ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

כל מילה מיותרת

ראובן
לפני 13 שנים • 30 באוג׳ 2010

ריבונות ודיני חוזים

ראובן • 30 באוג׳ 2010
מכובדי,

בתיאטראות הממוסדים, החוזה עם השחקנים קובע כי, עליהם להשתתף בהצגות התיאטרון ברחבי ישראל. לגבי הופעות בחו''ל - הדבר נתון לשיקול דעתם של השחקנים אם להופיע או לא. נכון להיום, אריאל אינה חלק ממדינת ישראל, הן במובן גבולות הקו הירוק והן במובן המשפט הבינ''ל. בנוסף, כפי שהוזכר כאן קודם - אריאל (כמו שאר השטחים) מעולם לא סופחה לשטח המדינה.

מכך עולה כי, לשחקנים זכות חוקית לסרב להופיע בשטחים (הכבושים), היות ואינם חלק מתחום הריבונות של מדינת ישראל - ומבחינה משפטית אין עילה לפגיעה בתנאי העסקתם - הן במישרין והן בעקיפין, באמצעות פגיעה בתקצוב המוסדות המעסיקים אותם.

סיכם זאת שלמה וישינסקי בדרך ציורית: ''הם רוצים שאופיע באריאל? שישימו לי חותמת בדרכון''.

R
Beta Male
Beta Male • 30 באוג׳ 2010
מפיסטו,אתה מלך. קודם כל

ופוג,אפילו פעם אחת לא כתבתי פה שאני בעד להחרים את אריאל. מעולם לא החרמתי ו/או אחרים דבר גם אם ייצרו אותו בטורקיה ע"י ילדים בשכר רעב כשמתנחלים הם בעלי המפעל ופותחים אותו בשבת . אני לא הייתי מחרים את אריאל בכל אופן
(במאמר מוסגר חורה לי ואף עולה לי הצביעות הנוראית של כל מצקצקי הלשון בטוקבקיסטן שרק לפני חודשיים קראו להחרים את טורקיה,רק לפני 5 שנים החרימו את יפה ירקוני,אבל פתאום חרם בעיניהם הוא דבר לא לגיטימי)

בעיני כל החרמות והנידויים האלה לא רלוונטים,מה שיהיה רלוונטי הוא מציאת פתרון. מה שקורה כרגע הוא טעות אסטרטגית מצד ישראל ואני מבטיח פה לכולם שבעוד מספר שנים נצטער על הרגע שלא הסכמנו לחלוקת הארץ (לא שחלילה הפלסטינים פה נקיים אלא שהזמן פועל לטובתם)
TV_Eye​(שולט)
TV_Eye​(שולט) • 30 באוג׳ 2010
little pet כתב/ה:
פוג,אינני יודע אם אתה מדבר כימין או דווקא כשמאל קיצוני וסהרורי אבל דווקא העובדה הזו היא שמטרידה את מנוחתי,אחדות הדיעה בין כל הגורמים הקיצוניים באיזור שיביאו בשורה התחתונה לתוצאה זהה-מדינה אחת גדולה ומטורפת

אם נלך ע"פ ההגיון של אלה לא נמצא פתרון לעולם. כן,היה כאן הרבה רוע והרבה חוסר צדק,היו נכבות ומאורעות,רציחות ואינתיפאדות ומה לא. גירשו המון ערבים וגם כמה יהודים ואפשר להמשיך להתחרבש שנים בנושא הזה. אפשר לבכות על מר גורלם של ערביי 48' ועל החברים היהודים מגוש קטיף ומחברון.
העובדה היא שבשורה התחתונה העולם יודע שרק חלוקת הארץ עשויה להביא סיכוי,גם אם קלוש,לשקט יחסי. רק הפרדה תביא מעט מנוח. עובדה שאין ממש התייחסות רצינית לסעיף מסוים בהחלטת האו"ם 194 (ולא 191 כפי שכתבת) מוכיחה כי רוב הפתרון ידוע ורק ביצועו לא מתרחש בגלל גורמים קיצוניים בשני הצדדים. אגב,למרות שגוש עציון למשל נחשב שטח כבוש בעיני העולם,אם תתקבל החלטה בין שני העמים לחילופי שטחים במסגרתה תהפוך גוש עציון לשטח ישראלי ריבוני אני מניח שהחלטת האו"ם לא תהיה רלוונטית
אך מי שחושב שהדרישה הבסיסית של הפסקת דיכוי ערביי השטחים תיפסק אי פעם חי באשליות (אלא אם כן אותם ערביי יהודה ושומרון,באקט בדסמי לוהט,יבקשו מהעולם שנמשיך לשלוט בהם)

