אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

לכל הלוחמים שם בדרום..

מלך הארץ​(לא בעסק)
לפני 15 שנים • 11 בינו׳ 2009
מלך הארץ​(לא בעסק) • 11 בינו׳ 2009
עזה הפכה להיות "נושאת מטוסים איראנית" כפי שהגדירה נכון ח"כ צחי הנגבי.

ואני אוסיף,

נושאת מטוסים שיורה טילים לכל עבר ומחכה ליום בו היא תוכל להצטרף למלחמה יותר רצינית שבה תתוקף ישראל.

גם אם לא היה נהרג ולו אדם אחד מכל הטילים האלו - צריך היה לפעול כדי לחסל את האיום האסטראטגי הזה.
אם לא נפעל - סופנו שגם יעופו עלינו קאסמים וגראדים עם ראשי נפץ כימיים וביולוגים ואולי גם קצת פסולת רדיואקטיבית של איזה דיקטטור מושחת.

ישראל עושה כל שניתן כדי לא לפגוע באזרחים - והעובדה שהחמאס משתמש במגנים אנושיים היא העובדה המובהקת ביותר לכך - הם בעצמם יודעים שאנחנו "נוותר" לא אחת על פגיעה במטרה צבאית משום שהיא מוגנת באזרחים.
אבל זה לא מפריע להם לטעון מאידך בכל רשתות הטלוויזיה שישראל פועלת נגד אזרחים ועוד במתכוון.

לצערי תעמולת החמאס מוצאת אזניים קשובות גם בקירבנו.
האמפרי
האמפרי • 11 בינו׳ 2009
ובכל זאת,
בהנחה שקיימת הסכמה ישראלית גורפת מקיר לקיר ועד החידקל על חיוניותה של
המלחמה בעזה, על מוסריותה ועל צדקתה, ובהנחה שצה"ל יעמוד במשימות שהציב
לעצמו (שהן בגדול - להפסיק את ירי הקאסמים והצחי גראדים על ישראל), מה קורה
יום לאחר מכן? שבוע? חודש? שנה? שנתיים? עשר שנים? האם באמת קיימים
אנשים כה רבים מ"עם העדר" המשוכנעים כי לאחר המבצע יחיו בשקט ובשלווה
אל מול השקיעה לתרועות שופרו של הרב גורן ובכיכובו של יהורם גאון?

בסופו של דבר השטחים כולם יחזרו לפלשתינאים/ לערבים/ לחארות - איך שנוח לכם.
חלוקת ירושלים תהיה גם תהיה (לפחות תוכרז כרשמית סוף סוף את מה שהיא כבר
שנים בפועל) וימצא גם איזה שהוא פתרון מסוים בנוגע לפליטי 48 בין אם חלקי או כספי
או *הזול מבינהם. כל טענה אחרת היא אולי רצויה אבל בלתי הגיונית בעליל ואת זה ניתן
להשיג במחיר שרק הלך והתייקר משנה לשנה החל מ-67, דרך עצירת הסכמי אוסלו
ע"י התימני מבר אילן, דרך ביבי וכלה בברק לדורותיו לאחר מכן.
נוסחאות טובות ומקובלות על שני הצדדים באות לידי בטוי ביוזמת ז'נבה וביוזמה הסעודית
שהוצעה לנו עוד בימי שרון (שמאד "רצה" בה אבל לא היה לו נעים בגלל ההורים) ועודנה
רלבנטית.
אז מה אומרים? נשפוך עוד דם שם וכאן כדי להצדיק את רגש הנקמה הטבעי כל כך
או שיאללה להזיז את התחת ולהתחיל לחשוב ולהתכוון "שלום" באמת ויפה שלושת רבעי
שעה קודם?

