שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

הצעות לניהול פרסומים בכלוב

Bent
לפני 13 שנים • 24 בנוב׳ 2010
Bent • 24 בנוב׳ 2010
nerissa כתב/ה:
אני אוהבת את בנט (מאוד) אבל לא אוהבת את הרעיון.

רק רוצה ניקוד קטנטן:

חניבעל! מי לייק יו ביג טיים! icon_chickkiss.gif
וגם ג'ברווקי
וגם GG

וזהו. אני שותקת icon_smile.gif

אישה, לא אוהבת את הרעיון אבל עם הוא כבר כאן, אז בו נשתמש בו.

אפשר לגמרי לייצור מערכת בלוגים שתהייה אישית לחלוטין ועדיין תאפשר לטכנולגיה החכמה הקיימת לחשוף את כול אחד ואחד מאיתנו לתכנים שהוא לא היה מגיע אליהם עד כה.

כמה פעמים גילית בלוג משובח, שהכותב בו אינו במעגל ההיכרות שלך , באיחור של חודשים מיום הפרסום הראשון?

כמה כותבים שווים, כבר לא פה יותר?

כמה בלוגים לא הצליחו להמריא?

אני טוען דבר פשוט, בעידן ניהול המידע, תצורת השיתוף של המידע הקיים כאן לוקה בחסר.
nerissa​(אחרת)
nerissa​(אחרת) • 24 בנוב׳ 2010
bent_wordsmith כתב/ה:
nerissa כתב/ה:
אני אוהבת את בנט (מאוד) אבל לא אוהבת את הרעיון.

רק רוצה ניקוד קטנטן:

חניבעל! מי לייק יו ביג טיים! icon_chickkiss.gif
וגם ג'ברווקי
וגם GG

וזהו. אני שותקת icon_smile.gif

אישה, לא אוהבת את הרעיון אבל עם הוא כבר כאן, אז בו נשתמש בו.

אפשר לגמרי לייצור מערכת בלוגים שתהייה אישית לחלוטין ועדיין תאפשר לטכנולגיה החכמה הקיימת לחשוף את כול אחד ואחד מאיתנו לתכנים שהוא לא היה מגיע אליהם עד כה.

כמה פעמים גילית בלוג משובח, שהכותב בו אינו במעגל ההיכרות שלך , באיחור של חודשים מיום הפרסום הראשון?

כמה כותבים שווים, כבר לא פה יותר?

כמה בלוגים לא הצליחו להמריא?

אני טוען דבר פשוט, בעידן ניהול המידע, תצורת השיתוף של המידע הקיים כאן לוקה בחסר.

דרלינג - אחד הדברים המגעילים ביותר שהתפתחו בדה-מרקר בעקבות שיטת הכוכבים שם זה שתאי המסרים פשוט הוצפו בתחינות ובקשות לנקד פוסט כזה או אחר רק כדי לזנק לראש הרשימה או להופיע בעמוד הראשי.

ג'יזס! איך שנאתי את זה!

ואני משוכנעת לחלוטין שזה מה שיקרה גם כאן. אני מבינה את הרעיון הטהור העומד מאחורי ההצעה, אין לי ספק שהעורך ישמח לכל עזרה הסינון חומר איכותי - אבל אני לא חושבת שרעיון הדירוג ישיג את המטרה - מלבד זו שהעלו כבר קודם. הפופולריים בשטח יזכו לעוד יותר פופלריות מצד חברים וזהו. זה רק יעשה את ההיפך לנסתרים האיכותיים שבחבורה שרק יידחקו עוד יותר לצללים רק משום שהם אולי חדשים בסביבה ועוד לא הצטרפו לקליקה כזו או אחרת.

אני באמת מאמינה שזה יעשה עוול ולא יועיל. לא ישיג את המטרה אליה כיוונת. אני חושבת שפליטי דה-מרקר מבינים על מה אני מדברת.
Black Lotus​(מתחלפת){זאלופון}
Cauchy כתב/ה:

מה היא חדשנות? בעיני חדשנות היא בסאב-טקסט ולאו דווקא בסיטואציה עצמה. ניתן לתאר את אותה העלילה עשר פעמים, ולהעביר עשר פעמים תחושות שונות. האם חייבים להעלים את קווי העלילה הרגילים על מנת להיות חדשניים? פשוט ששמתי לב שהמשותף לרוב החומר שמתפרסם הוא העדר העלילה. אני לא אומר את זה כביקורת שלילית על הטקסטים האלה, זה פשוט סגנון מסוים.

