צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

רציתן פמיניזם? תתחילו לשלם על עצמכן בדייטים

שוטרת*
לפני 12 שנים • 28 באוק׳ 2011
שוטרת* • 28 באוק׳ 2011
FOR GOOD כתב/ה:
[quote
רגע רגע, שוטרת. כשהייתי בן עשרים וחמש יצאתי עם קנדית אחת, שאבא שלה היה רואה חשבון מולטי-מליונר. אני בקושי גמרתי את החודש אז. כלומר, גמרתי אותו בראשון לחודש.
ממש לא עלה על דעתי לשלם בדייטים. לא עלה על דעתי.
אז מה את אומרת, יצאתי גבר נשי, תגידי?

יש המון סוגי דייטים שיכולת לצאת אליהם, מבלי להוציא יותר מדי אם בכלל. אז לא ממש יצאת נשי בהקשר הזה, סתם לא מנומס ולא יצירתי לדעתי.

והקטע הנשי הזה לא בא באופן ישיר ל'לשלם או לא במסעדה', זה פשוט חלק מהקונספט החדש הזה של הגבר ה"מטופח" שיש לו יותר קרמים מלסבתא שלי, שמחובר לצד הנשי שלו , שמבלה ב'זמן אמבטיה' ושמתחלק חצי חצי עם הדייט שלו..
The Fool

Re: (:

The Fool • 28 באוק׳ 2011
FOR GOOD כתב/ה:
The Fool כתב/ה:
איזה מזל יש לי שאני לסבית, הא?
אני באמת לא מבינה למה אי אפשר שכל אחד ישלם על עצמו וגמרנו. להיות ג'נטלמן זה מאוד נחמד, אבל בכלל לא הכרחי.

דה פול, מה באמת הנוהל אצל נשים לסביות היום ( היום, לא בפיפטיז ) - מי משלמת בדייט הראשון ? האשה ה"גברית" יותר ?
icon_biggrin.gif

מנסיוני, בדייט ראשון כל אחת משלמת על עצמה. אני מניחה שיש לא מעט לסביות עם פוזה של מאצ'ו שמתעקשות לשלם על הכל, אבל אני לא יודעת מה קורה כששתיים כאלה יוצאות...
שוטרת*
שוטרת* • 28 באוק׳ 2011
אדון וחבר כתב/ה:

אני ממש יכול להבין את רוב הגברים שמתעקשים לשלם.

אני יכול להבין את זה שהמאצו הישראלי נוהג ככה.

מה שאני לא יכול להבין זה מחשבה של נשים מסוימות של "מגיע לי"

כאילו זו לא גם סוג של הודאה שגבר יותר מוצלח ממך?

עשיר יותר מרויח יותר...

אם הייתי חושבת שאישה מצליחה יותר אמורה לשלם על עצמה, אז כן.אתה צודק. זו היתה יכולה להיות סוג של הודאה שכזו. אבל אני חושבת שבלי קשר למצבה הכלכלי, הגבר אמור להזמין. למה? ג'נטלמן.

ושלא תבין לא נכון. יש איזשהו קו, שעד אליו הוא נבחן. אם הוא עבר בהצלחה את מבחן הג'נטלמניות', אין בעיה בעיני לשלם עליו גם. בשום אופן לא 'חצי חצי' והתחשבנויות כספיות מזעזעות.
Mary Jane
Mary Jane • 28 באוק׳ 2011
מבלי להיכנס לדיון ערכי בנדון, עליי להודות שאני מאוד אוהבת לשלם - על גברים ונשים (אם כי בפועל משלמת רק במחצית מן המקרים, בממוצע, אך יכול מאוד להיות שזה ישתנה בעתיד : ). גם יותר אוהבת לתת מתנות מאשר לקבל. יש משהו בנתינה ובנדיבות/רוחב לב שגורם לי להרגיש טוב יותר. זה גם מאוד חשוב לתחושת העצמאות ואי התלות.

ואם הג'נטלמן רוצה להוכיח עצמו בסגנון הישן שיקוד וינשק את כף ידי (ובסגנון החדש- את נעליי : ), יכתוב לי מכתבים יפים ויסבול עבורי.
A v​(שולט)

MARY

A v​(שולט) • 28 באוק׳ 2011
Mary Jane כתב/ה:
מבלי להיכנס לדיון ערכי בנדון, עליי להודות שאני מאוד אוהבת לשלם - על גברים ונשים (אם כי בפועל משלמת רק במחצית מן המקרים, בממוצע, אך יכול מאוד להיות שזה ישתנה בעתיד : ). גם יותר אוהבת לתת מתנות מאשר לקבל. יש משהו בנתינה ובנדיבות/רוחב לב שגורם לי להרגיש טוב יותר. זה גם מאוד חשוב לתחושת העצמאות ואי התלות.

