אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

שימו סוף לרצח !(לא,לא "פוליטיקה עכשיו)

אחר
לפני 15 שנים • 26 ביוני 2008
אחר • 26 ביוני 2008
האם אתה טוען שנשקפת סכנה לבריאותו של מי שלא אוכל בשר?
כי אם לא, עם איזו טענה למעט הנאה מהטעם אתה נשאר בבואך לשחוט פרה?
ואם זו הטענה עמה אתה נשאר, האם היא כלולה במקרים המסוימים בהם אינך רואה בעיה "בביצוע פעולת הפסקת חיים"? (לא אאשים אותך בכיבוס מילים בזמן שאני משתמש במילים רצח והרג)
האם הנאתך מטעם הבשר עומדת בתאימות לשאיפתך לצמצם למינימום הניתן את ההרג?
שוב, גם אם זו תשובתך, אני אינני רואה בה פגם מוסרי, אלא עניין שנמצא מחוץ להעדפותיי האישיות.
huan
huan • 26 ביוני 2008
כן, אני טוען שלמי שאיננו אוכל בשר צפויות בעיות בריאותיו כאילו ואחרות שתוספי המזון אינן יכולים לענות אליהה בדרך טובה כמו המקור. אם זאת הידע הזה איננו מבוסס על מחקר מעמיק של הנושא ועל כן אני נכון לשנות את דעתי.

באשר לטעם של בשר, אינני רואה פגם מהותי בהרג חיות (תוך הפעלת הסייגים שציינתי) גם בכדי לקדם הנאה זו. אני כן אראה בכך פגם במידה ויהיה מוצר תחליפי כמו בשר מעשה ידי אדם אשר ביעילות ובקלות יוכל להחליף את הרג החיות. זו הסיבה שאינני נמנע עם אוהדי מעילי הפרווה או ביצוע ניסויים על בעלי חיים - קיומם של תחליפים אפקטיביים הופך את השימוש בהרג חיות במקרים אילו לפגום בעיני שכן אותה תוצעה יכולה להיות מושגת בסבל קטן אף יותר - ביחוד בכל הנוגע לחיות מעבדה שכן גידולם של פרוות לשם פרווה זהה בעיני לגידולם לשם מאכל.
שים לב שאני משתמש במילה הרג - השימוש בה במקרה זה לא "הורס" את המשפט מבחינה אסטטית.

אתה דרך אגב מוזמן לראות פגם מוסרי בדעותי עם זה הוא רצונך - דעה מאין זאת מעוגנת היטב בהשקפת עולמי והיה זה צבוע מצידי לחשוב אחרת.
אחר
אחר • 26 ביוני 2008
למרות שהנושא הבריאותי אינו הסיבה בגינה אני רואה פסול באכילת חיות ואינני רואה צורך להסתתר בעניין זה מאחורי האמירה הנפוצה כל כך כאן בכלוב של "אבל לא מטעמים אידיאולוגיים", אתה תמצא סוגים שונים של בשר ומוצריו בכל רשימה הכוללת מאכלים שעדיף להמנע מהם או לפחות להפחית באכילתם מטעמי בריאות.
בעיות בריאותיות של מי שאינם אוכלים בשר נובעות מאכילה לא נכונה ולא מהיעדרם של תחליפים.
אתה תמצא הרבה יותר אנשים שבריאותם נפגמה בשל אכילת מוצרי בשר מאשר כאלו שחוו בשלב מסוים בעיות בריאותיות עקב אי אכילתו.
בכל מקרה, אין לי כוונה להתחפר בעניין של הבאת מחקרים וסטטיסטיקות.
מספיקה לי בריאותי שלי ובריאותם הראויה לציון של צמחוניים וטבעוניים רבים.
הטענה של הצדקת ההרג בשם ההנאה האישית יכולה לשרת אותך היטב ושוב, היא אינה פסולה מוסרית בעיני.
עם זאת, אם תלך מעט קדימה עם המחשבה הזו, תגלה שהיא צופנת בחובה עניינים שאין לי ספק כי אינך מסכים להם.
huan
huan • 26 ביוני 2008
ציטוט: עם זאת, אם תלך מעט קדימה עם המחשבה הזו, תגלה שהיא צופנת בחובה עניינים שאין לי ספק כי אינך מסכים להם.

לאו דווקא, הלגיטימיות של הרג לשם הנאה הינו פונקציה של מידת הסבל המוסב לנהרג וסביבתו וכן של תחליפים ראויים לאקט הזה.

ודווקא חבל שאינך רוצה להכנס לסטטיסטיקות ומחקרים. אני תמיד שמח לעדכן את הידע שלי בכל נושא, במידה ואכן יש מה לעדכן.
סוכן משנה מבנה
סוכן משנה מבנה • 26 ביוני 2008
[quote="huan"]כן, אני טוען שלמי שאיננו אוכל בשר צפויות בעיות בריאותיו כאילו ואחרות שתוספי המזון אינן יכולים לענות אליהה בדרך טובה כמו המקור. אם זאת הידע הזה איננו מבוסס על מחקר מעמיק של הנושא ועל כן אני נכון לשנות את דעתי.

מאז המהפכה החקלאית, מוח גדול יכול להיות מוזן בחלבונים מן הצומח כגון קטניות כתחליף לחלבונים מן החי.

אח"כ התחלנו לגדל עופות...ומאז יש לנו (עוד) ביצים - זה חי שאינו בשר.

אין שום בעיה לוותר על האנטריקוט ולהישאר בחיים.
עם זאת, חבל לוותר על צלעות טלה או ספאריבס.
Grey / Green

Re: מי שמך?

Grey / Green • 26 ביוני 2008
אחר כתב/ה:
Grey / Green כתב/ה:
אחר כתב/ה:
להחליט שכלבי המאכל "שלך" נמצאים מחוץ לתחום?
את באמת חושבת שפילסתי את דרכי במעלה שרשרת המזון רק כדי לא לאכול כלבים?
את באמת חושבת שזו שרוצה את פרוות הכלבים שלך משובצים לה במעיל צריכה להתחשב בראייתך הצרה והבריונית את הדברים?
אז את מגדלת כלבי מאכל ומייעדת להם כל מיני שימושים בניגוד לדרך הטבע, זה עדיין לא עושה אותם לאנשים, הם עדיין חיות מאכל.
במה זה שונה למשל ממישהי שמגדלת מלפפונים ומזדעזעת מזה שאנשים אוכלים אותם בגלל שלה נראה שהם צריכים לשמש לצרכים מיניים?
הכלבים שלך כמו כל הכלבים, כמו כל החיות בעצם, הם סך הכל מזון לאדם.
יש להרוג אותם, לפשוט את עורם על מנת שניתן יהיה להשתמש בפרווה, לבתר אותם לנתחים עסיסיים, ולאפשר לחובבי מאכל כלבים, אנשים שאינם שבויים בחשיבה מוגבלת ופסאודו מוסרנית, לבחור את החלקים אותם הם רוצים לרכוש ולאכול.

אתה לא יודע כמה אני שמח שחזרת.

כאדם או כגבר?

כברייה בת אנוש, וכגבר שמדי פעם אונו עוד בחלציו.