לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מסתננים? פליטים? - אשמח לדיון אינטליגנטי

מלכתא
לפני 12 שנים • 31 במאי 2012

Re: מזעזע

מלכתא • 31 במאי 2012
פרלין כתב/ה:
מלכת האהבה כתב/ה:
אותי מזעזע יותר מכל,
שנאת האחים שיצאה לאור בשרשור הזה

כמה שנאה! כמה עצבים! כמה תסכול!!!!

תקחו את האנרגיות שלכם, ובמקום לשנוא אחד את השני, תעשו משהו אחד לשני.
לא דמגוגיה, אלא זה באמת עובד אחלה...
אתם כל כך עסוקים בלשנוא אחד את השני, ולא עוצרים לחשוב לרגע-
שאילו היינו מאוחדים ולא שונאים,סביר להניח שהמצב שלנו היה טוב יותר.
במקום לחשוב איך "לעשות שלום" או "להיות הומאניים" עם אחרים, שרוב הסיכויים לא שמים על הכוונות הטובות שלנו, בואו נחשוב איך לגדל את הילדים באהבה ולא בשנאה.
במקום לבזבז זמן בשרשורים שלא באמת יצליחו לשכנע את הצד השני (ותחשבו במצטבר כמה שעות ביזבזנו בשרשור הזה לדוג'), תשקיעו את הזמן הזה בהתנדבות!

כמה שאני ימנית, ומזדעזעת כל פעם מחדש מסילוף העובדות של השמאל במדינה,
קשה לי מאוד לחשוב על שנאה כלפיהם ובטוח שאני לא אשנא ישראלי\יהודי יותר מערבי או מסתנן או אוייב. אז חלאס, זה פשוט מגעיל. תאמרו מה שעל לבכם,אבל אל תשנאו (יותר משזה יעשה טוב לי, זה יעשה טוב לכם).

אני לא חושבת שמישהו שונא מישהו, באמת.
תנוח דעתך.
אבל אני לא יכולה להגיד שאני אוהבת יהודים או ישראלים יותר ממישהו אחר. זה הכפר שלי, הוא תמיד יהיה בראש מעיניי, אני תמיד אדאג לו והמדינה הזו בהחלט זורמת לי בעורקים. אבל אני אוהבת אנשים או לא אוהבת אנשים בגלל שהם אנשים, לא בזכות הדת או הלאום שלהם.

הדרך שבה אנשים, ובהם את, התבטאתם פה אחד כלפי השני דווקא כן חרגה מויכוח ענייני אידיאולוגי.
תזכרי כי לאנשים מהמוצא\הדת\המדינה שלך, יש הרבה יותר דברים משותפים.
וזה מאוד קשה לחיות בין אנשים ששונאים...
*מנגינה*{התווים שלו}

נקודת מבט נוספת:

הומניות, דאגה לחלש, התחשבות בסבלם של המהגרים, חובת מציאת עבודה כדי שיוכלו להתפרנס.
כל זה מול מציאת פיתרון לסבלם האמיתי של תושבי השכונות.
הכל חשוב.
אבל הנה משהו שכדאי לשים לב:

א. פרופ' קרסו מזהיר: רוב המסתננים שעובדים במסעדות חולים!

למי שלא ראה ביום 23/5/12 בבוקר, בתוכנית של גיא ואורלי, התארח
פרופסור רפי קרסו וממש יצא באזהרה לאוכלים במסעדות שמעסיקות
סודנים/אריתראים!!!

רפי הוא רופא מתנדב במרפאת הזרים וטוען שמרביתם חולים ואו נשאים
של שחפת וחצבת ומהווים איום ממשי על בריאות הסועדים.
הם מכינים לנו את הסלטים, ושוטפים כלים. חלק מהמעסיקים שולח אותם
מהמטבח לנקות שרותים וא"כ הם חוזרים למטבח. אין פיקוח ואין בקרה.