ואם הג'נטלמן רוצה להוכיח עצמו בסגנון הישן שיקוד וינשק את כף ידי (ובסגנון החדש- את נעליי : ), יכתוב לי מכתבים יפים ויסבול עבורי.

אותך,אני מוכן אותך להזמין לכל מסעדה.
Franchesca

דייט שהיה לי.

Franchesca • 28 באוק׳ 2011
בחור הזמין אותי לדייט והסכמתי.
כשהגענו לקפה-מסעדה, לא הייתי רעבה כל כך אז הזמנתי נס.
הוא הזמין לו פסטה, סלט ושתייה וברגע שסיימנו לאכול הוא שאל אם אנחנו עושים חצי חצי בחשבון.
כמובן שהייתי קצת בהלם, למה לעשות חצי חצי, אם סה"כ שתיתי נס?
ובכלל, לעזאזל איתך, סה"כ נס, צא גבר, תשלם את ה16 שקלים ח.
שילמתי על הנס והשארתי טיפ עשרה שקלים.
הבחור הרים את הטיפ שלי ואמר: "על מה טיפ?" והכניס לארנק שלו.
ברור מאליו שלא פגשתי אותו בשנית. icon_lol.gif
מזועזעת מהזן הזה שקורא בקולי קולות "שיויון".

אני גם לא מבינה על מה הויכוח פה.
אף אחד לא חייב לשלם או להזמין.
ברגע שגבר ואישה יוצאים יחד והוא משתכר בהרבה יותר טוב ממנה, למה לא?
ואם זה ההפך, גם כן, למה לא?

אחד הדברים שאני שונאת, זה גברים שמגיעים לפאב או מועדון ולא מזמינים דבר עבור עצמם.
אני בכלל לא מדברת על להזמין אותי, תמיד אני יוצאת עם כסף בארנק, לא מסתמכת על אף אחד או אחת.
איך אפשר להגיע לפאב או מועדון ולא לקנות משהו, גם אם אתה לא צמא, תקנה!
קמצן.

icon_rolleyes.gif
Cauchy{Venus Blue}
לפני 12 שנים • 29 באוק׳ 2011

Re: דייט שהיה לי.

Cauchy{Venus Blue} • 29 באוק׳ 2011
Franchesca כתב/ה:
הוא הזמין לו פסטה, סלט ושתייה וברגע שסיימנו לאכול הוא שאל אם אנחנו עושים חצי חצי בחשבון.

אחד הדברים שאני שונאת, זה גברים שמגיעים לפאב או מועדון ולא מזמינים דבר עבור עצמם.
אני בכלל לא מדברת על להזמין אותי, תמיד אני יוצאת עם כסף בארנק, לא מסתמכת על אף אחד או אחת.
קמצן.

icon_rolleyes.gif

מהנסיון שלי אני מגיע לפאב בעל כורחי, ואז עוד לשלם על זה כסף נראה לי קצת דרקוני
Franchesca

Re: דייט שהיה לי.

Franchesca • 29 באוק׳ 2011
Cauchy כתב/ה:
Franchesca כתב/ה:

קמצן.

