ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

ילדים בין הרגלים

Homelander​(שולט)
לפני 14 שנים • 23 בספט׳ 2010
Homelander​(שולט) • 23 בספט׳ 2010
נו בחיאט אנשים,
אני ממש לא מבין, מה כל הפילוסופיות והפסיכולוגיות האלו על נושא שטחנו מכל כיוון אפשרי כבר לא-יודע כמה פעמים.

העסק מאד פשוט:
רק באתר פה, לפחות 70-80% מאלה שהם לא 'ילדים' (מה החלטתם שזה ילדים אגב? בר-מצווה זה לא 13? בגרות ורובים לא קיבלנו ב18? תסבירו לי ת'מדד המדויק הזה של התפתחות-האדם כדי שגם אני אדע), נגיד כרגע בגלל הכיוון אליו התפתח הדיון בני 30 ומעלה; שקוראים לעצמם שולטים והייתי נותן להם מקסימום תואר של נעל-בית...
והיותר עצוב זה שיש כל-מיני צעירות (חלקכם פה קראו להן ילדות), שנדבקות לתחת של ה'ניסיון' שלו וחיות איתו את החיים הזקנים שלו עד שקורה אחד מהשניים-
או שהן מתפכחות בעזרת-השם (כי זה בטח לא בזכותן, אם הכניסו את עצמן לשם מלכתחילה בגלל שהאמינו במיתוס הניסיון הזה) ואז הן בורחות כל עוד נפשן-בהן ומחפשות בני-זוג יותר בגילן; או שה'שולט' הזה מבין איזו פתיה טפשה נמצאת איתו ורוצה להמשיך לנצל אותה (עד שהיא תזדקן ואז הוא יוכל להיות "נשוי שמחפש ריגושים") ושם לה טבעת על היד כדי ללכוד אותה עוד יותר במלכודת שלו... משם הסיפורים רק יותר גרועים, אבל סיכום נאה להם היה ניתן לעשות במאה-שערים לפני כמה עשרות-שנים טובות כאשר השידוכים דרך-ההורים-בלבד תפסו חזק; וכמובן הרבה שנים לפני-כן במשטרים מלוכנים ועוד ועוד...

הדברים הנ"ל, פשוטים, נהירים וברורים ואין בכלל טעם להתחכם איתם. הם נכונים לכל מין, מגדר או צד-כלשהו בשוט, הדבר היחיד שקיים בכולם באותה מידה הוא טווח הגילאים הלא-ממש-נורמאלי וה'ניסיון' השקרי של האיש המנצל שנרכש בכ"כ הרבה שנים.
אין כאן שומדבר מורכב מדי- יש אנשים מבוגרים שלא הפיקו משנות-חייהם שום ניסיון משמעותי או ידע שאין לאחרים ואנשים צעירים שהפיקו משנות-חייהם ה'מועטות' (בכל זאת, 20 שנה... אתם מוזמנים לספור כמה ימים זה יוצא) הרבה יותר מאשר אותם מבוגרים מטומטמים.
יש גם את המצב ההפוך כמובן, אבל האתר הזה הוא דוג' ומופת לכמות מצומצמת מאד של אנשים מבוגרים (לפי ההגדרות שלכם כמובן), שאשכרה שווים את הנשים בהן הם חיו- מעטים מאד מהם הגיבו כאן בשרשור וקרוב-לודאי שרבים מהשאר הם אותם מזדקנים מתנשאים שחושבים שהם יכולים לחנך את העולם שאף-אחד מאיתנו לא באמת מסוגל להבין מספיק כדי ללמד את סודותיו.

אז תעשו לי טובה!
תרדו מהעץ, תתנו לצעירים לחיות את חייהם כמו שאליפל פה באצילות-לב עושה, אל תבקרו אותנו עד שתכירו אותנו באמת, אל תספרו לנו שאתם יודעים יותר מאיתנו, כי גם אנחנו כולנו יודעים דברים שאתם לא (ככה זה בני-אדם); והכי חשוב תעצרו בזמן את ההתדרדרות שלכם למצב העגום של כל-מיני זקנים שמרנים ויומרנים שמנסים לנהל את העניינים בעולם כי הם חושבים שהניסיון עשה אותם משהו שהצעירים הם לא.
ואם אתם קוראים לי "איזה מאמי" בואו נשוחח איתו על יצורים שלא מהעולם-הזה כי על העולם הזה והתחום הזה אני לא באמת יכול לשוחח איתו- אז אל תשוחחו איתי נקודה.

