סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

יום האישה הבינלאומי - יום שלישי, 8 במרץ, צעדה ועצרת בת"

Brave Dwarf
לפני 13 שנים • 3 במרץ 2011
Brave Dwarf • 3 במרץ 2011
ציטוט:

נערת אמצע, למה להסתפק בלעצמה אם אפשר בפורום?

מה לגבייך? את מעדיפה גבר בתור בוס? בתור הרופא שלך?
אין לי שום עניין להיכנס בך. אני רק תוהה מאיפה השאלה הזאת באה. את שואלת ממה שאת רואה על עצמך? ממה שאת רואה על אחרות?

חשבתי קצת על השאלה שלך, חשבתי על עצמי, על ההתנהגות שלי. וואלה, לא זכור לי שזה עבר לי בראש. עובדים עם מי שיש, מי שמומלץ או מי שקרוב לבית. הגניקולוג שלי נבחר כי הוא הקבוע במרפאה שקרובה לבית שלי. המוקדנית שאלה אם אני מעדיפה גבר או אשה, עניתי לה שלא אכפת לי.

יוליה, את יודעת, מבלי לפגוע בך, אחרי תגובתך לנערת אמצע, נשארתי עם תחושה לא טובה. מהכרות שלי אתך, אני בטוח ומוכן להציב כוס חלב על כך שלא התכוונת לפגוע ולכן מניח שלא הבנתי אותה. תוכלי להסביר לי בבקשה את הפרגרף הראשון?
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
Brave Dwarf כתב/ה:
ציטוט:

אין לי שום עניין להיכנס בך. אני רק תוהה מאיפה השאלה הזאת באה. את שואלת ממה שאת רואה על עצמך? ממה שאת רואה על אחרות?

חשבתי קצת על השאלה שלך, חשבתי על עצמי, על ההתנהגות שלי. וואלה, לא זכור לי שזה עבר לי בראש. עובדים עם מי שיש, מי שמומלץ או מי שקרוב לבית. הגניקולוג שלי נבחר כי הוא הקבוע במרפאה שקרובה לבית שלי. המוקדנית שאלה אם אני מעדיפה גבר או אשה, עניתי לה שלא אכפת לי.

יוליה, את יודעת, מבלי לפגוע בך, אחרי תגובתך לנערת אמצע, נשארתי עם תחושה לא טובה. מהכרות שלי אתך, אני בטוח ומוכן להציב כוס חלב על כך שלא התכוונת לפגוע ולכן מניח שלא הבנתי אותה. תוכלי להסביר לי בבקשה את הפרגרף הראשון?

ברור שלא התכוונתי לפגוע. להפך, אני חושבת שנערת אמצע שאלה שאלה מאד טובה, אז הצעתי להמשיך לדבר על השאלה הזו. קיבלתי את ההצעה שלה לחשוב על ההתנהגות שלי, שאלתי את עצמי איך אני הגבתי במצב בו יכולתי לבחור, וחלקתי את העמדה שלי.
היות והשאלה של נערת אמצע מאד מעניינת אותי, הייתי שמחה אם היא הייתה משתפת בגישה האישית שלה לנושא הזה, וזה מקור השאלה.

נערת אמצע, השאלה שלי בעינה עומדת, מעניין אותי מה הרקע לשאלה, ואם את מזהה סביבך התנהגות כזו - מה דעתך עליה?
נערת אמצע​(אחרת){!}
נערת אמצע​(אחרת){!} • 3 במרץ 2011
free spirit כתב/ה:
נערת אמצע,

צר לי אם לא הבהרתי עצמי כראוי. איני באה בתלונות על בסיס מגדרי ולמעשה אני גם מתנגדת נחרצות לאפליה מתקנת על בסיס מגדרי. גם אני מחבבת גברים בדיוק כמו נשים, ומוצאת כי ההבדלים ביניהם מרתקים בכל תחום. לדידי, מקצועיות אינה צריכה להיות קשורה למגדר, ובהתאם לדוגמה שהצגת, לאחר שהייתי אצל רופאת נשים ואצל רופא נשים החלטתי לבחור ברופא הנשים.לא כי הוא גבר (ואפילו לא כי הוא גבר-גבר) אלא פשוט כי הוא היה מקצועי וחביב יותר. באופי ובהשכלה. לא בגלל המגדר.