נו אולי די עם הדמגוגית של הפחדה הזו של מדינה אוכלת יושביה? לא תהייה כאן מדינה דו לאומית. אף אחד כבר לא חושב על להשאיר את כל יהודה ושומרון. הפלסטיניים יקבלו אותה, הם פשוט מושחים את הזמן בכדי לשפר את מה שהם יקבלו. גם אם זה ייקח להם עוד 50 שנה. וזה לא משנה מה, דפקטו ישראל לא שולטת בגדה ובטח לא בעזה. יש להם אוטונומיה שלטונית, הכוללת מניפולציה על אמצעי האלימות והדיכוי שם. שיטחי A הם שטחים של הפלסטיניים דפקטו.

באמת מילה אחת של רצינות. בכל ההסכמים והדיונים שהיו עוד בקמפ דיוויד עם ברק. תמיד דובר שאריאל וסביבתה תישאר בריבונות ישראלית, ולפלסטיניים תינתן אדמה חלופית. אריאל גם אם יגיע היום והפלשתיניים באמת ירצו להקים מדינה (מה שהם לגמרי לא רוצים עכשיו), אריאל תישאר תחת ריבונות ישראלית.
רק לסבר את האוזן, בהתנתקות פינו 8000 איש, שעד היום המדינה לא יודעת מה לעשות איתם. באריאל בלבד (עזבי את ברקת והאזורים הצמודים מסביב) יש כמעט 17 אלף איש! שזה יותר ממה שהיה בחבל עזה ובפינוי ימית וסיני גם יחד.
אף אחד לא חושב על זה אפילו, אם ברק שהסכים גם לתת את הבקעה לא נתן את אריאל, אז כנראה שכבר אף אחד לא יתן אותה.
Beta Male
זה לא רלוונטי שאריאל תישאר,גם גוש עציון תישאר ועדיין בהגדרה שלה נכון להיום היא לא חלק מישראל הריבונית. כרגע אריאל לא חלק,כשייחתם כזה הסכם אני מניח שיספחו את החלקים הרלוונטים ואז לא תהיה טיפת בעיה
והאוטונומיה שאתה מדבר עליה היא אולי פנים-עירונית. לעבור ממקום למקום באופן חופשי אין אפשרות,להצביע ולהחליט על מדיניות חוץ כנ"ל,שום דבר לא רלוונטי
והנה אפילו הימני שבך יודע שאין מנוס מחלוקת הארץ וההתנפלות היא שריד אבולוציוני לאינסטינקט של התנפלות על כל מה שמריח שמאל
אגב,גם הדמוגרפיה משתנה והעובדות בשטח ויש כבר למעלה מ-300 אלף מתנחלים כך שלך תדע מה יהיה. זה פשוט יהיה רק יותר רע ויותר כואב
TV_Eye​(שולט)
TV_Eye​(שולט) • 30 באוג׳ 2010
little pet כתב/ה:
זה לא רלוונטי שאריאל תישאר,גם גוש עציון תישאר ועדיין בהגדרה שלה נכון להיום היא לא חלק מישראל הריבונית. כרגע אריאל לא חלק,כשייחתם כזה הסכם אני מניח שיספחו את החלקים הרלוונטים ואז לא תהיה טיפת בעיה
והאוטונומיה שאתה מדבר עליה היא אולי פנים-עירונית. לעבור ממקום למקום באופן חופשי אין אפשרות,להצביע ולהחליט על מדיניות חוץ כנ"ל,שום דבר לא רלוונטי
והנה אפילו הימני שבך יודע שאין מנוס מחלוקת הארץ וההתנפלות היא שריד אבולוציוני לאינסטינקט של התנפלות על כל מה שמריח שמאל
אגב,גם הדמוגרפיה משתנה והעובדות בשטח ויש כבר למעלה מ-300 אלף מתנחלים כך שלך תדע מה יהיה. זה פשוט יהיה רק יותר רע ויותר כואב