אין ספק שניתן לתאר את אותה עלילה ולהעביר תחושות שונות, אבל יותר קשה לעשות זאת בכתיבה, ואם נודה באמת - רוב האנשים לא מסוגלים לעשות את זה. אני מרגישה שאלו שכן, בהחלט זוכים לבמה במגזין. לא חייבים להעלים את קווי העלילה הרגילים, רק לשבור את הצפוי והבנאלי. לדעתי כשאין באמת קונפליקט או כשהוא מתואר בצורה השטחית של "רוצה ולא רוצה" הוא לא מצליח להעביר תחושות שונות אלא רק תחושה אחת ברורה - היינו כאן כבר וזה לא בהכרח שווה שידור שני.

Cauchy כתב/ה:

בתור כותב אני יכול לומר שכאשר אתה מגיש סיפור לתחרות סיפורים (כפי שהגשתי), לא מקבל שום תגובה (אפילו לא - ''קיבלנו'') ואין קריטריונים ברורים, אתה מפסיק לנסות.
אני יכול לתאר את התחושה שלי, אני מאמין שאחרים מחזיקים בה גם. אתה כותב, שולח, ומספר מצומצם של אנשים קובע האם מה שכתבת עובר סף מסוים או לא מבלי לתת משוב. לאחר מכן אתה מסתכל על החומר המפורסם ומנסה לעשות 'חפש את ההבדלים'. המסקנה שמגיעים אליה היא שמדובר בטעם אישי ולא במבחן כללי. כמובן שזו לא תחושה נעימה, ובמצב של המגזין היום אין את התמריץ לנסות להתברג אליו- כמות הקריאות בפורומים אינה קטנה בהרבה (במיוחד בהתחשב בעובדה ששם אתה לא מופיע בעמוד הראשי לאותו פרק זמן).

אולי המגזין צריך לתת טעימה קטנה מכל המגוון שנמצא פה, ולאפשר לקוראים להמשיך בז'אנר מסויים בבלוג האישי של הכותבים שמעניינים אותם.

אני מסכימה שזה לא נעים לא לקבל תשובה. מצד שני, אני יכולה להניח שמתן תשובה של "הסיפור נמצא לא מתאים למגזין" תעורר סערות והדים, תיאוריות קונספירציה וריגשי עצבני בחלק מהאנשים שיקבלו אותה.

כל מדיום שעובר עריכה מושפע מטעם אישי, כי כמו כולנו גם העורך הוא בן אדם ויש לו את ההעדפות שלו. אם זה קורה בתקשורת הממוסדת ובהוצאות הספרים, מה לנו כאן כי נלין?

גם בהוצאות הספרים חלק הארי של הטקסטים הנשלחים אליהם נדחים. הידיעה הזו עשויה להפחית את המוטיבציה של חלק מהאנשים ולגרום לאחרים להתעקש יותר ולנסות להצליח בכל מחיר. ככה אנשים מתנהגים בתגובה לקשיים המוערמים בפניהם, ולמעשה זה מצב טבעי. כפי שכתבת, עבור אותם אנשים שמחליטים לוותר על המגזין יש אפשרויות פרסום אחרות, מספקות לא פחות.

אני חושבת שגריי גרין עושה עבודת סינון נהדרת. קראתי חלק מהטקסטים שנטען כי נשלחו למגזין, בבלוגים שונים, בפורומים ובתחרות. עם כל הכבוד לכותבים, אני יכולה להבין מדוע העורך יחליט שהניק שלהם לא יתנוסס בעמוד הראשי. ברירת התבן מהמוץ היא העבודה של העורך, ומכיוון שכל המגוון כולל לא מעט מוץ, להביא טעימה מכל המגוון תחטא למטרה.
*מנגינה*{התווים שלו}

עם כל הכבוד

*מנגינה*{התווים שלו} • 24 בנוב׳ 2010
כדי לקבוע מהו תוכן ומהו מוץ צריך ראיה מקצועית.
אני מניחה שעורכים העובדים במקומות שונים עברו הכשרה כזו.
באתר פתוח שנותן במה לחברים רבים, אחד יגלה עניין ביצירה מסוימת והשני יראה בה מוץ.
נכון שיש מקום לביטוי בבלוגים, אבל שם זו נישה לביטוי אישי מכל סוג.
המגזין נותן במה רחבה לכתיבת חברי האתר.
האם הסינון צריך להיות עד כדי כך קפדני שמאפסן יצירות רבות של חברים ברובליקת " המוץ" וכתוצאה ישירה מכך גם גורם לקיפאון זמני של המגזין, בטוענה שאין חמרים מספיק ראויים?
Black Lotus​(מתחלפת){זאלופון}

