה
אפסית ויתרה מזאת, עד כמה זה נראה מגוחך אז ועל אחת כמה היום.

אין סכנה שמישהו יקרא כאן את סיפורה הנ"ל של דולי "התפסנית בשדה הזונות"
וירוץ תיכף אחרי לירות בפול מקרטני. באחריות.
לא קשורה

אם הייתי צריכה לתת לשרשור הזה שם, הוא היה

לא קשורה • 1 בנוב׳ 2007
צדיקים בסדום.
האמפרי

Re: אם הייתי צריכה לתת לשרשור הזה שם, הוא היה

האמפרי • 1 בנוב׳ 2007
לא קשורה כתב/ה:
צדיקים בסדום.

ענק !!!
amy​(נשלטת)
לפני 16 שנים • 1 בדצמ׳ 2007

Re: משהו לא טוב קורה כאן

amy​(נשלטת) • 1 בדצמ׳ 2007
מייפל כתב/ה:
משהו לא טוב קורה באתר הזה. המקום הזה הופך להיות מקום מפלט לכל מיני אנשים חולים שעושים דברים שכל קשר בינם לבין BDSM הוא מקרי ביותר.
הדוגמה הכי טובה היא הפוסט הזה של דולי:

http://www.thecage.co.il/blog/userblog.php?postid=112684&blog_id=5518

שכבר הוכיחה עצמה לא פעם כאישה מסוכנת וחסרת אחריות.
מה שיותר מזעזע הן התגובות לפוסט שאין בהן ולו אחת שמגנה את הדברים הכתובים.

כאלה אנשים אתם? לזה אתם נותנים יד?
זה לא BDSM. זו התעללות. זה רוע צרוף של אדם חולה ומעוות.

אני לא רוצה להיות במקום שבו נותנים לגיטימציה לסיפורים כאלה.

מצאתי בסוף את הסיפור, באתר אחר. באמת מזעזע, באמת לא בדס"מ אלא התעללות. מה שכן, מעניין לבדוק, שכל אחד יבדוק עם עצמו, האמנם אינו חווה כל גירוי מקריאה על דברים קיצוניים- התעללות, לא SSC, וכו'... כלומר, איפה עובר הגבול? וכמובן, השאלה היא תמיד אם זו פנטזיה או מציאות, ומהן עמדות הכותבת בפועל.

הערה קטנה לדולי, סיפור שהיה לאחרונה, על קרן מרגלית (נדמה לי שזה היה שמה). היא הייתה זונה נרקומנית, בדיוק כמו זו שבסיפורך, ולאחרונה נפטרה ממנת יתר של סמים. היא לא נולדה בן אדם "פחות". מי יודע, אולי גם היא באה ממשפחה אמידה ו "מיוחסת". היא הייתה אמריקאית שעלתה לארץ. הייתה לה בעיה רפואית- פריצת דיסק, שבגללה התמכרה למשככי כאבים, ובעקבות זאת לסמים קשים יותר. לא יודעת מה קרה שם, ומדוע לא קיבלה עזרה, אבל הסיפור שלה הוא טרגדיה, והוא לא כל כך בלתי אופייני. נשים ממשפחות "טובות" ששרשרת אירועים ונסיבות הובילו אותן לסמים. ואז הן מוצאות את עצמן במקום בו הייתה הזונה המפלצתית שתיארת בסיפור. הסם מביא אותך לשם. לפעמים זה פשוט חוסר מזל... אז על מה ולמה בעצם לשנוא אותן?
שפיץ רציני
לפני 16 שנים • 14 בדצמ׳ 2007

Re: משהו לא טוב קורה כאן

שפיץ רציני • 14 בדצמ׳ 2007
Wild Rose כתב/ה:
אז על מה ולמה בעצם לשנוא אותן?

שאלה טובה.
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A9%D7%A0%D7%90%D7%94_%D7%A2%D7%A6%D7%9E%D7%99%D7%AA