שניה לפני שמי מכם מתעתד לכתוב משהו בכיוון של:
"בטח, אם לא היו בארץ סמולנים כמוך שפותחים את הפה ונותנים גב לשונאי ישראל...וכו'"
אני קורא לו לחשוב (יקח כמה זמן שזה יקח).
dr passport

פורסם ברשת.......

dr passport • 11 בינו׳ 2009
פתח את מפת העולם, ערביה מישראל. תגלה ששטח המדינות הערביות (22) גדול משטחה של יבשת אירופה, ושטחן של כל המדינות המוסלמיות (56) מכסה כשליש מכדור הארץ. שטח אדיר שאין לתארו. משאבים של נפט ועושר לאין חקר .
אז על פניו נראה שזה ממש בסדר שלעם היהודי תהיה מדינה אחת קטנטונת משלו, מבלי שיהיה עליו להתחלק בה עם עוד עם ערבי מוסלמי, לא ?
ובוא ואומר לך כמה מילים על ה"עם " הפלסטיני. אתם אינכם עם. אתם פיקציה מוסלמית שמטרתה אחת ויחידה - לכבוש את ארץ ישראל.
נתחיל עם השם שלכם :
הרומים שכבשו את ישראל קראו לה כחלק מאקט הכיבוש 'פרוביניקה פלשתינה' - על שם הפלישתים שישבו בערי החוף הישראליות .
הפלישתים היו יורדי ים אדומי שיער שהגיעו לחופי ישראל _מ_א_י_ר_ו_פ_ה_ ונעלמו מאזורנו כ-1600 שנה לפני הולדת מוחמד .
אין לערבים שמקורם בחצי האי ערב כל קשר לפלישתים - לא גנטי, לא דתי, לא תרבותי, לא היסטורי ולא גיאוגרפי. אתם ערבים ולא פלישתים. באותה מידה יכלו הרומים לקרוא לישראל פרוביניקה שוויצריה. האם זה היה הופך אתכם לשוויצרים ?
ואשר לארץ ישראל, סמר מחיפה .
תבחר כל תיעוד היסטורי, כל מפה היסטורית, כל היסטוריון מקובל ע"י האקדמיה הבינלאומית שיראה לנו איפה פלסטין, מתי הייתה אי פעם בהיסטוריה האנושית מדינה או ארץ שנקראה פלסטין, מתי היה אי פעם בהיסטוריה האנושית "עם" שקראו לו העם הפלסטיני, מי אתם, מאין באתם ומה הקשר שלכם לשטחי ארץ ישראל. לא מצליחה למצוא אף לא פרט אחד בשום מקום בעולם, כולל לא אצל חוקרים מוסלמים וערבים (כולל הקוראן שבו ארץ ישראל נקראת 'ארץ ישראל, ארצו של עם ישראל') שיאשש את טיעונייך .
יש תיעוד בריטי מתקופת המנדט הבריטי, תיעוד תורכי מהתקופה העותמנית, תיעוד של כל הכיבושים שהיו על ארץ ישראל - אין זכר לא לעם פלסטיני ולא למדינה פלסטינית .
ובכן, בוא נסכם שאם תמצא כל תיעוד שהוא (שאינו חלק מהתעמולה הפלסטינית המשנה עובדות היסטוריות בדיעבד) - להיותכם וקיומכם בארץ ישראל - כבר יש לנו משהו להתחיל ממנו .
אתם צביר מקרי של פלגים ופלנגות מרחבי העולם המוסלמי, השונאים זה את זה כמעט . . . כמעט כמו שאתם שונאים אותנו .
זה למעשה הדבר היחידי המאחד אתכם - השנאה לציונים. זה בסיס עלוב ביותר לכונן על גבו עם !
ב-1948 היה מספר הערבים שישבו בארץ ישראל זהה למספר היהודים שישבו בארצות ערב .
המאה העשרים הייתה מאה של הגירה וחילופי אוכלוסין על פני כדור הארץ כולו .
כל היהודים מארצות ערב היגרו למולדתם ישראל. כל הערבים מישראל היו אמורים להגר חזרה לארצות מולדתם הערביות ..
לא רק שלא עשיתם כך - המשכתם להסתנן ולחדור לשטח ישראל בכל צורה מתוחכמת שאפשר להעלות על הדעת, ושמדיניותה הרופסת של מדינת ישראל אפשרה לכם .
למעשה יש לכם היום מדינה פלסטינית, היא ירדן. אבל אתם רוצים לעצמכם שלוש פלסטין - ירדן , "פלסטין החדשה" שתקום ברצועת עזה והגדה, וכמובן שערביי ישראל המזהים עצמם כפלסטינים ימשיכו להתגורר בישראל ויביאו אליהם עוד ועוד "אחים" פלסטינים מרחבי העולם. כך שבעוד עשור או שניים יהיו היהודים מיעוט בארצם וגם ישראל תהפוך לפלסטין. לא מתאים לנו .
ולכן זה מה שבסופו של דבר יקרה, גם אם השמאל שלנו מפזר אשליות הממלאות את לבכם תקווה גדולה: יהיה עליכם לחזור לארצות מולדתכם. זה יקרה או בטוב או בחרב .
במשך השנים (עם ההתיישבות הציונית) אימצתם לעצמכם את האתוס היהודי, כלומר - קדושת ירושלים וזכות השיבה לציון. אמנם בניתם מסגד במרכז קודש הקודשים היהודי (מנהג מוסלמי נפוץ בעולמנו), אך עירכם הקדושה היא מכה ולא ירושלים וזכות שיבה יש לכם רק למולדתכם הערבית ולא לציון .
לסיכום, אפנה אותך לספר חביב ומלא הומור. שמו "מסע תענוגות בארץ הקודש" והוא נכתב ע" י סופר בשם סמואל לונגהורן (הידוע בכינויו מרק טווין) ב -1867. הוא סייר בישראל לאורכה ולרוחבה .
הוא לא ראה כאן לא פלסטינים, לא בוסתנים מוריקים, לא כפרים ערביים, לא ערים שוקקות. כלום. הוא ראה ומתאר עזובה, ביצות, כולרע, קדחת, חולות . "ארץ הבכא", כך הוא כינה את ארץ ישראל .
כל מה שיש כאן, גן העדן הזה הנקרא ישראל – בנה הגניוס היהודי .
אין פלא שאת ואחייך חומדים אותו !
ואם את יושבת בביתך המחובר לחשמל ומקלידה תשובה במחשב , זה כי הציונים סידרו כאן מדינה המאפשרת לך לחיות ברמה שונה לחלוטין משל 99% מאחיותייך במדינות ערב
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 11 בינו׳ 2009
האמת היא שאני דווקא מסכים עם מרבית דבריך הסמולניים-טפו. אני חושב שזה אינטרס שלנו, מוסרי ואסטרטגי כאחד, שתהיה לפלסטינים מדינה ושיהיה להם טוב שם. אני סבור שצריך לדבר איתם, ושאין מנוס מלתת להם שטחים ולפרק התנחלויות, ושראוי לסייע להם ולתמוך בהם, ושכל המלחמות והמבצעים שבעולם לא יכולים לסיים את הסכסוך הזה ולגרום לכך שלא יהיו סיבובים נוספים.

