שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

דברי בלע גזעניים שנכתבו הערב באתר- בשירשור על יום השואה.

השולט אור​(שולט)
לפני 17 שנים • 17 באפר׳ 2007
השולט אור​(שולט) • 17 באפר׳ 2007
אני לא יודעת כמה חשוב לענות על השאלה האם היהודים נרצחו בגלל דתם או בגלל מוצאם הגזעי, מה שבטוח הוא שנרצחו שישה מיליון יהודים כי הם היו יהודים.
מה שבטוח הוא שגם כשהיה ברור שהאימפריה הנאצית קורסת לא הופסק מסע ההשמדה אלא אף זורז כדי להספיק לפני בוא החורבן להשמיד כמה שיותר יהודים.

עד כאן עובדות היסטוריות.

אני חושבת שלכל אחד מאיתנו הדרך שלו להתמודד עם השואה. כיהודים וכישראלים כולנו נושאים בדרך זו או אחרת את השואה בתוכנו. לא משנה כמה אנחנו זוכרים אותה ביומיום, היא זורמת לנו בדם. זה בא לידי ביטוי בדרך ההצבעה שלנו לכנסת "להיות חזקים כדי שלעולם לא יוכלו להשמיד אותנו שוב", או מהצד השני "להשתחרר מהכיבוש ולא להניח לנו לעשות לאחרים את מה שעשו לנו". השואה חיה בנו כבני דור שני או שלישי לניצולי שואה, היא חיה בנו כצברים דור עשירי בארץ שחיים את הסיפורים על מי שלא ידעו או שידעו וניסו לעזור, היא חיה בנו אפילו אם אנחנו בני עדות המזרח שניסו ברמה מסויימת להתכחש למוראות השואה כי לא ידעו איך להתמודד איתה.

זכרון השואה הוא זכרון יומיומי שטבוע בכולנו, בכל אחד מאיתנו ברמה שונה.

וכן, יש גם בדיחות על השואה, זו עוד דרך להתמודד איתה. מאז ומעולם ההומור שימש כדרך להתמודדות אחרת עם הכאב. אבל יש את עניין הטיימינג. לא אכנס לשאלות הקשורות ליכולותיו האישיות של כותב הבדיחה ההיא - זה לא רלוונטי. אומר רק שבדיחות שביומיום היו יכולות להעלות חיוך, מרגישות קצת חסרות טעם או רגישות ביום השואה עצמו.
רפאל
לפני 17 שנים • 18 באפר׳ 2007

Re: דברי בלע גזעניים שנכתבו הערב באתר- בשירשור על יום השואה

רפאל • 18 באפר׳ 2007
נסיך הכתר כתב/ה:
הערב קרה לדעתי מקרה חמור באתר.
כותב בנאדם שלא אזכיר את שמו- דברי בלע גיזעניים נוטפי ארס.
איך ייתכן שביום קדוש , ועצוב זה יקום איש מתוכנו ויכתוב משפטים פוגעים , טיפשיים , ומעליבים.
בתור בן לניצולי שואה שחלק גדול ממשפחתו נספתה בשואה- נפגעתי מתוכן דבריו.
איש כזה - חייב להתנצל בפומבי- רמסת את כבודך- איש שפל- תתביש לך.

נסיך הכתר, יש לי תחושה שאתה מתייחס כאן להודעה שפגוש כתב בשרשור מקביל. וזה חבל שבנושא חשוב כל כך אתה מדבר באוויר, ומשתמש במשפטים אליפטיים. אז אני מתחיל בכך שאביא קישור לדברים של פגוש:

http://www.thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?p=193851&highlight=#193851

ואני ממשיך בכך שאני אציע להם פירוש שונה משלך.