תלונתי היא על כך שלדעתי לפחות מדובר ביום ריק מתוכן, בדומה ליום השואה שהפך לסימלי יותר אך לא מונע מממשלת ישראל להתעמר בניצולי השואה ולהניח להם למות בעוני ובחוסר כל לאורך כל השנה. עבור אנשים מסוימים יום האישה הוא חג - ואני מכבדת את זה מאוד. אך עבורי זהו יום רגיל כל הימים, ולו כי "יום האישה הבינלאומי" לא באמת מוכר בכמה מהמדינות הגדולות והצפופות בעולם. בטח לא מוכר לנשים.

אני מביטה בעשייה שלנו במדינה שלנו. אני לא רואה מה מצעד כאן יביא לשיפור במדינות בהן לאישה אין ולא כלום עם היותה אדם. אני לא מלינה על כלום מתגובתך אם הובנתי אחרת.

בראיה שלי פשוט, ושוב איני פונה אלייך, אני לא מכירה ובוודאי לא שופטת אף אחת ואף אחד.
מצעדים והפגנות ריקות מתוכן עוד לא הביאו לשינויים.
אני בכל אופן לא רואה בהמוני נשים אוחזות שלטים מצד אחד, ונשים שקוראות בקול חלש על עוולות שנעשו להן באופן אישי - ושוב פנייתי לא אלייך - מגדר שיש לו בעיה.
אני רואה בנות אדם שמוכנות לענוד בגדי אישה כי זה יותר נוח ולצעוק "קשה לי" אני לא רוצה להיות חלק מהנשים הללו.

נדמה לי שאנחנו כן רואות עין בעין את הדברים ואני חלילה לא מנסה לכפות את דעתי על אף אחת.
נערת אמצע​(אחרת){!}
נערת אמצע​(אחרת){!} • 3 במרץ 2011
יולי Yuli כתב/ה:
Brave Dwarf כתב/ה:
ציטוט:

ברור שלא התכוונתי לפגוע. להפך, אני חושבת שנערת אמצע שאלה שאלה מאד טובה, אז הצעתי להמשיך לדבר על השאלה הזו. קיבלתי את ההצעה שלה לחשוב על ההתנהגות שלי, שאלתי את עצמי איך אני הגבתי במצב בו יכולתי לבחור, וחלקתי את העמדה שלי.
היות והשאלה של נערת אמצע מאד מעניינת אותי, הייתי שמחה אם היא הייתה משתפת בגישה האישית שלה לנושא הזה, וזה מקור השאלה.

נערת אמצע, השאלה שלי בעינה עומדת, מעניין אותי מה הרקע לשאלה, ואם את מזהה סביבך התנהגות כזו - מה דעתך עליה?

יולי,

כתבתי לך תשובה ארוכה ומנומקת ואז הכל נמחק ואני לא יכולה לשחזר..
בכל מקרה, כמוני כמוך אני חושבת, בעניין ההעדפה לבני אדם. למקצועיות לפני הכול.
הגעתי לפורום בגלל הכותרת, התחלתי לקרוא, הגמד כתב את דעתו והתשובה למה שכתב, היא שגרמה לי להגיב. זו פעם ראשונה שאני מגיבה כאן לדבר כלשהוא.

אני לא רואה הבדל מהותי בין גברים ונשים. מלבד הבדלים איתם אנחנו נולדים.
וכן, גרמת לי לחשוב.
כשאני מזמינה מונית ויש נהגת, זה לא נראה לי מוזר ועדיין בבית ספר, בכיתות של בית ספר יסודי הרבה יותר הגיוני לי מורה אישה. לא כך הדבר בתיכון במקצועות ריאליים. למה? אין לי תשובה הגיונית. אולי בגלל שככה הורגלתי ואולי כי כן יש בי איזו דיעה קדומה.