מה שכן, לכל התוכניות היפות הללו יש גם צד שני, ולמרבה הצער מנהיגיו לא היו פרטנרים טובים במיוחד לצורך העניין, לא בעבר וכמובן גם לא עכשיו. איש מהם לא השכיל לרסן את ההסתה והטרור ולנטוע תקווה ואמון בכוונותיו.
לדעתי חבל מאד לא לחתור לשלום כאשר יש בצד השני מישהו שרוצה את אותו הדבר ושיש לו כוח של ממש בקרב בני עמו, אבל גם חבל מאד, ומסוכן מאד, לוותר ולתת למי שלעולם לא תקבל ממנו שלום ושינצל את כל מה שתיתן לו כדי להכות בך חזק יותר בסיבוב הבא.
shushu
shushu • 11 בינו׳ 2009
מייפל, נאלמתי דום לנוכח יישוב הדעת והמתינות שבה הבעת דברים כה כואבים ואישיים. את דוגמה ומופת, ואני לא צוחקת, לניהול דיון דמוקרטי אמיתי. קבלי את התנצלותי בשם גייסות המילואים של חילות השלום שהשארנו אותך לבד במערכה. עכשיו, ברשותך, אני קצת אתחרע.

מייפל הביאה כאן כמה דוגמאות לקולות אחרים – של אלה שכן הפסידו ושילמו מחיר בגלל המלחמה הנמשכת מזה 41 שנים, שלא לומר 60, בין ישראל לפלשתינאים, ובכל זאת לא מחפשים נקמת דם. מי שרוצה להסיט מבט מוזמן לעשות זאת. סך הכל אפשר להביא את הפרה (סתם דוגמא, זה יכול להיות גם עגל) אל השוקת אבל לא יותר. אבל להגיד שזה שימוש ציני ב"סבל" שלה זה פשוט האמאמא של האירוניה. כלומר, שימוש ציני בסבל של תושבי שדרות הוא לגיטימי רק בתנאי שהוא תומך במלחמה? אני מוכנה לעסקה כזו: אף אחד לא ינפנף בטיעון של "יצאנו להלחם למען תושבי שדרות" או "יש לי חבר שנהרג במלחמה", להצדקת טיעון מאיזה צד שלא יהיה.