Re: עם כל הכבוד

*מנגינה* כתב/ה:
כדי לקבוע מהו תוכן ומהו מוץ צריך ראיה מקצועית.
אני מניחה שעורכים העובדים במקומות שונים עברו הכשרה כזו.
באתר פתוח שנותן במה לחברים רבים, אחד יגלה עניין ביצירה מסוימת והשני יראה בה מוץ.
נכון שיש מקום לביטוי בבלוגים, אבל שם זו נישה לביטוי אישי מכל סוג.
המגזין נותן במה רחבה לכתיבת חברי האתר.
האם הסינון צריך להיות עד כדי כך קפדני שמאפסן יצירות רבות של חברים ברובליקת " המוץ" וכתוצאה ישירה מכך גם גורם לקיפאון זמני של המגזין, בטוענה שאין חמרים מספיק ראויים?

אני יכולה להבטיח לך שאנשים שנבחרו לתפקיד הזה לא נבחרו על סמך עיניהם היפות, אלא על סמך כישורים מתאימים. מן הסתם, מכיוון שהם זכאים לפרטיות, הם לא יבואו ויחשפו את הניסיון וההכשרה שלהם בחוצות הכלוב.

רובריקת המוץ תמיד גדולה יותר מרובריקת התבן, אין המון אנשים מוכשרים בעולם. עצוב, אבל ככה זה. עורך שמכבד את עבודתו יעדיף ליצור האטה בחומרים ולא להעלות דברים שאינם עוברים את הסף מבחינתו. ולראיה, אפילו באתרי חדשות לא מעדכנים רק לשם התנועה, אלא רק כאשר יש כתבה שעוברת את סף הפרסום של העורך...
קיפופיף​(מתחלפת)

לגמרי כן

קיפופיף​(מתחלפת) • 24 בנוב׳ 2010
הסנון של מה שמופיע בעמוד הראשי צריך להיות סופר קפדני. מה שאין בו ערך אמנותי מובהק מעבר לנושא הספציפי לאתר-שישאר בבלוג האישי.
זה בדיוק ההבדל בין בלוג לעמוד ראשי.
ראיתי יותר מאתר אחד שהיה בו "עמוד ראשי" ולא היה בו את הסינון הזה, אלא עבדו על פי ה"לא נעים מגולש ס שזה כבר היצירה ה20 שהוא מגיש..." , כל האתרים האילו אינם עימנו עוד.
חוץ מזה,לא שמעתי מילה טובה לג"ג על עדכון המגזין.
*מנגינה*{התווים שלו}
*מנגינה*{התווים שלו} • 24 בנוב׳ 2010
באתרי החדשות יש כותבים קבועים שנבחרו לתפקיד מראש.
בשל כישוריהם, מדורי החדשות תוססים ופעילים.
אולי כדאי לאמץ את השיטה גם כאן?
לקבוע כותבים קבועים ומוכשרים למגזין ולמנוע את עבודת הסינון המייגעת מחד
ואת האכזבה של מי ששולח ולא זוכה למענה או לפירסום מאידך?

***אל תקפצו ותכתבו לי שבשם חופש הביטוי באתר זו הצעה לא ראויה.
אני כותבת אותה בציניות לאור התגובות לדברי.
ואגב
אני מנהלת באתר שבו הפירסומים בעמוד הראשי מנוהלים תוך מתן כבוד לכל החברים שטורחים ושולחים חמרים.
לא הכל מפורסם אבל הפתיחות לפירסום גדולה הרבה יותר וחברים נהנים מחמרים מגוונים גם אם לא כולם על טהרת הכתיבה המשובחת.
האתר קיים שנים רבות וערכו לא נופל מערך האתר הנחמד שלנו.
קיפופיף​(מתחלפת)

כותבים ועורכים מקצועיים

קיפופיף​(מתחלפת) • 24 בנוב׳ 2010
עובדים בשכר. לא נמוך בכלל, על פי רוב.
ולמה למנוע מאנשים לא מקצועיים פרסום יצירות אם הם יודעים לכתוב? המגמה שנותנת לכל אחד הזדמנות-היא מבורכת. לפעמים היצירות הכי מפתיעות מגיעות ממקומות לא צפויים.
גם ככותבת מקצועית אני מקבלת סירובים-לדעת לקבל סירוב זה חלק מהחיים.