שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

קצת מידע על הפרעת קשב וריכוז

רפאל
לפני 14 שנים • 16 בדצמ׳ 2009
רפאל • 16 בדצמ׳ 2009
פסיכולוג בספת עור כתב/ה:

רפאל, כאן נחלץ לעזרתך המחשב.
המחשב חף מכל דעה מוקדמת. המסכן סה"כ מודד מדדים נוירולוגים.

אילו מדדים נוירולוגים הוא מודד?
(אם רק תגיד כבר מהם המדדים הנוירולוגים להפרעת קשב, ולא רק תנפנף במילים, אז זה גם יהיה בסדר אם אתה תבדוק אותם ולא מחשב.) 
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}
לפני 14 שנים • 16 בדצמ׳ 2009

כמה קישורים על המערכה הסיינטולוגית נגד טיפול תרופתי

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 16 בדצמ׳ 2009
פסיכו לוג​(שולט)
לפני 14 שנים • 17 בדצמ׳ 2009
פסיכו לוג​(שולט) • 17 בדצמ׳ 2009
רפאל כתב/ה:
פסיכולוג בספת עור כתב/ה:

(אם רק תגיד כבר מהם המדדים הנוירולוגים להפרעת קשב, ולא רק תנפנף במילים, אז זה גם יהיה בסדר אם אתה תבדוק אותם ולא מחשב.) 

תרשה לי שלא לכתוב את זה כאן לטובת אלו שירצו לעבור איבחון בעתיד וצריכים לשמוע את ההסבר לאחר האיבחון ולא אחריו. פשוט תגגל TOVA ותוכל לראות הכל.

דן, הקישורים שלך שוב מועילים, ושמתי לב שחסר בהם פרט קטן אך עיקרי.
הסיינטלוגיה לא סתם פוסלת טיפול ואיבחון בעיות קשב וריכוז, מהסיבה הפשוטה שיש להם טיפול חלופי משלהם! כן. ניחשתם נכון. בתשלום.
תמיד יש אינטרס.
אני אפילו לא אתחיל לדבר על המסכנים שבזבזו את זמנם "בטיפול" הזה. ראיתי כמה ראיונות איתם בתוכנית דוקומנטרית פעם.
נויה הל​(לא בעסק){צ}

Re: דוגמה מצוינת

נויה הל​(לא בעסק){צ} • 17 בדצמ׳ 2009
Morticia כתב/ה:
Dan_Kap כתב/ה:
כפי שמחקרים מראים - לא מעט מהנשים שתויגו כמכשפות היו נשים עצמאיות ובעלות רכוש או נשים שעסקו בריפוי.

מתוקף מחקר רב שנים שאני באופן אישי עשיתי על תופעת המכשפות אני יכולה לספר לך שאכן היה מדובר בנשים עצמאיות שלרוב פשוט היו עושות מה שהן רוצות - הכי רחוק שאפשר להגדיר מכנועות
(מה שהיום נוטים לכנות פמיניזם, על אף שאני ממש לא מסכימה עם הקביעה הזו ולא אפרט לגביה כעת)
הן היו נשים יפות מאוד, קוסמות מאוד, היו מפילות בקלות גברים ברשתן, או שמא עליי לומר מכשפות? וזה לא שגברים באמת אוהבים נשים עצמאיות שמסוגלות להוריד אותם על ארבע, אתה יודע...

הן בהחלט היו מלכות
להבדיל מהשוביניזם האכזרי שהביא לסיומן האכזרי לא פחות
הן כלל לא היו רעות

(יש הפרדה בין מכשפות לשדות - מכשפות הן טובות לב, להבדיל מפראייריות אלפי הבדלות שהיו מאוד נבונות, מאוד יפות ואפשר לזהות אותן בין השאר באמצעות כפות רגליים של תרנגולת. אני מניחה שזה קשור להערצה לכפות רגליהן היפות לצד העיוות המציאותי שעשו לאמת או ניסיון לערער את בטחונן בזכותן לעיסוי מלכותי באותן כפות רגליים מדוברות...)

הדוגמא אכן טובה
אבל תמים לחשוב שהפסיקו לשרוף מכשפות
פשוט שינו טכניקות והוסיפו קהלי יעד למדורות
אולי זו אפלייה מתקנת?
בוא נסתכל על הצד החיובי של הדברים - תמיד עדיף
icon_smile.gif

פסיכולוג בספת עור,
תשמע...