פרופסור קרסו טען שגם אם העובד הוא רק עובד ניקיון,הסכנה בהדבקות
עקב מגע בברזים, ידיות וכדומה גדולה.

לא ניתן לטעון שפרופ' קרסו נוהג בגזענות, כי הוא בין הרופאים שמתנדבים
לטפל בהם - הוא פשוט מגלה אחריות ציבורית.
נתון נוסף שמסר: 50% מבדיקות האיידס החיוביות, הם מקרב הסודנים ולא ניתן
לאתרם לאחר הבדיקות. (תודה לאתר רוטר).

ב. ד"ר אפרים סנה מזהיר: התקשורת מספרת לנו שקרים

ביום 20/5/12, הופיע בתוכנית לונדון וקירשנבוים בערוץ 10 ד"ר סנה לשעבר סגן
שר הביטחון, ואיש שמאל מובהק, והוא גילה כמה עובדות:

א. בין המסתננים האפריקאים יש לא מעט אנשי אל -קעידה,
אשר במשך הזמן יהפכו לפצצה ביטחונית.

ב. מספרים לנו שקר, כאילו אי אפשר להחזיר את האריתראים לארצם.

ג. מספרים לנו "שקר נוסף" , כאילו רבים מהם הם עריקי צבא שיוצאו להורג אם ישובו לארצם זה פשוט שקר.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 31 במאי 2012
מנגינה - נו אז מה?
ניחא לגרש כי הם מהווים איום בטחוני למדינה, אבל לגרש כי הם חולים?

ואפילו בעובדה שהיו חלק מאלקעידה אין סיבה לגרשם. הייתי מסביר כאן מדוע ואיך אנשים מתגייסים לאלקעידה למשל, אבל זה יהיה ארוך ופרלין כבר הבהירה לי שאיני רצוי כאן כמו כן תגובותיי האקטואליות לגבי מבנה אלקעידה, ולגבי אופן פעולתה בקרב אכלוסיה לא חמושה.

בכל מקרה, החלק של רפי קרסו מזכיר לי את הסיפור על כך שרק הומואים נדבקים באיידס. ואת לא ראשונה שהביאה את דבריו לכאן. גם בתגובה ההיא חשבתי שזה לא לעניין, כמו כן ביטוים רבים אחרים.
פרלין​(נשלטת){ש}
לפני 12 שנים • 1 ביוני 2012
פרלין​(נשלטת){ש} • 1 ביוני 2012
Brave Dwarf כתב/ה:
מנגינה - נו אז מה?

ואפילו בעובדה שהיו חלק מאלקעידה אין סיבה לגרשם. הייתי מסביר כאן מדוע ואיך אנשים מתגייסים לאלקעידה למשל, אבל זה יהיה ארוך ופרלין כבר הבהירה לי שאיני רצוי כאן כמו כן תגובותיי האקטואליות לגבי מבנה אלקעידה, ולגבי אופן פעולתה בקרב אכלוסיה לא חמושה.

בכל מקרה, החלק של רפי קרסו מזכיר לי את הסיפור על כך שרק הומואים נדבקים באיידס. ואת לא ראשונה שהביאה את דבריו לכאן. גם בתגובה ההיא חשבתי שזה לא לעניין, כמו כן ביטוים רבים אחרים.

זה לא מה שאמרתי ואתה יודע את זה.

ועוד משהו: לי קשה לקרוא ולכתוב תגובות מאוד ארוכות. זה דפקט שלי, Add וכל זה.
אבל זה דפקט שלי, אני בטוחה שאנשים אחרים יוצאים מושכלים וגם אני כשאני מצליחה להתרכז.
מידאס'
מידאס' • 1 ביוני 2012
Brave Dwarf כתב/ה:
מנגינה - נו אז מה?

תכתוב, תכתוב. אדם הוא שופט ותליין אך ורק לעצמו.
A v​(שולט)

"רחמן שמרחם על אכזרים,סופו שמתאכזר לרחמנים"

A v​(שולט) • 1 ביוני 2012
גילוי נאות...מעניין לי תתחת מה יעשו איתם איך יעשו וכמה יעשו.