דבר ראשון את קצת חצופה, והערה האחרונה שלך לא הייתה במקום. מעולם לא אמרתי שאני ימיני. אני לא רואה את עצמי כאיש ימין. אני איש מרכז, מרכז של *פונק*באמצע. תמכתי בכל לבי בהתנתקות, ואני יודע שצריך לעשות ויתורים כמו בכל מו"מ.
מה שאני לא, זה נאיבי ולא מגובה בידע ועובדות חיית מחמד יקרה שלי.
לעם הפלשתיני יש זכות בחירה מלאה בהנהגה שלהם שהיא אחראית על מדיניות החוץ שלה מדיניות הפנים שלה והכלכלה הפנימית שלה.
והניסיון שלך להפוך אותי לחיית טרף שפועלת ללא מחשבה, הוא אולי יותר בתחום "הפוסל במומו.."

ואם את והחברים כאן שלך, שכנראה לא ממש מכירים את החוק, סעו באחד מן הימים מעבר לקו הירוק לאזורים בשטח C ממליץ לכם לנסוע שם ב190 קמ"ש כי הרי אין לנו ריבונית חוקית שם. ככה שעל פי הטיעון שלהם זה שטח הפקר.
Beta Male
ראשית,אני גבר. חשבתי שרק בצ'אט עושים את הטעויות האלה,מסתבר שטעיתי

דבר שני,כשאנשי ימין מובהקים כמו נתניהו ומיכאל איתן מדברים על פשרות טריטוריאליות עד כדי כינון מדינה פלסטינית קצת קשה לי לומר שאתה איש מרכז,אבל לא אכנס להגדרות הללו

דבר שלישי,לעם הפלסטיני אין ריבונות על השטח ובעצם אין לו מדינה כך שהכל שם לא רלוונטי,מקסימום טוב לאיסוף האשפה בחוצות העיר

לא טענתי שזה שטח הפקר,יהודה ושומרון נמצאת תחת שליטה ישראלית מ-67',המעמד המדויק הוא "תפיסה לוחמתית" אך אין על האיזור ריבונות ישראלית ,תאהב את זה או לא. דהיינו,כמו שאמר ראובן,מבחינת אנשי התיאטרון (וכל מי שבעצם רוצה) זה לא שטח מדינת ישראל. השאר כבר תלוי בחוזה ההעסקה שלהם
Seth
Seth • 30 באוג׳ 2010
Mephisto כתב/ה:

תגיד, איזה כדור צריך לקחת בשביל שיהיה אפשר באמת להאמין שישראל יכולה לבחור אחת מהאפשרויות הבאות:
1) כל הפלסטינים פשוט יעלמו מעל פני האדמה יום אחד.
2) כל הפלסטינים יחליטו לעזוב את השטחים מרצונם.
3) העולם יאשר לישראל לעשות טרנספר למיליוני הפלסטינים.
4) הפלסטינים יסכימו לחיות תחת כיבוש ישראלי ואף פעם לא ידרשו זכות בחירה לכנסת.
5) הפלסטינים ירצו זכות בחירה לכנסת אבל העולם יתמוך בבחירתה המוצדקת של ישראל להמשך האפרטהייד בשטחים ולכן הם לא יקבלו אותה.

אם הכדורים שלקחת גרמו לך להאמין שאחת מהאפשרויות הבאות תתממש אנא ציין איזו מהאפשרויות נבחרה.
אם הזית אפשרות שלא מופיעה ברשימה אשמח לשמוע מה היא.

אני מבין שפתרונות כמו חלוקת הארץ ומדינה פלסטינית לא מקובלים עליך. זה קל. אשמח לשמוע מה כן מקובל עליך.

ראשית, צר לי לאכזב, אני לא מבין גדול בכדורים ולכן אפנה אותך אל הגורמים המקצועיים.

אני אאכזב אותך בשנית ואתוודה כי בניגוד אליך - אין לי פתרון קסם לבעיה הפלסטינאית.