אין ספק שאתה איש מכירות נפלא
אני מקווה שמשלמים לך בונוסים שמנים
(אבל תזהר מהם כי הם רק עושים מעצמם מלכים! icon_lol.gif)

אתה מספר לי על מקרים של ילדים החיים בבתים עם הורים מדכאים שחיים על חשבון הילד שלהם
זה שהם מתגלים כבעלי יכולת לפיזור קשב זה כמעט מקרי
ולא הבעיה הראשונה לטפל בה אולי...

יש ילדים שגדלים בסביבה מאוד אוהבת, תומכת ומפרגנת
(Thank God! ואגב, מכשפות לא ממש הסכימו עם לא מעט משיטות חינוך הילדים המקובלות... הן באופן כללי קראו לא מעט תיגר על אכסיומות שולטות והאמינו בדרכן הנשית/אנושית להפליא - חלקן גם היו לסביות ולא רצו גברים בכלל - הזונות שלא מזמינות אתכם לצפות בהן רוקדות להנאתן ערומות! icon_eek.gif)

אותם ילדים שגדלים בסביבה מאוד אוהבת, תומכת ומפרגנת לא חיים תחת צל של דיכוי
חופשיים להבין את מצבם ולבחור בדרך הנכונה להם מבלי להרגיש שיש להם הפרעה, אלא אם הם חשים בה מתוך עצמם

וצר לי,
באמת צר לי שאתה מתעקש לקרוא לזה בעייה
זו לא בהכרח בעייה

לחבר נעוריי זה הפריע לעשות את בחינות הבגרות
הריטאלין הפריע לו לעשות את מרבית הדברים האחרים
והוא גדל בבית שרק תמך ועודד אותו להיות בדיוק כמו שהוא
אף אחד לא דיכא אותו ואף אחד לא הכריח אותו

אני מסכימה שמדיניות הפחדה היא רעה
הורים לא צריכים להפחיד את הילד שלהם כדי להזין את הצורך המתעלל שלהם
ואתה לא צריך להפחיד אף אחד כדי להזין את חשבון הבנק שלך

הנבואה שכל מי שיש לו את ההגדרה הזו הוא בהכרח סובל ומופרע שאם לא יטופל מצבו ייגמר בכי רע ואבוי לחברה
היא נבואת שקר

ומכשפות ידידיי
להבדיל אלפי הבדלות
בין השאר ופה ושם כשהיה צריך
היו נביאות זעם

ואפשר לומר דבר דומה על אמנים, יוצרים והוגים רבים לאורך ההיסטוריה
שאכלו בעצמם מהחברה לא מעט חרא
(שקראה בעיתונים שככה וככה זה נכון לאנשים ואם הם מתנהגים אחרת, אז תבינו למה כסילים זקוקים לעיתונים ותקנו מהם דגים. אז פשוט לא ידעו מה זה מחזור, אתה מבין?)

שלום מורטישיה.
את מתעקשת לראות את הבעיה שפסיכולוג בספת עור מדבר עליה כיכולת.
אז אני אסביר דבר נורא פשוט שבמקרה אני חווה ביום יום על בשרי.
העובדה שאני, אשר מאובחנת כADHD שומעת הכל, רואה הכל, מריחה הכל רק גורם לכך שאני לא קולטת כלום.
כולם תמיד מתפלאים סביבי על זה שאני לא הולכת להרצאות בלימודים (מסיימת בחודש הבא תואר שני). מה שהם לא מבינים שאני פשוט לא מסוגלת להתרכז בכיתה. בגלל העובדה שאני אשמע את הפטפוטים בכיתה באותה "עוצמה" כמו את דברי המרצה באמת מקשה על החיים שלי.

