צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

כל הכבוד לצה"ל ?

המלט
לפני 11 שנים • 25 ביוני 2013

Re: רגע, תן לי להבין -

המלט • 25 ביוני 2013
טמפסט כתב/ה:
יש פה צפיה להתנצלות?
התגובות שלי לאורכו ולרוחבו של השרשור נסובות בדיוק על כך שהצד השני ה"ליברלי"
יודע לדרוש שיבקשו ממנו סליחה, אבל אין לו שמץ של יושרה פנימית
להודות בדברים המגעילים שנאמרו על ידו על שמרנים.

טמפסט, אפשר לעבור לניקים. זה בסדר. יש אישור. על מי את מדברת? מי זה ה"צד השני" ובאיזה שלב של הטלנובלה הזו "הוא" ידע לדרוש שיבקשו ממנו סליחה? בואי ננסה להתייעל קצת. תגידי למי בדיוק את מתכוונת - ואולי - מי יודע - אולי תקבלי סוף סוף את ההתנצלות שאת כה מייחלת לה.
מלכתא
לפני 11 שנים • 25 ביוני 2013
מלכתא • 25 ביוני 2013
זאלופון, אתה כבר יודע שהוצאת דברים מהקשרם... אז למה בכלל לטרוח לכתוב אותם?
כן, נאמרו כאן דברים קשים על-ידי לאנשים מסויימים, ואני עומדת בדעתי על כך שהם פלצנים.
לא בגלל מה שהם אמרו אלא בגלל שאיך שהם אמרו.
אתה לא באמת מצפה שאני אשתוק כעושים לי רצח אופי ומכנים אותי חשוכה, נכון?
כמו שאתה מרגיש צורך בלתי מוסבר להיות אביר על הסוס הליברלי, אני מרגישה צורך להגן על עצמי ועל דעותיי. וכן, חבל שמישהו צריך להגן על דעותיו אבל ככה זה כשאנשים לא מקבלים דעות אחרות.
לא אמרתי שום דבר רע על הליברלים, אלא עניתי על דברים מסויימים שאמרו כמה ליברלים- אז מספיק להפוך אותי לרע בסיפור.
אני מבינה שכנראה חסר לכמה אנשים פה אקשן... אבל לא על חשבוני. ואלמלא היו כאן סגירות חשבון אישיות, השרשור הזה לא היה מתפרש על גבי כל כך הרבה עמודים.
אגב, עוד מילה ללוטוס שאני מניחה שהצורך העז שלך התעורר בעקבות הדברים שעניתי לה.
כשם שהשאימו אותי שהדברים שלי הופכים אותי לחשוכה, האשמתי אותה שהדברים שלה הופכים לפלצנית. זה לא אומר שאני אנטור לה טינה לאורך כל חיי או שאקח את זה אישית, ולמעשה אני לא חושבת שהיא כזאת באופן כללי. זאת היתה הדגמה לאיך כשעושים לי רצח אופי זה בסדר מבחינתכם, אבל כשעושים לאחרים זה מוציא אותי הפושעת.
קצת כמו ילד שמרביצים לו מחזיר וזה הופך אותו ללא בסדר.

אני לוקחת בחשבון עוד משהו. רובכם או חלקכם מכירים גם בעולם האמיתי. ואתם יודעים כיצד לקרוא אחד את השני. כלומר, יודעים את הסגנון של האדם ויודעים להבין בין השורות מתי הוא מתבדח, מתי הוא רציני, מתי הוא כותב ממגננה וכו'. ולכן קל לכם יותר להזדהות.
אבל אתם לא מכירים את כולם. כמו שרבים מהאנשים שקמו כאן להגן על הזכות שלי להתבטא היו אנשים שאינני מכירה.
למה אי אפשר להכנס לדיון עם לוח נקי?
למה כל דבר חייב להפוך אצלכם לאישי?
אז אני גיניתי את התופעה, והתבטאתי נגדה. האם אני אמרתי "כל מי שחושב כך הוא פושע באותה מידה כמו המבצעים?" לא. בגלל איזשהי סיבה החלטתם שאני כופה עליכם את הדעה שלי.
אז חלאס. אני לא חלק מהמיקרוקוסמוס שלכם...וזכותי להחזיק בדעה שלי.
בזמן שאותי דווקא מעניין לקרוא דעות של אנשים אחרים, ואני לעולם לא אתקוף אדם על דעה (אלא אם כן הוא תקף אותי קודם..מה לעשות)- אתה ודומיך מוכנים להנעל על אמת אחת ויחידה.
ובאמת... שזה הופך אתכם לשמרנים הרבה יותר ממה שאתם חושבים.
הדורבנים​(נשלט)
לפני 11 שנים • 26 ביוני 2013
הדורבנים​(נשלט) • 26 ביוני 2013
יפה.
ותזכורת קטנטונת, בעקבות המשפט האחרון (לקרוא בלחש):
את הדיכוטומיה ל"שמרן" ו"ליברל", בתוספת ניתוחי אופי וניתוחי IQ ארוכים מרתקים, רק צד אחד פה עושה. ואף אחד אחר לא מסכים לה. אין באמת דבר כזה. זה לא באמת קיים. הכל אויר ועננים.

