לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

חוק איסור העישון במקומות ציבוריים כולל מקומות בילוי

דום-34​(שולט)
לפני 16 שנים • 8 בנוב׳ 2007
דום-34​(שולט) • 8 בנוב׳ 2007
אני בטוח שהליך משפטי במדינת ישראל יקח לפחות 20 שנה

אחד החוקים הדפוקים ששמעתי בחייי

קודם שיטפלו בגונבי הברזל אחר יטפלו במעשנים

מסכנים שומרי המועדונים לא מספיק מכות יש שם

עכשיו עוד קנס יש להם להעיף מעשנים

חחחחחחחחחחחחחח
שמפניה

לפי החוק אפשר להקצות חדר גדול למעשנים

שמפניה • 8 בנוב׳ 2007
"למעט חדר נפרד לחלוטין שהוקצה לעישון במקום."

החדר שהוקצה יכול להיות מרווח ועם כל התנאים והשכלולים. אם בעלי המקום ירצו לקלוט את המעשנים הם יכולים להקצות חדר נפרד ומצוייד.
יכולים להקצות גם חדר עם ריקודים או דלפק של פאב, כל עוד יש חדר נוסף ללא מעשנים. החוק מפריד בין המעשנים וחבריהם ללא מעשנים.
ים_yam​(לא בעסק)
ים_yam​(לא בעסק) • 8 בנוב׳ 2007
גברת סיגריה,
נכון שניסוחים מדוייקים עדין מתגבשים, אבל התיקון לחוק כבר בתוקף החל ב 7 לנובמבר, ולכן על האכיפה להתחיל גם באותו תאריך.
הסכמי הביניים החליטו על קנס של 1000 ש"ח למעשן במקום ציבורי, 5000 ש"ח קנס על אי הצבת שלט ואי אכיפה של בעל העסק את החוק, כולל הצבת מאפרות במקום הבילוי.
הסכומים האלו כבר בתוקף ולכן ניתן לאכוף את החוק ותיקונו במיידית.
אם אח"כ ישנו את הסכומים לכאן או לכאן זה פרט שולי, אבל אין לנו שום צורך להמתין מספר שבועות או מספר ימים על מנתלעמוד על זכותנו לנשום אוויר נקי.

והנה כתבה מעניינת על מה שנרוויח כולנו מהחוק הנפלא הזה באם יאכף כמו שצריך:

http://www.avir-naki.com/49595/%D7%A2%D7%99%D7%A9%D7%95%D7%9F-%D7%9B%D7%A4%D7%95%D7%99-%D7%91%D7%9E%D7%A7%D7%95%D7%9E%D7%95%D7%AA-%D7%A6%D7%99%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%99%D7%9D
סיגריה​(אחרת)
סיגריה​(אחרת) • 8 בנוב׳ 2007
דום-34 כתב/ה:
אני בטוח שהליך משפטי במדינת ישראל יקח לפחות 20 שנה

לא בחוקים ברורים!
לגבי השומרים בכניסה, לא התפקיד שלהם לתת קנסות...
סיגריה​(אחרת)
סיגריה​(אחרת) • 8 בנוב׳ 2007
ים_yam כתב/ה:
גברת סיגריה,
נכון שניסוחים מדוייקים עדין מתגבשים, אבל התיקון לחוק כבר בתוקף החל ב 7 לנובמבר, ולכן על האכיפה להתחיל גם באותו תאריך.
הסכמי הביניים החליטו על קנס של 1000 ש"ח למעשן במקום ציבורי, 5000 ש"ח קנס על אי הצבת שלט ואי אכיפה של בעל העסק את החוק, כולל הצבת מאפרות במקום הבילוי.
הסכומים האלו כבר בתוקף ולכן ניתן לאכוף את החוק ותיקונו במיידית.
אם אח"כ ישנו את הסכומים לכאן או לכאן זה פרט שולי, אבל אין לנו שום צורך להמתין מספר שבועות או מספר ימים על מנתלעמוד על זכותנו לנשום אוויר נקי.

והנה כתבה מעניינת על מה שנרוויח כולנו מהחוק הנפלא הזה באם יאכף כמו שצריך:

http://www.avir-naki.com/49595/%D7%A2%D7%99%D7%A9%D7%95%D7%9F-%D7%9B%D7%A4%D7%95%D7%99-%D7%91%D7%9E%D7%A7%D7%95%D7%9E%D7%95%D7%AA-%D7%A6%D7%99%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%99%D7%9D

גברת ים... icon_smile.gif
החוק נכנס עוד אז, בקניונים וכל מקום ציבורי גדול...
אנחנו מדברים על כל מקום ציבורי, הכי קטן שיהיה, מבחינתי קיוקס נקניקיות...
אל תיהיי ילדה קטנה, כל דבר איכותי דורש זמן...
פרלין​(נשלטת){ש}

סיגרתה

פרלין​(נשלטת){ש} • 8 בנוב׳ 2007
אני אתמול ישבתי על הבר, בפאב ירושלמי שאסרו על המעשנים לעשן בו. אני לא יכולה לתאר לך את השמחה בלשבת בפאב ולא לצאת עם ריח של מאפרה, לא לסבול מהתקפי עישון ולא להרגיש כמו קרצייה רגשנית כשאת מבקשת מחברים שלך לא לעשן לידך.

