שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

ההפגנה נגד יוקר המחיה

מד ו י ק
לפני 13 שנים • 1 בספט׳ 2011
מד ו י ק • 1 בספט׳ 2011
בחורה פשוטה כתב/ה:
קחי כסא. תלחצי עליו ממש חזק, עד שתרגישי שאת ממש מזיעה. את תרגישי שעבדת ממש קשה. אבל למעשה הכסא לא זז מילימטר.
עכשיו עם קצה האצבע תדחפי אותו מהצד. הכסא יזוז, מבלי שהתאמצת.

ליצור שינוי - לא מספיק להתאמץ. צריך להתאמץ בכיוון הנכון.
ציטוט:

הסבר מעולה, תודה.
אם כך - מהו הכיוון הנכון בעיניך?

ואחרי שמצאת תשובה לשאלה הזו (אני עדיין מחפשת),

אז קום מהכסא, צא מהבית, ותתחיל להשפיע.

כתבתי את זה קודם בשירשור הזה:
http://www.thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?p=358290#358290
בחורה פשוטה
בחורה פשוטה • 1 בספט׳ 2011
אונס -
מעולה.
גם בשביל לגרום לאנשים לצאת ולהצביע, דרוש שינוי תודעתי לא קטן. גם יש מקום לפעולות יזומות, עוד לפני יום הבחירות עצמו.

ונקודה למחשבה בהקשר למה שכתבת - יש הטוענים כי הפתרון הוא דווקא בהתפקדות למפלגות הגדולות, והשפעה עליהן מבפנים. כך שבסופו של דבר - אנחנו אלה שנעצב את הרשימות, ולא חבורה מצומצמת מאוד של עסקנים.

סיסמת הקמפיין בפייסבוק: "סותמים את האף, נכנסים לפוליטיקה, ומתפקדים".
מד ו י ק
מד ו י ק • 1 בספט׳ 2011
בחורה פשוטה כתב/ה:

ונקודה למחשבה בהקשר למה שכתבת - יש הטוענים כי הפתרון הוא דווקא בהתפקדות למפלגות הגדולות, והשפעה עליהן מבפנים. כך שבסופו של דבר - אנחנו אלה שנעצב את הרשימות, ולא חבורה מצומצמת מאוד של עסקנים.

זו טעות. לאדם הישר אין שום דרך להשפיע מתוך המנגנון. המנגנון עצמו מושחת. בעלי ההשפעה מושחתים והם אלו הקובעים מי יגיע לאן.
התפיסה הזו מוטעית.
A v​(שולט)

Re: מחאת העם

A v​(שולט) • 1 בספט׳ 2011
separated self כתב/ה:
אדון וחבר כתב/ה:
טיילר כתב/ה:
פסיכולוג בספת עור כתב/ה:
בטי, אין צורך שתתוודי על חטאיך icon_smile.gif
אני מכבד איש איש ודעותיו. הדבר היחיד שמרתיח אותי הוא שקרים, ושלא קוראים לילד בשמו.
כפי שאמרתי, אני תומך בדברים רבים במחאה. אז במה אינני תומך?

1) המחאה התחילה כהפגנה שמאלנית שבראשה כמה ילדים אנרכיסטים (בטלוויזיה ראיתי במו עיני כמה מהם צועקים לא לשרת בצבא). התקשורת קפצה על ההזדמנות להתנגח בממשלה הימנית וניפחה את האמא של המפרשים של ההפגנה ואת האגו של הילדים הללו (דפני דוגמא מצוינת. משום מה יש לי חברים רבים שקיבלו פטור מהצבא והלכו לשירות לאומי ומתנדבים במקומות רבים- וחלקם אפילו ישנו באוהלים, מה שדפני לא עשתה מעולם. אולי המיטה שלה בכפר שמריהו נוחה יותר?).
מכאן ועד להציג את המחאה כ"התעוררות ספונטנית של כל חלקי העם" יש מרחק רב.

