סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

איך לקשור גפה אחת בלי שהחבל יעצור דם

kakleta​(לא בעסק)
לפני 12 שנים • 29 באוג׳ 2011
kakleta​(לא בעסק) • 29 באוג׳ 2011
סחטיין על הסרטונים, דמי. אומנם למתחילם וגם הצילום לא מקצועי, אך הקיץ יזמת והזזת כמה אבנים בנושא קשירות, בנית בסיס ראוי. מה שרובנו לא עושים.

תוספת שלי לדיון שהתחיל איש אחר: כחובבת קשירות ותיקה, אני רואה בהן קודם כל אמנות הקשירה, הדורשת סבלנות אין סופית, אהבה לחבל,אחריות ובטיחות, אינטלגנציה רגשית ומסירות לתוצאה. כל אלה כמו מהצד של הקושר, גם כן מהצד של הנקשר/ת. כאן לא קיימת שאלה: אז מה נעשה איתה אחרי שקושרים? למה צריך להשקיע מלא זמן, מחשבה וכח אם קיימים אזיקונים בשלושה ש"ח מטמבור?
מעטים מבינים במה מדובר.

נמשיך להתחבר עם המיעוט.
Bent
לפני 12 שנים • 30 באוג׳ 2011

Re: צריכים לדעת על מה מדברים

Bent • 30 באוג׳ 2011
Sir Demi כתב/ה:
Bent_wordsmith , הקשר אתו הצגת בקישור הוא לא שיפור כי הוא בכלל לא דומה לבולהבולה אלא קשר שונה לחלוטין.

דמי, איש יקר, אם לא היינו חולקים אהבה משותפת למשהו הייתי יותר בוטה בתגובתי.

אני מסכים איתך לחלוטין, צריך לדעת על מה מדברים ולכן אני אציע שתיישם את עצתך הנהדרת ותנסה את הוריציה המוצעת, אתה עלול להיות מופתע.

לטעמי, אין יתרון לשום קשר במהירות התרה, כאשר סשן מסתבך כפי שציינת, החבל אמור להחתך, לא להפרם. למרות זאת, אוסיף כי את הFOOLES CUFF ניתן לשחרר ולהחליק מהיד, גם ללא להתיר את כולו בשנייה בודדת, עניין של מיומנות.

אני חוזר ואומר למרות כול מה שכתבת שהקשר הזה מהיר יותר, אלא בחבלים ארוכים מאוד (בדיוק כפי שטענתי כשהצגתי אותו).

בהצלחה לך.
Seductive Devil

לגבי הדיון

Seductive Devil • 30 באוג׳ 2011
ישנן מספר וריאציות לקשרים וכמו כל קשר, לכל קשר יש את מאפייניו שלו באופן התדהקות, קלות התרה, כיווני עומס אסתטיקה ועוד.
ואם כבר בשיבארי עסקינן אני רוצה להפנות את המתעניינים לאתר של רופמאסטר,ואמן שיבארי בפני עצמו עם הרבה מידע ומדריכים הן על מקורות האומנות, התפתחות, סוגי חבלים ועוד. בקיצור... שווה הצצה ויותר!

www.hebshibari.info

יום מצויין לכולם!
קינבה

קינבה • 30 באוג׳ 2011
bent_wordsmith כתב/ה:
Sir Demi כתב/ה:
Bent_wordsmith , הקשר אתו הצגת בקישור הוא לא שיפור כי הוא בכלל לא דומה לבולהבולה אלא קשר שונה לחלוטין.

דמי, איש יקר, אם לא היינו חולקים אהבה משותפת למשהו הייתי יותר בוטה בתגובתי...
.

אתה יכול להיות בוטה כמה שתרצה רק שההבדל ביני לביך הוא שאתה טוען לאמת מוחלטת שכולם צריכים לקבל על עצמם בעוד שאני טוען שיש הרבה סוגים של קשרים דומים ולכל קשר הרבה ואריאנטים, לכולם יש יתרונות וחסרונות כלומר מאפיינים, ושכל אחד יבחר לעצמו את הקשר שהוא מרגיש איתו נוח.

אתה מנסה לכפות את דעתך, לבטל דיעות של אנשים אחרים ולטעון שדעתך טובה יותר באופן אבסולוטי. אם דעתך טובה יותר באופן אבסולוטי אז רוב מוחלט של אנשים חכמים יבחר בדרכך, תן להם להתנסות בעצמם ולבחור.

