צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם להתערב?

הוא​(שולט)
לפני 14 שנים • 21 באוג׳ 2010

לילה לבן

הוא​(שולט) • 21 באוג׳ 2010
את יכולה לקרא לזה קוד או כלל או נוהל בלעדיהם יתקיים כאוס
אמנם זה מנוגד למנטליות הישראלית שצריכה לחנך את זולתו ולהתערב במעשיו במקום לכבד
זה גם אינטרס ברור של בעל מקום או מארח שרק מי שמורשה יכול להתערב
אחרת רבים יעדיפו לקיים סשנים פומביים במקום שלא מפריעים.
Rey H​(שולט)
Rey H​(שולט) • 21 באוג׳ 2010
tebayes כתב/ה:
משהו שלא הבנתי פה,
אתם מדברים על להתערב בשביל לראות אם השולט\ת מודעים למה הם עושים או לא?
או שאתם מדברים על לבדוק האם זה עדיין בהסכמה?

כי וואלה, גם אם מישהו מצליף למישהי אחרת על הפנים ביודעין וזה בהסכמה בין שניהם, האם יש לנו זכות להתערב?

מבחינתי, זה רק בכדי לברר האם זה בהסכמה.
לא חושב שאני או כל אחד אחר יכול לשפוט או להעביר ביקורת על האחר, והאם מה שהוא עושה
הוא נכון או לא נכון, טוב או לא טוב.
כל אחד והסטנדרטים שלו לעניין הזה.
עבודת מאסטר{lori}
עבודת מאסטר{lori} • 21 באוג׳ 2010
עבודת מאסטר כתב/ה:

אבל, אם מישהו היה מתערב לי בסשן ברמה של לנסות לעצור אותי פיזית, הוא היה מוצא את עצמו מקופל על הרצפה.

Primary כתב/ה:

כי מי רוצה שרק בגלל שהיו לו כוונות טובות, ובא וניסח את עצמו בצורה מנומסת ומכבדת שדום רבע גרוש שכזה יפנה אליו בגישת אלימות.

הבעיה שלך בהבנת הנקרא בגבולות האתר, רק משקפת את עצם העובדה שקיימים הרבה מאוד אנשים שלא יודעים לקרוא סיטואציות בזמן התרחשותן במסיבות, וחושבים שיש להם זכות להתערב ולשפוט, כפי שאתה שפטת אותי ואף קבעת את מחירי בגרושים.

אגב, אם ה-DM אינו פנוי כדי לטפל בסשנים שמתנהלים בצורה מסוכנת, אז או שאותו DM שווה לתחת, או שאתה פשוט לא יודע על מה אתה מדבר.
אם מישהו היה קורא לי, או ל-BODYGUARD, וטוען שסשן כלשהו יוצא משליטה - הכל היה נופל מהידיים והיינו טסים לשם. זה הוכיח את עצמו אפילו במסיבה של 1,000 איש בגני התערוכה בזמנו.
סיפורים על DM לא מספיק פנוי תספר למי שלא מכיר את הסצנה.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך ראשון אוג' 22, 2010 1:35 am, סך-הכל נערך פעם אחת
Tobias​(אחר)
Tobias​(אחר) • 21 באוג׳ 2010
Primary כתב/ה:
tebayes כתב/ה:
תקרא את הכתוב,

ברמה של לעצור אותי פיזית.

לא ברמה של להעיר הערה, לשאול שאלה, או להציע הצעה.

לעצור את המתרחש יכול להיות גם ברמה שבאת ונתת הערה, או שאלת שאלה
או הצעת הצעה.
תגדיר לעצור פיזית, באו ונתנו לך סטירה? הצליפו בך בחזרה?
יש טעם בכלל לציין הגדרה מפגרת שכזו כדוגמא?
כל מהות השיחה והנושא פונה סביב זה שאדם מתערב באמצעות פניה, ולא בא ובועט אותך הצידה.

מאוד מאוד שונה.
אם מישהו יתפוס לי למשל את היד, מבחינתי זה מעשה תוקפנות.