החוק הוחל כבר אתמול וטוב שכך. לעזאזל, אם בדבלין לא מעשנים, אז גם בארץ אפשר.
וצאו רגע מהפינה שלכם, אחי המכורים, לעשן זה נורא הרי. כולכם במקום כזה או אחר מתים להפסיק לעשן, אז אולי עדיף להסתכל על החוק הזה כעל מקפצה והזדמנות ולא כעל דיכוי.
ים_yam​(לא בעסק)

Re: לפי החוק אפשר להקצות חדר גדול למעשנים

שמפניה כתב/ה:
"למעט חדר נפרד לחלוטין שהוקצה לעישון במקום."

החדר שהוקצה יכול להיות מרווח ועם כל התנאים והשכלולים. אם בעלי המקום ירצו לקלוט את המעשנים הם יכולים להקצות חדר נפרד ומצוייד.
יכולים להקצות גם חדר עם ריקודים או דלפק של פאב, כל עוד יש חדר נוסף ללא מעשנים. החוק מפריד בין המעשנים וחבריהם ללא מעשנים.

בחוק עצמו יש פירוט לגבי אחוז השטח למעשנים מתוך כלל השטח במקום, מדובר בשטח קטן מכלל שטח מקום הבילוי. אי אפשר להתחכם ולהפוך את רוב המקום לחדר עישון ולהקציב כוך קטן ללא מעשנים.
כשאני אמצא את זה שוב אני אצטט כאן.
רחפנית-הדומית המרחפת​(שולטת)
הפכו את המעשנים למוקצים מחמת המיאוס.

ואני תוהה, מתי יצא חוק האוסר במקומות ציבוריים/מקומות בילוי להסתובב לא נקיים
(קרי, בעברית לעם- מסריחים!!) או לחילופין בעלי חוסר מודעות
טוטאלית להמצאה נהדרת אשר שמה האוניברסלי הינו דיאודורנט,
(שכמובן יכול לבוא במגע רק עם גוף נקי)

ולפי שתקפצו ותגידו שעישון הינו מזיק לבריאות גם למעשנים הפאסיבים,
אני מודיעה לכם חד וחלק (מגילוח ושאר ירקות) שגם להיות בקרבת
בני אדם לא נקיים השופכים/שופכות על עצמם טונות של אפטר שייב/בשמים
על מנת להסוות את סלידתם ממקלחת, הינו נזק בריאותי מתמשף לאף שלי!!!

icon_lol.gif
ים_yam​(לא בעסק)
הנה לינק לחוק בצורתו המלאה.
בסוף החוק ב"תוספות" ניתן לראות כי החוק מקציב עד רבע משטח איזור ההמתנה כפינת עישון וזאת אך ורק אם יש איוורור הולם במקום וזה לא מפריע לשאר האזורים ללא עישון:

http://www.avir-naki.com/site/detail/detail/detailDetail.asp?detail_id=484449
שמפניה
שמפניה • 8 בנוב׳ 2007
תודה.
אפשר להתחכם, אבל חלק ממקומות הבילוי יצטרכו הערכות חדשה. אני חושבת שהמעשנים יחפשו מקומות בילוי ומי שידע לקלוט אותם יהיה פופולרי. הם דורשים מהמקום שיקצה 3/4 משטחו הציבורי ללא מעשנים, אבל הבעלים יכול לבחור איך לסדר את שני המקומות.
"מסעדה, מזנון, בית קפה, לרבות כל בית אוכל, בית משקה, מועדון, דיסקוטק או מקום אחר שבין עיסוקיו הגשת מזון או משקאות (כולם להלן - בית אוכל), למעט חדר נפרד לחלוטין, אם קיים, שהוקצה לעישון בידי הנהלת בית האוכל במפורש, אם הוקצה, ובלבד שיש בו סידורי אוורור תקינים והעישון בו אינו גורם למטרד בחלקים אחרים של בית האוכל ושטחו אינו עולה על רבע של השטח הפתוח לציבור."

אני חושבת שיהיה ביקוש למקום שהפאב, הבאר ורחבת הריקודים יוגדרו כחדר המעשנים ולידו יהיה בית קפה רגיל ללא מעשנים ב3/4 מהשטח.
ההגבלה של 1/4 מהשטח נראית לי דרקונית. מה עניינם כמה שטח רוצים לתת למעשנים ומדוע אסור להקים פאב ובאר למעשנים בלבד? מי שלא רוצה שלא יבוא וילך למקומות אחרים.