ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

ישראל מתעוררת?

הדורבנים​(נשלט)
לפני 13 שנים • 2 באוג׳ 2011
הדורבנים​(נשלט) • 2 באוג׳ 2011
כמה דברים ששמעתי שנראה לי מופרכים- מגמתיים מאוד:

"ישראל מהמדינות היקרות בעולם"
זה נכון, אבל זאת לא בעייה כלכך - זה רק אומר שבגלל מדיניות הדוקה/ימנית, יצא שישראל לא קרסה במשבר הכלכלי העולמי האחרון, בעוד ששאר המדינות כן. בגלל זה, למשל, הדולר נחלש מאוד יחסית לשקל, ולכן ישראל כרגע יקרה מארה"ב.

"זוהי מחאה של עשירים. תראו איזה לפטופים/מרטפונים יש להם. תראו כמה פעמים הם נוסעים לחול"
זאת זריית חול בעיניים. מותר לבן אדם שעובד בהייטק 12 שעות ביום, עושה מילואים ומשלם מיסים, לרכוש לעצמו לפטופ. אפילו מותר לו לנסוע לחול. הוא עובד על זה קשה, קיבינימט! הבעייה היא שאין לו סיכוי לחיות בבית משלו, גם עוד עשר שנים! לכן הוא "עני" ביחס למחירי הדיור. זאת בושה! ועל כך המחאה.

"כולנו במחאה הזאת! מעמד הביינים, האימהות החד הוריות, העניים! קדימה, מדינת רווחה!"
צ'מעו, יש פה בעייה שצריך להגיד אותה. המחאה היא על זה שמעמד הביניים, העמל, התורם, שנושא 90% מנטל המדינה, דפוק ברמות קשות. הוא נושא על גבו גם את העניים, וגם את העשירים, במובן מסויים. אני לא רואה קשר בין המחאה הזאת למדינת רווחה. אם יש קשר, אז הוא של ניגוד: מעמד הביניים *לא* רוצה לשאת על גבו כלכך הרבה! הוא רוצה לעבוד, להרוויח, ולקבל בהתאם למה שהוא מרוויח. מדינת רווחה (75% מיסים, כנהוג במדינות אלו) רק תדפוק אותו יותר, לא?
Inside your head
Inside your head • 2 באוג׳ 2011
fog כתב/ה:
כמה דברים ששמעתי שנראה לי מופרכים- מגמתיים מאוד:

"ישראל מהמדינות היקרות בעולם"
זה נכון, אבל זאת לא בעייה כלכך - זה רק אומר שבגלל מדיניות הדוקה/ימנית, יצא שישראל לא קרסה במשבר הכלכלי העולמי האחרון, בעוד ששאר המדינות כן. בגלל זה, למשל, הדולר נחלש מאוד יחסית לשקל, ולכן ישראל כרגע יקרה מארה"ב.

"זוהי מחאה של עשירים. תראו איזה לפטופים/מרטפונים יש להם. תראו כמה פעמים הם נוסעים לחול"
זאת זריית חול בעיניים. מותר לבן אדם שעובד בהייטק 12 שעות ביום, עושה מילואים ומשלם מיסים, לרכוש לעצמו לפטופ. אפילו מותר לו לנסוע לחול. הוא עובד על זה קשה, קיבינימט! הבעייה היא שאין לו סיכוי לחיות בבית משלו, גם עוד עשר שנים! לכן הוא "עני" ביחס למחירי הדיור. זאת בושה! ועל כך המחאה.

"כולנו במחאה הזאת! מעמד הביינים, האימהות החד הוריות, העניים! קדימה, מדינת רווחה!"
צ'מעו, יש פה בעייה שצריך להגיד אותה. המחאה היא על זה שמעמד הביניים, העמל, התורם, שנושא 90% מנטל המדינה, דפוק ברמות קשות. הוא נושא על גבו גם את העניים, וגם את העשירים, במובן מסויים. אני לא רואה קשר בין המחאה הזאת למדינת רווחה. אם יש קשר, אז הוא של ניגוד: מעמד הביניים *לא* רוצה לשאת על גבו כלכך הרבה! הוא רוצה לעבוד, להרוויח, ולקבל בהתאם למה שהוא מרוויח. מדינת רווחה (75% מיסים, כנהוג במדינות אלו) רק תדפוק אותו יותר, לא?