לטענה שהתנועה הציונית-אשכנזית-מפא"יניקת השתמשה בשואה כדי לקדם את מטרותיה, ולפעמים אף העדיפה את קידום מטרותיה על פני עזרה לניצולים, יש לא מעט דוברים. יוסף גרודזינסקי, למשל, כתב ספר שעסק בנושא זה. כמו כן, הטענה שהאליטות האשכנזיות ששלטו במדינת ישראל בראשית דרכה הנציחו את השואה בדרך שקידמה את ההגמוניה האשכנזית בתרבות הישראלית, אינה נשמעת לי מופרכת. היא שווה, בוודאי, התייחסות רצינית. אינני יודע אם לדברים אלו בדיוק כיוון פגוש במה שכתב, אבל נראה לי שהוא היה בכיוון הזה. ואני גם חושב שהיה שווה לשאול אותו או לברר את זה איתו לפני שקופצים לגידופים, עלבונות וניבולי פה.

בנוסף לכך – השואה ויום-השואה אינם היינו הך. השואה היא מעשה רציחתם של שישה מליון יהודים. יום-השואה הוא ניסיון להנציח את השואה בדרך מסוימת המאוד. לא כולם שותפים לניסיון הזה ולדרך הזו. אפשר להיות מעורב מאוד בכל מה שקשור בשואה, ועדיין – להיות ביקורתי ביחס ליום-השואה. אני למשל אדם כזה. יש לי לא מעט דברים להגיד על השואה, מבחינה אישית ומבחינה עקרונית, ואני עדיין מסתייג מיום-השואה במובנים רבים. אני חושב שהיום הזה מפספס ובגדול, ושהוא הפך למופע ראווה של צדקנות ופוליטיקלי קורקט, איזשהו טקסט של התקרבנות קולקטיבית, שבו אנשים מחפשים מישהו להצטדק על חשבונו. לפעמים זה אפילו נדמה שמהשואה עצמה הרוב שכח כבר מזמן, אבל עדיין נשארה בידו "קדושת" יום-השואה. וכך הוא מבלה את יום הקודש שלו – שהוא מתרגל את המיומנות הבלתי נסבלת, של הצטדקות על חשבונם של אחרים.

כאשר קראתי את ההודעה של פגוש מצאתי מישהו שמסתייג גם כן, בדרכו, מן המתכונת המסורתית (או בלשונו – האשכנזית) של יום-השואה, ומחפש משהו אלטרנטיבי. ואני חושב שזה היה נחמד אם מישהו היה פשוט מתייחס לבקשתו ומביא איזשהו קישור לטקס אלטרנטיבי. או משהו כזה. אבל את זה אף אחד לא עשה. במקום הציגו לפניו מופעה ראווה משודרג של פוליטיקלי קורקט, וקמו כל הצדקנים כדי להוכיח על חשבונו את זעזועם העמוק מן השואה והאידיאולוגיה הנאצית. נו באמת.

ומה שבאמת אינני מבין, נסיך הכתר, הוא כיצד אתה (ולא רק אתה) הצלחת שלא לקרוא את כל מה שאני קראתי בהודעה של פגוש. ולא רק זה – גם הצלחת להתעלם ממה שהוא כתב. וגם הצלחת להיעלב עד עמקי נשמתך אגב כך שאתה מבזה אותו. ולהצליח בכל זה – זו באמת אומנות. בכדורסל האומנות הזו נקראת בשם סחיטת עברה. אלא שבכדורסל זה חלק מהמשחק. ואילו בהקשר של השואה זה לא ממש הוגן להצטדק ככה על חשבונו של מישהו אחר. אני אפילו הייתי אומר, נסיך הכתר, שעשית כאן שימוש ציני בשואה, שאין לו שום קשר של ממש עם השואה.
מלך הארץ​(לא בעסק)
לפני 17 שנים • 18 באפר׳ 2007
מלך הארץ​(לא בעסק) • 18 באפר׳ 2007
השליטה כתב/ה:
אני לא יודעת כמה חשוב לענות על השאלה האם היהודים נרצחו בגלל דתם או בגלל מוצאם הגזעי, מה שבטוח הוא שנרצחו שישה מיליון יהודים כי הם היו יהודים.
מה שבטוח הוא שגם כשהיה ברור שהאימפריה הנאצית קורסת לא הופסק מסע ההשמדה אלא אף זורז כדי להספיק לפני בוא החורבן להשמיד כמה שיותר יהודים.

עד כאן עובדות היסטוריות.

...................
...........................
.................................

השואה הייתה רצח עם מזעזע, פשע איום כנגד האנושות.

