שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

שאלה מצחיקה

לא קשורה
לפני 17 שנים • 26 ביוני 2007
לא קשורה • 26 ביוני 2007
ממש חלוץ אתה, הא?
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 26 ביוני 2007
אענה על שני ראשונים בלבד.

מקבי כתב/ה:
ציטוט: באמת? הקונטקסט ידוע לנו - צ'אט.

צ'אט זהה למיקום גיאוגרפי או פיזי. הוא אינו מרמז על הקונטקסט שבו נאמרו הדברים או נשאלה השאלה.

ציטוט: ו... באמת? האם "בוא נראה אותך גבר" מצריך תשובה מתחכמת שמוכיחה את ההפך?

איזו תשובה חוץ מ"אני לא גבר" תוכיח את ההפך? הנה, אתה נכנס פה לעמק לא ברור, שבו התשובה שאדם נותן מעידה על המגדר שלו.. בעייתי משהו. וכעת, אתה אולי מבין מדוע התשובה כה חשובה.

כן, שכחתי שמדובר בצ'אט של הפקולטה לפילוסופיה בהרווארד שבאילינוי ולכן הקונטקסט עשוי להיות שונה ממה ששיערתי.

"מה עושה אותך שולט" זאת בהחלט שאלה שעשויה להיות מתחכמת, מתבלבלדת ושתוללת, תלוי בקונטקסט (כדבריך), אבל "בוא נראה אותך גבר" הכוונה תמיד ל "לאדוני, האם יש לך נקניקיה ושני אגוזים?" ולכן רק התשובה "לא, אין לי" תוכיח את ההפך.

הבנתי. טעות שלי. שכחתי שכבר "שוחחנו" פעם.
בכוח המוח-אשה

נו באמת...

בכוח המוח-אשה • 26 ביוני 2007
כתב ברוטאל נכון -
שליטה זה עניין של צורך, לא של יכולת.
לשליטה יש רמות ותחומים רבים.
בדס"ם זה משחק שליטה שמביא צרכים משותפים לידי ביטוי. זה ותו לא.

ישנם כאלה שהתפישה שלהם היא ששולט הוא "מוצלח" או "מפותח" או "בעל יכולות" שאין לנשלט/ת, ולכן הוא עליון באמת באותה מערכת יחסים.
יש כאלה שחושבים שהעליונות הזו מאפשרת לו את ההגדרה כשולט, ולא היא.
אני חושבת שזו גישה ילדית , כזו שנתקעה מנטאלית בגיל 3, עת העולם סבב סביבנו.

וכבר יקפצו מיתממים שיגידו ששולט הוא זה שלוקח אחריות, ושהוא צריך לדעת מה לעשות שם ואיך לנווט, ולזה התכוון המשורר.
לאלה אני אומר: אם ההגדרה של ה"שולט" לעי"ל היא הגדרה קרובה, איך מוגדר נשלט/ת?
אחד שלא יורד במדרגות המטוס בחיוך? אדם תלותי, שלא שולט בחייו, ושאינו מתמודד במצבי לחץ?

ועוד אני אומרת: גם במערכת שליטה, השליטה מחולקת בין שניים, גם שם שליטה ניתנת ונלקחת חזרה.

ולתקציר:
זה-שפתחת-ניק-של-שולט-בכלוב-לא-אומר-שהשמש-כבר-זורחת-לך-מהתחת-אחרי-שהלך-לה-מנוע.
RIS
RIS

דע את עצמך...

RIS • 26 ביוני 2007
אני נזכר בקטע ממטריקס הראשון שבו ה"אורקל" שואלת את ניאו אם הוא חושב שהוא באמת "האחד".
וניאו עונה לה שהוא בכנות לא יודע.

ואז היא מצביעה על שלט מעל הדלת שאומר: Temet Nosce ושואלת, אתה יודע מה זה?
ניאו מאותת שלא ואז היא מסבירה שזה בלטינית והמשמעות היא - Know thyself , כלומר דע את עצמך.

ואז היא אומרת לניאו:

להיות "האחד" זה כמו להיות מאוהב. אף אחד לא צריך להגיד לך שאתה מאוהב. אתה פשוט יודע:

No one can tell you you're in love, you just know it.
Through and through. Balls to bones

וכך גם עם להיות שולט. אם אתה מכיר את עצמך. אתה פשוט יודע. אתה יודע עד לשד עצמותיך. עד הביצים. עד הליבה.
אתה פשוט י ו ד ע , כמעט במובן של קסטנדה של המילה יודע.

ואפילו אם לא תמיד אתה יודע להסביר איך מה וכמה ומתי נפל לך העציץ על הראש.
ואפילו אם אתה לא יודע (וטוב שכך) מה "הופך" אותך, אעלק, לשולט.

אתה פשוט יודע. כמו שאתה יודע כשאתה מאוהב.
וכשזה נכון - נעלמות כל הרציונליזציות ונעלמים סימני השאלה והספקות.
אתה פשוט יודע שזה מה שאתה ומי שאתה. עד העצם. עד הביצים.
ואותו הדבר (רק בלי הביצים) חל גם על הצד המוּלִי, על הנשלטת.

והערת אגב, שולית אך חשובה.

הדיבור על בדסם "כמשחק שליטה" הוא דיבור שנסוב על "שולטים" ולא על שולטים.
אלה הם "פתפותי הבאי של תינוקות", אם מותר לי לשאול את הציטוט המוצלח הזה.

יחסי שליטה אינם משחק. הם יחסים אמיתיים, נוקבים וצלולים עד מאוד. וכך גם השליטה שיחסים אלה נסובים עליה.