סיכום בנוסח קיחוט OLDSCHOOL
בשביל הזקנים

זה-לא-הגיל-זה-התרגיל
הגדול-לא-קובע-אלא-איך-שמשתמשים-בו

נ.ב- כן, עשיתי רפורמה בסיכום, תתמודדו או שתחפשו בית-כנסת אחר.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 23 בספט׳ 2010
נוריתE כתב/ה:
Brave Dwarf כתב/ה:
כן זה נפוץ וכן זאת טעות לחשוב שצעיר מגילך הוא בהכרח פחות חכם. [...] חג שמח.

לא מדויק לגבי מהפכות גמד
לפחות זה
הביטוי הנפוץ "תורכים צעירים"הוא מוטעה
מהפכה יכול לעשות מישהוו שנישבר לו ממה שקיים ורוצה שיהיה אחרת

הצעירים המולהבים הם רק כלי.

כי אנשים למודי נסיון לא ששים להיות בשר תותחים הם רוצים להיות מנהלים מצביאים ורמטכ''לים.
לא ככה?

הזקן חושב
הצעיר
קופץ
זה טבע העולם.

תראה מי חתומים על הצהרת העצמאות המקורית של ארצות הברית
ילדים, הם לא היו בתחילת המהפכה.. icon_cool.gif

הייתי מצטט את דוד יום על קבעונות של ניסיון. אבל אני מאושר מדי ולכן רפוי שכל לב וזיכרון.
אני עדיין חושב, נורית, שצעירים הם אלו המשנים את העולם. הם אלו הקופצים לתהום מבלי לבדוק את עומק המים ולכן, למרות שזה סותר את ההגיון המנוסה, רק בידיהם העתיד.
וזקנים, לעומת זאת... נמאס להם לזרוק את עצמם לתהומות ופי כמה לתהומותיהם של הצעירים. העצמות שלהם כבר רפויות מדי והתקוות שלהם קלושות.

אני נורא אוהב אנשים צעירים ואת דעותיהם ולעיתים נדהם עד כמה הצעירים באמת (בני שנתיים לדוגמא) מסוגלים להגיד בשתי מילים את מה שאיני מסוגל לנסח במשפט ולראות את כל אותם הדברים עליהם חלף מבטי אין ספור פעמים בעוורון ומתוך הרגל.

לעומת זרוקי שיבה ולמודים, הם נקיים. הם אמיתיים. המרירות עדיין לא זרקה בהם את רקבונה.
אני אוהב אנשים צעירים. כי יש בהם את האמת שאבדתי מזמן.
חג שמח.
(-:
Brave Dwarf
אוח. אני חייב להביא את זה לכאן.
אני מכיר איזה זוג תאומים שכיום בני תשע ותשעה חודשים, שמאז היו בני שלוש תמיד אמרו לי:
אנחנו לא טפשים אלי, אנחנו בסך הכל נמוכים.
נוריתE

גמד גמד

נוריתE • 23 בספט׳ 2010
צ'מע
icon_smile.gif
ושמע גם אתזה ונחייך
http://www.youtube.com/watch?v=u2UP86bciVA
Always Look on the Bright Side of Life

כיום מגיל שנה וחצי מושיביים אותם אל מול מסך HD עם דיסק בDVD
וBABY שלט יוניברסלי ציבעוני ביד
חלילה לא ספר או תקליט כמו בזמני או וידאו אפילו
עם שקית חטיפים בריאים ונותנים להם להסתדר לבד
אחר כך MP4 ואז בגיל שלוש ושמונה חודשים בערך
הם גם ,כבר,גולשים, ותיקים באינטרנט

אז לא פלא שבגיל 18 וקצת הם כבר חכמים ומנוסים
אוי לדורי שגדל על קלאס פינות סטנגות ספרים אמיתיים תקליטים
,דני תאכל עוד בננה ולבן של תנובה.
אנחנו כבר זקנים
נו שויין תנו לצעירים לשלוט.בשוט
דורי,פס זמנו
Brave Dwarf
אוף נוריתי את כל כך קיצונית.
מזכירה לי את אבא שלי. ולא, אני לא אכלתי בצבא חשיש. ואם אכלתי זה לא הפך אותי לנרקומן והחברה שלי דה אז לא הפכה להיות זונה מרוטת שיער וחיים רק כי הקשיבה לרוק כבד והיה לה עגיל באף.