2) חלק מהפתרונות שמושמעים הם מגמתיים וטיפשיים בעליל. לזרוק את כל המתנחלים מהבית כדי לפנות תקציב למשל. אחלה. ואז כשיהיו עוד חצי מליון מחפשי דירות מחירי הדיור ירדו? בחייאת. יש אנשים שלא מסוגלים להתאפק ולהפריד בין פוליטיקה למחאה חברתית.

3) "מובילי המחאה" (הילדים שהתקשורת ניפחה להם את האגו) יוצאים נגד הוועדה (למרות שבראשה עומד אדם בעל תפיסה כלכלית שמאלנית לחלוטין), ומכך ומעוד מספר דברים שאמרו, ברור לנו שלהוריד את מחירי הדיור מעניין להם תתחת. המטרה היחידה שלהם היא להתנגח בממשלה ולנסות לפגוע בה.
בטי, לא משנה באיזה צד של המפה הפוליטית את. אני מסרב לתמוך בתרגילים עוקפי בחירות דמוקרטיות שמטרתם היא לאנוס את הדמוקרטיה ע"י מיעוט מתוסכל שהרוב לא חושב כמותו.

מאחל לכולנו שאכן יוקר המחיה ירד, ושנדע להתמקד רק בזה. בשאר שקרים אחרים אינני מוכן לתמוך.

המחאה הזאת היא מחאה כללית מאוד, התחילה ממצוקת הדיור אבל מהר מאוד התפתחה לרוב תחומי החיים. ה"מנהיגים" שלה מגיעים מכל מיני מקומות על הקשת החברתית-פוליטית. משמאלנים רדיקלים וימינה, לכן יש אנשים שקוראים להשתמטות ולהתפקדות בתנועת "חשיש לקשיש". המחאה הזאת היא של כולם, גם שלהם...
לכן אנחנו מוצאים את כל המחאות האחרות- כי לכולם יש משהו על הלב.
אנחנו צריכים להתמקד במטרה המאוחדת של כולנו-הורדת יוקר המחיה. אם ניתן לעצמנו לריב על ההתפלגויות הקטנות האלה, המחאה לא תעבוד,והכל יחזור לאיך שהיה קודם...

מקווה לראות את כולכם בהפגנה במוצ"ש.

"מחאה עממית"
המחאה ה"עממית" הזו נדחפת על ידי קדימה,נו מפלגה פיונית שנולדה כתוצאה של בגידה.
חלק בגדו בימין,חלק בגדו בשמאל. ונולדה מפלגה שהדבר היחיד שמנחה אותה זה לתפוס את השלטון.
ומשם לדאוג לרפד את כיסם ואת חייהם של חברי המפלגה הזו.
עיין ערך -אולמרט-שרון..ועוד שכמותם.
כבר ברור לחלוטין שתמיכה כספית נרחבת יש מקדימה,בכל מאהל יש אנשי קדימה שדואגים
ליצור ספינים דואגים לסיקור שלטים חולצות ואוהלים.
וכמובן אירגוני השמאל שביבי מפחיד אותם,וראו שבדרך אחרת לא יצליחו להפיל אותו
עכשיו משנים כיוון..ובאים מכיוון אחר.
בואו לא נשכח כמה דברים מהותיים. השמאל שלט במדינה הזו ברוב ימיה. השמאל הוא שחילק
אדמות לכאלה שהיום מרויחים עליהן מליונים שהיו אמורים להיות שייכים לעם.
השמאל הוא זה שדאג להעשיר (יותר) הרבה מ"תורמיהם" השמאל הוא זה שהשריש בכל
משרדי ממשלה וכיוצא בזה את תרבות מפאי המושחתת.
השמאל הזה שב77 לאור תוצאות הבחירות טען "צריך להחליף את העם" השמאל שתמיד תמיד
מטיף מוסר ורודף צדק ושלום..עד שזה נוגע אליו. השמאל שמטיף לדמוקרטיה כל עוד ההחלטות
שמתקבלות הן דמוקרטיות לאוזניו..
השמאל הזה שמטיף נגד ה"מתנחלים" (שמיותר לציין שהם הרוב ביחידות קרביות שמגנות עלינו)
בתוך ההפגנות,ומצהיר חדשות לבקרים שהם בעצם הבעיה.
המחאה מוצדקת לטעמי. וכן נדרש שינוי עצום.
השנאה והפחד מביבי ולביבי מעוורת את השמאל הזה שהולך להפגנות, והם מצליחם להסתיר זאת
מרוב המפגינים.וחבל.