שלא תקראו אותי לא נכון: בדיון כה נוקב ראוי להגיד הכל. הימין יכול לקרוא לשמאל בוגד, השמאל יכול לקרוא לימין פשיסט – אני בכל אופן לא רואה בזה בעיה. דעה לגיטימית. מה *לא* לגיטימי? לשלוח איזה מהצדדים לעזה. כמו שאני לא אגיד לעולם לימני קיצוני – לך על זה, הלוואי שתמות במלחמה, אני מצפה שאף אחד לא יגיד לי הלוואי שתמותי ע"י החברים שלך מהחמאס.

יש כאן כמה "פנינים" כה מבישות שאני במקום מי שפלט אותן הייתי גוזרת על עצמי תענית שתיקה של יום לפחות. אבל גם הן חשובות: הן מצביעות יותר על האומר מאשר על הנמען. על עלגות טענותיו, על מידת שקריותן. לפיכך הן תורמות לשיח.

דוגמאות:

טיש-אני-שמאלנית-אני-אדאמס:

ציטוט: לא נורא, חמשת וחצי השמאלנים הקיצוניים שנותרו ימשיכו בשלהם.
אני רק לא מבינה משהו. אם הם כל כך מגנים על הפלסטינים ואנחנו ה'רעים' בסיפור, מה הם עושים עדין בארץ?
יש אנשים מעבר לקו שהם מאוד דואגים להם, חושבים שהם קדושי מעונים, סליחה - שאהידים. אז לכו לחיות איתם אם כל כך רע פה.

מקבי-עומד-לי-מהמלחמה-הזאת:

ציטוט: חלקכם צריכים להתבייש. אילו הייתי אתם, הייתי פוטר את העולם מנוכחותי המזוויעה, הפוגענית והמחלישה. אתם בריחת-הסידן של ישראל, הרקע להיחלשותה, הגיס החמישי האמיתי, הפרפור האחרון שלפני המוות הבלתי-נמנע.

רחפנית-תתביישו-לכם-ישראלים-מכוערים-הדומית-המרחפת:

ציטוט: ההתקרבנות שלך על אובדנך בנסיון לתרץ את דברייך המתלהמים, וזה באמת לא משנה מאיזה קצה של קשת פוליטית את, פשוט מעורר סלידה.

(וזה בתגובה להסבר של מייפל, למה היא, למרות ששכלה בן-זוג, פשוט לא יכולה לאחל את אותו דבר לאיזו אם פלשתינאית).

קאטינג-שישה-מיליון-זה-לא-כסף-אדג':

ציטוט: נ.ב, לא ישקר
את מוזמנת להיות מגן חי בשטח.
גייסי עצמך, סמלת!

הדיון הזה נוגע לשורשיה הפונדמנטליסטיים של ישראל כדמוקרטיה. במדינה דמוקרטית חופש ההפגנה והבעת הדעה יותר חשוב אפילו מהשאלה כמה-כמה היתה התוצאה במלחמה (ותודה לקייסי על ההשראה). כי מלחמה, בד"כ, נגמרת. השאלה אם תישאר דמוקרטיה תשפיע על איך ייראו חיינו אחריה.

"אצלנו" בשמאל הקיצוני חופש הביטוי הוא מקודש, מה שאומר שכשמתנחלים הפגינו - באלימות ותוך הסתה בד"כ - נגד ההתנתקות, ואפילו כשהימין קרא לרבין בוגד לפני שאחד מנתיניו ביצע את מעשה החיסול הפוליטי הראשון (בינתיים היחיד?) בישראל – חרקנו שיניים ואמרנו – מקודש, מקודש מקודש. חופש הביטוי הוא לא רק כלי לשחרור קיטור בדרכים יותר פייסניות ממעשי אלימות; הוא גם הבסיס היחיד לשכנוע, להבנה ולחתירה אל האמת. והוא נמדד בדיוק במצבים הקשים ביותר, של המחלוקת. מה יצא לנו מזה, אם בסוף היום הצד השני לדיון רוצה רק לסתום לנו את הפה?