הדבר היחידי שקיים זה שכמה אנשים פשוט הגעיל אותם וזעזע אותם שחיילות מתפשטות ושולחות לפייסבוק. זה הכל.

זוכרים?
אבל אני חייב לשאול את רפאל, ברצינות ומסקרנות. רפאל, אתה באמת ובתמים מאמין שמה שכתבת (למשל כל הדוגמאות שהביאו לך בערך בעמוד 23) אלו טיעונים לגיטימיים בויכוח, לוגיים לחלוטין, ולא התקפה לגופו של אדם? או שזה סתם בצחוק (שזה גם לגיטימי)?

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך רביעי יונ' 26, 2013 6:39 am, סך-הכל נערך 2 פעמים
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 26 ביוני 2013
מלכתא כתב/ה:
זאלופון, אתה כבר יודע שהוצאת דברים מהקשרם... אז למה בכלל לטרוח לכתוב אותם?
כן, נאמרו כאן דברים קשים על-ידי לאנשים מסויימים, ואני עומדת בדעתי על כך שהם פלצנים.
לא בגלל מה שהם אמרו אלא בגלל שאיך שהם אמרו.
אתה לא באמת מצפה שאני אשתוק כעושים לי רצח אופי ומכנים אותי חשוכה, נכון?
כמו שאתה מרגיש צורך בלתי מוסבר להיות אביר על הסוס הליברלי
[...]

אבל באותה נשימה שבה את טוענת שאת מכבדת את דעותיהם של אחרים, את חוזרת בדיוק על אותה נימה מזלזלת שטענתי שהפגנת כלפי הדעות הללו לאורך השרשור הזה.
את באמת לא שמה לב שאת עושה את זה? אחר כך תטעני שדברייך הוצאו מהקשרם. האמת המצערת היא שרוב מה שציטטתי קודם לא הוצא מהקשרו, וגם לא מה שאצטט מיד.

מלכתא, אף אחד לא "מרגיש צורך בלתי מוסבר להיות אביר על הסוס הליברלי", כדברייך. אנשים מביעים דעה מתירנית, שנוגדת את הערכים שבהם את באופן אישי מאמינה, לא מתוך סוג של מרד נעורים אינפנטילי או על מנת לחוש שהם אבירי חירות ומוסר, אלא פשוט מפני שזו הדעה בה הם מאמינים. ההסבר ל"צורך הבלתי מוסבר" הוא מאוד פשוט: אנחנו מגנים על האמונות והערכים שלנו. אם תוכלי להבין ולקבל את זה, לפחות 10-15 עמודים בשרשור עתידי מסוג זה ייחסכו מאתנו.
פייה{O}
פייה{O} • 26 ביוני 2013
fog כתב/ה:
הדבר היחידי שקיים זה שכמה אנשים פשוט הגעיל אותם וזעזע אותם שחיילות מתפשטות ושולחות לפייסבוק. זה הכל.

והדבר ׳היחיד׳ הנוסף זה שכמה אנשים פשוט הגעיל אותם וזעזע אותם להתקל באנשים שנוהגים בכזו שמרנות ופטרונות ונגעלים ומזדעזעים מחיילות עירומות ועושים זאת בצורה מזלזלת, מביישת ומקטינה.