ובקיצור המחאה הזו רחוקה מלהיות "עממית" היא נולדה בחטא ותמות בקול ענות חלושה.
Av

אז מה? זה באמת משנה מהיכן מגיע המימון?
אם היית לרגע טוען שמהות המחאה (-יוקר המחיה, בחיי שזו מהות המחאה) לא נוגעת לך, הייתי מקבלת.
כל השאר זה תירוצים סמי-אידאולוגיים.
הניצול הוא הדדי.
מארגני המחאה מנצלים את המשאבים שמסופקים להם ע"י קדימה (מפלגות/עמותות אחרות), לכאורה, וכך להפך, המחאה משרתת את קדימה ודומיה שמאלה, פוליטית.
אז מה?! לעזאזל! אז מה?!
זה משרת מטרה מסוימת אחרי הכל, והמטרה היא שלא תרעב למוות ותחיה בדוחק.

אם תגיד לי שאתה מבוסס כלכלית, ואתה גומר את החודש עם יתרה של אלפי שקלים בעו"ש.. אני מניחה לך ולשכמותך.
אחרת, אתה סתם, פשוט סתם.

ונקודה מאוד חשובה:
המחאה לא "עממית". לא מדובר בלחן ים תיכוני/עממי של גיספן וחברים.
זו מחאה ***ציבורית*** כללית של תושבי מדינת ישראל מהדרום הרחוק ועד לצפון הרחוק וכלה בישראלים בנכר.

c-ya in tel aviv

את באמת חושבת שלא משנה מאיין מגיע המימון?

לי זה משנה מאוד. אני לא חובב של ביבי ציפי או אהוד,אני כן ימני בדיעותי אך לא מזדהה עם רוב הימין.

ומבחינתי המחאה היא צודקת ואנחנו זקוקים לה.ומהרגע שהשתלטו עליה אנשים שהמחאה והמצוקה של אנשים רעבים תרתי משמע,לא מזיזה להם.וכל רצונם הוא להשתמש באנשים אלה כמדרגה בלבד. ואלה לטעמי גרועים יותר מכל אחד אחר,זה שהם שמאלנים מישני לחלוטין.

באותו רגע המחאה לא שלי ואני אלחם בה בכל דרך אפשרית.

המדינה שלנו יקרה.מושחתת,מסואבת,ואילו לא הסבל של העם היהודי (ע,ע שואה) אני הייתי הראשון

שמנסה להחזיר את המפתחות.ואולי באמת הפיכה רצינית הריסה ובנייה מחדש היא הפתרון.

וכן לי משנה מאיפה מגיע המימון,מבחינתי זה אותו דבר כמו לא לקנות בסופרמארקט שידוע שבעליו תורם לחמאס.ולמרות המחירים הזולים אצלו לא נכנס אליו.

מבוסס כלכלית? לא יודע אם נחשב לכזה,על כל מה שיש לי קרעתי את התחת,עבדתי קשה

בשביל כל שקל. מעולם לא קיבלתי מתנות מאף לא אחד. וכן לא רע לי בחיים, מפה לתמוך בחלק שמצפים..שהמדינה תישא אותם על גבה..המרחק ענק!