זה מזכיר לי סיפור מעניין שסיפר לי חבר בלונדון. באנגליה ככלל (כמקובל באסכולת הבריטיות) יש מגוון, ב PEER ROPE שם אפשר לראות הרבה טכניקות שונות וכולם שמחים ללמוד אותם בלי לבקר בעד או נגד או לקבוע שיש רק דרך אחת לעשות את הדברים. כולם שם מתוודעים לשיטות שונות ובסופו של דבר כל אחד בוחר לעצמו (השיבארי שם יותר נפוץ אבל זאת רק בחירה). אותו חבר סיפר לי שכשהוא ביקר בברלין הוא ראה שכולם שם קושרים בדיוק באותה הצורה ואפילו שכיווני הקשירה (ימין שמאל למעלה למטה) תמיד זההים, מי שלא קושר ככה מייד אומרים לו שהוא צריך לחזור ליסודות - מדהים, מנטאליות גרמנית.

השאלה היא אם אנחנו מוכנים לקבל על עצמינו 'אפוטרופוס' שיקבע בשבלינו מה נכון יותר ויפסול את כל השאר או שאנחנו מעדיפים להתוודע לכל הדברים שעובדים, ולבחור לעצמינו.

Seductive Devil הפנה לאתר של רופמאסטר, אמנם זה אתר בעברית אבל אני אמליץ על http://www.bondageproject.com/public/index_e.htm ועל http://forumbondage.com/
אמנם הם באנגלית אבל היום עם התרגום המיידי של גוגל (מוטמע בגוגל כרום) לא תהיה למאותגרי אנגלית שום בעיה, האתרים האלו מן הסתם קצת יותר מקיפים.
Bent

Bent • 30 באוג׳ 2011
Sir Demi כתב/ה:
,

אתה יכול להיות בוטה כמה שתרצה רק שההבדל ביני לביך הוא שאתה טוען לאמת מוחלטת שכולם צריכים לקבל על עצמם.

אתה מנסה לכפות את דעתך.

דמי,

מאחר ואני ממש לא מבין מאיפה חרצת עלי דיעה, הדגשתי שתי אמירות שלך לגבי הכתיבה שלי.

אשמח לדוגמאות מהכתוב.

אם אכן אראה שכך, התנצלותי הכנה עמך.

אם לא ברור לך עד כה, ניסיתי להציג עוד אלטרנטיבה, שיפור או וריציה (בעיני המשתמש), מעולם לא ציינתי נכון או לא נכון בדיון זה, למעט דעתי או העדפתי האישית וכך זה נוסח.

אני יכול להיות בוטה מאוד לגבי אמירות כמו שלך "צריכים לדעת על מה מדברים", הייתי אומר שכול מה שהאשמת אותי בו, צץ לחלוטין באמרה אחת קטנה שלך (שיפוטיות וכפייה).

בכבוד רב,

BENT
Red Leaf

Red Leaf • 30 באוג׳ 2011
BENT, שאלה לי אלייך לגבי הקשר המתועד, ולגבי הSOMMERVILE שהוצע מקודם - בבולה בולה רגילה אתה יכול ליצור מעין פולי, באמצעות ליפוף החבל סביב נקדה סטטית(תהא זו טבעת, קורה, אנערף), ליפוף סביב הלולאה(הבייט) ואז משיכה כלפי מעלה. לולאה זו של הבולה בולה מחזיקה מעמד יופי כנגד התנגדות ומאוד יציבה, לטעמי ועל בסיס נסיוני, מה לגבי שתי הוואריאציות האחרות? ניתן ליצור דרכן פולי? ניתן להעביר דרכן חבל או שצריך לחפש נקודת עיגון אחרת בקשירה עצמה בשביל זה?

מקווה שלא הרבתי בשאלות, מאוד אשמח ללמוד.
A v​(שולט)

חבל..

A v​(שולט) • 30 באוג׳ 2011
ששירשור כזה הופך למשהו לא נעים בעיין.

דמי,אני חושב שאתה עושה משהו טוב.ומקווה שתמשיך.

ומצד שני בנט ודוויל באו רק להוסיף וחבל שזה מערער אותך

לטעמי כל תוספת של למידה דוגמאות,או דיון על בטיחות.אלה תוספות ברוכות ואמן שיהיה עוד

ויביאו עוד הרבה דוגמאות.

משמועות אני מכיר כמה שמות שאמורים להיות מעולים בכל נושא החבלים,

אישית מכיר עוד כמה קשרים שלא זזים,לא קורסים, וזה אפילו נבדק בלחץ גבוה מאוד והם

עשו את עבודתם נאמנה.