יש הבדל עצום בין לשאול, להעיר, או לייעץ מאשר לעצור מישהו פיזית.
Tobias​(אחר)
Tobias​(אחר) • 21 באוג׳ 2010
Primary כתב/ה:
tebayes כתב/ה:
משהו שלא הבנתי פה,
אתם מדברים על להתערב בשביל לראות אם השולט\ת מודעים למה הם עושים או לא?
או שאתם מדברים על לבדוק האם זה עדיין בהסכמה?

כי וואלה, גם אם מישהו מצליף למישהי אחרת על הפנים ביודעין וזה בהסכמה בין שניהם, האם יש לנו זכות להתערב?

מבחינתי, זה רק בכדי לברר האם זה בהסכמה.
לא חושב שאני או כל אחד אחר יכול לשפוט או להעביר ביקורת על האחר, והאם מה שהוא עושה
הוא נכון או לא נכון, טוב או לא טוב.
כל אחד והסטנדרטים שלו לעניין הזה.

פה אתה נכנס למקום מאוד מאוד בעייתי.
המקום שאתה צריך להניח מראש שזה בהסכמה, אחרת זה בעצם אונס.

שנית, האם היא לא יכולה לומר לא?
לדבר?
לסמן?
Rey H​(שולט)
עבודת מאסטר כתב/ה:
עבודת מאסטר כתב/ה:

אבל, אם מישהו היה מתערב לי בסשן ברמה של לנסות לעצור אותי פיזית, הוא היה מוצא את עצמו מקופל על הרצפה.

Primary כתב/ה:

כי מי רוצה שרק בגלל שהיו לו כוונות טובות, ובא וניסח את עצמו בצורה מנומסת ומכבדת שדום רבע גרוש שכזה יפנה אליו בגישת אלימות.

הבעיה שלך בהבנת הנקרא בגבולות האתר, רק משקפת את עצם העובדה שקיימים הרבה מאוד אנשים שלא יודעים לקרוא סיטואציות בזמן התרחשותן במסיבות, וחושבים שיש להם זכות להתערב ולשפוט, כפי שאתה שפטת אותי ואף קבעת את מחירי בגרושים.

אגב, אם ה-DM אינו פנוי כדי לטפל בסשנים שמתנהלים בצורה מסוכנת, אז או שאותו DM שווה לתחת, או שאתה פשוט לא יודע על מה אתה מדבר.
אם מישהו היה קורא לי, או ל-BODYGUARD, וטוען שסשן כלשהו יוצא משליטה - הכל היה נופל מהידיים והיינו טסים לשם. זה הוכיח את עצמו אפילו במסיבה של 1,000 איש בגני התערוכה בזמנו.
סיפורים על DM לא מספיק פנוי תספר למי שלא מכיר את הסצנה.

נתחיל מזה שאכן היה כאן עניין של חוסר הבנה, והתנצלותי הכנה על חוסר ההבנה הזו.
דבר נוסף, אתה נותן לאגו שלך לקחת תפקיד מרכזי בתגובה הזו,
אתה מראש יוצא מתוך נקודת הנחה שהאדם שהתערב, שופט אותך. אז לא.. זה לא ככה.
ומלבד ההילולים והשבחים העצמיים שיש לך כאן לעצמך, בוא נניח ולא כל DM הוא כמוך או כמו BODY
האם המצב הזה לא אפשרי? אפשרי בהחלט
האם לא היו קיימים מצבים בהם לא היה ניתן למצוא DM בסביבה ברגע שנראה לדעתך כקריטי? כי כמה דקות אחרי זה, יכול להיות מאוחר מדי כפי שכבר נאמר כאן.
עכשיו אתה יכול לחזור ולומר שה-DM הזה שווה לתחת, או שמדובר רק בתירוצים וסיפורים שכמה וכמה אנשים פה יכולים לספר את אותו הסיפור.
אבל האם זה הופך את זה למצב שלא יכול להתקיים ולהיות הגיוני? אז זהו שלא.
Rey H​(שולט)
tebayes כתב/ה:

אם מישהו יתפוס לי למשל את היד, מבחינתי זה מעשה תוקפנות.

יש הבדל עצום בין לשאול, להעיר, או לייעץ מאשר לעצור מישהו פיזית.