מצטער מבחינתי הם אפילו פחות מקליפת השום.(קליפת שום אחלה זיבול לגינה)

מבחינתי כאן העם יותר חשוב מכל מה שיש בחוץ.מאז ומתמיד,היהודי היה שק איגרוף של כל מי שהיה בסביבתו.

כמעט בכל מדינה בעולם,גילויי שינאה כלפי יהודים,החל מניפוץ קברים ועד רציחה של ילדים נשים וגברים

שכל חטאם הוא בזה שנולדו לאם יהודייה. שואה שרוב העולם שתק למרות שיידע,פרעות של הערבים ביהודים

המתיישבים כאן בארץ ועוד ועוד.

יש לנו מדינה.

קטנה דפוקה גזענית,מושחתת,די עלובה,אין בה משאבים (חוץ מהמוח היהודי) מדינה שהספורט הלאומי

הוא לדפוק אחד את השני,פקוקה מזוהמת,אבטלה,מחייה יקרה,אנשים שברוב הזמן הם חארות קטנים

חסרי אישיות וחיים,אבל זו המדינה שלי. ונלחמתי עליה ואהיה מוכן להילחם עוד ועוד כדי להגן עליה

מכול צורר ורעה.

אתמול ישבתי מול יהודי יקר בן 88 והוא סיפר איך בגיל חמש ברח מערבי שרץ אחריו עם גרזן והוא כדי להציל

את חייו ברח וקפץ לתוך בור ספיגה...

כאן המקום הלא מי יודע מה הוא שלנו,חילוקי דעות ימין ושמאל דתיים חילוניים כולם כולם ברגע שנשקפת

לנו סכנה כעם כולם מתגייסים כולם ילחמו זקנים ילדים גברים נשים,(מיעוט קטן לא,נטורי קרטא ושמאלנים רדיקלים )

מותר לנו לרחם מותר לנו להיות "הומאנים" אסור לנו לא לראות מה עלול לקרות.

כבר היום חלקים נרחבים פשוט שייכים להם לא מעניין אותי אם הם פושעים,רוצחים,אנסים, שנמלטו מהחוק

מהגרי עבודה שבאו למצוא פרנסה.

איכפת לי שהם כאן,והם איום,איום שבכל יום גודל וגודל. אילת כבר שלהם,ותל אביב נכבשת אט אט.

לא ארחם עליהם היום שזה בעצם להתאכזר לילדינו בעתיד.

ברגע שהם יקבלו גושפנקה להיות כאן,זה לא יוכל להשתנות."בכייה לדורות" שילדינו יסבלו בגלל שאנחנו

לא נראה את הנולד.

אני די בטוח שתקום כאן זעקה...גזען פשיסט ועוד ועוד

אז אסיים בפשטות.

ישאלי שנוסע ליפן לעבוד במכירת תמונות או מובינג בארה"ב ונתפס יודע שדינו אחד.גירוש!

ולמה? כי זה החוק.

והחוק זה משהו שחייבים לכבד גם אם לא מסכימים איתו.יש דרך חוקית לשנות חוקים.

***ובבקשה אם למישהו יש מה לומר,אז כאן בפומבי,ולא כמו פחדן.!
Red Leaf
Red Leaf • 1 ביוני 2012
Brave Dwarf כתב/ה:
מנגינה - נו אז מה?

בחיי, רק שזה לא יהפוך ל"בלדה לאלקאידיסט".

ולגבי החלק האחרון של פעילות ארגון טרור בקרב אוכלוסיה לא חמושה, זה אחד הדברים הגרועים ביותר שעלולים לקרות לנו, אויב מבית. תא טרור פנימי, שמתפשט כמו סרטן, בתוך אוכלוסיה שמאסה מיחסה של המדינה כלפיה, על אחת כמה וכמה כשמדובר בחסרי כל, זו פשוט פצצה מתקתקת.