Av
muscle man​(נשלט)

לבחורה פשוטה

muscle man​(נשלט) • 1 בספט׳ 2011
קבלי את התנצלותי הכנה.
אני מכיר מהנהגת המאבק בדיוק שלושה אנשים. רק שתיים מתראיינות בצורה קבועה(לפחות זה מה שאני שומע ברדיו.
הן אלו שהתראיינו לערוץ 10 ולתקשורת הזרה.
אני עדיין עומד מאחורי דברים שנאמרו בהקצנה כמו שכבר ציינתי, ונאמרו כדי להמחיש את כוונתי בנוגע להנהגה.
אין שום קשר לשוביניזם. בטח לא כשאני נשלט עם מלכה שמעריך ומעריץ נשים כאדם, כגבר וכעבד.
יום נפלא
The Gondola Man

Re: לבחורה פשוטה

The Gondola Man • 1 בספט׳ 2011
כנוע טוטאלי23 כתב/ה:
קבלי את התנצלותי הכנה.
אני מכיר מהנהגת המאבק בדיוק שלושה אנשים. רק שתיים מתראיינות בצורה קבועה(לפחות זה מה שאני שומע ברדיו.
הן אלו שהתראיינו לערוץ 10 ולתקשורת הזרה.
אני עדיין עומד מאחורי דברים שנאמרו בהקצנה כמו שכבר ציינתי, ונאמרו כדי להמחיש את כוונתי בנוגע להנהגה.
אין שום קשר לשוביניזם. בטח לא כשאני נשלט עם מלכה שמעריך ומעריץ נשים כאדם, כגבר וכעבד.
יום נפלא

האמת שכלל לא רציתי להיכנס לוויכוח, ורק רציתי לציין שהערצת נשים בפני עצמה כלל לא מעידה על השקפה פמיניסטית.
לעתים רבות ההפך הוא הנכון, ומדובר בפשטות בעוד מקרה של אובייקטיפיקציה.

כאמור, לא רציתי להיכנס לוויכוח באופן ספציפי, עקב עצלנותי הכרונית.
אך חרגתי ממנהגי, קראתי את הודעתך, ואם היא לא מעידה על שובינזם (וגם על עוד מספר דברים, כנראה, שלצורך שמירה על תרבות דיון נאותה לא אציינם), אני לא יודע מה כן.
ההודעה שוביניסטית, חבר. מה שאין לו שום קשר הוא זה שאתה נשלט עם מלכה שכה מעריך את המין הנשי.
muscle man​(נשלט)

הבהרה

muscle man​(נשלט) • 1 בספט׳ 2011
זה שמעלי.
אתה צודק שאין בכך שאני נשלט בכדי להוכיח שאני דוגל בפמיניזם.
ספציפית אני מכיר את עצמי ולשמחתי אם אני כבר חורג מהנורמל, זה כלפי הערכת האישה וכיבודה ללא קשר ועוד לפני עניין הסאדו.
קראתי גם אני שוב את הודעתי, ואכן אני מתנצל על העובדה כי ישנם קטעים העלולים להתפרש כשוביניסטיים. לפחות אני יודע שאם.היה מדובר בשני גברים, זה לא היה משנה כהוא זה מדבריי.

שוב, אני יודע לקבל ביקורות ואף להתנצל. בנוגע לניחוח השוביניסטי אני אכן מתחרט על ניסוחי.
בנוגע לעצם העיקרון זה נכתב בהגזמה וצויין כך בפירוש בסוף הודעתי.

גם מה שהתקשורת כולה עושה כבר 20 שנה לגברת נתניהו זה דמגוגיה קיצונית ואכזרית. ביום שכולם יזדעקו על זה ארגיש הרבה יותר טוב.