icon_rolleyes.gif

מהנסיון שלי אני מגיע לפאב בעל כורחי, ואז עוד לשלם על זה כסף נראה לי קצת דרקוני

אני לא מסוגלת להבין את הגישה הזו, בטח לא בפאב שכל מטרתו, שתיה.
ואם מדובר במועדון, כבר הגעתי, בלנד אין.
ומנסיוני, גם אם הגעתי למקום כלשהו בעל כורחי <וזה לא קורה אף פעם>, עדיין אהיה צמאה בשלב כלשהו, גם אם לשתיה קלה.
מה דרקוני בזה?
Arya​(אחרת)
Arya​(אחרת) • 29 באוק׳ 2011
אני בהחלט מצפה שישלמו עליי בדייט הראשון. זו לא חייבת להיות ארוחת גורמה או משהו יקר. גם אם סתם הולכים לטייל וקונים גלידה- אני מצפה שהוא ישלם על זה. (אגב, אני אתרשם יותר ממישהו שלקח אותי לדייט של טיול וגלידה מאשר מסעדת שף.)
א-ב-ל
אני ממש לא חושבת שהגבר שאיתי צריך לפרנס אותי. במידה והדייט היה מוצלח ויש דייט שני, אני בדרך כלל אתעקש לשלם בדייט השני וגם אגיד "אתה שילמת בפעם הקודמת". החלוקה בסופו של דבר צריכה להיות פחות או יותר שווה, אבל אני שונאת את הישיבה עם החשבון והחישובים האלה של "אני שתיתי 2 בירה, את שתית יין, זה יוצא 40 לי, 30 לך". זה בלתי נסבל בעיני.
ובאמת שלא אכפת לי לשלם עליו, לקנות לו, להזמין אותו.. אני ממש לא חושבת שזה צריך להיות חד צדדי. הרבה פעמים יצא שאני שילמתי על מסאז' זוגי שהזמנתי לנו, אבל הוא שילם על המסעדה אחרכך. אני שילמתי בקופות של הקולנוע, אבל בזמן שהלכתי רגע לשירותים הוא קנה פופקורן ושתייה לשנינו. הוא שילם את החשבון אבל אני שמתי את הטיפ. הוא שילם בכניסה למועדון, אבל אני קניתי לנו שתיה בפנים..
צריכה להיות איזושהי חלוקה הגיונית בטווח הרחוק, כי באמת שזה לא הגיוני שצד אחד ישלם כל הזמן.
אבל כמו שמישהי כתבה כאן- בדייט הראשון הוא זה שהזמין אותי לצאת, הוא בחר את המקום, הגיוני שהערב הזה יהיה "עליו". ובדרך כלל אני בסך הכל מזמינה שוקו עם קצפת.

עוד מעט תגידו שאני גם צריכה להתחלק איתו בדלק על זה שהוא בא לאסוף אותי מהבית.
פףף.

(אגב, אם הוא לא מצא חן בעיני ואני יודעת שלא יהיה דייט שני- אני אתעקש לשלם על עצמי או לעשות חצי חצי. שוב, כי בתיאוריה שלי החלוקה צריכה להיות פחות או יותר שווה בטווח הרחוק. אם אין טווח רחוק- אני אציע ואתעקש לשלם על עצמי. וכשגבר אומר לי "נתחלק" בדייט הראשון אז אני מסיקה מזה שהוא לא רוצה דייט שני.)
digi's foxy
digi's foxy • 29 באוק׳ 2011
בדיטים הספורים שיצאתי אליהם (הכוונה יצאתי אליהם מחוץ לבית)
תמיד הצעתי לשלם על עצמי אפילו שאלתי לפחות פעם אחת האם הוא בטוח שהוא רוצה לשלם .
ברור מאיליו שלפנק אותי יתקבל בעין יפה בעיני
אך בדיוק כמו אריה ושיר הגשם(סלחי לי על העיברות)
אני מאמינה שצריך להיות שוויון
רוב הפרטנרים שלי לאורך זמן נהגו להתארך אצלי לכמה ימים בסופשים
כך שכשהם ישנו אצלי אני ממנתי את האוכל ובדרך כלל גם בישלתי אותו(במקרים היותר מהנים בישלנו יחד) כך שהרבה פעמים כשיצאנו הם שילמנו עלי
אבל אני מוזרה בכל העניין הזה ויש לי עוד הרבה על מה לעבוד בקטע של לקבל (וחברי יעידו על כך)

בנוגע לדעות הקדומות ...
יצא לי לא פעם להזמין חברה טובה לארוחה כאשר היא הזמינה אותי בפעם אחרת
יצא לי שידידים (כאלו שהם שם ולא רק או בכלל בשביל סקס) הזמינו אותי לארוחה או אני אותם
אין בכך כל פסול

ובנוגע לג'נטלמניות
אני העריך הרבה יותר את המחוות כמו לפתוח לי את הדלת להושיט ליד כשאני יוצאת מהמכונית
להביא לי בלון (במקום פרח) וכן הלאה מאשר הצעה לשלם עלי

ובנוגע לדיטים
מהר מאוד למדתי שגברים ישראלים נוטים להעליב אם אתעקש שאשלם על עצמי או חצי חצי
אני מציעה (הכלל הוא פעמים פעם מציעה ופעם שואלת אם בטוח בתנאי שסירב שאשלם)

וכן אני נהנית לפעמים להתחיל עם בחור
נהנית אז גם להיות זו שמשלמת
להחליף תפקידים אך לא מגדרים
אני תמיד אישה והוא תמיד גבר

ובעיני כל אחד ואחת יעזו לפי הטוב להם
בדיוק כמו שסקסית כתבה
היא עושה מה שטוב לה ! ולא מה שנחשב ראוי
וזה מה שחשוב
כל עוד נאמנים לאמת שלך מראש
אחר כך אין הפתעות לא נעימות