מה שאתה רואה בצורה מסוימת, אדם אחר יראה אחרת.
יראה בעצם ההתערבות גם אם רק מילולית כחילול פיזי/רוחני ואיך שלא תרצה להגדיר.

tebayes כתב/ה:

פה אתה נכנס למקום מאוד מאוד בעייתי.
המקום שאתה צריך להניח מראש שזה בהסכמה, אחרת זה בעצם אונס.

שנית, האם היא לא יכולה לומר לא?
לדבר?
לסמן?

פה זה המקום שבעצם עליו מהות הנושא, שאין לך דרך לדעת האם זה בהסכמה מראש
ולכן כשאתה רואה משהו חריג על פי מידתך, אתה מטריד את כבודם ושואל, מתערב.
עכשיו, בנוגע לשאלותייך..
האם אישה מוכה לא יכולה לעזוב את הבית? יכולה
האם אינה יכולה לפנות למשטרה? יכולה
יכולה להתגרש? יכולה
ובכול זאת.. מיליוני נשים עדיין נותרות. מדוע?
כמו שיכול להיות שמדובר במצב שהצד השני הינו רק מתחיל בעניין ולא מבין מה מותר ומה שאסור
כמו זה שיכול להיות שמתוך פחד וחשש שלהגיד משהו שיעצור את המתרחש
או מפחד "שישלם" על כך שלאחר מכן.
את כל החישובים האלו שעוברים על הצד הנשלט בראש.. לא לי ולא לך יש דרך לדעת.
לכן המירב שניתן לעשות, זה להתערב בצורה נימוסית.
teacher​(שולט)

נקודת ההתערבות

teacher​(שולט) • 21 באוג׳ 2010
נקודת ההתערבות שונה מאדם לאדם אבל טוב שהיא קיימת בכלל.
צריך גם לדעת שיש לזה השלכות וצריך גם להיות מוכנים לשאת בהן.

ראיתם מישהו שעושה משהו שנראה לכם לא בסדר? אפשר להתערב, אך במינימום הדרוש ובנימוס כפי שאומר פריימרי.
יהיה הבדל בתגובתו אם נתפוס את ידו בטרם יצליף בשנית או שנשאל אותו משהו. יש הרבה דרכים לעשות משהו, הכל תלוי בכוונתנו האמיתית.
אם אפשר, שתפו את ה-DM או מישהו שעובד במסיבה. בדיוק לשם כך הומצאו ה-DM. כדי שאנשים שלא נוח להם להתערב יוכלו לעשות משהו, ולאנשים שה-DM אומר להם משהו - יהיה מפלט לאגו. כי זה העבודה והתפקיד הרשמיים של ה-DM, זה לא אישי.

ואם בענייני אגו, אז צריך לקחת בחשבון שסשן פומבי אינו הופעה, אך גם אינו סשן פרטי. מישהו שרוצה לעשות משהו שהוא יודע שעלול להראות גבולי בעיני מישהו אחר, יכול להכין את ה-DM מראש. ואז אין בעיות, או שיש פחות.
אני מכיר לא מעט אנשים אחראים שעשו זאת, כולל זוג שהבחורה נהנית לצעוק ''לא לא! '' ולהיאבק. ועוד כמה אקסטרימים במיוחד. עשו מאמץ קטן, שיחה של 2 שניות עם אחד ה-DM או מישהו מהצוות של המסיבה ויש לכם שקט מאי הבנות. ואם בכל זאת מישהו פנה אליכם, או רחמנא ליצלן, אפילו אחז בידכם, צאו מהאגו, תשאלו מה הבעיה ותמשיכו משם.
זה כמובן לא כולל ערסים, מחפשי ריב וסתם אנשים גסים. הפואנטה היא לספור עד 5 ולברר. זה לא לוקח הרבה כדי להבין מי מולכם ומה בדיוק הוא רוצה.

כי חוץ מנשמות טובות שרוצים לוודא שהכל בסדר ואף מסתכנים בכך שייצאו רע מכל כיוון, יש את האנשים הרעים, המשועממים, הפרובוקטורים, שלא מעניין אותם מה אתם עושים, הם רוצים להידחף, לגעת. הם, לשמחתי בולטים מאוד במגבעתם הבוערת ולא קשה לזהות אותם.