אבל אני יכולה להבין את הבלבול שלך, הרי לא טרחת ממש לקרוא את כל המהלך כאן טרם פרצת וחרצת דיעה, אלוהים יודעת מאיזה מניע הפעם.

אגב, אם כבר תרבות דיון -
ההתקרבנות הזאת של לזעוק ׳רצח אופי׳ או לצפות להתנצלות על כל צעד ושעל רק מכיוון שהועלתה מולכן ביקורת שלדעתי הייתה מאוד עניינית (גם אם לא הוגשה בעטיפה של נחמדות),
לא עוזרת לניהול דיונים פורים.
הדורבנים​(נשלט)
פייה כתב/ה:
fog כתב/ה:

והדבר ׳היחיד׳ הנוסף זה שכמה אנשים פשוט הגעיל אותם וזעזע אותם להתקל באנשים שנוהגים בכזו שמרנות ופטרונות ונגעלים ומזדעזעים מחיילות עירומות ועושים זאת בצורה מזלזלת, מביישת ומקטינה.

אבל אני יכולה להבין את הבלבול שלך, הרי לא טרחת ממש לקרוא את כל המהלך כאן טרם פרצת וחרצת דיעה, אלוהים יודעת מאיזה מניע הפעם.

בסדר.
אבל גם אם אני זורם איתך לשנייה ומסכים למשפט הראשון, למה עצרת בו את שרשרת הגועל וזעזוע? הרי אין צורך במשפט השני, בעיקר בקשר למניע. הנה, המניע שלי הוא פשוט המשך השרשרת, ובמילים שלך:

והדבר היחידי הנוסף זה שכמה אנשים (אני, למשל) פשוט הגעיל וזעזע אותם להתקל באנשים "ליברליים" בעיניי עצמם, שקוראים לכל מי שלא מסכים לדעתם "שמרן" "חשוך" "מדכא", ועושים זאת בצורה מזלזלת מביישת ומקטינה.

הייתי שמח להוסיף לשרשרת אותי, אבל אני באמת לא עשיתי שום דבר בצורה מביישת ומקטינה. פשוט העברתי ביקורת.
אני בסדר.
פייה{O}
פייה{O} • 26 ביוני 2013
א. למה המרכאות על הליברלים? אני מזמינה אותך לחפש כמה עמודים אחורה את הגדרת הליברל כפי שכתב יפה רפאל, או לחילופין לפתוח ויקיפדיה.

ב. ׳בסדר׳ אתה ממש לא.
אתה מתפרץ לדיון ארוך ומפותל באמצע ונוהג בשיפוטיות נחרצת שלא ברור על מה היא מבוססת כי לא קראת חצי מהדברים המשמעותיים שנכתבו באמצע.
זה מגוחך.
למעשה אני חושדת שאתה פשוט נהנה לקחת חלק בפרובוקציה,
ותכלס אני לא יודעת למה אני בכלל טורחת להגיב לך.
הדורבנים​(נשלט)
דרך אגב, כיון שאני לא מסכים עם מלכתא בנושא הבנות הערומות, אני יכול לציין שכשראיתי את ההודעות שלה בהתחלה, חשבתי להגיב נגדה, והתחלתי לחשוב מה לכתוב, אבל אז ראיתי שרסיציבי ואחרים ענו לה, וענו מאוד יפה, אז פשוט עזבתי את זה.

בעיני, העליהום עליה ועל אחרים פ, שבא אחכ, כלכך חסר פרופורציה לזה. ובצורה מטורפת ממש. שזה ממש קומם אותי, הרבה יותר מההודעות שלה. הרבה הרבה יותר.
הדורבנים​(נשלט)
פייה כתב/ה:
א. למה המרכאות על הליברלים? אני מזמינה אותך לחפש כמה עמודים אחורה את הגדרת הליברל כפי שכתב יפה רפאל, או לחילופין לפתוח ויקיפדיה.

ב. ׳בסדר׳ אתה ממש לא.
אתה מתפרץ לדיון ארוך ומפותל באמצע ונוהג בשיפוטיות נחרצת שלא ברור על מה היא מבוססת.

אבל הרגע הסברתי לך על מה היא מבוססת..