בכל מקרה שיהיה לכולם ערב נפלא.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 1 בספט׳ 2011
ציטוט: כתוצאה מגל המחאה נוספו לחיינו: חופש ביטוי במובן הכי מילולי של המושג, חשיבה ביקורתית, דיבורים על ערבות הדדית (אפשר להתווכח אם זה טוב או לא, אבל לפחות חושבים על זה), נוצר דו-שיח בין קבוצות שונות, נוצר עניין מחודש בפוליטיקה, נוצר צורך להבין יותר לעומק אינטרסים של פרטים וקבוצות בחברה.

אני חושב שהדבר האחרון שאפשר להגיד על המחאה הזו הוא שהיא יצרה חשיבה ביקורתית. היא יצרה עדר, שרובו הולך לאן שאומרים לו בלי לטרוח לברר אם המקום הזה נכון או לא נכון עבורו, ומי בכלל מוביל אותו לשם. זו חכמה קטנה מאוד לדרוש מהממשלה שתיתן הכל לכולם ולצעוק ססמאות על צדק חברתי בלי כיוון פעולה קונקרטי שעומד מאחוריהן. מה גם שהתקשורת מחבקת את המאבק הזה ולא טורחת לאתגר אותו, וכך כל דיון אפשרי משוטח או נמנע.

מה שכן, החשיבות הגדולה של המחאה הזו (כך לפחות אני מקווה) היא בכך שהיא שמה על סדר היום את הנושא החברתי-כלכלי בצורה חזקה מאוד, והבהירה שעם כל הכבוד לסכסוך עם השכנים שצריך לחיות לצדם איכשהו, לאזרחים פה חשוב איך הם חיים בלי קשר לשכנים. בתקווה נבחרי ציבור יבינו שכך או אחרת, הם חייבים לטפל בנושאים האלה ולא להסתמך על התחום הפוליטי בלבד לשם צבירת קולות.

איך הם יטפלו בהם, זה כבר עניין אחר, וכאן קשה לי לתמוך במה שנראה בתחילתו כמו המחאה המוצדקת ביותר שזכורה לי, זעקת מעמד הביניים השחוק, אבל הלך והפך לעוד מאבק סוציאלי-פוליטי-שכבות חלשות-מוות לבעלי ההון, שמטרותיו לא ברורות ואין בין מוביליו מישהו שאפשר לשאת אליו עיניים בציפייה לטוב. אם המטרה היא שהממשלה תספק פתרונות קסם, או גרוע מכך - פתרונות פופוליסטיים, יצא שכרנו בהפסדנו.
הממשלה יכולה לעשות כל מיני דברים, אבל בשורה התחתונה, משק ריכוזי מאוד שנשלט על ידי מספר מצומצם של משפחות שמהוות כמעט קרטל, ושהציבור בו הוא באופן כללי צרכן מטומטם להחריד שקודם קונה ביוקר ואחר כך מתלונן שיקר לו - יהיה משק שהמחירים בו יקרים. אנשים רציניים צריכים לשבת ולחשוב איך להתמודד עם זה, לא אנשים שחושבים שראש הממשלה שלהם ארגן פיגוע דמים כדי שהם יקפלו את האוהל. זה מה שטרכטנברג ושות' מנסים לעשות, הם מבטיחים שזה לא ייגרר על פני חודשים, ושווה לפחות לשמוע מה הם מציעים ומאילו נימוקים לפני שמחליטים שהם שטן ביביסטי.

נ.ב.
כנוע טוטאלי23, בשביל מה שזה שווה, אני לא מצאתי שובניזם בדבריך. לא כל ביקורת כלפי נשים ספציפיות היא ביקורת על כלל הנשים. ממה שראיתי מעיני העגל של דפני ליף ומהפקאציות של סתיו שפיר, אני חושב שבהחלט אפשרי לבקר אותן כפי שעשית, כאינדיבידואליות ולא כנשים.
חתול צללים​(לא בעסק){Cypris}
זאלופון כתב/ה:
מה שכן, החשיבות הגדולה של המחאה הזו (כך לפחות אני מקווה) היא בכך שהיא שמה על סדר היום את הנושא החברתי-כלכלי בצורה חזקה מאוד, והבהירה שעם כל הכבוד לסכסוך עם השכנים שצריך לחיות לצדם איכשהו, לאזרחים פה חשוב איך הם חיים בלי קשר לשכנים. בתקווה נבחרי ציבור יבינו שכך או אחרת, הם חייבים לטפל בנושאים האלה ולא להסתמך על התחום הפוליטי בלבד לשם צבירת קולות.

