בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

לכל הלוחמים שם בדרום..

שיר כאב​(שולטת){סוליקר}
לפני 15 שנים • 10 בינו׳ 2009
מייפל כתב/ה:
ועוד דבר, לא סתם כתבתי שאני יודעת בוודאות. אני אכן יודעת בוודאות.

רק הערה קטנה: את ממש לא המשפחה השכולה היחידה במדינה או אפילו בכלוב - ומתברר שלא כולם הגיעו למסקנה שלך.
כל טוב, שלא תדעי עוד צער.
הדורבנים​(נשלט)

אוף טופיק

הדורבנים​(נשלט) • 10 בינו׳ 2009
שמתם לב ששמאלנים הארד קור, תמיד ישתמשו בטיעונים שלהם במין מילים כאלו שאף אחד לא משתמש?

"מאכניזם", "אתוס", "עובדה ופעולה ופרשנות על העובדה".. כל מני דברים כאלו
אין בזה שום דבר רע. סתם, זה נורא חמוד בעיניי.. כאילו אתם מדקלמים במסדר בביה"ס ביום הזכרון..
natti​(נשלטת)
natti​(נשלטת) • 10 בינו׳ 2009

קוראת את כל ה- 25 עמודים שהתמלאו פה ולא במה שהיו צריכים להתמלא
לא באיחולים או בברכות
(כי לפעמים למרות הבדלי הדעות צריך לדעת מתי לסתום את הפה, ורק לאחל שיהיה טוב, זה עד כדי כך קשה???)

מייפל קוראת אותך ושואלת את עצמי אם את חייה במדינה הזאת כמוני?
כי נראה לי שאת גרה בחו"ל ניזונה מדיווחים שניתנים בחדשות הזרות שלרוב מעוותות את המציאות.
עם כל הכבוד לך, מדינת ישראל לא היתה ולעולם לא תהיה מדינה שרוצחת ילדים ככה כי בא לה.
ולידיעתך כן מעדכנים אותם לצאת מהבתים שלהם לפני שמפגיזים באזור, בדיוק כפי שעשו בלבנון.
להבדיל מהם שלא מעדכנים אותנו מתי לרדת מאוטובוס לפני שהם מפוצצים אותו, ולפני שזורקים טיל בדרום!!!!

ובכלל בעיה שלהם שהם נותנים מכסה לטרור ולא מנסים להקיא אותם מתוכם.
ואל תקומו ותגידו לי שהם לא יכולים לעשות את זה כי הטרור חזק עליהם, מאיים עליהם או כל סיבה אחרת,
אם היו רוצים שלום והיו רוצים לדבר זה היה קורה, ואם היה עם מי לדבר מזמן היו מדברים.
ואם צריך לגמור שם את כולם רק כדי שנחייה בשקט בלי טילים בלי פצצות בלי מחבלים מתאבדים, אז שיעשו זאת!

אז מספיק להיות ייפי נפש,
כי לא ראיתי שרשור של 25 עמודים עם קריאות גנאי כאשר אוטובוס מתפוצץ או שנופל טיל על בית או בית ספר.

ואת יודעת מה אולי אם לא היינו כל כך סבלנים ובני אדם והיינו כמו האמריקאים ש-11 בספטמבר הספיק להם כדי להיכנס לאפגניסטן
ולעשות בה ככל שעולה על רוחם ולגמור את המדינה הזאת,
אולי אז הם היו מבינים שלא כדאי להם לשחק את המשחק הזה איתנו.

והלוואי שיחזרו בריאים ושלמים כל החיילים שלנו.
בלוסום​(לא בעסק)

25 עמודים, ומשהו אחד ממש בולט לי לעין:

בלוסום​(לא בעסק) • 10 בינו׳ 2009
לפני כמה שנים, שמעתי או קראתי באיזה מקום, שהמחבלים אמרו שבמלחמה נגדנו, הם לא צריכים כלי נשק מתוחכמים.

כל מה שהם צריכים זה להסית אותנו במלחמה פנימית.

עשרים וחמישה עמודים - אתם חושבים שהם טעו?