היה לי לפני כחודש שיחה ארוכה עם בן זוגי. מפריע לו שאני לא זוכרת לשים דברים במקום, שוכחת כל מיני דברים וכדומה. הוא רואה בכך זלזול שלי. הסברתי לו שכשאני נכנסת הביתה אני כן רוצה לתלות את התיק במקום אבל אז יש איזה רעש ואני שוכחת. שאני רוצה ומתכננת ללכת לזרוק את הזבל כי אני במילא יוצאת מהבית אבל ברגע שיצאתי היה משהו שהסיט את תשומת ליבי ושמתי לב רק כבר שהייתי רחוקה שאני שכחתי.
או שאני נועלת את הדלת בבית הולכת עד האוטו לא זוכרת אם נעלתי וחוזרת לבדוק ולפעמים אחרי בדיקה אני מוצאת את עצמי שוב באוטו כשאני לא זוכרת שבדקתי כמו שצריך כי בזמן הבדיקה/נעילה היה איזה חתול או עציץ או שכן ולא יכולתי להתרכז בפעולה.
נראה לך שזה כיף שבן זוגי חושב שאני מזלזלת? כשאני כל כך מנסה להיות בסדר ולעשות את חלקי בבית ותמיד הוא עושה הרבה יותר פשוט כי הוא מצליח להתחיל ולסיים בלי הפסקות?

לצערי הריטלין לא השפיע עלי טוב. תופעות לוואי מגעילות. ואחרי זה לא ממש רציתי לנסות דברים אחרים. אבל אני מכירה אנשים שהריטלין שיפר להם את החיים.

ADHD ו-ADD בעולם מרובה הגרויים של היום זו בעיה. לפעמים מצליחים להתמודד אבל הרבה פעמים התסכול בחלקו נשאר כי איך זה שכל אחד אחר מצליח ואני נתקעת.
פסיכו לוג​(שולט)
פסיכו לוג​(שולט) • 17 בדצמ׳ 2009
היי נויה. לא כיף לראות את הקשיים שלך. גם די מבאס שלא קל למצוא לזה פיתרון. אני אשלח לך בהודעה קישורים שתוכלי לבחון ואולי יעזרו לך למצוא פיתרון אחר.
Morticia

Re: דוגמה מצוינת

Morticia • 17 בדצמ׳ 2009
נויה הל כתב/ה:
Morticia כתב/ה:
Dan_Kap כתב/ה:
כפי שמחקרים מראים - לא מעט מהנשים שתויגו כמכשפות היו נשים עצמאיות ובעלות רכוש או נשים שעסקו בריפוי.

מתוקף מחקר רב שנים שאני באופן אישי עשיתי על תופעת המכשפות אני יכולה לספר לך שאכן היה מדובר בנשים עצמאיות שלרוב פשוט היו עושות מה שהן רוצות - הכי רחוק שאפשר להגדיר מכנועות
(מה שהיום נוטים לכנות פמיניזם, על אף שאני ממש לא מסכימה עם הקביעה הזו ולא אפרט לגביה כעת)
הן היו נשים יפות מאוד, קוסמות מאוד, היו מפילות בקלות גברים ברשתן, או שמא עליי לומר מכשפות? וזה לא שגברים באמת אוהבים נשים עצמאיות שמסוגלות להוריד אותם על ארבע, אתה יודע...

הן בהחלט היו מלכות
להבדיל מהשוביניזם האכזרי שהביא לסיומן האכזרי לא פחות
הן כלל לא היו רעות

(יש הפרדה בין מכשפות לשדות - מכשפות הן טובות לב, להבדיל מפראייריות אלפי הבדלות שהיו מאוד נבונות, מאוד יפות ואפשר לזהות אותן בין השאר באמצעות כפות רגליים של תרנגולת. אני מניחה שזה קשור להערצה לכפות רגליהן היפות לצד העיוות המציאותי שעשו לאמת או ניסיון לערער את בטחונן בזכותן לעיסוי מלכותי באותן כפות רגליים מדוברות...)

הדוגמא אכן טובה
אבל תמים לחשוב שהפסיקו לשרוף מכשפות
פשוט שינו טכניקות והוסיפו קהלי יעד למדורות
אולי זו אפלייה מתקנת?
בוא נסתכל על הצד החיובי של הדברים - תמיד עדיף
icon_smile.gif

פסיכולוג בספת עור,
תשמע...

אין ספק שאתה איש מכירות נפלא
אני מקווה שמשלמים לך בונוסים שמנים
(אבל תזהר מהם כי הם רק עושים מעצמם מלכים! icon_lol.gif)

אתה מספר לי על מקרים של ילדים החיים בבתים עם הורים מדכאים שחיים על חשבון הילד שלהם
זה שהם מתגלים כבעלי יכולת לפיזור קשב זה כמעט מקרי
ולא הבעיה הראשונה לטפל בה אולי...