אולי נגעת כאן בבעיה האמיתית שלכם שם בשמאל. האמונה העיוורת והפנאטית כי קיים פתרון קסם לבעיה הפלסטינאית.
חלומות שווא על עוד נסיגה ועוד התקפלות שיביאו לאזור הזה שלום ונירוונה נצחית.
חוסר היכולת להתמודד עם המציאות שבמרחק כמה עשרות קילומטרים מכאן מקננת לה ישות אנטישמית – לפי הצהרתה הרשמית.

הלאומיות הפלסטינית היא פיקציה שנוצרה על ידי מדינות ערב לאחר 67 כדרך אפשרית להוציא מידינו את שטחי המולדת שהחזרנו לעצמנו בעקבות הניצחון המוחץ במלחמה. כן כן, אותה מלחמה שבה התאגדו כל מדינות ערב כדי להשמידנו.

לצערי, המפלצת הפיקטיבית הזאת פיתחה חיים עצמאיים וכיום היא עובדה.

ישות שנולדה אך ורק מתוך רצון אחד – סיומה של הציונות.
Mephisto​(שולט)
Mephisto​(שולט) • 30 באוג׳ 2010
Seth כתב/ה:
Mephisto כתב/ה:

תגיד, איזה כדור צריך לקחת בשביל שיהיה אפשר באמת להאמין שישראל יכולה לבחור אחת מהאפשרויות הבאות:
1) כל הפלסטינים פשוט יעלמו מעל פני האדמה יום אחד.
2) כל הפלסטינים יחליטו לעזוב את השטחים מרצונם.
3) העולם יאשר לישראל לעשות טרנספר למיליוני הפלסטינים.
4) הפלסטינים יסכימו לחיות תחת כיבוש ישראלי ואף פעם לא ידרשו זכות בחירה לכנסת.
5) הפלסטינים ירצו זכות בחירה לכנסת אבל העולם יתמוך בבחירתה המוצדקת של ישראל להמשך האפרטהייד בשטחים ולכן הם לא יקבלו אותה.

אם הכדורים שלקחת גרמו לך להאמין שאחת מהאפשרויות הבאות תתממש אנא ציין איזו מהאפשרויות נבחרה.
אם הזית אפשרות שלא מופיעה ברשימה אשמח לשמוע מה היא.

אני מבין שפתרונות כמו חלוקת הארץ ומדינה פלסטינית לא מקובלים עליך. זה קל. אשמח לשמוע מה כן מקובל עליך.

ראשית, צר לי לאכזב, אני לא מבין גדול בכדורים ולכן אפנה אותך אל הגורמים המקצועיים.

אני אאכזב אותך בשנית ואתוודה כי בניגוד אליך - אין לי פתרון קסם לבעיה הפלסטינאית.

אולי נגעת כאן בבעיה האמיתית שלכם שם בשמאל. האמונה העיוורת והפנאטית כי קיים פתרון קסם לבעיה הפלסטינאית.
חלומות שווא על עוד נסיגה ועוד התקפלות שיביאו לאזור הזה שלום ונירוונה נצחית.
חוסר היכולת להתמודד עם המציאות שבמרחק כמה עשרות קילומטרים מכאן מקננת לה ישות אנטישמית – לפי הצהרתה הרשמית.

הלאומיות הפלסטינית היא פיקציה שנוצרה על ידי מדינות ערב לאחר 67 כדרך אפשרית להוציא מידינו את שטחי המולדת שהחזרנו לעצמנו בעקבות הניצחון המוחץ במלחמה. כן כן, אותה מלחמה שבה התאגדו כל מדינות ערב כדי להשמידנו.

לצערי, המפלצת הפיקטיבית הזאת פיתחה חיים עצמאיים וכיום היא עובדה.

ישות שנולדה אך ורק מתוך רצון אחד – סיומה של הציונות.