מבטיח שברגע שאלמד איך מעלים כאן סירטו אנסה להעלות ולהראות אותם.

ובמקום לריב ולהתווכח,נלמד עוד צורות ושיטות,ובסופו של דבר כל אחד יבחר מה הכי טוב לו.

ובטיחותי לנקשרת.

וכן אני רואה במה שאתה עושה ברכה,לפני כמה שנים רציתי ללמוד והיה קשה מאוד..

והקשרים שהכרתי בגלל עבודתי טיפה שונים,והיה קשה ללמוד.

אז תמשיך,וקבל באהבה את אלה שרק רוצים להוסיף מהידע שלהם

Av
איש אחר​(אחר)
איש אחר​(אחר) • 30 באוג׳ 2011
kakleta כתב/ה:
סחטיין על הסרטונים, דמי. אומנם למתחילם וגם הצילום לא מקצועי, אך הקיץ יזמת והזזת כמה אבנים בנושא קשירות, בנית בסיס ראוי. מה שרובנו לא עושים.

תוספת שלי לדיון שהתחיל איש אחר: כחובבת קשירות ותיקה, אני רואה בהן קודם כל אמנות הקשירה, הדורשת סבלנות אין סופית, אהבה לחבל,אחריות ובטיחות, אינטלגנציה רגשית ומסירות לתוצאה. כל אלה כמו מהצד של הקושר, גם כן מהצד של הנקשר/ת. כאן לא קיימת שאלה: אז מה נעשה איתה אחרי שקושרים? למה צריך להשקיע מלא זמן, מחשבה וכח אם קיימים אזיקונים בשלושה ש"ח מטמבור?
מעטים מבינים במה מדובר.

נמשיך להתחבר עם המיעוט.

בדיוק לזה התכוונתי
את מאשרת כל מילה שלי
יש כאן הרבה, מלבד דבר אחד:

(תחשבי לבד מהו)
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}

עוד וריאציה

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 30 באוג׳ 2011
לבולה-בולה (הקשר מהסרטון של דמי) יש בעיה מובנית - הלולאה הקצרה צריכה להישאר תחת מתח, כדי למנוע מהקשר השטוח שהיא אחד מהזנבות שלו לקרוס ולהפוך גם את הקשר הזה לקשר מתהדק.

במרבית המקרים שבהם קושרים גפה, הזנב הארוך של החבל עולה לנקודת העיגון, חוזר דרך הלולאה הקצרה וטייל עוד כמה פעמים שצריך הלוך וחזור, עד שנשאר אורך מספיק לכפיתה של החבל על עצמו.

ברור שבמצב כזה אין על לדבר על התרה מהירה באמצעות הזנב הקצר.

ל-Foole's Cuff אין צורך בהחזקה שכזו, מאחר והוא קשר יציב בפני עצמו. החיסרון שלו כבר צוין כאן מעלי - אם רוצים להתיר אותו, יש להריץ את כל אורך החבל דרך הלולאה.

ישנה קשירה שלישית, שנחשבת ללהיט חדש - יש בה קשר יציב שאין בו חשש לקריסה, יש בו לולאה קצרה שמאפשרת התרה בקצה של הגפה הקשורה (אם כי יש צורך להקל את העומס על הקשר)), ובדומה לבולה-בולה, מאפשר כל מספר של ליפופים שרוצים - למקרה שרוצים לחלק משקל רב שיישב על הגפה הקשורה, כמו במקרה של ירך.

הנה סרטון עם הדגמה של הקשר הזה - http://www.youtube.com/watch?v=yqyjgUUxIuU

לגבי ההבטחה של אי-עצירת זרימת הדם - אני חושב שצריך להיות קצת יותר צנועים בהבטחה הזו.

חלק ממנה מתממש בזכות העובדה שבכל שלושת הקשרים מדובר על קשר בלתי מתהדק.
בשלושתם גם לוקחים מרווח בין החבלים לבין העור - גם כדי לאפשר תנועה סיבוב חופשית של הגפה, וגם כדי לתת מרווח ביטחון למצבים שבהם ישנה התנפחות של האזור לאחר כמה זמן.

מה שלא ניתן להבטיח הוא פגיעה בזרימת הדם - ברגע שיפעל כוח על החבל, זה יהיה תלוי היכן עוברים כלי הדם, היכן עובר החבל, כמה כוח מופעל שם ומול מה הלחץ מופעל.
יש לנו כאן מתחת לעור רקמות שריר, גידים, עצבים וכלי דם - וכולם יכולים להילחץ ע"י החבל אלו מול אלו וכולם מול העצמות שבאזור הקשירה.

