בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

סתימת פיות.

כלובי
לפני 16 שנים • 8 במרץ 2008
כלובי • 8 במרץ 2008
ראשית, היא לא הראשונה להחסם (ואגב, חסימתה כבר הוסרה).
ובהחלט יכול להיות שיש כאלה שראויים אף הם להחסם ועדיין לא נחסמו. צריך להבין שאין כאן איזו שהיא אידאה. אי אפשר לנסח במילים איזה שהוא משפט לוגי שיקבע באופן חד משמעי וברור מראש בדיוק מתי נחצים הקוים. יש שטחים אפורים ויש שיקול דעת. וכן - זה לא אומר שכל דבר שכל אחד כותב באתר מיד נקרא ומושם בקונטקסט ותמיד יכול להיות שיש כאלה שמתנהגים בצורה שחוצה את הקוים והם לא "נתפסים". כמו שמישהו נוסע 150 באוטוסטרדה ונתפס מדגמית על ידי שוטר. עצם זה שיש עוד אנשים שנסעו באותה מהירות או אף במהירות מהירה יותר זה לא מסיר אחריות מהנהג שנתפס.

אז כן, יש מקום לשיקול דעת ניהולי, אם היה אפשר לנסח חוק בצורה לוגית קלה שהיה מכריע בבירור מראש מתי יש הפרה של התנהגות נאותה ומתי לא היה לי ולכולנו הרבה יותר קל ונעים אבל זה פשוט בלתי אפשרי. וכן, תמיד אפשר למצוא דוגמאות של "למה הוא לא". וגם אין שני מקרים שקולים כאן.

אני גם אבהיר שוב שהדבר החריג לטעמי בהתנהגותה של סיגריה בפורום ההוא היא התגובות המתלהמות והבלתי ענייניות לאנשים שטרחו להגיב בצורה עניינית ובלתי מתלהמת לדבריה. פה יש איזה שהוא גבול שנחצה. לעיתים הגבול הזה ברור יותר ולעיתים פחות, יש פה מקום לשיקול דעת. ומטבעם של הדברים כשהם מנוסחים במילים ולא במשוואות קשה למצוא שקילות והקשה לוגית בין מקרה אחד למקרה אחר.

הטיעונים האלה "אבל למה הוא לא" ו"איך זה שיש שטחים אפורים" - תמיד יושמעו, אבל אי אפשר אחרת לדעתי.
DragonCub

כלובי

DragonCub • 8 במרץ 2008
אתה מפעיל את ה'שיקול דעת' בקטנה ובעדינות
בכלל לא רלוונטי בעיני במי מדובר ומה השיקול ומה לא נכנס בשיקול
אני רק רוצה לתמוך ולהגיד שזה במקום לגמרי גם אם אי אפשר ליצוק את זה למילים מדויקות
או להבטיח קו אחיד לגמרי
ואין פה שום תחום אפור או לחילופין סטימת פיות
שהרי הדבר נעשה בכדי למתן במעט את אופי ההתנסחות ולא את התוכן הרעיוני שלה
סך הכל מדובר במעט ניהול שלא קורה הרבה
אז נהל

גור תומך.
ללא גבולות'
ללא גבולות' • 8 במרץ 2008
אני לא אכנס שוב לדיונים, אוותר.
רק רציתי להעלות עוד תגובה תומכת באקט של כלובי ובבחירותיו. דהיינו, נסיונותיו לתת תחושת בטחון כלשהיא לגולשים באתר זה .
T Bone
לפני 16 שנים • 9 במרץ 2008
T Bone • 9 במרץ 2008
כלובי כתב/ה:
ובהחלט יכול להיות שיש כאלה שראויים אף הם להחסם ועדיין לא נחסמו. צריך להבין שאין כאן איזו שהיא אידאה. אי אפשר לנסח במילים איזה שהוא משפט לוגי שיקבע באופן חד משמעי וברור מראש בדיוק מתי נחצים הקוים. יש שטחים אפורים ויש שיקול דעת. וכן - זה לא אומר שכל דבר שכל אחד כותב באתר מיד נקרא ומושם בקונטקסט ותמיד יכול להיות שיש כאלה שמתנהגים בצורה שחוצה את הקוים והם לא "נתפסים". כמו שמישהו נוסע 150 באוטוסטרדה ונתפס מדגמית על ידי שוטר. עצם זה שיש עוד אנשים שנסעו באותה מהירות או אף במהירות מהירה יותר זה לא מסיר אחריות מהנהג שנתפס.