אל תשכחו דבר אחד. עדיף להתנצל מאה פעמים ושלא יקרה משהו בלתי הפיך או שלא בהסכמת שני הצדדים.
העולם מלא באנשים שמסתכלים ולא אומרים דבר
Tobias​(אחר)
לפני 14 שנים • 22 באוג׳ 2010

Re: נקודת ההתערבות

Tobias​(אחר) • 22 באוג׳ 2010
teacher כתב/ה:
נקודת ההתערבות שונה מאדם לאדם אבל טוב שהיא קיימת בכלל.
צריך גם לדעת שיש לזה השלכות וצריך גם להיות מוכנים לשאת בהן.

ראיתם מישהו שעושה משהו שנראה לכם לא בסדר? אפשר להתערב, אך במינימום הדרוש ובנימוס כפי שאומר פריימרי.
יהיה הבדל בתגובתו אם נתפוס את ידו בטרם יצליף בשנית או שנשאל אותו משהו. יש הרבה דרכים לעשות משהו, הכל תלוי בכוונתנו האמיתית.
אם אפשר, שתפו את ה-DM או מישהו שעובד במסיבה. בדיוק לשם כך הומצאו ה-DM. כדי שאנשים שלא נוח להם להתערב יוכלו לעשות משהו, ולאנשים שה-DM אומר להם משהו - יהיה מפלט לאגו. כי זה העבודה והתפקיד הרשמיים של ה-DM, זה לא אישי.

ואם בענייני אגו, אז צריך לקחת בחשבון שסשן פומבי אינו הופעה, אך גם אינו סשן פרטי. מישהו שרוצה לעשות משהו שהוא יודע שעלול להראות גבולי בעיני מישהו אחר, יכול להכין את ה-DM מראש. ואז אין בעיות, או שיש פחות.
אני מכיר לא מעט אנשים אחראים שעשו זאת, כולל זוג שהבחורה נהנית לצעוק ''לא לא! '' ולהיאבק. ועוד כמה אקסטרימים במיוחד. עשו מאמץ קטן, שיחה של 2 שניות עם אחד ה-DM או מישהו מהצוות של המסיבה ויש לכם שקט מאי הבנות. ואם בכל זאת מישהו פנה אליכם, או רחמנא ליצלן, אפילו אחז בידכם, צאו מהאגו, תשאלו מה הבעיה ותמשיכו משם.
זה כמובן לא כולל ערסים, מחפשי ריב וסתם אנשים גסים. הפואנטה היא לספור עד 5 ולברר. זה לא לוקח הרבה כדי להבין מי מולכם ומה בדיוק הוא רוצה.

כי חוץ מנשמות טובות שרוצים לוודא שהכל בסדר ואף מסתכנים בכך שייצאו רע מכל כיוון, יש את האנשים הרעים, המשועממים, הפרובוקטורים, שלא מעניין אותם מה אתם עושים, הם רוצים להידחף, לגעת. הם, לשמחתי בולטים מאוד במגבעתם הבוערת ולא קשה לזהות אותם.

אל תשכחו דבר אחד. עדיף להתנצל מאה פעמים ושלא יקרה משהו בלתי הפיך או שלא בהסכמת שני הצדדים.
העולם מלא באנשים שמסתכלים ולא אומרים דבר

שני דברים.

הראשון,
רחמנא ליצלן או לא,
לעולם אל תניחו יד "מרסנת" על מישהו בלי להיות מוכנים לתגובה פיזית מצידו.
סורי טיצ'ר, מילים אלו מילים והשימוש בידיים זה שונה לגמרי,
אני לא אומר שכל מגע יוביל למכות, או לעימות, אבל אני כן אומר שזה לגמרי יקבל תגובה שונה וישלח מסר אחר מאשר לומר משהו, וכדאי שאנשים יהיו מוכנים לזה.

שנית
העולם גם מלא באנשים שאומרים יותר מדי על כל דבר כל הזמן,
והדבר שאתם מדברים פה עליו בא במחיר שאתם גובים מהזוג, ולא מעצמכם.
אני חושב שאם אין לך ממש מושג, ואתה חושב שראית משהו לא נכון, תתייעץ עם מישהו שיש לו מושג, ועדיף יותר עם DM

וכן אם מדובר על מסיבה, אז יהיו שם דיאמים ויהיו שם אנשי הנהלה, אל תפריע לסשן אם אתה יכול להמנע מזה, קח את העוד כמה שניות האלו ותמצא די אמ.

