ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

טיעון "הבעלות הפרטית" אל מול חופש הביטוי

huan
לפני 16 שנים • 5 ביוני 2008
huan • 5 ביוני 2008
ילדונת, את פשוט לא שווה תגובה מהסיבה הפשוטה שלאורך כל הדיון בחרת ביודעין בצרות האופקים הפסאדו משפטית שלך על פני הדיון האנטלקטואלי שזה היה אמור להיות - הדבר נכון לא רק לך אלה גם למספר משתתפים אחרים.

עד לפני שנים לא רבות החוק והמשפט בישראל סברו שגבר שמזיין גבר אחר בתחת זו עבירה הגוררת אחריה עונש - הדבר לא הפריע ללוחמים האמיצים למען זכויות הלט"ב לשנות את פני הדברים ולהוביל למציאות שבאותם ימים נחשבה ל"אוטופיה בלתי אפשרית". ענה חשבי מה היה קורה אילו כולנו היינו מגבילים את מחשבתינו לעולמו הצר של המשפט וה"מצוי". אז ענה, באשר תהייה, השאירי את העניין להוגי הדעות - הטענות והפסיקות של בתי המשפט רלוונטיות לא יותר מציטוטים של רוסו.

החוק והמשפט הם גמישים ומשתנים עם הזמן,מי שקובע כיצד הם ישתנו הם אנחנו - זו היתה ונשארה מהות הדיון.

ניסוח טוב וממוקד יותר של הטיעון שלי יצא בקרוב - ולמי שהחמיץ, לא מדובר פה רק על חופש הביטוי אלה על כל הפנים הרבות של קהילה וקהילתיות ואופי התנהלותה.
סתם ילדונת
סתם ילדונת • 5 ביוני 2008
במקרים הספיציפיים שהועלו אני חושבת שבתי המשפט ערכו איזון ראוי וההחלטה להשאיר את הסרת התכנים, שעלולים להחשד כלשון הרע או לפגוע בפרטיות, בידי בעלי האתר ומנהליו, ולא בידי קהילה אמורפית של גולשים, היא החלטה טובה.

חופש הביטוי מסתיים כאשר פוגעים ומכפישים אדם אחר שלא בצדק או פוגעים בפרטיותו.

בקשר לחופש ביטוי מוחלט גם שם אני חושבת שבהתחשב במגוון האתרים שיש ברשת ההחלטה על צביון האתר היא לפני הכל של הבעלים, אבל הגולשים משפיעים עליו כי האינטרס הראשון שלו הוא להביא אותם לאתר ולהשאיר אותם בו.

כך , למשל, אני מתרשמת שכלובי מנסה להראות קו קוהרנטי של פרסומים מותרים ואסורים ומנסה לא לחסום אנשים בקלות. זאת ההתרשמות שלי.

הפרסום האחרון של קישור לסרט וידאו במצב אינטימי של חברת כלוב עלול להציב בעיות אם יאשרו צילומים כאלה דרך קבע. אני מבינה את כלובי שמחק את הקישור, אפילו בלי להתיחס לשאלת ההסכמה.

דיון פילוסופי איך אתרים צריכים להתנהל הוא טוב ויפה, אבל לא תהיינה לו משמעויות מעשיות כל עוד החוק יטיל אחריות על כלובי.

דיון פילוסופי פורה.
huan
huan • 5 ביוני 2008
מפני שאת שוב מפספסת את הנקודה בצורה כל כך לא אלגנטית ומסרבת לנדב ולו קמצוץ של מחשבה אישית מנומקת הרשי לי לעזור לך לכשהדיון יפתח מחדש.

את תומכת בכלכלת שוק גלובלית בו קהילה=צרכנים ולא יותר, את תומכת בשלטון אוטוקרטי דהינו "האיש החזק שמסדר את הכל" כאשר ה"ביסוס המשפטי" מהווה בשבילך רק תירוץ שכן בין כלובי הולך לכלא לשקיפות ושיתוף הקהילה בניהול הוא גדול מאוד . עכשיו אחרי שתרגמנו את המלל שלך למספר מושגים פשוטים את מוזמנת להגן אליהם וענה תפסיקי עם השיט המשפטי ובמיוחד הזה שנוגע ל"חופש ביטוי מוחלט" כפי שאת מבינה את המושג - את מוזמנת לחזור כמה עמודים אחורה ולראות עד כמה הדברים שלך לא רלוונטים לכל הפחות מהסיבה הפשוטה שההגדרה שאני הגדרתי את "אידאל" חופש הביטוי כפי שאני מתכוון אליו, מסכים עם חלק מהפעולות של כלובי שמסיבה לא ברורה את טורחת לציין שוב ושוב ושוב ללא "בוטם ליין".
סתם ילדונת
לפני 16 שנים • 6 ביוני 2008
סתם ילדונת • 6 ביוני 2008
אני רחוקה מלתמוך ב"איש חזק" או בהחלטות שרירותיות.
כל קהילה אינטרנטית משפיעה בדרכים לא פורמליות והיא המנהלת האמיתית של הפורומים.

במגבלות החוקיות הקהילה והגולשים מנהלים את האתר. הניהול הלא פורמלי נמצא גם במחקר על אתרים ברשת ובמקרה של הכלוב הוא ברור יותר מאשר באתרים אחרים.

הגולשים קובעים את התכנים, הגולשים קובעים בדינמיקה קבוצתית איך להגיב לתכנים ובעל האתר קובע רק בשוליים.

אם אתה רוצה לדון ברצינות על אופיו של הכלוב חפש את הדינמיקות ואת הנהול הלא פורמלי.
דיון פורה.
huan
לפני 16 שנים • 6 ביוני 2008
huan • 6 ביוני 2008
אין כמו "ניהול לא פורמאלי" או במילותיו של כלכלן "היד הנעלמה" בכדי ליצור חברה ולהבטיח חברה טובה וקהילה הקובעת ומשפיעה על עתידה - עד שהדבר מתנפץ בפנים. ענה קראי על קביעת מדיניות ובחברה "הרגילה" לפני שאת מפנה אותי למאמרים שכבר קראתי ואליהם כבר התיחסנו.