בזמנים כאלה, צריך לשים את המחלוקות בצד - ולתת גב חזק לצבא ולדרום המופגז.

שתהיה לכולם שבת רגועה, והמשך שבוע כנ"ל.
נילי ונילי
נילי ונילי • 10 בינו׳ 2009
Sigurd כתב/ה:

לעולם לא נסלח לפלסטינאים על שהכריחו אותנו לנהוג בהם כך.

אני בטוחה שאם אשב לחשוב על זה קצת, בטח אמצא דברים חכמים ומנומקים להגיד על האמירה הזו שלך, אבל כל מה שאני מסוגלת להוציא מהמקלדת כרגע הוא: "איזה רכבת דרסה את אמש'ך?".
מייפל​(לא בעסק)
מייפל​(לא בעסק) • 10 בינו׳ 2009
אנילא יודעת למה ציפיתי כשהבאתי לכאן את סיפור השכול האישי שלי, אבל בטח לא לזה.
כזה מפגן של צביעות וברבריות מזמן לא ראיתי.
אתם שכל כך דואגים לשלומם של החיילים, כל כך מכבדים כדבריכם את החיילים ורק רוצים להתפלל עבורם.
אז הנה הבאתי לכם את הסיפור של החייל שלי אבל כל מה שיש לכם לומר לי זה קללות ונאצות. כאן ובהודעות פרטיות. נוזפים בי בגסות רוח על ההתבכיינות שלי, מכנים אותי קדושה מעונה, מודיעים לי שאני לא היחידה ששכלה (כאילו שחשבתי אחרת).
הרי אם הייתי מספרת על השכול שלי ואחר כך אומרת את כל המשפטים שכולכם אוהבים כמו "צריך להיכנס בהם" , "כולם שם כלבים מוכי כלבת", אין עם מי לדבר כולם חיות" "צהל הוא הצבא הכי מוסרי בעולם" ועוד שטויות כאלה כולכם הייתם מחבקים אותי באהבה ואהדה ומזדהים עמוקות עם הכאב שלי.
אבל לא, כיוון שאני לא מתנהגת על פי הכללים הלא כתובים של הברברזים הפאשיסטי (הנה עוד מילים שאתה לא מבין פוג), אז אפשר בלי להסס להעליב אותי, לזלזל בכאב ובשכול שלי ולקלל אותי.
העיקר שנורא אכפת לכם מחיילי צהל. העיקר שאתם מכבדים אותם.
כזאת צביעות באמת עוד לא ראיתי.
ואני אמשיך להגיד את מה שיש לי להגיד כי (עדיין) יש לי זכות להגיד את זה. ואתם תמשיכו להגיד לי שאני עיוורת או גרה במקום אחר או מטורפת, כי הכי נוח זה לעצום את העיניים ולא לראות. הכי נוח זה לראות את המציאות בצורה דיכוטומית (פוג, עוד אחת), של שחור ולבן ולא לראות שום מורכבות. והכי נוח זה להיות בטוחים שאנחנו מושלמים וכל השאר חיות אנטישמיות שבאות עלינו לכלותינו.
אתם יודעים מה זה מזכיר לי?
זה מזכיר לי איש ענק שעומד מול ילד קאן עם תותח ורובה ופצצה אטומית מכוונים אל הילד שעומד שם בלי כלום, והענק בוכה וצועק: "אתה רוצה להרוג אותי, אני כל כך מסכן."
אתם באמת נורא מסכנים.
זאלופון​(שולט)

Re: אוף טופיק

זאלופון​(שולט) • 10 בינו׳ 2009
fog כתב/ה:
שמתם לב ששמאלנים הארד קור, תמיד ישתמשו בטיעונים שלהם במין מילים כאלו שאף אחד לא משתמש?

"מאכניזם", "אתוס", "עובדה ופעולה ופרשנות על העובדה".. כל מני דברים כאלו
אין בזה שום דבר רע. סתם, זה נורא חמוד בעיניי.. כאילו אתם מדקלמים במסדר בביה"ס ביום הזכרון..