אני מקבל את מה שאמרת לגבי להודיע מקודם, וזה בהחלט הדבר החכם לעשות,
נראה לי רק שבמקרה של הדיון הזה מדובר במקרה שלא נעשה הדבר.

לגבי מה שפריימרי אמר בנוגע להסכמה, שהוא לא יודע אם בכלל הייתה שם הסכמה מלכתחילה...
זה כבר עובר הרבה מעבר לנושא הדיון הזה,
אם אתה חושב שאתה רואה אונס, זה שונה לחלוטין מאם אתה חושב שהשולט הזה לא מתחשב, או שהוא מצליף לא טוב.
Black Lotus​(מתחלפת){זאלופון}
לפני 14 שנים • 22 באוג׳ 2010

Re: האם להתערב?

מריונטה של אדוני כתב/ה:
תדמיינו שאתם במסיבה, מסתכלים מסביב, מוזיקה רעש וכן גם מסתכלים על הסשנים. פתאום אתם קולטים בזוית העין סשן שלדעתם יצא משליטה משהו ביחס של השולט/ת, משהו שמדליק לכם נורה אדומה . , אתם מזהים שהנלט/ת במצוקה ולא יודע/ת כיצד לעצור. השאלה שלי היא.. האם תתערבו? האם תיגשו לשולט/ת ותעירו לו? או שאולי פשוט תגידו לעצמכם.."זה לא קשור אלינו" ותמשיכו הלאה.

מה עוצר בעדכם מלהתערב? האם זה הפחד של התגובה של השולט/ת?אן שאתם מקווים שמישהו אחר ייגש?

השאלה היא כיצד מגדירים "יציאה משליטה" של מישהו שאנחנו לא מכירים? כפי שכתבו לפני, לכל נשלט יש את הדרך שלו להביע את עצמו בסשן. יש את אלו שמתפרקים בבכי, את אלו שצורחים, את אלו שמתמקדים בכאב של עצמם והרשימה עוד ארוכה. על אף שאולי ניתן לזהות מצוקה פיזית אבסולוטית כגון חולשה כתוצאה מירידת לחץ דם או חנק נשימתי, מצוקה נפשית לא מגיעה עם כתוביות נלוות, ולכן לא ברור לי כיצד ניתן לזהות אותה אצל מישהו שנמצא בסשן, מבלי להכיר את הגבולות וסף הכאב שלו.

סביר להניח שאנשים שירצו לעצור סשן ולהתערב, יהיו אלו שהדרך שבה הסשן מתבצע שונה מהותית מהאופן בו הם מתנהגים בסשן או שהיו רוצים שיתנהגו אליהם. הסיבה לכך היא שאנחנו שופטים את מעשיהם של אחרים לפי אמות המידה שלנו. (למעט כמובן מצוקה פיזית או מעבר על מוסכמות גלובליות כגון הצלפות באזורים אסורים על פי הרמזור כפי שתארה כחולית).

אפשר ורצוי לשוחח עם השולט ו/או הנשלט לאחר הסשן, לוודא שהכל בסדר ואף להתריע בנימוס על מה שלא, אך עצירה של סשן באמצע מיוזמה חיצונית, היא אקט די טראומטי לשולט ולנשלט. השולט יוצא מהריכוז ומהווי הסשן ומתחיל לעסוק בדברים חיצוניים כגון מתן הסברים, בעוד הנשלט נזרק מתוך סאב ספייס בצורה ברוטאלית למדי, ומכיוון שהשולט עסוק בלרצות את הסובבים הנשלט אינו מקבל סיוע בזמן ה"נחיתה". על חזרה לעניינים, לשם סיום הסשן עם טעם טוב בפה, קשה בכלל לדבר.

התערבות כזו שלא לצורך עשויה להביא את הזוג שהופרע להמנעות מסשנים פומביים עתידיים, וכנראה שגם זוגות אחרים יחליטו בעקבות כך שלא מתאים להם לקיים סשנים בפומבי על מנת לא להגיע למצב הזה. התוצאה - מועדוני ריקודים שאנשים לובשים בהם ויניל ולא מועדוני בדס"מ. לטעמי זה לא בדיוק מה שהתכנסנו לכבודו כאן.