אם פעם מרבית האזהרות דיברו על פגיעה עקב אי זרימת דם, כיום מדברים גם על נזק לעצבים הנגרם עקב מעיכת, בעיקר לעצבים באיזור הזרוע בקשירות שיש בהן תליה (Tsuri).

סימני ההיכר הראשוניים של מעיכת עצב, שצריכים להיות מוכרים לכל נקשר/ת הם - עקצוץ, תחושה של נמלים שמטיילות על העור, אבדן תחושה על פני העור או חוסר יכול להזיז חלק מהגוף - אצבעות או לכופף את היד.
[ אני מכיר מקרים בארץ שבהם נגרם נזק זמני באזור האגודל, עקב לחץ של חבל או אזיק על העצב שעובר שם קרוב לעצם.
באחד המקרים, נדרשו כמה חודשים של פיזיותרפיה עד להחזרה של שליטה באגודל. ]

אם מתגלים סימנים כאלו, רצוי לעצור את הסשן, להוריד לאט ובזהירות, ולראות אם הסימנים נעלמים.

אם הסימנים נמשכים או מתגלים אחרי סשן, רצוי להגיע לרופא או לחדר מיון - סבר להניח שתשרפו הרבה זמן, אבל רצוי לא להגיע למצבים שהם מאבדים יכולת להשתמש באצבעות או בחלק מהיד.

icon_twisted.gif
קינבה
קינבה • 30 באוג׳ 2011
Bent_wordsmith מהתגובות שלך השתמע שההצעה שלך טובה יותר ושהיא שיפור. אז כן - צריכים לדעת על מה מדברים, ההצעה שלך היא איננה שיפור אלא קשר אחר שמגיע ממסורת שונה (ובנוסף יש לה חסרונות ידועים). היא לא טובה יותר או פחות אלא שונה על כל מה שמשתמע מכך. אם היית כותב למשל שבנוסף לקשר היפני המסורתי אתה מבקש להסב תשומת לב הקהל לאפשרות נוספת על יתרונותיה וחסרונותיה וממליץ לכולם להשוות בין הקשרים אז הדברים היו משתמעים אחרת, ולכן כתבתי שצריכים לדעת על מה מדברים.
העיקר לדעתי ששנינו מסכימים שכדאי לכולם ללמוד כמה סוגים שונים של קשרים ואז להחליט כל אחד בשביל עצמו ואני שמח שהבאת את הקשר הזה כי זה חשוב להשוואה. אם קפצו לי לעיניים חוסר דיוקים או אם הניסוח שלך לא היה ממש ברור זה לא משנה את העיקר, ואם התגובה שלי היתה קצת בוטה או נוקבת קבל התצלותי הכנה (אני טיפוס נוקב בד"כ אז זה לא אישי).

אדון וחבר - שום דבר ממה שנכתב כאן לא מערער אותי, עיין בהתכתבות ביני לבין בנט שוב וראה שאין שום ערעור, רק השוואה (שזה טוב). מוזר לי שהזכרת את דיול, הוא נתן לינק לאתר ישראלי בעברית ואני הוספתי על שלו לאתר בין לאומי שיש בו יותר מידע (עיין והיוכח), למה שזה יערער?
אגב תודה על הפרגון, אני שמח ש"הצתתי את הפתיל" ושעכשיו כולם מדברים על קשרים וחבלים, אשמח מאוד לראות סרטונים שלך ושל שאר החברים כאן וכמובן ללמוד מכולם (בשביל זה יש PEER שם כולם נפגשים ולומדים אחד מהשני).

דאןקאפ יקירי, עניתי לך בפרוטרוט בפורום המקביל ולא אחזור על דברי רק בבקשה היצמד לעובדות. אתה מוזמן לנסות זאת על 4 דליי מיים התלויים ממתקן סספנשן. ואגב לא הבטחתי לאף אחד כלום לגבי עצירת הדם, רק הראתי סרטון המדגים קשר שאם נעשה כהלכה.. קיצר, בשביל זה יש PEER ROPE בו אנשים נפגשים ומלמדים אחד את השני. אני לפחות לא מתיימר ללמד דרך האינטרנט ומשתדל לא להפחיד אנשים ולשלוח אותם לחדר מיון דרך הפורום.