ולא היא ולא אני לא הפכנו להיות לסבית. אני נשבע.
טוב אני כן. אבל רק קצת. (-:

כן (שניה איך קוראים לזה) מקלדת הופ. יש לה שם מוגדר. ובוודאי מחשב וכל השאר. אלא שהאחד אינו סותר את השני. הנגישות המופלאה למידע עושה אותם טובים יותר. והאמיני לי שכאשר ההורים לא עייפים מדי אלא פולנים כמוני (למשל) הם יופי קוראים את תום סוייר בגיל שבע ומתקשרים בשושו לאבא כדי לספר, יודעים מי זה משה דיין ומסטלבתים על טרומפלדור.

מתקשרים בשושו גם בראש השנה של עשר כמעט כי מבינים מעצמם את הערך של אהבה. משתתפים בחוגי בלט קראטה ואמנות ומתלהבים מדרקונים ומבוכים הרבה ומעבר מאייסבוק (פייסבוק?).

מחייך פה.
דווקא לאמא שלי לא היה אכפת שהחברה שלי תהיה לסבית כל עוד היא לא תדביק אותי.
the rain song
the rain song • 23 בספט׳ 2010
חלק מהתגובת כאן מדברות כאילו שלהיות בן 20 צריך כשרון מיוחד, איזו יכולת יוצאת דופן...
האם באמת צריך להזכיר שהגיל שלנו הוא לא משהו שנתון לבחירה?
הסיבה היחידה שאני בת 45 היא שנולדתי בשנת 1965 לעומת כאלו שנולדו ב1985.
אף אחד לא שאל איש מאיתנו מתי נוח לו להיוולד. האם הוא מעדיף לגדול על קלאס ולבן של תנובה או על משחקי מחשב.
בודאי שצעירים הם אלו שעושים מהפיכות. המבוגרים עשו את המהפיכות שלהם 20 שנה קודם לכן. עכשיו תנו לנו לחיות בשקט. פעם עבדתי 15 שעות כדי לשלם שכ"ד היום אני עובדת 7 שעות ויש לי דירה משלי בלי משכנתא. כן, יש יתרונותicon_smile.gif
ההתנשאות הזאת שאתם מדברים עליה היא הדדית בדרך כלל ודבילית תמיד לטעמי. האם באמת לאף אחד מכם לא יצא להגיד פעם או פעמיים "אוף אמא את לא מבינה כלום"?
זכור לי שרשור אחד שבו בני 20+ דיברו על בנות 40+ מתוך ידענות גדולה וזלזול לא קטן. אותם בני 20+ ספרו מה אשה בת 40 חושבת, מרגישה, יודעת, איך היא מזדיינת ועוד אמיתות למינהן... ושבנות ה40 התרעמו ירדו עליהן עוד קצת.
שוב, להיות צעיר לא דורש כישורים מיוחדים, גם לא יכולות יוצאות דופן. זה בסך הכל מספר לנו באיזו שנה נולדנו.
ובטח שיש נסיון חיים אבל גם ממרומי גילי לעולם לא אדע מה בן 20 שהיה במלחמה וראה חברים נהרגים ונפצעים סביבו, מרגיש וחושב ומה זה עשה לאופיו.
זה נסיון חיים שלא עברתי (ברוך השם).
יש אנשים שעברו ב3 שנים מה שאני לא אעבור בחיים.
שאני מדברת עם האחיינים שלי אני מרגישה את הפער, מה שלא מונע מאיתנו לדבר ולהנות זה מזה וחס וחלילה אם לא הייתי מרגישה את הפער. צעירים צריכים להיות צעירים. גם הזמן שלהם להיות מבוגרים יגיע, בעזרת השם.
את החברים ובני הזוג שלי אני בוחרת לפי תחומי עניין והתאמה מעבר לשנת לידה. האם זה מקרה שלא מעניין אותי לשמוע על המבחנים באוניברסיטה, שותפים לדירה ושאר נושאים שמעסיקים בני 20?
ובסך הכל, בהתחשב באלטרנטיבה (למות צעיר) להזדקן זה מצויין
מאחלת לכולם שתזכו לחגוג 30, 40, 50, 60 וכן הלאה
שתזכו להזדקן
בחן, בטח בחן
להבה חשופה

