ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

רשימת השחורים.

Tobias​(אחר)
לפני 12 שנים • 8 באפר׳ 2012
Tobias​(אחר) • 8 באפר׳ 2012
רפאל
אני חושב שזה באמת עניין של תפיסת הסיטואציה.

ואולי יש לי יותר אינפורמציה להסתמך עליה מאחרים,
כי בשונה מאב"ב שאפשר לראות שם טרוליזים מובהק במטרה ליצור פרובוקציה, פה זה היה שונה.
ואפשר לראות את זה מהעובדה שחתולה לא כתבה בצורה כזו מעולם לזכרוני.
אני מניח שיש כאן מצב של ידע מוקדם שמאפשר לי לראות כמה הפוסט הזה חריג ובא מסערת רגשות ולא מתוך מקום של טרוליות או פרובוקציה וזלזול מכוון.

כנל גם כל הקייס של ביצה ותרנגולת במובן של הוא הגיב לי ועצבן אותי אני הגבתי לו ועצבנתי אותו וחוזר חלילה שוב ושוב עם החרפה בכל תגובה.

בגלל זה אני לא נכנס לזה בכלל.
זה פשוט מעגל של התגוננות ואנטגוניזים.
והוא חסר פואנטה לחלוטין.

אגב בנוגע לאב"ב ולאם הוא היה כותב פוסט כזה,
לדעתי זה היה בדיוק אותו עיקרון, רק מוקצן בתגובות הרגשיות שהוא היה מקבל.
היו נכנסים בו הרבה יותר לא כי הוא גבר הפעם, אלא כי התגובות הרגשיות, ההתגונות והאנטגוניזים שהוא היה מייצר(בכוונה תחילה וביעילות) היו אדירים.
מעבר לזה. זכותו לבקש. זכותו גם לדרוש שלא יגיבו לו מי שהוא לא רוצה.
בדיוק כמו שזכותנו לצפצף עליו או לכבד אותו.
הבחירה שלנו מעידה עלינו לא עליו. היא אחריותינו, לא אחריותו.
וכל אחד עם תפיסת המוסר והנכון\אסור שלו.
ופה בעצם קבור הכלב לא?
הויכוח על סמנטיקת ערכים ומוסר,
כל אחד מגיע מהמקו ם האטנוצנטרי שלו.
עם זאת, זה בדיוק המקום שמאפשר לנו לגדול ולהרחיב את הדעת.
להתמודד עם דעות אחרות.
גם אם הן לא נעימות.
גם אם אנחנו לא מסכימים.

ואני לא מסכים איתך על הרבה דברים לאורך השנים,
ומצד שני כן מסכים איתך על הרבה דברים.
כי הבענו המון דעות על דפי הפורום לאורך המון זמן.
ועם זאת אני גם שמח שחזרת להביא דעה כאן icon_smile.gif
Tobias​(אחר)
Brave Dwarf כתב/ה:
וטאבי. אתה יודע להיות ציני בכלל?

אתה צוחק עלי? אתה יודע כמה מאמץ אני משקיע לא להיות ציני מנייאק פה,
אני חושב שכל מי שמכיר אותי וקרא את השאלה שלך עכשיו מתגלגל מצחוק icon_smile.gif
Tobias​(אחר)
והנה משהו שאומר הרבה במעט על הכל icon_smile.gif

נילי ונילי
נילי ונילי • 8 באפר׳ 2012
Brave Dwarf כתב/ה:
והמשיכה לעמוד מאחורי דבריה (ואח"כ גם הצטרפו אליה אחרות) עד סוף השרשור

סליחה שאני הורסת לך (ולרפאל) את הנרטיב המושלם עם ההתעקשות הקטנונית שלי על הדיוק ההיסטורי, אבל חתולת זרע התנצלה כבר לקראת אמצע השרשור. ואז התנצלה שוב. ואז התנצלה שוב. ואז כתבה הודעה שאומרת שהיא מתחרטת על הניסוח הלא מוצלח שלה. ואז כתבה הודעת מצוקה שאומרת שהיא במצוקה כי היא מרגישה שאנשים נכנסים בה בגלל הניסוח הלא מוצלח שלה. ואז היתה עוד אחת כזו, כמדומני.
feminine3​(אחרת)
feminine3​(אחרת) • 8 באפר׳ 2012
נילי ונילי כתב/ה:
Brave Dwarf כתב/ה:

סליחה שאני הורסת לך (ולרפאל) את הנרטיב המושלם עם ההתעקשות הקטנונית שלי על הדיוק ההיסטורי, אבל חתולת זרע התנצלה כבר לקראת אמצע השרשור. ואז התנצלה שוב. ואז התנצלה שוב. ואז כתבה הודעה שאומרת שהיא מתחרטת על הניסוח הלא מוצלח שלה. ואז כתבה הודעת מצוקה שאומרת שהיא במצוקה כי היא מרגישה שאנשים נכנסים בה בגלל הניסוח הלא מוצלח שלה. ואז היתה עוד אחת כזו, כמדומני.