העלאת שכר המינימום והצמדת השכר במשק למדד תפתור זאת.
לא הגיוני שהמחייה מתייקרת והשכר נשאר עומד במקומו.
the rain song
the rain song • 2 באוג׳ 2011
למצוא פתרונות, כאן בפורום, נראה לי שווה ערך לנהול העולם מהסלון או בעזרתו האדיבה של נהג מונית פלוני.
עם כל הכבוד באמת - הרי אין לנו באמת השפעה. אנחנו רק משוחחים להנאתנו

יש אנשים שזה אמור להיות המקצוע והעיסוק שלהם - נהול המדינה.
אנחנו, העם, מנסים לומר את דעתנו ובמקרה זה את מצוקתנו.
כל הססמאות האלו "לכו לעבוד", רק השמאל", ואני לא אצטט את צנעני שמעולם לא חיבבתי אותה יותר מידי ועכשיו בכלל הצליחה לעצבן אותי.

כן, כולנו יודעים, יש אנשים שחיים טוב.
אבל, יש כאלה שלא.
ומה לעשות, גם הם אזרחים במדינה שלנו

היום הדור יותר מפונק ורמת החיים באופן כללי יותר גבוהה
אני בספק אם יש מישהו שמוכן ללכת לנקות שירותים ציבוריים כהשלמת הכנסה כפי שאבא וסבא שלי עשו. ולשניהם היו תארים והשכלה ועבודה מסודרת
שניהם עבדו הרבה יותר ממשרה אחת בו זמנית

הדירה הראשונה של ההורים שלי עלתה 20,000 לירות והיתה בת שלושה חדרים.
שלושה ילדים גדלו בה. כן, היינו כולנו בחדר אחד.
הדירה השנייה עלתה 50,000 לירות והיתה בת חמישה חדרים. אז היינו כבר ארבעה ילדים.
גם הפורד אנגליה הוחלפה בפג'ו 404
זו בדיוק הנקודה - אפשר היה להתקדם
היום זה לא ברור מאליו. כמה אנשים יכולים לקנות דירה ולהחליף אותה אחרי 7 שנים בדירה שעולה יותר מפי 2?

פורסם היום בוואי נט שאף אחד לא מנסה להפיל את הממשלה
רוצים באמת לשפר את איכות החיים
אני מבינה שאנשים בני 20 לא יכולים לקנות דירה
אבל בני 30+, 40+?
זה לא תקין בעיני

ובעניין האנשים שנוסעים לחו"ל - האחיין שלי נסע עכשיו לחו"ל. הוא עשיר? ממש לא. הוא סיים תיכון ועבד בשביל הנסיעה הזאת. אין לו כלום מעבר לסכום הספציפי הזה. גם הוא וחבריו ממלאים את שדה התעופה.
והאם אילת לא יקרה מכל מיני מדינות נופש?
(לא יודעת, לא בדקתי אבל אני שומעת המון פעמים שלנסוע לתורכיה יותר זול מלנסוע לאילת)

בנגוד לדמגוגיה - אנשים לא מבקשים להפסיק לעבוד ולחיות טוב
אנשים מבקשים לעבוד ולהצליח להתקיים מהמשכורת שלהם
לקחת הלוואות ובעזרת השם להיות בריאים, לעבוד ולהחזיר אותן
אני עשיתי את זה לפני 20 שנים
למה אנשים לא מסוגלים לעשות את זה היום?

זה נחמד מאוד שז'בוטינסקי האמין בכלכלה חופשית.
הוא גם האמין בעוד כל מיני דברים שלא בדיוק מציאותיים היום

בקיצור, יהיה טובicon_smile.gif
אמן
זאלופון​(שולט)
לפני 13 שנים • 3 באוג׳ 2011
זאלופון​(שולט) • 3 באוג׳ 2011
fog כתב/ה:

בדיוק מה שאני חשבתי.
לדעתי רוב הציבור לא מבין בכלל על מה הצעקה, או שכל אחד צועק מהמקום שכואב לו ונדמה לכולם שהם צועקים את אותה צעקה - "לא טוב לי" - למען אותן מטרות ואותם פתרונות, אבל בפועל המטרות והפתרונות של חלק אחד מנוגדים לאלו של חלק אחר.

כשלעצמי, כמעמד ביניים לכל דבר, כל פעם שאני שומע "מדינת רווחה" בהקשר של המחאה הזו, אני סולד ממנה קצת יותר. לי לא יעזור בכלל אם המדינה תיכנס לי עוד קצת לכיס כדי לתת עוד קצבאות למישהו אחר. יש הבדל תהומי בין מאבק למען דיור מסובסד על ידי המדינה עבור מי שידם אינה משגת לבין מאבק למען דיור במחיר שפוי, ללא שום עזרה מהמדינה, עבור מי שידם היתה אמורה להשיג.
the rain song
לפני 13 שנים • 4 באוג׳ 2011
the rain song • 4 באוג׳ 2011
כן, גם אני מעמד ביניים ומצבי אפילו מצויין. אין לי ילדים אז ממש לא מעניין אותי מה המחיר של החינוך בארץ, גם דמי לידה לא קיבלתי ולא תגמולי מילואים.
חוץ מכמה חודשים ספורים בעבר הרחוק בהם קיבלתי דמי אבטלה, אין ואני מקווה מאוד שלא יהיה לי שום קשר לביטוח לאומי. עד שאהיה זכאית ל- 1,200 ש"ח המכובדים של קצבת הזקנה שלי
גם ההתקלויות הבודדות שלי עם מערכת הבריאות בארץ היו ממש בסדר, כך שגם אליהם אין לי טענות..
וכל זאת כמובן בתקווה גדולה שהמצב יישאר כך כי ידוע לכולנו שלא לעולם חוסן.

