סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

שאלה על חופש הביטוי

T O M​(שולט)
לפני 13 שנים • 5 ביוני 2011
T O M​(שולט) • 5 ביוני 2011
אוף טופיק:

בעניין החוק נגד עישון בתחנות אוטובוס, זה נשמע כמו מערכון סאטירי:

אדם יפריע לו אדם נוסף שמעשן לידו בתחנה עד כדי כך שיבקש שיפסיק, אבל האוטובוסים שבאים לתחנות עם העשן שלהם, בזמן המתנתו לאוטובוס שלו (שגם הוא עם עשן) זה פחות מפריע לו icon_smile.gif

מה יותר מזהם את האויר? אדם אחד שמעשן או שרשרת אוטובוסים שעוצרים מטרים ממך?

icon_biggrin.gif
the rain song
לפני 13 שנים • 5 ביוני 2011
the rain song • 5 ביוני 2011
יולי Yuli כתב/ה:
the rain song כתב/ה:
אין לי מושג כמה אנשים כאלה יש. אני גם לא בטוחה אם הם קבועים. אבל אתה בהחלט צודק, האלימות המילולית באתר מפריעה מאוד. פעם כתבתי על זה, תמיד יש תחושה שכולם יוצאים כאן למלחמה. דיי אבסורד במקום שמדבר על אהבה, סקס, כיף חיים וכל זה.
אם אינני טועה רק לכלובי יש אפשרות למחוק תגובות. צריך לראות מה הוא חושב על זה.
ושמת לב מי וכמה הגיבו בשרשור הזה?
אולי רק לקומץ אנשים האלימות באמת מפריעה?

א-הה. כנראה שאם מישהו אחר היה אומר את זה הייתי ממשיכה לשתוק, אבל אני יותר מידי תופסת ממך בשביל פשוט להניח לזה.
ככה. לי היא נוראאאא מפריעה. זה שלא הגבתי פה עד עכשיו זה לא בגלל שהיא לא מפריעה לי. חשוב לי לציין את זה.

לנושא: באופן אישי, אני מנסה שלא להגיב בשרשורי המריבה, רק בשביל שיהיה בהם עוד משתתף אחד פחות. אני חושבת שזו הדרך היחידה לדחוק אותם. לתת להם לרדת מהדף הראשי ולא לכער את הנוף.
חבל לי שיש מי שנמנע כליל מלכתוב פה. אבל זו אכן הבחירה שלהם. אני מצרה עליה, אבל מה אפשר לעשות? לשים שוטרים הרי, כמו שכבר נאמר, יצור חסרונות אחרים שאינם רעים פחות.
לי האלימות המילולית בפורומים מאד מפריעה, אבל אני בוחרת שלא להימנע אלא להגיב על מה שכן מעניין אותי, להוסיף נפח על מה שכן נאה בעיני. *ככה* קהילה שופטת, ככה קהילה מאפשרת או מדירה. על ידי יחס.
אני מאמינה שדרך ארץ הכרחית וחשובה ביותר, אבל גם שאין שום דרך לאכוף אותה. במהותה היא אינה כפופה לחקיקה.

"חופש הביטוי" ואי-סתירתו עם חובת כבוד ואדיבות זה דבר שקשה מאד להסביר לאנשים גסי רוח.

צודקת!