חבל רק שאנו עוסקים יותר, ואולי רק ,בעניין "הטראומה" ועושים כל מאמץ להנציח את היותנו קורבן של טירוף בלתי נתפש וזאת במקום ללמוד את הנושא על בוריו כדי ששישים שנה לאחר מכן ידעו כאן למה קרה לנו מה שקרה - כך גם נוכל להתמודד עם העניין כמו שצריך.
לכך אולי התכוון פגוש בחוסר טקט, ואת זאת הבהיר יפה מאוד רפאל.

לשואה ולנאציזם רבותי אין קשר לדת זו או אחרת.
היטלר, ימח שמו, לא היה אטאיסט אם כי הסגידה לטבע ולתאוריות דרויניסטיות היו הבסיס לאידיאולוגיה הנאצית.
למען הבהירות הרשו לי לעשות קצת סדר,
עפ"י האידיאולגיה הנאצית הגזענית יש גזעים עליונים (נורדים, אלפיניסטים ובעיקר גרמנים) יש גזעים מיותרים שצריכים לשרת את "גזע האדונים" ולהעלם ככל שלא יביאו תועלת (בעיקר סלאבים) ויש את הגזעים המזיקים שאותם צריך לחסל (יהודים צוענים ועוד).
בכלל כל המאבקים והמלחמות בעולם הם למעשה מאבק בלתי נמנע בין גזעים - המאבק יימשך כל עוד לא יתפוס גזע אחד את השליטה בעולם - והגזע הראוי לכך, עפ"י התאוריות הנ"ל, הוא הגזע הארי (Aryan - מושג שמקורו בהוד או איראן - ככל הנראה הכוונה ל- "אנשים מהצפון")
האנטישמיות הנאצית אינה דומה לזו של ימי הביניים, היא אינה על בסיס דתי אלא על בסיס גזעי (גנטי אם תרצו - למרות שהגנום התגלה רק בתחילת שנות החמישים).
היינו - ליהודי אין לאן לברוח - התכונות השליליות טבועות בדמו "והתזת מים" (הטבלה לנצרות) לא תשטוף את התכונות האלו.
היטלר טען שאין טעם לגרש את היהודים ממקום למקום כמו שעשו במשך מאות שנים באירופה וצריך פתרון סופי לבעיה היהודית/ שאלה יהודית.
מדינה יהודית אינה פיתרון עפ"י האידיאולגיה הנאצית. היהודים הם טפילים כלכליים ולא יגורו במדינה משל עצמם, אלא רק ישתמשמו בה כבסיס בריבונותם לתכניותיהם ההרסניות "אוניברסיטה לנוכלים" עפ"י מיין קאמפף.
הצוענים הם סתם גנבים שצריך לחסל בהשוואה ליהודים המתוחכמים שמשתלטים באמצעות הקומוניזם או בעלי הון בינ"ל על העולם.
הסלאבים (רוסים, פולנים וכיו"ב) אינם מזיקים אבל הם כאמור יצטרכו לפנות את ארצותיהם לגזע הארי תוך כדי שיעבוד והשמדה הדרגתית.
יש לציין כי עפ"י חוקי הגזע מ- 1935 הייתה חשיבות לעניין היהודי הדתי לגבי "מעורבים". מי שגרמני מצד הורה אחד ויהודי מההורה השני יוכל להחשב לגרמני אם הוא אינו קשור לעם היהודי בדתו או בנישואין ליהודיה (מעבר לכך הדת לא רלוונטית).

אנו מרבים בטקסים בשירים ובציטוטים מתקופת השואה, אך לא לומדים כמעט דבר לגבי הגורמים לה, ולא לומדים הרבה על איך ומה בדיוק קרה שם.
אם היינו קצת יודעים יותר היינו יודעים איך להתמודד ולתקוף גילויי אנטישמיות מודרנית (הכחשת שואה/אחמדינג'ד וכיו"ב) ואיך לשפר קצת את התדמית שלנו.
היינו גם נמנעים מהשוואות מיותרות ובשימוש פסול בעניין השואה בין אם זה ביניינו לבין עצמנו ובין אם זה במישור הבני"ל .