מבחינה בריאותית, הם נטל וסיכון, מבחינה כלכלית הם נטל וסיכון, מבחינה בטחונית הם נטל וסיכון, מבחינה הומנית הם נטל וסיכון. ברגע שיתחילו לקרוא לפרה בשמה, וכשיעיזו להודיע קבל עם ועדה שהרוב המובהק הינו רוב של מחפשי עבודה, היחס יהיה הולם ובהתאם. אך זה כנראה לא יקרה עקב התנגדותם הנחרצת של אירגוני השמאל, אשר מעוותים את המציאות - הן החוקתית והן העובדתית, ומציגות אותם כמחפשי מקלט תמימים, שסך הכל באו לארץ כדי לברוח משפיכות הדמים הנוראה(השלב הבא יהיה להציגם בתור יהודים, עוד יחתכו להם את הזין).

אז, שלא יבלבלו לכם את המוח. הם, כרגע, נטל. אם האום כל כך רוצה שנחזיק בהם, שהאום ישלח תמריצים כלכליים, תברואתיים ויעזור לספק להם תנאים נאותים, במקום להטיל עלינו את הנטל. אבל האום יודע רק להמליץ, ותמיד קל להיות "בעל מוסר" על חשבונו של אדם או גוף אחר, זה תמיד קל לבקש ממישהו לשאת באחריות שלא להם, יותר קשה לסייע ולהתמודד עם המציאות כמו שהיא.
גולוסקלפרה​(נשלט)

Re: "רחמן שמרחם על אכזרים,סופו שמתאכזר לרחמנים"

גולוסקלפרה​(נשלט) • 1 ביוני 2012
אדון וחבר כתב/ה:
גילוי נאות...מעניין לי תתחת מה יעשו איתם איך יעשו וכמה יעשו.

מצטער מבחינתי הם אפילו פחות מקליפת השום.(קליפת שום אחלה זיבול לגינה)

מבחינתי כאן העם יותר חשוב מכל מה שיש בחוץ.מאז ומתמיד,היהודי היה שק איגרוף של כל מי שהיה בסביבתו.

כמעט בכל מדינה בעולם,גילויי שינאה כלפי יהודים,החל מניפוץ קברים ועד רציחה של ילדים נשים וגברים

שכל חטאם הוא בזה שנולדו לאם יהודייה. שואה שרוב העולם שתק למרות שיידע,פרעות של הערבים ביהודים

המתיישבים כאן בארץ ועוד ועוד.

יש לנו מדינה.

קטנה דפוקה גזענית,מושחתת,די עלובה,אין בה משאבים (חוץ מהמוח היהודי) מדינה שהספורט הלאומי

הוא לדפוק אחד את השני,פקוקה מזוהמת,אבטלה,מחייה יקרה,אנשים שברוב הזמן הם חארות קטנים

חסרי אישיות וחיים,אבל זו המדינה שלי. ונלחמתי עליה ואהיה מוכן להילחם עוד ועוד כדי להגן עליה

מכול צורר ורעה.

אתמול ישבתי מול יהודי יקר בן 88 והוא סיפר איך בגיל חמש ברח מערבי שרץ אחריו עם גרזן והוא כדי להציל

את חייו ברח וקפץ לתוך בור ספיגה...

כאן המקום הלא מי יודע מה הוא שלנו,חילוקי דעות ימין ושמאל דתיים חילוניים כולם כולם ברגע שנשקפת

לנו סכנה כעם כולם מתגייסים כולם ילחמו זקנים ילדים גברים נשים,(מיעוט קטן לא,נטורי קרטא ושמאלנים רדיקלים )

מותר לנו לרחם מותר לנו להיות "הומאנים" אסור לנו לא לראות מה עלול לקרות.