אין לי שום נגיעה למאבק הנוכחי

מצבי האישי גם לא נוגע למצוקת נשים שמספרים שיש בעולם

אז מה?

גם לי לא מתחשק לשלם ביטוח לאומי עבור אנשים אחרים.

ובכל זאת מעניין אותי מה קורה גם עם אנשים אחרים שהם העם שלי. החילוניים, החרדים, השמאלנים, הימניים, האשכנזים, המזרחים, וכל מי שיש כאן.
אני לא כלכלנית ואין לי שום יכולת לנהל שיחה ברמה סבירה על פתרונות ומה צריך להיות וכל זה
כשאני מביטה סביבי אני רואה את ארה"ב גדולה ועשירה ועם המון בעיות כלכליות
ואני זוכרת את הקיבוצים שהתגאו בסוציאליזם.
כן בטח, המצבים הקיצוניים האלה של תפיסת העולם הכלכלית יכולים להתנהל בשני מצבים לדעתי
כשלאף אחד אין כלום או כשלכולם יש הכל

עד אז צריך למצוא משהו אחר
מדינת רווחה היא סוג של פשרה. וכדרכן של פשרות היא לא מושלמת

וברור שיש אנשים שחושבים ככה ויש כאלה שחושבים אחרת - זו דרכו של עולם מאז ומתמיד
אני לא מנסה לשכנע אחרים שיחשבו כמוני וגם לא מחפשת שישכנעו אותי לחשוב אחרת
אני רק מדברת על זהicon_smile.gif
אתם יודעים - לשוחח icon_smile.gif
להבה חשופה
לפני 13 שנים • 4 באוג׳ 2011
להבה חשופה • 4 באוג׳ 2011
ישראל אכן מתעוררת.

כאשר, השכר הריאלי במשק, לא עלה מזה עשור שנים ויוקר המחייה עלה גם עלה במאות אחוזים. ישראל אכן מתעוררת.

כאשר, הרופאים/ מתמחים, מרוויחים כ - 25 ש"ח לשעה, וביבי מסכים לאחר 4 חודשים של שביתה, לאשר 1000 תקנים חדשים של רופאים / מתמחים ומתעלם מהשכר {לשעה} של אותם רופאים.
זה, בהחלט לעג לרש.

כאשר, סטודנטים, אינם יכולים לשכור דירות באזורים מרוחקים מהאוניברסיטאות והתחבורה הציבורית "זוחלת" ואינה מתאימה את עצמה, לטובת הסטודנטים והציבור בכלל. ישראל אכן מתעוררת.

כאשר, ממעמד הביינים, קם ומביע זעקתו/ מחאתו על המצב ועוד מגזרים מצטרפים למחאה.ישראל אכן מתעוררת.

כאשר, ביבי נתניהו, כופה את דעתו על הבכירים במשרד האוצר {בניגוד לדעתם} והמנכ"ל האוצר, מתפטר זה אומר דרשני.

אין שום קשר, למדינת רווחה. הקשר היחידי הוא לחיות, ולמות "בכבוד" במדינת ישראל.

להבה חשופה.
teacher​(שולט)
לפני 13 שנים • 6 באוג׳ 2011
teacher​(שולט) • 6 באוג׳ 2011
חפרתי קצת ותראו מה מצאתי. זה אמנם שעה וחצי של הרצאה, אבל אפשר ללמוד הרבה.
שם ההרצאה: '' האם מדינת ישראל מושחתת?'' של ירון זליכה, החשב הכללי לשעבר

http://www.youtube.com/watch?v=20mXNRglfk8
AIR​(נשלט)
AIR​(נשלט) • 6 באוג׳ 2011
היום זו צעדת המחאה , זה סופר חשוב ... אני אהיה שם ואתם ?
Here And There​(נשלטת)
Here And There​(נשלטת) • 6 באוג׳ 2011
Air כתב/ה:
היום זו צעדת המחאה , זה סופר חשוב ... אני אהיה שם ואתם ?

בהחלט! זה חשוב ביותר!!
AIR​(נשלט)
AIR​(נשלט) • 6 באוג׳ 2011
פט , ניפגש שם !