יש ילדים שגדלים בסביבה מאוד אוהבת, תומכת ומפרגנת
(Thank God! ואגב, מכשפות לא ממש הסכימו עם לא מעט משיטות חינוך הילדים המקובלות... הן באופן כללי קראו לא מעט תיגר על אכסיומות שולטות והאמינו בדרכן הנשית/אנושית להפליא - חלקן גם היו לסביות ולא רצו גברים בכלל - הזונות שלא מזמינות אתכם לצפות בהן רוקדות להנאתן ערומות! icon_eek.gif)

אותם ילדים שגדלים בסביבה מאוד אוהבת, תומכת ומפרגנת לא חיים תחת צל של דיכוי
חופשיים להבין את מצבם ולבחור בדרך הנכונה להם מבלי להרגיש שיש להם הפרעה, אלא אם הם חשים בה מתוך עצמם

וצר לי,
באמת צר לי שאתה מתעקש לקרוא לזה בעייה
זו לא בהכרח בעייה

לחבר נעוריי זה הפריע לעשות את בחינות הבגרות
הריטאלין הפריע לו לעשות את מרבית הדברים האחרים
והוא גדל בבית שרק תמך ועודד אותו להיות בדיוק כמו שהוא
אף אחד לא דיכא אותו ואף אחד לא הכריח אותו

אני מסכימה שמדיניות הפחדה היא רעה
הורים לא צריכים להפחיד את הילד שלהם כדי להזין את הצורך המתעלל שלהם
ואתה לא צריך להפחיד אף אחד כדי להזין את חשבון הבנק שלך

הנבואה שכל מי שיש לו את ההגדרה הזו הוא בהכרח סובל ומופרע שאם לא יטופל מצבו ייגמר בכי רע ואבוי לחברה
היא נבואת שקר

ומכשפות ידידיי
להבדיל אלפי הבדלות
בין השאר ופה ושם כשהיה צריך
היו נביאות זעם

ואפשר לומר דבר דומה על אמנים, יוצרים והוגים רבים לאורך ההיסטוריה
שאכלו בעצמם מהחברה לא מעט חרא
(שקראה בעיתונים שככה וככה זה נכון לאנשים ואם הם מתנהגים אחרת, אז תבינו למה כסילים זקוקים לעיתונים ותקנו מהם דגים. אז פשוט לא ידעו מה זה מחזור, אתה מבין?)

שלום מורטישיה.
את מתעקשת לראות את הבעיה שפסיכולוג בספת עור מדבר עליה כיכולת.
אז אני אסביר דבר נורא פשוט שבמקרה אני חווה ביום יום על בשרי.
העובדה שאני, אשר מאובחנת כADHD שומעת הכל, רואה הכל, מריחה הכל רק גורם לכך שאני לא קולטת כלום.
כולם תמיד מתפלאים סביבי על זה שאני לא הולכת להרצאות בלימודים (מסיימת בחודש הבא תואר שני). מה שהם לא מבינים שאני פשוט לא מסוגלת להתרכז בכיתה. בגלל העובדה שאני אשמע את הפטפוטים בכיתה באותה "עוצמה" כמו את דברי המרצה באמת מקשה על החיים שלי.

היה לי לפני כחודש שיחה ארוכה עם בן זוגי. מפריע לו שאני לא זוכרת לשים דברים במקום, שוכחת כל מיני דברים וכדומה. הוא רואה בכך זלזול שלי. הסברתי לו שכשאני נכנסת הביתה אני כן רוצה לתלות את התיק במקום אבל אז יש איזה רעש ואני שוכחת. שאני רוצה ומתכננת ללכת לזרוק את הזבל כי אני במילא יוצאת מהבית אבל ברגע שיצאתי היה משהו שהסיט את תשומת ליבי ושמתי לב רק כבר שהייתי רחוקה שאני שכחתי.
או שאני נועלת את הדלת בבית הולכת עד האוטו לא זוכרת אם נעלתי וחוזרת לבדוק ולפעמים אחרי בדיקה אני מוצאת את עצמי שוב באוטו כשאני לא זוכרת שבדקתי כמו שצריך כי בזמן הבדיקה/נעילה היה איזה חתול או עציץ או שכן ולא יכולתי להתרכז בפעולה.
נראה לך שזה כיף שבן זוגי חושב שאני מזלזלת? כשאני כל כך מנסה להיות בסדר ולעשות את חלקי בבית ותמיד הוא עושה הרבה יותר פשוט כי הוא מצליח להתחיל ולסיים בלי הפסקות?