כבר היום חלקים נרחבים פשוט שייכים להם לא מעניין אותי אם הם פושעים,רוצחים,אנסים, שנמלטו מהחוק

מהגרי עבודה שבאו למצוא פרנסה.

איכפת לי שהם כאן,והם איום,איום שבכל יום גודל וגודל. אילת כבר שלהם,ותל אביב נכבשת אט אט.

לא ארחם עליהם היום שזה בעצם להתאכזר לילדינו בעתיד.

ברגע שהם יקבלו גושפנקה להיות כאן,זה לא יוכל להשתנות."בכייה לדורות" שילדינו יסבלו בגלל שאנחנו

לא נראה את הנולד.

אני די בטוח שתקום כאן זעקה...גזען פשיסט ועוד ועוד

אז אסיים בפשטות.

ישאלי שנוסע ליפן לעבוד במכירת תמונות או מובינג בארה"ב ונתפס יודע שדינו אחד.גירוש!

ולמה? כי זה החוק.

והחוק זה משהו שחייבים לכבד גם אם לא מסכימים איתו.יש דרך חוקית לשנות חוקים.

***ובבקשה אם למישהו יש מה לומר,אז כאן בפומבי,ולא כמו פחדן.!

מסכים איתך, ולדעתי רובנו מבינים את זה, גם אם לא נעים להודות.
בתיקון אחד, כן מעניין אותי מה יעשו עם המסתננים. צריך להוציא אותם משכונות דרום ת"א ואילת וערד וכו' ולשכן אותם במקום זמני עד למציאות פתרון פרטני שיהיה גירוש חזרה לארצם או מתן מעמד פליט על כל הזכויות הכרוכות בכך במקרה שזה יהיה מוצדק. כל מקרה לגופו.

ברמה הפילוסופית אפשר להמריא למחוזות אוטופיים עד אין קץ ועשרים וחמישה עמודי המלל כאן יעידו על כך, ועוד היד נטויה. בשורה התחתונה מספיק טיול קצר במקום בו היתה פעם התחנה המרכזית, ואפילו לא צריך לעשות את זה בלילה, כדי להבין שבין הפילוסופיה למציאות מרחק רב. ואנחנו, גבירותיי ורבותיי, חיים במציאות.

נ.ב התואר "יפי נפש" בהחלט לא קללה כשלעצמו. להבנתי, כשמשתמשים בכינוי הזה לשלילה הסיבה היא ציניות. מכנים אנשים מסויימים יפי נפש כשהכוונה היא בלשון סגי נהור, שהם יפי נפש על חשבון אחרים או צבועים במסווה של אכפתיים וכו'. או במילים אחרות - ממש לא יפי נפש.
35 במאי

מתי ? מתי כבר השירשור הזה ייגמר ?

35 במאי • 1 ביוני 2012
אחרי שמירי רגב תיגמור ?
אחרי שאלי ישי יגמור ?
צריך אולי לבגור את שניהם בחדר אחד ? ? ?

או אולי לזכור פעם הנציג הסודני היה מאוד מקובל בארץ ישראל.
בכל יום כיפור למרות שהוא אכן התחרה מרה הן בנציג הישראלי
והן בבלונדיני הידוע כמחפש שלום ואהבה !

פרטים מלאים בסרטון המקורי המצורף להלן.

http://www.youtube.com/watch?v=-PCmFTsrSpY

מקורות:
* עיין ערך אהבה.
* איש תחת תאנתו.
* ואהבת ל.......(השלם את החסר) כמוך.
* מסכת נשים טובות הכיצד (מחולק בבתי קפה ומסעדות מגישות שרצים. עובדה !)
נילי ונילי
נילי ונילי • 1 ביוני 2012
(כל הנתונים, הרעיונות וההצעות מקופייסטים מ'רופאים לזכויות אדם')

חשוב לדעת שבעולם יש למעלה מ40 מליון פליטים. רובם המוחלט (80 אחוזים) נמצא באפריקה ובמדינות מתפתחות אחרות. שכנותה של ישראל - ירדן וסוריה - קלטו בשנים האחרונות מאות אלפים של פליטים עיראקיים שנמלטו אליהן. למשל, בשנת 2010 שהו בפקיסטן 1.9 מליון פליטים, באיראן 1.1 מליון ובסוריה כמיליון פליטים. ישראל אינה שונה ממדינות רבות אחרות אולם בישראל כיום כ-59 אלף מבקשי מקלט, לעומת 40 מיליון אנשים עקורים ושבורים שהעולם המערבי אינו מתמודד איתם.