Re: גמד גמד

להבה חשופה • 23 בספט׳ 2010
[quote="נוריתE"]צ'מע
icon_smile.gif
ושמע גם אתזה ונחייך
http://www.youtube.com/watch?v=u2UP86bciVA
Always Look on the Bright Side of Life

כיום מגיל שנה וחצי מושיביים אותם אל מול מסך HD עם דיסק בDVD
וBABY שלט יוניברסלי ציבעוני ביד
חלילה לא ספר או תקליט כמו בזמני או וידאו אפילו
עם שקית חטיפים בריאים ונותנים להם להסתדר לבד
אחר כך MP4 ואז בגיל שלוש ושמונה חודשים בערך
הם גם ,כבר,גולשים, ותיקים באינטרנט

אז לא פלא שבגיל 18 וקצת הם כבר חכמים ומנוסים
אוי לדורי שגדל על קלאס פינות סטנגות ספרים אמיתיים תקליטים
,דני תאכל עוד בננה ולבן של תנובה.
אנחנו כבר זקנים
נו שויין תנו לצעירים לשלוט.בשוט
דורי,פס זמנו.

נורית יקרה.

אני, מכירה בני עשרה {18++). שגדלו על "בייבי מוצארט" ושו"ת. אכלו בננה בגינה שליד הבית וכן הכירו כל מיני משחקים של "זקנים". קלאס, "גומי". קראו ספרים העשירו שפתם, דמיונם ובמקביל שיחקו ב"מונופול", "דרקונים ומבוכים".ועוד.
עשו, כל מה שילדים בגילם עושים , חוגים , טיולים או סתם רביצה עם החברים.

בהרבה, תחומים הם יותר חכמים מאיתנו. זזאת בגין היותם, "דור האינטרנט" , "פיכסבוק" וכ"ו.

הקידמה, דבר שאין לפסול או לזלזל . ניתן לשלב בין תחומיי העניין, תמיד. הכל עניין של רצון.

חג שמח.

להבה חשופה.!@!
נוריתE

ג-מד :-)

נוריתE • 23 בספט׳ 2010
העולם מצחיק אז צחקתי
צחק גם

אני בגיל כזה 12 כבר לקחתי סולם,אל מרומי מדף הספרים בחדר עבודה
על יד התיקרה
וקראתי את לוליטה
נזירים ונזירות,של בלזק.
ואת,פאני היל
(זוכר?)
והתחלתי "לשחק"עם עצמי אז.בלי אינטרנט בלי לדעת מה זה סאדו מגיל 10 כמוהם,בערך
אם אביא פה פנטסיות נערות..שזוכרת,חבלז כמה כבר אז,היתה לי ובתכי עמוק,הנטיה הזאת שבי,

גם סטאלגים ו"פטריק קים",(האמת פטריק- קים ,כבר בגיל 13 14קניתי לבד בשוק בצלאל ביחד עם החוברות האלו
מה היו של הסיפורי סרטים דביקים האיטלקיים?ה"רומן הרומנטי")
ונו,מי הביא והחביא??
את כל הלעיילים
והעלים אותם כליל אחרי שניתפסתי

ואני,כבר שנים אוספת על גופי קיעקועים
ולאחרונה חיררתי את גופי בעוד שני מקומות,שונים בגבה וב...
ולמטה שמה יש לי מזמן..
ואמא שלי עד היום מזדעזעת מכל אילו,לפחות הניראים לעיין
חחחחחחח

ואני עדיין אוהבת פיות ואגדות רומנטיות כמו פעם,אם לא יותר-עכשיו אני באמצא משהו חדש מאושרת כמעט כמו המחשבה על מה שיהיה היום בערב...
(יראה האתר פיות שלי והיוטיוב שמביאה פה בבלוג)
אני לא מיתיילדת"ולא כלום
זה,הטבע שלי
צוחקת על הסינדרום פיטרפן הזה שלי וגאה בו.