מה שנכון הוא שישנם אנשים שאינם מעורבים ביחסי שליטה אלא ב"יחסים של משחק שליטה" שזה משהו אחר לגמרי ממה שתיארתי כאן למעלה, ויחסים של משחק שליטה, ככל שכבודם במקומו מונח, אינם יחסים שמי שמעורב בהם י ו ד ע שהוא שולט (או נשלטת) אלא, תחת זאת, הם יודעים שהם משחקים בשולטים ונשלטים.
(וסחתיין להם. עיני אינה צרה).

לתשומת לב כל מי ש"מגדירים" בדסם כמשחק שליטה או שמגדירים יחסי שליטה כמשחק בדסם....
ללא גבולות'
ללא גבולות' • 26 ביוני 2007
אני לא מבינה מה הרעש.
בסה"כ יש כאן שולט שבחר לפרסם את עצמו לסאביות מתוך מחשבה שטייס זה דבר שהופך אותו לאטרקטיבי יותר.
ולכן כל מי שעשה לה רטוב הטייטל, אנא גשי לפרטי של מר אוחז וכל אלה שלא , תמשיכו בדרכם, ובא לציון גואל .

אגב, זה רשיון אזרחי או צבאי? שנדע מה טיב הסחורה!

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שלישי יונ' 26, 2007 10:45 am, סך-הכל נערך פעם אחת
ללא גבולות'
ללא גבולות' • 26 ביוני 2007
טעות , טועים , טעינו, טעיתם....
ים_yam​(לא בעסק)
ים_yam​(לא בעסק) • 26 ביוני 2007
אותי אישית, מה שמצחיק יותר מהשאלה, זה השרשור הזה שהתפתח מדרך די עלובה לנפנף ברשיון טיס... אבל כבר בגן לימדו אותי ש"משוויץ יוצא מיץ" אז כנראה זה מה שקרה גם כאן.

אני מכירה באופן אישי כמה אנשים מקסימים עם רשיון טיס שלא מנפנפים בו בכל הזדמנות חגיגית, וזה עושה אותם מבחינתי להרבה יותר אטרקטיבים כבני אדם, ואני מניחה שאם לא הייתי ונילית מונוגמית חננה, אז אולי זה היה הופך אותם גם ליותר אטרקטיבים גם כשולטים.

icon_rolleyes.gif
סיבוב נוסף ואחרון!
סיבוב נוסף ואחרון! • 26 ביוני 2007
ומי שאחראי על כל ניקוי פחי הזבל בתל אביב,, כולל יפו וכמו כן על גינון הפארקים.
הופך אותו לשולט?

פעם אחרונה שבדקתי באבן שושן, הגדרת טייס אינה הייתה שולט.
כנראה הבטתי במהדורת 2005
Brave Dwarf

Re: דע את עצמך...

Brave Dwarf • 26 ביוני 2007
RIS כתב/ה:
[...]והערת אגב, שולית אך חשובה.

הדיבור על בדסם "כמשחק שליטה" הוא דיבור שנסוב על "שולטים" ולא על שולטים.
אלה הם "פתפותי הבאי של תינוקות", אם מותר לי לשאול את הציטוט המוצלח הזה.

יחסי שליטה אינם משחק. הם יחסים אמיתיים, נוקבים וצלולים עד מאוד. וכך גם השליטה שיחסים אלה נסובים עליה.

מה שנכון הוא שישנם אנשים שאינם מעורבים ביחסי שליטה אלא ב"יחסים של משחק שליטה" שזה משהו אחר לגמרי ממה שתיארתי כאן למעלה, ויחסים של משחק שליטה, ככל שכבודם במקומו מונח, אינם יחסים שמי שמעורב בהם י ו ד ע שהוא שולט (או נשלטת) אלא, תחת זאת, הם יודעים שהם משחקים בשולטים ונשלטים.
(וסחתיין להם. עיני אינה צרה).

לתשומת לב כל מי ש"מגדירים" בדסם כמשחק שליטה או שמגדירים יחסי שליטה כמשחק בדסם....

עד כאן הסכמתי (הלכת יותר רחוק, כי אני דיברתי על "ככה אני מרגיש" אתה הקצנת ל"ככה אני יודע"). אבל מכאן יש לי שאלה.

אין לי תובנות רבות בקשר ליחסים המכילים את ה- BDsM כמשחק. איני בקיא בניואנסים פיזיים או ברגשיים המרכיבים אותם, אבל אני כן שמתי לב שגם אלו ש"משחקים", תמיד מחזיקים באותו תפקיד (אלא אם מדובר במתחלפים). במילים אחרות: יעקוב שמחליט לשחק עם ענת ב BDsM תמיד יהיה שולט במשחקיהם בזמן שענת תמיד תהיה נשלטת. נדמה לי שהסיבה לכך זהה למה שמרגיש השולט ב- BDsM L.S .

אני לא הייתי רוצה לגעת במקרים בהם הנה הגיע הבוקר ונתחלפו היוצרות ורבי אברהם מחזיר את פניו ומשתחווה ואומר "שלום עליכם" לרבי אשר, ורבי אשר משיבו "עליכם שלום". אלא מתייחס אך ורק למצב בו הגבר ממשיך להיות דומיננטי גם בחיי היומיום אך את ה BDsM עצמו מגביל ל"משחקים" בלבד. אז מה, לדעתך, במקרה שכזה הוא אינו "יודע" שהוא שולט? (אוח... כמדומני אני מכניס את עצמי כאן למלכודת. אבל אני מקווה שלא תתקטן אתי, ריס. ברי לי ההבדל בין דומיננטי לשולט במונחים בדס"מיים).

ואם כן אז למה ומה ההבדל.