לצערי הריטלין לא השפיע עלי טוב. תופעות לוואי מגעילות. ואחרי זה לא ממש רציתי לנסות דברים אחרים. אבל אני מכירה אנשים שהריטלין שיפר להם את החיים.

ADHD ו-ADD בעולם מרובה הגרויים של היום זו בעיה. לפעמים מצליחים להתמודד אבל הרבה פעמים התסכול בחלקו נשאר כי איך זה שכל אחד אחר מצליח ואני נתקעת.

שלום גם לך נויה הל יקרה ותודה רבה לך על היחס והשיתוף

אני לא מתעקשת כמו שאני נוטה להיות אופטימית מטבעי ומעדיפה תמיד להעצים את הדבר ולראות בו את החיובי מאשר לחטט לו כל הזמן בחיפוש אחר השלילי ולדכא את קיומו
(אלא אם הוא ממש הצדיק כך את עצמו)
אני גם מכירה אנשים שבפירוש מצאו את דרכם להתמודד עם יכולת הקשב הנאמר שונה שלהם בצורה שהביאה להם הרבה מאוד תועלת ובנתה להם חיים נפלאים

לא את ולא הם פחות טובים מאנשים אחרים

תראי אותך!
את מסיימת תואר שני - בזכות מי?
כל הכבוד לך!
אני מבינה שקשה לך להתרכז בהרצאות - תאמיני לי שאני מבינה את זה
אבל תראי בכל זאת לאן הגעת!

אני מתנגדת לכך שאנשים מתייגים אותך כבנאדם עם הפרעה ובעייה
זה שלך יש את מלוא הזכויות לעזור לעצמך איפה שאת רואה לנכון ויכולה - אני בעד!
אני אפילו אם תרצי אחזיק לך את היד!

מוזר לי שמכל הדברים שנכתבו, הפנית זאת דווקא אליי
סליחה - את עבריינית? יש לך קושי פטאלי לנהל מערכות יחסים ולשרוד במסגרות? את מכורה לסמים?
ניסית רטאלין והוא עשה לך טוב?

החטא היחיד שלך ממה שאני הצלחתי לקרוא הוא שכנראה התאהבת בגבר שלא מספיק רגיש, סלחי לי.
הוא יכול לנסות ולהבין שמעשייך לא נובעים מזלזול כי אם מיכולת קשב שונה משלו!
למה לך להרגיש נחותה ובזויה בשל כך?
נראה לי שהוא מונע מזלזול ביכולת הבנת הזולת!

מי כתב את כל המכתב הזה עכשיו? הוא?
את!
כל הכבוד לך!

את בנאדם עם נפש מסובכת ובעייתית?
גם חוסר יכולת לפרגן לשוני ולגלות סובלנות לא מצביעים על נפש בריאה במיוחד, סליחה
אז את צריכה להרגיש רע?

תראי כמה דברים חיוביים השגת בחייך ולגמרי בזכות עצמך
אז כן, יכולת הקשב שלך שונה משל רבים אחרים
אבל את מודעת לה
ואת יודעת איפה היא מציקה לך
ואני גם משוכנעת שאת יודעת איפה היא עושה לך טוב

זה לא הופך אותך לבנאדם בעייתי ומופרע, סליחה
זה לא עושה אותך נחותה בעיניי ואם קשה לך לשים את התיק במקום, דוגמא לחוסר זלזול תהיה לקחת אותך ביד ולדאוג ביחד שהמשימה בוצעה בהצלחה

וגם אם כן, בטח לא כי מישהו אחר החליט שזו הנבואה היחידה עבורך וכל שנותר לה הוא להגשים את עצמה!

כל טוב לך
בריאות - הכי חשוב
(ולא, פיזור הקשב שלך לא עושה אותך חולה!)
icon_smile.gif
הסרסורית

למורטישה

הסרסורית • 17 בדצמ׳ 2009
לאמר לנויה, אישה שאת לא מכירה שבאה ופותחת את עצמה בנושא כזה רגיש, שהחטא היחיד שלה הוא להתחתן עם מישהו כזה, זה חוסר אחריות וחוסר רגישות.
מה היא אמורה לענות לך על דבר כזה? להתחיל להצטדק?