ואני החברה הכיטובה מכל הבחינות של היקירתי שבגילם פה
(למרות שאני האמא,ואני ה-אמא קודם כל מכל בחינה
ויש דברים שאמא לא תשתף עם בתה,נקודה)

שתינו מצחקקות כמו ילדות קטנות על המחזר החדש שלה או על שימלה מדהימה
או נעליי עקב ב24/7 בקניון,שעלי כבר לא יעלו אף פעם
כמה מכם/ן באמת משתפים אמא בהכל.או לפחות בקצת ,טיפי להוריד מהלב לפעמים,לקבל חיבוק אימהי עוטף מבין מחמם מנחם,
לא חסר לכן. בנות?
בחיים האלו שלכן/ם?
ספרו
צ' זה סוד?אין צורך?אוקיי

ואני מקשיבה לא רק לרוק כבד אלא גם לאינדסטריאל,מטאל וגו'ד'ס פריסטס וכאלו
וחיי הסאדו שלי,נו טוף ..איי אייי,סוף
וכן אני פולניה
גאה
מאוד
ואתמול אפילו למדתי ילה חדשה לי מהיקירתי חח
לם-לם
אתמול היתי קצת על סוס המילחמה לגבי הצעירים שכאן
נכון
כי יש לי אישיו עם מאו ד מאוד צעירות וצעירים פה
אבל לא אישי אחת אחד כמו שהם לקחו אתזה ונכנסו בי באישי מאוד
וכבר סגרתי את הנושא חרשתי.סוף.
ולא רוצים להבין
אז
שלא.WHAT EVER
++++++++++++++++++++++++
הם,הדור הצעירים שפה,וצעירות גם
(כן חבר'ה,אתם..
)
חושבים שהם המצאו מחדש את גלגל הבידיס''מ
-אתם,טועים-
הם חושבים שהם המחדשים הגדולים של עולם של"זקנים"בני 40 וקצת שעבר זמנם ובכלל
-אתם,טועים-
אתם חושבים שבגילכם המופלג אחרי חמש שש שנים בבידסמ מגיל 18 אתם כבר הייתם ראיתם עשיתם
קברתם עברתם אותנו בשנות דור
שוב-אתם,טועים.
שבלעדכם ימות עולם הסאדו
,ביחד איתנו
-ממש,אבל,ממש-לא_
נסיו ן חיים,בשבילכם,זאת מילה גסה
F ''וורד,עלבון מר נוגס בליבם הענוג
בייחוד, כשזה בא מפינו

תתלמדו תתנסו תאספו
לבד
בכ-בוד בכל יום
אתם בני אדם בוגרים ברשות עצמכם
אבל,

אני בכל פעם לומדת עוד ולא מפסיקה לרצות ולבקש ולהנות לחלום ולפנטז
אני,בכל פעם מחדש מתרגשת כמו לפני מפגש ראשון
מצפה,בוערת כולי
פרפרים מכאן ועד שם,שלא לדבר על עוד דברים שלא אדבר עליהם כאן
שמתרחשים,
במקומות אחרי ם בגופי
לפני ובעת ואחרי ,גם
והלוואי,שלעולם,זה לא יעבור לי.

Brave Dwarf כתב/ה:
אוף נוריתי את כל כך קיצונית.
מזכירה לי את אבא שלי. ולא, אני לא אכלתי בצבא חשיש. ואם אכלתי זה לא הפך אותי לנרקומן והחברה שלי דה אז לא הפכה להיות זונה מרוטת שיער וחיים רק כי הקשיבה לרוק כבד והיה לה עגיל באף.

ולא היא ולא אני לא הפכנו להיות לסבית. אני נשבע.
טוב אני כן. אבל רק קצת. (-:

כן (שניה איך קוראים לזה) מקלדת הופ. יש לה שם מוגדר. ובוודאי מחשב וכל השאר. אלא שהאחד אינו סותר את השני. הנגישות המופלאה למידע עושה אותם טובים יותר. והאמיני לי שכאשר ההורים לא עייפים מדי אלא פולנים כמוני (למשל) הם יופי קוראים את תום סוייר בגיל שבע ומתקשרים בשושו לאבא כדי לספר, יודעים מי זה משה דיין ומסטלבתים על טרומפלדור.

מתקשרים בשושו גם בראש השנה של עשר כמעט כי מבינים מעצמם את הערך של אהבה. משתתפים בחוגי בלט קראטה ואמנות ומתלהבים מדרקונים ומבוכים הרבה ומעבר מאייסבוק (פייסבוק?).

מחייך פה.
דווקא לאמא שלי לא היה אכפת שהחברה שלי תהיה לסבית כל עוד היא לא תדביק אותי.
icon_cool.gif