וזה ממש חדש פה שאנשים לא משחררים כעסים ועוברים הלאה icon_eek.gif
רפאל
רפאל • 8 באפר׳ 2012
tebayes כתב/ה:
אני מניח שיש כאן מצב של ידע מוקדם שמאפשר לי לראות כמה הפוסט הזה חריג ובא מסערת רגשות ולא מתוך מקום של טרוליות או פרובוקציה וזלזול מכוון.

זה לא ידע מוקדם, זו אמפתיה. (-:
הדימוי של אדם שאינו מונע מרגשות אנושיים, אלא מתוך כוונה דמונית, קרה ומנוכרת, להרע לאנשים, הוא פיקציה. אין כאלו אנשים. כולם מונעים מרגשות אנושיים. רק שאנשים שונים חשים אמפתיה שונה כלפי אנשים שונים וטווח רגשות שונה. אז חתולת הזרע עוררה בך אמפתיה ואב"ב לא, והגבת בהתאם. סבבה.

הקושי שלי הוא עם הניסיון להציג אמפתיה מסויימת כאפתיה הנכונה והמחייבת. (ואגב, התביעה מכולם להיות "רגישים" בדיוק באותה הצורה שאתה מבין "רגישות" היא ממש חסרת רגישות). בקיצור, מי שחש אמפתיה כלפי חתולת הזרע שיחוש (ובאופן אישי אני בהחלט יכול לחוש אמפתיה כזו). אבל לפרוק אגרסיות בפורום לא מקובל, וזה לא משנה אם אתה חתולת הזרע או אב"ב; אם גבר שיקר לך וכדי לשקם את הדימוי העצמי שלך אתה צריך קצת נקמה במין הגברי, או פעם לא הצלחת להעמיד את הזין בחברת אישה שמנה וכדי לשקם את הדימוי העצמי שלך אתה צריך לשכנע את כל העולם ואחותו שנשים שמנות אינן מושכות (אלו סתם ספקולציות, כמובן).
רפאל
רפאל • 8 באפר׳ 2012
נילי ונילי כתב/ה:
Brave Dwarf כתב/ה:

נילי,

חתולת הזרע בהחלט התנצלה, והסבירה שלא ניסחה את עצמה כהלכה. באופן אישי קשה לי לקבל את זה שכאשר היה ברצונה לקבל עזרה מנשלטות אחרות מה שידיה הקלידו היה: "האם הנשלטות כאן יכולות לעשות רשימה שחורה?... זה רק מדאגה לנשלטות אחרות." באשר לבעלותה על השרשור והזכות שלה לקבוע מי רשאי להגיב ומי לא, זה דבר שהיא לא חזרה בה ממנו. אבל לא נדקדק. היא אמנם התצלה וזה דבר מכובד.

באשר לדיוק ההיסטורי. שימי לב שבשום שלב של השרשור לא באתי בדין ודברים עם חתולת הזרע. מבחינתי העולם לא בא לקיצו עם הפוסט שלה, והוא כשלעצמו ממש לא מהווה את העניין. (ואני חושב שכך הם פני הדברים גם מבחינת הגמד האמיץ). העניין הוא מסכת הצידוק שבתפתחה בעקבות דבריה של חתולת הזרע, ובהתעלם מן ההתנצלות שלה. כלומר את ואחרים שלוקחים טרמפ על סיפורים כאלו וחוזרים וטוענים בלשון ארסית ופסדו-פמיניסטית ש"לנשים מותר".
Tobias​(אחר)
רפאל כתב/ה:
tebayes כתב/ה:

זה לא ידע מוקדם, זו אמפתיה. (-:
הדימוי של אדם שאינו מונע מרגשות אנושיים, אלא מתוך כוונה דמונית, קרה ומנוכרת, להרע לאנשים, הוא פיקציה. אין כאלו אנשים. כולם מונעים מרגשות אנושיים. רק שאנשים שונים חשים אמפתיה שונה כלפי אנשים שונים וטווח רגשות שונה. אז חתולת הזרע עוררה בך אמפתיה ואב"ב לא, והגבת בהתאם. סבבה.

