שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

שרות צבאי/לאומי כתנאי קבלה לעבודה בישראל

חתול צללים​(לא בעסק){Cypris}
לפני 15 שנים • 28 באוג׳ 2009
in_the_dark, ראשית, וכפי שוודאי שמת לב, הדגשתי לכל אורך הדיון שאני מתייחס לעסקים פרטיים ולא לגופים ממשלתיים או קואופרטיבים שיתופיים כדוגמת אגד אשר זוכים בהטבות שונות ובהגנה מהממשלה, וכן אני בהחלט סבור שגם לנותן שירות פרטי יש את הזכות המלאה לבחור למי הוא נותן שירות ולמי לא, בדיוק כמו שאם את היית מחליטה לצורך הדוגמא לתת שיעורים פרטיים בתשלום, היתה לך את הזכות המלאה להחליט למי את רוצה לתת שיעורים ולמי לא, וכן נכון שהדבר יכול לייצר מצבים מכוערים כמו בעל מסעדה שמחליט שהוא לא רוצה להכניס נכים, אבל הפתרון לכך לדעתי לא צריך להגיע מכוח התערבות המחוקק, אלא מהכוח שיש לנו כפרטים להחליט שאנו לא נלך לאכול במסעדה שכזו.

ורק עוד הערה קטנה לגבי נושא הגיוס, אני באופן אישי משוכנע שגיוס חובה הוא אחד הדברים היותר טיפשיים שקיימים פה במדינה, וכי צה"ל היה יכול לתפקד הרבה יותר טוב בתור צבא קטן וחכם שמורכב מאנשים שמקבלים משכורת ראויה, מה גם שרוב הצבא אינו מורכב מיחידות לוחמות אלא מגופים תומכי לחימה שאת הפעילות המתבצעת על ידם אפשר היה לבצע בצורה יעילה בהרבה בכל מסגרת אזרחית, אבל זה כבר נושא בפני עצמו ששייך כנראה לדיון אחר.