אולי בכ"ז, רטלין?
כי אני רואה פה הרבה מלל אבל לא שום הצעה לפתרון.
אז מה נעשה? נשב ונגרב"צ עד שמשהו יקרה מאליו? עד שיכפו עלינו פתרון? עד שתיפול פצצה איראנית? עד שיגיע המשיח ויעלים את הפלסטינים?
זה הפתרון שלך? לשבת ולחכות? כי אם לא, לא ראיתי שהצעת משהו אחר.
דלג על שיעורי ההיסטוריה, דפדף מעל הזכות ההיסטורית עוד מתקופת התנ"ך וקפץ אפילו מעל טיעונים שמבוססים על השואה.
תן לי פתרון פיזיבילי למצב הקיים.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 30 באוג׳ 2010
little pet כתב/ה:
ראשית,אני גבר. חשבתי שרק בצ'אט עושים את הטעויות האלה,מסתבר שטעיתי

דבר שני,כשאנשי ימין מובהקים כמו נתניהו ומיכאל איתן מדברים על פשרות טריטוריאליות עד כדי כינון מדינה פלסטינית קצת קשה לי לומר שאתה איש מרכז,אבל לא אכנס להגדרות הללו

דבר שלישי,לעם הפלסטיני אין ריבונות על השטח ובעצם אין לו מדינה כך שהכל שם לא רלוונטי,מקסימום טוב לאיסוף האשפה בחוצות העיר

לא טענתי שזה שטח הפקר,יהודה ושומרון נמצאת תחת שליטה ישראלית מ-67',המעמד המדויק הוא "תפיסה לוחמתית" אך אין על האיזור ריבונות ישראלית ,תאהב את זה או לא. דהיינו,כמו שאמר ראובן,מבחינת אנשי התיאטרון (וכל מי שבעצם רוצה) זה לא שטח מדינת ישראל. השאר כבר תלוי בחוזה ההעסקה שלהם

חוזה ההעסקה שלהם, שאני משער שנחתם מול התיאטרון בו הם מועסקים, רלוונטי ליחסי העבודה שלהם עם אותו תיאטרון. הוא לא רלוונטי להחלטת המדינה אם לתקצב את התיאטראות או לא. את התקציב הזה יש למדינה זכות מלאה לשלול בין אם זה משום שאמנים מסרבים להופיע באריאל, בנתניה או בכפר קאסם ובין אם משום שמי שמחליט בעניינים האלה פשוט קם על רגל שמאל.

נדמה לי שבעמדות הפוליטיות שלנו אנחנו דווקא די מסכימים. גם אני חושב שאין פתרון למעט חלוקת הארץ כולל חלוקת ירושלים (אלא אם קסם העלמת הפלסטינים שלי יעבוד אי פעם) וגם אני חושב שהזמן משחק לרעתנו. אלא שנדמה לי שגם הפלסטינים מבינים שהזמן משחק לרעתנו, או שסתם לא קמו להם מנהיגים ראויים או אמיצים מספיק. לכן הם דחו את החלוקה על הסף בפעמיים שבהן היא הוצעה להם (ברק ואולמרט). כבר מזמן יכולה היתה לקום מדינה פלסטינית ריבונית, והאנשים הנחמדים באריאל היו מסופחים רשמית למדינת ישראל.
Beta Male
זאלו,עם החלק השני אני מסכים בכל מילה. היום זו צריכה להיות מוטיבציה שלנו לעשות כן,הם קלטו את זה ועושים ככל יכולתם לעכב את הכל בעוד אנחנו עוזרים להם לא רע

בקשר לחלק הראשון,אני לא לגמרי מקבל. אמנם אני מתנגד להחרמה הזו אבל אין קשר לתיאטרון עצמו. לו היה עושה זאת תיאטרון הקאמרי,נניח,כגוף מאורגן והיה מחליט שהוא לא יעלה מחזות במקום החדש באריאל באופן גורף הרי שזה היה הדבר הכי נורמלי מצד המדינה לעשות. אבל כשמספר אומנים מחליט לעשות משהו על דעת עצמו ולא כמדיניות מכוונת של גוף שמתוקצב מהמדינה ובלי גיבויו,אין למדינה את הזכות המוסרית לעשות כן (את הזכות החוקית יש לה וזה יקרה בעתיד גם בגלל דברים הרבה פחות בעיתיים,מבטיח לך)
זה מזכיר במדויק את המקרה של ישיבות ההסדר. כל עוד מס' חיילים ביצעו פעולות פרטיזניות על דעת עצמם,הענישו אותם ולא התעסקו בישיבת האם שלהם. ברגע שראש אחת הישיבות הפך את הנושא למדיניות מוצהרת של הישיבה שלו,מדיניות שעל פניה חייבה את כל תלמידיו,הופסק ההסדר עם המדינה