ומכבסת מילים לא עושה אותך בן אדם יותר טוב או יותר מבין , להיפך מתסכל לקרוא את דבריך שמאשימים אנשים כאן בדיון במשהו שאף אחד לא אמר , אף אחד לא אמר שאנשים עם הפרעת קשב וריכוז הן לא אנשים טובים ואינטלגנטים להפך, לרובם יש אינטלגנציה גבוהה מהממוצע אבל זה עדיין לא אומר שאין להם הפרעה. כן אמרתי את זה, הפרעה שמפריעה להם בחיים אם תרצי או לא תרצי.
דרך אגב,
כל עוד את מתעקשת שADHD או ADD זה כמו ליקוי באופי את בדיוק כמו אלו שאת לכאורה יוצאת נגדם, כי ליקוי אופי רוב הזמן הוא משהו התנהגותי ונרכש שהרבה פעמים האדם יכול לשנות אם הוא ממש רוצה. לצערנו את ההפרעה הזו היא לא יכולה להעלים גם אם היא ממש ממש תרצה.

עצה קטנה, במקום להיות צודקת באמירות החוזרות שלך ,תהי קצת רגישה ותראי מה האדם מולך רוצה באמת לבטא.
Morticia

Re: למורטישה

Morticia • 17 בדצמ׳ 2009
[quote="הסרסורית"]לאמר לנויה, אישה שאת לא מכירה שבאה ופותחת את עצמה בנושא כזה רגיש, שהחטא היחיד שלה הוא להתחתן עם מישהו כזה, זה חוסר אחריות וחוסר רגישות.
מה היא אמורה לענות לך על דבר כזה? להתחיל להצטדק?

ומכבסת מילים לא עושה אותך בן אדם יותר טוב או יותר מבין , להיפך מתסכל לקרוא את דבריך שמאשימים אנשים כאן בדיון במשהו שאף אחד לא אמר , אף אחד לא אמר שאנשים עם הפרעת קשב וריכוז הן לא אנשים טובים ואינטלגנטים להפך, לרובם יש אינטלגנציה גבוהה מהממוצע אבל זה עדיין לא אומר שאין להם הפרעה. כן אמרתי את זה, הפרעה שמפריעה להם בחיים אם תרצי או לא תרצי.
דרך אגב,
כל עוד את מתעקשת שADHD או ADD זה כמו ליקוי באופי את בדיוק כמו אלו שאת לכאורה יוצאת נגדם, כי ליקוי אופי רוב הזמן הוא משהו התנהגותי ונרכש שהרבה פעמים האדם יכול לשנות אם הוא ממש רוצה. לצערנו את ההפרעה הזו היא לא יכולה להעלים גם אם היא ממש ממש תרצה.

עצה קטנה, במקום להיות צודקת באמירות החוזרות שלך ,תהי קצת רגישה ותראי מה האדם מולך רוצה באמת לבטא.[/quote

שמעי, כולנו לפעמים חוטאים אבל מהכרות טיפה יותר מעמיקה משלך עם עצמי, אני דווקא אישה מאוד רגישה
(שמעדיפה לשמור את הביקורת שלה על המעט שמשמתמע מהמעט שהיא יודעת עלייך מדברייך, לעצמה)
ואולי אחרי הכל אני דווקא מבינה למה היא בחרה להפנות את דבריה דווקא אליי

פחות מבינה את הצורך שלך להתקיף אותי על מה שאמרתי לה

את המילה חטא אולי הייתי צריכה לשים במרכאות, ניסיתי לעודד אותה על ההשגים שלה ואמרתי לה שבן זוגה לא כל כך רגיש אליה ולא - היא לא צריכה להצטדק על זה בפניי
היא אוהבת אותו וזו זכותה
אבל חבל שהיא תרגיש ככה רע עם עצמה ותחשוב שזלזול מתבטא בחוסר תשומת לב להנחת התיק במקומו בעוד אדם שהיא אוהבת ככה מזלזל בה
ושוב, את קצת גוררת אותי לדבר על הנושא יותר משחפצתי ובסה"כ תגובתי עודדה אותה לראות את כל ההשגים המרהיבים שהיא השיגה, לגמרי בזכות עצמה
נסי לראות אם לזה את מסוגלת להיות רגישה...