אותו דבר כשזה נוגע לגננת בגן.
זה במלוא הכנות.

אני חושבת שאישה וגבר יכולים להשיג בחיים בדיוק אותם דברים.
אני לא רואה במקרים פרטיים סיבה ללבוש בגדי "אישה" ולהכריז שלנו הנשים יותר קשה בחיים.

ועוד נושא, שלטעמי הוא לא מילה גסה, קוראים לו העצמה נשית. פעם סלדתי מהמינוח הזה. היום אני כבר יודעת לראות בו גם צדדים חיוביים. כי הוא יכול לבוא מתוכינו ולא רק ממבט של הגברים עלינו.

ואם אני מתפסת ככועסת, אני לא. אני מאמינה שחלק מהבעיה זה לקחת קבוצה ולהחליט לקרוא לה קבוצה וכך להחליש אותה, אבל זו בכלל דעתי על החיים..
columus
columus • 3 במרץ 2011
kore כתב/ה:
עד כדי כך לא מודעים לו, שקבעו, תחילה את גזר הדין במשפטו של קצב ביום 8 למרץ 2011.
אבל אל דאגה,מועד גזר הדין הוזז ליום 22 למרץ 2011, "מטעמי בית המשפט".
הייתכן ויש לזה קשר ללינץ' שהנ"ל ו/או בתי המשפט היו עוברים ביום זה?icon_smile.gif

אח, תיאוריות קשר. כל מה שהן צריכות זה קצת אוויר כדי לפרוח. קור, את תתפלאי כמה לפעמים הדברים האלה נקבעים מסיבות פרוזאיות, אפורות, פקידותיות וטכניות. לרוב למעשה זה כך.
Mary Jane
Mary Jane • 3 במרץ 2011
היילני, אישה, לוחמת icon_smile.gif

מפרגנת !!
}{
היילני
לפני 13 שנים • 5 במרץ 2011

באנגלית

היילני • 5 במרץ 2011
Tahrir (Liberation) March of Women

In honor of 100 years to the International Woman's Day
Tel-Aviv-Jaffa, 8 March 2011

16:00 – gathering on Rothschild Boulevard, Hertzel Street corner (center of Tel-Aviv)
16:30 – marching to Gan Ha'Chashmal
17:15 – feminist assembly in Gan Ha'Chashmal
(south of Tel-Aviv)

Together we will demand to stop the oppression of women in all areas of life. We will march together victims of sexual and gender abuse, victims of ethnic and national abuse, victims of economic and employment abuse and together we will break the transparent wall between the white and the black city.

100 years to Woman's Day celebrations, and we are still oppressed. On this year's International Woman's Day, after the court has decided to believe the victims and has found Israel's former president, Katsav, guilty of rape, sexual assault and abuse, yet still suffering from sexual and gender-based oppression, ethnic and national oppression and economic and employment oppression – we will march together from the white, indulgent city to the black, forgotten city, emphasizing our achievements and protesting against violence and discrimination against women. Stop exploitation of working and unemployed women, stop racism towards Palestinian – Sephardic – lesbian, bisexual, transgender – of Russian descent – Ethiopian - immigrant – refugee women, stop the continuing sexual violence towards women, forced, among others, by the former president, stop gender-based violence because it is women's time.

This International Woman's Day we will march together, working and unemployed women, women who live in poverty under a destructive neo-liberal economic policy. We will march together and join millions of women around the world, demanding social-economic-gender-ethnic justice. We will march together from Tel-Aviv's rich center to the south of Tel-Aviv and rebel against the systematic discrimination of us women.

Together we will revolt against capitalism which profits on our expense and leaves us with no economic-employment prospect. We will claim our right to unite, to work under better conditions and make a decent living. We will take back our bodies, ourselves, our right on our cultures, our call for social-feminist justice, our demand for equality.