לטפל בבעיות זה כל כך מעיק, שלא לדבר על העובדה שצריך לדרוך על לא מעט יבלות בדרך.
הרבה יותר קל ופשוט למצוא קבוצה קטנה ונטולת כוח אלקטורלי, שמהווה גם ככה מושא לקנאה, ולתלות בה את האשם לכל תחלואי החברה. זה עבד בספרד, זה עבד בגרמניה, אין סיבה שזה לא יעבוד גם פה.
The Gondola Man
The Gondola Man • 1 בספט׳ 2011
[quote="זאלופון"]
ציטוט:
נ.ב.
כנוע טוטאלי23, בשביל מה שזה שווה, אני לא מצאתי שובניזם בדבריך. לא כל ביקורת כלפי נשים ספציפיות היא ביקורת על כלל הנשים. ממה שראיתי מעיני העגל של דפני ליף ומהפקאציות של סתיו שפיר, אני חושב שבהחלט אפשרי לבקר אותן כפי שעשית, כאינדיבידואליות ולא כנשים.

הבה נבחין בין שני דברים: הביקורת על מנהיגות המחאה וההתמקדות בליף ושפיר.
את הראשונה אני יכול לקבל ולהבין, גם אם אני לא לגמרי מסכים איתה. סך הכל, מדובר בחבורת ילדים שבין לילה הפכו למובילי המחאה החברתית הגדולה בתולדות המדינה.
טעויות נראות לי טבעיות וחלק מהעניין כשמדובר בחבורה חסרת ניסיון, אבל כן, נעשו טעויות, חלקן גסות, ואני בהחלט יכול להבין את הביקורת.

את הביקורות על ליף ושפיר לעומת זאת, קצת קשה לי יותר לקבל.
אמנם לא צפיתי בכל ראיון או התבטאות תקשורתית של השתיים, עם זאת, ביליתי עכשיו מספר לא מבוטל של דקות מול היוטיוב בצפייה בראיונות ונאומים שלהן, ולא יכולתי שלא לתהות מאיפה הביקורת הזאת מגיעה.
אולי תוכל בטובך להפנותי אל אותם רגעים טלוויזיוניים בלתי נשכחים אשר גרמו לך לכנות את שפיר פקאצה ואת ליף כבעלת עיני עגל? כי התרשמותי מן השתיים היתה שונה בתכלית.

אני חושב שיש הרבה בטענתה של בחורה פשוטה כי נוח לבקר אותן כי הן נשים. ואני חושב שהודעתו של חברי בהחלט חוטאת בכך.
אין לי שום בעיה עם ביקורת עניינית, ניתן להגחיך אנשים ומובן שגם נשים.
אך קשה לי לראות את הודעתן של סתיווש המהממת ודפני האלוהים יודע מה כהודעה המכבדת נשים ומגחיכה רק את דעותיהן.
היא קודם כל מגחיכה את היותן נשים, כמו יש בכך משהו הראוי להגחכה.
דעותיהן מגיעות רק בהמשך הדרך, אחרי שכבר הבנת שמדובר בצמד נשים.
וכנשים, ראוי כי היו מתעסקות בנושאים להן כמו הסטייל של שרה נתניהו.

אז כן, מובן שמותר לבקר נשים אינדיבדואליות, וכשיש מקום לכך, אפילו רצוי.
אך אין זה אומר שלא ראוי שהביקורת תעשה בטעם, וכפי שהודה כבר כותב ההודעה בעצמו, זה לא בדיוק היה המקרה כאן.