אז כן, יש מקום לשיקול דעת ניהולי, אם היה אפשר לנסח חוק בצורה לוגית קלה שהיה מכריע בבירור מראש מתי יש הפרה של התנהגות נאותה ומתי לא היה לי ולכולנו הרבה יותר קל ונעים אבל זה פשוט בלתי אפשרי. וכן, תמיד אפשר למצוא דוגמאות של "למה הוא לא". וגם אין שני מקרים שקולים כאן.

אני גם אבהיר שוב שהדבר החריג לטעמי בהתנהגותה של סיגריה בפורום ההוא היא התגובות המתלהמות והבלתי ענייניות לאנשים שטרחו להגיב בצורה עניינית ובלתי מתלהמת לדבריה. פה יש איזה שהוא גבול שנחצה. לעיתים הגבול הזה ברור יותר ולעיתים פחות, יש פה מקום לשיקול דעת. ומטבעם של הדברים כשהם מנוסחים במילים ולא במשוואות קשה למצוא שקילות והקשה לוגית בין מקרה אחד למקרה אחר.

הטיעונים האלה "אבל למה הוא לא" ו"איך זה שיש שטחים אפורים" - תמיד יושמעו, אבל אי אפשר אחרת לדעתי.

כיבית את הסיגריה???
אני מקווה לא על וונוס
וגם אם לא היית מסיר את החסימה בטח הייתה חוזרת בניק , נרגילה .
המלט
המלט • 9 במרץ 2008
ללא גבולות כתב/ה:
אני לא אכנס שוב לדיונים, אוותר.
רק רציתי להעלות עוד תגובה תומכת באקט של כלובי ובבחירותיו. דהיינו, נסיונותיו לתת תחושת בטחון כלשהיא לגולשים באתר זה .

אני חש חמלה אינסופית כלפי מי ששואב את תחושת הביטחון שלו מסתימת פיות של אחרים. כלובי הוא בריון אינטרנט, לפי כל הגדרה אפשרית.
cai
cai
cai • 9 במרץ 2008
המלט כתב/ה:

כלובי הוא בריון אינטרנט, לפי כל הגדרה אפשרית.

איזה מגזימן אתה...
ללא גבולות'
ללא גבולות' • 9 במרץ 2008
parker כתב/ה:
כלובי כתב/ה:

כיבית את הסיגריה???
אני מקווה לא על וונוס
וגם אם לא היית מסיר את החסימה בטח הייתה חוזרת בניק , נרגילה .

צר לי שאני צריכה להתחיל ככה כמו התקליט השבור שאנשים נוהגים להשתמש בו , אבל הפעם זה אולי ראוי .
אני מאחרונות מגיניו של מר ונוס, אבל הלך הרוח בו כל אחד מתבדח ומסתלבט על ארוע התקיפה שלו , לפחות לטעמי , הוא הלך רוח מזעזע , בו משתעשעים מעל הדפים בפורומים באדם שהותקף.
אם לונוס לא היה אכפת אז ניחא על אף הבעיתיות במסר הכללי. אבל זה נראה לכאורה כאילו מאוד אכפת לו ומאוד פוגעת בו הסיטואציה . בקצרה, יהיה נחמד אם תחדלו להתבדר על הארוע והמילים האלה מופנות ביתר שאת לתוקף.