באמת שאין לי הרבה מה לומר לך מעבר לזה - תגובתך אליי קצת מרירה ובעיניי לא במקומה
אותיר אותך לסיום עם הציטוט הבא
(שכמובן שאני אתו לחלוטין לא מסכימה!)

lely כתב/ה:
הפרעת קשב וריכוז לא מטופלת , לרוב תגרור נפש מאוד מורכבת ומסובכת.
יהיו גם רבים שלא יוכלו להכנס ליותר ממספר חודשים למעגל העבודה... ורמת אימפולסיביות שתגרור נזק תמידי ליחסים עם העולם ובת/בן זוג בפרט.

זה הורג ומחרבש את האדם הרבה יותר מריטלין/קונצרטה ומיני מטעמים שונים!
רפאל
לפני 14 שנים • 18 בדצמ׳ 2009
רפאל • 18 בדצמ׳ 2009
פסיכולוג בספת עור כתב/ה:
רפאל כתב/ה:
פסיכולוג בספת עור כתב/ה:

תרשה לי שלא לכתוב את זה כאן לטובת אלו שירצו לעבור איבחון בעתיד וצריכים לשמוע את ההסבר לאחר האיבחון ולא אחריו.

מדהים. אתה מתחמק פעם אחר פעם ממתן תשובה ברורה ופשוטה לשאלה אלמנטרית. ועכשיו אתה טוען שסיבת ההתחמקות היא טובת ה"מאובחנים". אפילו בסנטיולוגיה לא משתמשים ברטוריקה כזו. מעולם לא שמעתי על אבחון רפואי שצריך להסתיר בו את ההגדרה המדויקת של התופעה המאובחנת מפני המאובחנים. ואם אדם שמתיימר לספק שרותי רפואה כלשהם משתמש ברטוריקה שמערפלת את הגדרת התופעה הרפואית שהוא מתיימר לעסוק בה - הרי שבאחת הוא הוציא את עצמו מתחום שרותי הרפואה.

חזרת ואמרת שהפרעת קשב היא בעיה נוירולוגית. נשאלת כמה פעמים מהי בדיוק ההגדרה הנוירולוגית והתחמקת ממתן תשובה. מכך שאין בידך תשובה אני לא מופתע, כי אין הגדרה נוירולוגית להפרעת קשב. ואין שום אבחון נוירולוגי להפרעת קשב. ההגדרה היא התנהגותית וה"אבחון" הוא במהותו התנהגותי (כלומר מדובר בשיפוט נורמטיבי ולא באבחון מדעי). אני כן מופתע מההתעקשות שלך להציג הפרעת קשב כבעיה נוירולוגית, למרות שזה פשוט לא נכון. (ואגב, לשלוח אנשים לגלגל לא תופס כביסוס של הטענה הזו.)

פסיכולוג בספת עור כתב/ה:
הסיינטלוגיה לא סתם פוסלת טיפול ואיבחון בעיות קשב וריכוז, מהסיבה הפשוטה שיש להם טיפול חלופי משלהם! כן. ניחשתם נכון. בתשלום.
תמיד יש אינטרס.

ה"תמיד" הזה חל גם עליך, אדם שעוסק ב"אבחון" הפרעת קשב, ואם אני מנחש נכון - בתשלום?
פסיכו לוג​(שולט)
לפני 14 שנים • 18 בדצמ׳ 2009
פסיכו לוג​(שולט) • 18 בדצמ׳ 2009
רפאל, בן הדוד שלי בגן יודע לגגל.
ועם כל הכבוד, מה יש מאחוריך שעושה אותך למבין בנושא? אתה מצטט כל סטיגמא אפשרית בנושא.
ואגב, אם ההגדרה היא התנהגותית בלבד, איך אתה מסביר את כל אלו שאינם היפר אקטיביים. איך מתייגים אותם בלי שיש סימנים התנהגותיים? תסלח לי, אבל מדבריך עולה שאתה לא ממש יודע על מה אתה מדבר. אני טורח להגיב כשמדברים איתי ברצינות ולא מתוך מסע צלב אישי על הנושא.