אם הדעות שלנו כל כך סהרוריות וזניחות, מה הטעם להשתיק אותנו? אם הן כל כך מרגיזות, אולי יש בהן איזה שביב אמת, ואז ראוי לשמוע אותן אף יותר. אבל מה שלא יהיה, לפני שאתם מקימים לנו מחנה פליטים סגור משלנו, תחשבו מי הבא בתור. איזו דעה תהפוך בלתי לגיטימית ביום שאחרי.
האמפרי
האמפרי • 11 בינו׳ 2009
זאלופון כתב/ה:

מה שכן, לכל התוכניות היפות הללו יש גם צד שני, ולמרבה הצער מנהיגיו לא היו פרטנרים טובים במיוחד לצורך העניין, לא בעבר וכמובן גם לא עכשיו. איש מהם לא השכיל לרסן את ההסתה והטרור ולנטוע תקווה ואמון בכוונותיו.
לדעתי חבל מאד לא לחתור לשלום כאשר יש בצד השני מישהו שרוצה את אותו הדבר ושיש לו כוח של ממש בקרב בני עמו, אבל גם חבל מאד, ומסוכן מאד, לוותר ולתת למי שלעולם לא תקבל ממנו שלום ושינצל את כל מה שתיתן לו כדי להכות בך חזק יותר בסיבוב הבא.

זאלו, זאת בדיוק הנקודה שמפריעה לי כאן. אני מבטיח לך שהייתי מת לאויב/ שכן סקנדינבי.
עדיף דני אבל אין לי. נשבע לך שחפשתי אפילו בבויידעם. אחד לא מצאתי. כולם מוסלמים.
היו לי עוד כמה טובים פעם. גם אלה נגמרו. נשארה לי רק הסחורה הישנה שהרימה ראש
בשנים האחרונות (ולא מעט באשמתי). נכון. הם די חארות מהרבה בחינות ואילו הייתי גולדה
הייתי מוסיף עליהם (וכאן גם די בצדק) ש"הם לא נחמדים". מודה.
גם אש"פ היה כזה בעבר עד שלא. ולמה לא? כי היתה הנהגה ישראלית רצינית שהחליטה
לשבור את הקיר הפסיכולוגי והכירה בו כשם שסאדאת עשה איתנו.

שתי ההנהגות בשני הצדדים נלחמות על אגו. בקיצור - גברים זה חרא.

מ.ש.ל
מלך הארץ​(לא בעסק)
מלך הארץ​(לא בעסק) • 11 בינו׳ 2009
ציטוט: המפרי כתב:

........................
................................

נוסחאות טובות ומקובלות על שני הצדדים באות לידי בטוי ביוזמת ז'נבה וביוזמה הסעודית
שהוצעה לנו עוד בימי שרון (שמאד "רצה" בה אבל לא היה לו נעים בגלל ההורים) ועודנה
רלבנטית.

......................
.................................

icon_eek.gif

לא ידעתי ששרון רצה את היוזמה הסעודית,

היוזמה הסעודית מדברת על נורמאליזציה (היינו שלום לא רישמי - אבל שלום תכלס) תמורת נסיגה לקווי 67 ודיון על עניין הפליטים מאוחר יותר לצורך חתימה על הסכם רישמי.
יוזמת ג'נבה זה משהו דומה - רק שעניין הפליטים מוזכר שם במעורפל כדי שכל צד יוכל לחיות עם מה שכתוב שם בשלום (או לריב אח"כ עד אין סוף).

אם חוזרים לגבולות 67 - אותם כינה אבא אבן גבולות אושוויץ - ומוותרים על העיר העתיקה של ירושלים - אז בו נחסוך לעצמנו את כל הטרחה כאן, וכמו שאחמדינג'אד הציע כל אחד יחזור למאיפה שהגיע.
בינתיים עראפת היה זה שדחה את הצעת ברק ב-1999 לנסיגה מלאה מיותר מתשעים אחוזים מהשטחים שנכבשו ב- 1967 והיתר תמורת חילופי שטחים כך שישאר לפלסטינאים 100%.

ולתזכורת - ירושלים לא הייתה אמורה להיות עיר פלסטינאית אלא עיר בין לאומית. וירושלים אף פעם לא הייתה עיר בירה ערבית.