ולגבי המלט, אתה מוזמן לחוש חמלה ואני אחוש בטחון, כל אחד ובחירותיו.
morgause​(מתחלפת){מ}
morgause​(מתחלפת){מ} • 9 במרץ 2008
ציטוט: כלובי הוא בריון אינטרנט, לפי כל הגדרה אפשרית

אני לא חושבת שאפשר לומר דבר כזה על מישהו שזה בסך הכל האתר הפרטי שלו, והוא רוצה שיתנהל בצורה מסוימת.
עדן בלי צנזורה​(שולטת)

לכלובי תודה על האחריות שאתה נוהג בה

אנני יודעת ומכירה את הבחורה "סיגריה" רק מידי פעם קוראת את "הרעל "שלה....והוא בהחלט לא מתוק,היא מגיבה בתגובות לא עניניות לאנשים שהיא בכלל לא מכירה.לא חושבת שהיא ביסודה רעה,וחבל באמת,את פשוט זוכה לצומי,מהרוע שאת מפגינה בפורום,אם רק היית חושבת מעט,היית יודעת שלאהוב ולכבד,זה הרבה יותר נעים וטוב, והתגובות של הגברת בהחלט לא קרובות לכך,אז בנימה אופטימית זאת,לא מכירה אותך כלובי,אבל מודה לך,על ההארה שעשית לבחורה...

אני בטוחה שבתוך תוכה אולי לקחה דקה למחשבה,שאולי זה נראה לה כמו הלצה,אבל היא פוגעת ,מסתתרת אחרי מסך ומקלדת,צאי מזה, העולם יותר יפה....
אני מאחלת לך חג שמח סיגריה,שמח ומבדח...ונעים מאוד על כל מקרה....
קחי את החיים בקלות,גם ככה לא נצא מזה בחיים......
המלט
המלט • 9 במרץ 2008
morgause כתב/ה:
ציטוט: כלובי הוא בריון אינטרנט, לפי כל הגדרה אפשרית

אני לא חושבת שאפשר לומר דבר כזה על מישהו שזה בסך הכל האתר הפרטי שלו, והוא רוצה שיתנהל בצורה מסוימת.

"האתר הפרטי שלו" הינו ביטוי המעיד על חוסר הבנה בסיסית לגבי מה זה אינטרנט. כל
אתר הוא "אתר פרטי של מישהו". אז מה? גם ynet הוא אתר פרטי. אז מישהו סותם לטוקבקיסטים
את הפה? אתר אינטרנט אינו סלון פרטי של מישהו. אתרי אינטרנט פתוחים הינם ציבוריים. כמו
רחוב של עיר, כמו גן ציבורי. הענין הוא החירות. המהות היא החירות. לבוא ולסתום למישהו את
הפה באתר כמו הכלוב, משול לשוטר הבא לשני אנשים ברחוב שמדברים זה עם זה, וסותם לאחד
מהם את הפה. כשם שאנשים מסתדרים ביניהם ברחוב, כך הם מסתדרים ביניהם גם באינטרנט.
אם מישהו נפגע על ידי סיגריה, שיתכבד ויתבע אותה. חוסנו, עתידו וכל יופיו של פורום גולשים,
הוא בחופש הביטוי שלו, בכך שהוא מאפשר התבטאויות קיצוניות. מי שחושב שהוא מעצב לעצמו
סביבה 'נקיה' יותר, 'בריאה' יותר, על ידי זה שהוא מחליט מי ומתי "עבר את הגבול", טועה.

יקח עוד קצת זמן להבין, אבל בסוף, כנראה כאשר יהיה כאן מאד משעמם, אנשים יפנימו את זה:
תוכן הגולשים חייב להיות חופשי מהתערבות, כמו ששיחתם של אנשים בשוק, בגינה הציבורית
וברחוב הינה חופשית מהתערבות. נכון, כלובי משקיע. גם העירייה משקיעה. נכון, כלובי גובה
מיסים ממי שרוצה לקבל שירותים מתקדמים באתר. גם העירייה גובה מסים מתושביה. אבל הענין
הוא זה: העובדה שכלובי מתאמץ ומשקיע, גם אם ראויה להערכה, אינה מקנה לו בשום אופן
זכות מוסרית כלשהי לחסום גולשים. והרעיון הזה שחוזר על עצמו בכל פעם: "זה אתר פרטי של כלובי
ויש לו זכות מלאה לחסום" -- הוא בדיוק הקו הרעיוני המפריד בין עבדים לבני-חורין.