הקושי שלי הוא עם הניסיון להציג אמפתיה מסויימת כאפתיה הנכונה והמחייבת. (ואגב, התביעה מכולם להיות "רגישים" בדיוק באותה הצורה שאתה מבין "רגישות" היא ממש חסרת רגישות). בקיצור, מי שחש אמפתיה כלפי חתולת הזרע שיחוש (ובאופן אישי אני בהחלט יכול לחוש אמפתיה כזו). אבל לפרוק אגרסיות בפורום לא מקובל, וזה לא משנה אם אתה חתולת הזרע או אב"ב; אם גבר שיקר לך וכדי לשקם את הדימוי העצמי שלך אתה צריך קצת נקמה במין הגברי, או פעם לא הצלחת להעמיד את הזין בחברת אישה שמנה וכדי לשקם את הדימוי העצמי שלך אתה צריך לשכנע את כל העולם ואחותו שנשים שמנות אינן מושכות (אלו סתם ספקולציות, כמובן).

אמרתי ידע מוקדם והתכוונתי אליו.
אמפתיה יש לי גם לאב"ב.

ידע מוקדם בהבנה של אני מכיר את הכתיבה של חתולה, ויכול לראות את ההבדל.
טווח התייחסות רחב יותר מרק להגיב להודעה ספציפית.

לאו דווקא רגישות אגב.
דיברתי יותר על הגיון ופואנטה.
וכן זו הדעה שלי.
וכן אגב לקחתי דברים מהשרשור הזה למחשבה, מתגובות של אחרים.
אני עדיין חושב שיעיל יותר ונעים יותר להיות עדין וקשוב בתור התחלה, בידיעה שאם יש צורך באסרטיביות וכוח הם תמיד שם.
כי בסופו של דבר. אם אתה רוצה להעביר נקודה אבל יוצר שיח חרשים, מה השגת?
שוסי
שוסי • 8 באפר׳ 2012
גמד:
אתה טועה.
האנלוגיה הנכונה היא כזו:
20 אנשים נחנקים ממצות,אחד מהם מספר על טראומה רגשית שעבר ע"י לובשי חולצות כחולות ולכן מבקש מהם להמנע מלהגיב לעת עתה בעקבות הפגיעה שחווה מהם בעבר..עכשיו,אני מסכימה שהבקשה של חתולנות היתה יכולה להיות מנוסחת בצורה יותר ידידותית,אבל עצם הבקשה עצמה היא כן לגיטימית.
אגב,אני מבטיחה לך שאם נשים היו מתקיפות ככה גבר,בלי שום ספק הייתי (ולא רק אני )מתערבת לטובתו.
לא כל דבר צריך להפוך למלחמת מינים.
נילי ונילי
נילי ונילי • 8 באפר׳ 2012
רפאל כתב/ה:
נילי ונילי כתב/ה:
Brave Dwarf כתב/ה:

נילי,

חתולת הזרע בהחלט התנצלה, והסבירה שלא ניסחה את עצמה כהלכה. באופן אישי קשה לי לקבל את זה שכאשר היה ברצונה לקבל עזרה מנשלטות אחרות מה שידיה הקלידו היה: "האם הנשלטות כאן יכולות לעשות רשימה שחורה?... זה רק מדאגה לנשלטות אחרות." באשר לבעלותה על השרשור והזכות שלה לקבוע מי רשאי להגיב ומי לא, זה דבר שהיא לא חזרה בה ממנו. אבל לא נדקדק. היא אמנם התצלה וזה דבר מכובד.

באשר לדיוק ההיסטורי. שימי לב שבשום שלב של השרשור לא באתי בדין ודברים עם חתולת הזרע. מבחינתי העולם לא בא לקיצו עם הפוסט שלה, והוא כשלעצמו ממש לא מהווה את העניין. (ואני חושב שכך הם פני הדברים גם מבחינת הגמד האמיץ). העניין הוא מסכת הצידוק שבתפתחה בעקבות דבריה של חתולת הזרע, ובהתעלם מן ההתנצלות שלה. כלומר את ואחרים שלוקחים טרמפ על סיפורים כאלו וחוזרים וטוענים בלשון ארסית ופסדו-פמיניסטית ש"לנשים מותר".

רגע, אתה רוצה להגיד לי שבעצם לא אכפת לך כקליפת השום מהשרשור הזה, וכשכתבת כל כך יפה את המסה שלך על אמפתיה וצביעות בעצם התכוונת אליי?

שניה, שמישהו יביא לי כסא.