זאלופון כתב/ה:
האמת היא שאני דווקא מסכים עם מרבית דבריך הסמולניים-טפו. אני חושב שזה אינטרס שלנו, מוסרי ואסטרטגי כאחד, שתהיה לפלסטינים מדינה ושיהיה להם טוב שם.

אני בעד שתי מדינות פלסטינאיות אחת ביהודה ושומרון ואחת בעזה - אני מכבד את רצונם.

זה גם אינטרס שלנו - כל עוד הם לא נלחמים בנו.

אם הם נלחמים צריך להילחם בחזרה עד כמה שהדבר כרוך באי נעימות ולעשות את המיטב כדי שלא יהוו איום בעתיד.

לפעמים מספיק זבאנג ותשקוט הארץ ארבעים שנה ולפעמים, כששני עמים לא יכולים לחיות יחד, צריך לבצע חילופי אוכלוסין.

ציטוט: אני סבור שצריך לדבר איתם, ושאין מנוס מלתת להם שטחים ולפרק התנחלויות, ושראוי לסייע להם ולתמוך בהם, ושכל המלחמות והמבצעים שבעולם לא יכולים לסיים את הסכסוך הזה ולגרום לכך שלא יהיו סיבובים נוספים.

כל המלחמות והמבצעים שבעולם כנראה לא יפתרו את הבעיה - כל עוד ישראל תנצח. מספיקה פעם אחת שהם ינצחו ולא יהיה יותר שום סיכסוך ערבי- ישראלי....

ציטוט: מה שכן, לכל התוכניות היפות הללו יש גם צד שני, ולמרבה הצער מנהיגיו לא היו פרטנרים טובים במיוחד לצורך העניין, לא בעבר וכמובן גם לא עכשיו. איש מהם לא השכיל לרסן את ההסתה והטרור ולנטוע תקווה ואמון בכוונותיו.

צריך לשכנע אותם לא לקפוץ כמו ילדים כל פעם שהם אוספים כמה טילים או חגורות נפץ,

שוואיה שוואיה - סבלנות בני דודי - חכו שיהיה לכם הרבה הרבה מכל דבר - וביחד עם עוד כמה צבאות וביחד עם פלסטין פתח וחזבאללה תנסו משהו שיש לו סיכוי להצליח.
Inside your head
Inside your head • 11 בינו׳ 2009
שמישהו יזכיר לי שבפעם הבאה שחמאס דוהר לכיווננו עם משאית מלאה אזרחים, יש מי שמעוניינים לזרוק את עצמם תחת גלגלי משאית זו.
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 11 בינו׳ 2009
ציטוט: שמישהו יזכיר לי שבפעם הבאה שחמאס דוהר לכיווננו עם משאית מלאה אזרחים, יש מי שמעוניינים לזרוק את עצמם תחת גלגלי משאית זו.

דבר אחד שצריך לזכור לגבי עמדות קיצוניות - הן לעיתים רחוקות בלבד עומדות במבחן המציאות. אני יכול להבטיח לך שגם השמאלן הנאור ביותר ירים נשק ויגן על עצמו ו\או על משפחתו במקרה הצורך. לפחות, כך אני מקווה. מה שחלקם לא מבינים, שמה שקורה עכשיו, זה בדיוק זה, רק בקנה מידה טיפה (ובאמת רק טיפה) יותר גדול.

בכל מקרה, הבעיה עם שמאלנות-יתר, היא אי-הבנה מי עומד מולנו, זלזול בעמדותיו ורצונותיו של האויב ושאיפותיו. להגיד, נניח, שאפשר לעשות 'שלום' זו תמימות, או חלילה, הזיה. לומר שצריך לצאת\לחלק\להיכנס\להיכנע\לקרוע\לפנות\להתנות... זה כבר משהו זמני, מיידי, ורוב הפתרונות קבילים. אבל צריך להבין, בטווח היותר רחוק, עם מי יש לנו עסק.. ואת זה הימנים הבינו (גם אם הפתרונות שלהם לא תמיד פרקטיים, ע"ע רצחעם זאבי), ואילו השמאלנים עדיין חיים בלה-לה לנד.

אהה, וקיימת גם סוגיית השנאה-העצמית, שהיא פתולוגיה יהודית מוכרת ונודעת. צר לי, אך נראה כי היא תישאר בסביבה.