The 8th of March is our Tahrir-Liberation

Coalition of Women for March the 8th: Achoti – for women in Israel, Anuar – Jewish and Arab women leaders, Itach-Ma'achi, Traveling Mahal, Ahata Center, Lema'anech – association for awareness, Desert Princess Association, Forum Geut in Meretz, Women's Parliament, Community of Men and Women Exiles from Congo, Kol Ha'Isha – feminist multi-cultural women center, Queerdom, Tandi – democratic women in Israel movement
קיפופיף​(מתחלפת)
לפני 13 שנים • 6 במרץ 2011

היילני, אני אשמח אםתסבירי במילים פשוטות בלי ססמאות

קיפופיף​(מתחלפת) • 6 במרץ 2011
מה בעצם "אנחנו" דורשות?
אנחנו חיים בחברה אלימה שהאלימות בה מופנית לגברים ונשים כאחד.
להגיד "די לאלימות מגדרית" זאת ססמה ריקה מתוכן, בעיקר שאני לא רואה פעילות מרשימה מטעם שום ארגון פמיניסטי- עדיין לא שמעתי שום ארגון נלחם באומץ נגד,למשל, הועדה להפסקת הריון-האם יתכן שאשה שרוצה לעשות הפלה תצטרך את אישור הממשלה? מדוע ארגונים פמיניסטיים תומכים ב"חזקת הגיל הרך" שנותנת אוטומטית את המשמרת על ילדים לאשה? האם אין בכך הנצחה מגדרית? האם לא עדיף לעודד נשים לעבוד ולא להיות תלויות במזונות ולתת את המשמורת להורה לפי יכולותיו הכלכליות והנפשיות ולא לפי המגדר שלו? האם נשים באופן אוטומטי כשירות יותר להורות מאשר גברים? למה אתן לא נלחמות במענק הלידה שמוענק רק לנשים בוחרות ללדת בבית חולים אבל מופקע מנשים הבוחרות בלידת בית? האם כל מה שיש לארגונים הפמיניסטיים להציע אילו צעדות, אבל ברגע האמת אף אחד לא פוצה פה? מה בעצם אתן רוצות?!
זאלופון​(שולט)
לפני 13 שנים • 6 במרץ 2011

Re: היילני, אני אשמח אםתסבירי במילים פשוטות בלי ססמאות

זאלופון​(שולט) • 6 במרץ 2011
קיפופיף כתב/ה:
מה בעצם "אנחנו" דורשות?
אנחנו חיים בחברה אלימה שהאלימות בה מופנית לגברים ונשים כאחד.
להגיד "די לאלימות מגדרית" זאת ססמה ריקה מתוכן, בעיקר שאני לא רואה פעילות מרשימה מטעם שום ארגון פמיניסטי- עדיין לא שמעתי שום ארגון נלחם באומץ נגד,למשל, הועדה להפסקת הריון-האם יתכן שאשה שרוצה לעשות הפלה תצטרך את אישור הממשלה? מדוע ארגונים פמיניסטיים תומכים ב"חזקת הגיל הרך" שנותנת אוטומטית את המשמרת על ילדים לאשה? האם אין בכך הנצחה מגדרית? האם לא עדיף לעודד נשים לעבוד ולא להיות תלויות במזונות ולתת את המשמורת להורה לפי יכולותיו הכלכליות והנפשיות ולא לפי המגדר שלו? האם נשים באופן אוטומטי כשירות יותר להורות מאשר גברים? למה אתן לא נלחמות במענק הלידה שמוענק רק לנשים בוחרות ללדת בבית חולים אבל מופקע מנשים הבוחרות בלידת בית? האם כל מה שיש לארגונים הפמיניסטיים להציע אילו צעדות, אבל ברגע האמת אף אחד לא פוצה פה? מה בעצם אתן רוצות?!

Like very very