אז מה את מציעה בעצם?

ובכן, אין פתרונות קסם.
הגירה היא תופעה גלובלית ואינה יחודית לישראל. למעשה, ישראל לא תוכל להתמודד עם תופעת ושאלות ההגירה באופן עצמאי ויש ליזום שיתוף בין מדינות הים התיכון (עם סוריה ולבנון אין שלום, אבל במקרה של ירדן יש עם מי לדבר) וצפון אפריקה (מצרים) על מנת להתמודד עם תופעת הגירה האיזורית באופן מיטבי ולגבש פתרונות ארוכי טווח. יש גם צורך בינלאומי על שימת דגש גם על הטבת המצב במדינות המוצא של מבקשי המקלט, על מנת להחזירם לארצם.

אמנת הפליטים אינה קובעת מכסה של פליטים וקיים כלל ברור, אליו התחייבה גם ישראל, האוסר על החזרת אנשים למקום בו נשקפת סכנה לחייהם. ברור, אף מדינה אינה יכולה לקלוט פליטים ללא הגבלה ובמצבים קיצוניים מדינות מקימות מחנות פליטים בשיתוף עם ארגונים בינלאומיים, האו"ם ועוד. א-ב-ל בישראל המצב אינו נחשב לקיצוני מבחינת מספר הפליטים. בישראל שוהים כאמור כ 59,000 מבקשי מקלט ויש לבחון מי מהם זכאי למקלט ומי לא ובמקביל לגבש מדיניות הגירה מסודרת וברורה. למדינה יש חובה לבדוק כל מקרה לגופו ולא להרחיק אנשים שנשקפת סכנה לחייהם או חירותם. בנוסף, צריך לדבר גם על האנשים שבורחים מרעב או בחיפוש אחרי חיים חדשים ובטוחים יותר.

יש לתת מעמד תושבות חברתית למבקשי מקלט, משמע, הפרדה בין סוגיית המעמד לסוגיית הזכויות החברתיות ובמיוחד גישה לעבודה, ולשירותי בריאות ורווחה. מעמד תושבות חברתית אינו תלוי בשר הפנים שכן החוק מסמיך את שרי הרווחה והבריאות להחיל זכויות חברתיות בהיקף ובתנאים שימצאו לנכון גם על חסרי מעמד, בהם מבקשי המקלט. תושבות חברתית הינה הכרה בזכויותיהם של הפליטים לקיום בכבוד, זאת, עד עד אשר ישראל תבדוק באופן פרטני את בקשות המקלט שלהם. מומלץ לקרוא את המאמר המקיף בנושא העדר מעמד העדר זכויות ב"מדיקל".

יש להקים מנגנון לבחינת בקשות מקלט: במקום להשקיע סכומי עתק במתקן כליאה, יש להשקיע במנגנון לבחינת בקשות המקלט של האריתראים והסודנים, בהקניית זכויות למי שזכאים למקלט ובשיפור תשתיות באזורים מוחלשים.

ולבסוף, יש לפעול בדרכים הדיפלומטיות על מנת לדאוג לייצוב ושיפור המצב בארצות המוצא של מבקשי המקלט. סנקציות כלכליות יכולות להיות מוטלות לא רק על אירן אלא גם על אריתראה על מנת לשפר את מצב זכויות האדם שם. שיפור בארצות המוצא של הפליטים יגרום בטווח הארוך לחזרת חלקם לארצם.