אני לא יודע אם יצא לך לקרוא פעם מאמרים בסוציולוגיה, אנתרופולוגיה ותחומים נלווים, אבל יש במאמרים הללו כלל בל יעבור: ככל שהטיעונים שלך חלשים יותר, השפה שלך תהיה גבוהה יותר, לועזית יותר ומובנת פחות (וגם: המאמר שלך יהיה ארוך יותר, פופוליסטי יותר ואתה תצטט הרבה יותר חוקרים אחרים, גם אם הם לא קשורים בכלל למה שאתה מדבר עליו).

ומייפל,
אולי אם היית כותבת תגובה אחת, רק אחת, מבלי לכנות את מי שלא חושב כמוך בשמות כגון ברברי, רע לב, פשיסט, צבוע, חסר חמלה ושאר מילים יפות ותרבותיות ששילבת למכביר בדברייך הסובלניים ואוהבי האדם - אולי אז היית זוכה ליותר כבוד ואמפתיה. אבל כפי שאמרה מישהי בשרשור הזה: אחד הדברים הכי קשים לעשותם זה להסתכל על עצמנו ולראות שאנחנו לא בסדר.
natti​(נשלטת)
natti​(נשלטת) • 10 בינו׳ 2009
מייפל כתב/ה:
אנילא יודעת למה ציפיתי כשהבאתי לכאן את סיפור השכול האישי שלי, אבל בטח לא לזה.
כזה מפגן של צביעות וברבריות מזמן לא ראיתי.
אתם שכל כך דואגים לשלומם של החיילים, כל כך מכבדים כדבריכם את החיילים ורק רוצים להתפלל עבורם.
אז הנה הבאתי לכם את הסיפור של החייל שלי אבל כל מה שיש לכם לומר לי זה קללות ונאצות. כאן ובהודעות פרטיות. נוזפים בי בגסות רוח על ההתבכיינות שלי, מכנים אותי קדושה מעונה, מודיעים לי שאני לא היחידה ששכלה (כאילו שחשבתי אחרת).
הרי אם הייתי מספרת על השכול שלי ואחר כך אומרת את כל המשפטים שכולכם אוהבים כמו "צריך להיכנס בהם" , "כולם שם כלבים מוכי כלבת", אין עם מי לדבר כולם חיות" "צהל הוא הצבא הכי מוסרי בעולם" ועוד שטויות כאלה כולכם הייתם מחבקים אותי באהבה ואהדה ומזדהים עמוקות עם הכאב שלי.

אני לא רואה איך זה רלוונטי, אם רצית חיבוק וסימפטיה אז כן אני יכולה להזדהות עם הכאב שלך, כמו שאמרו לך את לא היחידה לצערי לצערך ובטח לצער כולם, שחוותה את זה.
אבל אין קשר בין הדברים.
זה דבר אחד שבחרתי לא להתייחס אליו בתגובתי אליך, ובטח שלא בגלל זה הגיבו לך כפי שהגיבו.
והלוואי ולא תהיה משפחה אחת שתחווה את זה, וכדי שזה יקרה צריך להלחם בזה לגמור את הסרטן הזה שיושב קרוב אלינו ומאיים לגמור אותנו.
(וסרטן הכוונה למחבלים לחמאס ולכל מי שמשתף איתם פעולה)
ושוב על הצבא להגן על העם, וזה בדיוק מה שהוא עושה, ולכן בין אם דעתנו כזאת או אחרת, צריך לחזק אותו.
ונכון לעכשיו הוא עושה עבודה נפלאה.
מייפל​(לא בעסק)
אולי תשים לב זאלופון, שכל הכינויים בהם השתמשתי למעט המילה פאשיסט שהיא פשוט תיאור מציאות, באו רק אחרי שנכנסו בי.
אתה הרי מאד אוהב להיצמד לעובדות. בוא תיצמד גם לעובדה הזאת.
מייפל​(לא בעסק)
ועוד דבר זאלופון, למרות שלא נצמדת לעובדות, ייתכן שאתה צודק. ואני מתכוונת (בשיא הכנות) להסתכל על עצמי ולחשוב על זה.
אני רק מקווה שהדברים שלך הנוגעים לשימוש בכינויים מעליבים מופנים לכל מי שהביע את עצמו בשרשור הזה ולא רק לי.