אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מסתננים? פליטים? - אשמח לדיון אינטליגנטי

רז78{מלאך שחור}
לפני 12 שנים • 27 במאי 2012

Re: קצת סדר

רז78{מלאך שחור} • 27 במאי 2012
נילי ונילי כתב/ה:
תמונה כפרית כתב/ה:
אין מדובר בפליטים, אלא בעבריינים
אנשים שפלשו למדינה בניגוד לכל חוק.
פליט נחשב רק מי שחצה גבול מדינה אחת
כדי להגיע לכאן הם נדרשו לחצות יותר מגבול אחד.

אני מתה על הטיעון הזה. באמת.

לא יכולה לחכות כבר לרגע שבו פליטים מסוריה יתחילו לחצות את הגבול ולחפש מקלט פה. להם יש רק גבול אחד לחצות, ורודן שיורה עליהם טילים ופגזים מטנקים. מתה לראות איך יגיבו כל טועני ה"יותר מגבול אחד" כשאלפי סורים יתחילו לבקש מקלט בדרום תל אביב.

לשאלתך

יש להם מספיק מדינות מסביב לנוע אליהם, בכל אופן
סעיף 6 ל"נוהל הסדרת הטיפול במבקשי מקלט בישראל" קובע כי:
מדינת ישראל שומרת לעצמה את הזכות שלא לקלוט בישראל ולא להעניק אשרת שהייה בישראל לנתיני מדינות אויב או מדינות עוינות – כפי שייקבעו מעת לעת על-ידי הרשויות המוסמכות [...] שאלת שחרורם בערבות תיבחן בכל מקרה לגופו, בהתאם לנסיבות, על-פי שיקולי ביטחון. ישראל מעריכה את הודעת הנציבות כי עד להסדר פוליטי כולל באזורנו ייעשה על-ידה כל מאמץ למצוא לפליטים ארץ מקלט במדינה אחרת.

מקור ומידע נוסף :
http://www.news1.co.il/uploadFiles/993862330913544.doc
נילי ונילי

נילי ונילי • 27 במאי 2012
רז78 כתב/ה:
יש להם מספיק מדינות מסביב לנוע אליהם

זו תשובת בת יענה. בדיוק כמו התשובה שלך מקודם לפרלין, "זו לא בעיה שלנו". זו כן בעיה שלנו, כי מישהו הפך אותה להיות הבעיה שלנו, אם נרצה או לא. והסורים אולי עדיין לא כאן, אבל אני מזכירה לך שלפני שנה כבר היו פליטים שניסו לחצות את הגבול בתהלוכה וישראל פתחה עליהם בירי.

ישראל נמנעת במכוון מלהחליט על מדיניות מסודרת לפליטים ומבקשי מקלט כי היא יודעת שזה פותח לה צרות דיפלומטיות עם מבקשי מקלט ממדינות שכנות, וספציפית- פלסטינים מבקשי מקלט שנסים מירדן ומסוריה.

מידאס' כתב/ה:
ובאופן כללי, איך הטיעון של סוריה לא דמגוגי? מדובר בהגירה לצרכי תעסוקה, נכון מרמת תת חיים למדינה שבא איכות החיים סבירה(?) אולם עדיין, שלא נשקפת סכנה מיידית לחייהם מכח עוין. לשים את מה שקורה עכשיו בסוריה באותה הקטגוריה של המהגרים מאריתאיה זה להציג מצג שווא.

אני מזמינה אותך לגגל ולחקור קצת מה קורה באריתראה. אנשים לא בורחים משם כי האקלים לא מוצא חן בעיניהם. הם בורחים כי אריתראה היא אחת המדינות הכי גרועות שעל הגלובוס מבחינת זכויות אדם ואזרח ומבחינת השלטון החומס שקיים שם.
אגב, הנה משחק ניחושים קטן- מי המדינה שמקיימת יחסי מסחר פוריים עם אריתראה (מוכרת לשלטון נשק לרצח המוני), מחזיקה שם בסיס צבאי סודי (על פי פרסומים זרים), טיפלה ברודן המקומי כשהיה זקוק לטיפולים רפואיים, ומסרבת להעניק מקלט למתנגדי שלטון שנסים ממנו ולסתם אנשים שבורחים על נפשם? שני ניחושים...
רז78{מלאך שחור}
רז78{מלאך שחור} • 27 במאי 2012
זאת בהחלט לא בעיה שלנו, יש לנו מספיק בעיות משלנו, בכל אופן אני לא יודע איפה את קוראת את החדשות שלך... אבל תהלוכת פליטים מסוריה??? (:
(הרבה זמן לא מצאתי את עצמי משועשע מ״וויכוח פוליטי״)
אוי זה היה עצוב אם זה לא היה מצחיק...

תהלוכת יום האדמה שלהם אינה תהלוכת פליטים... ואינה נחשבת כזאת.

בכל אופן אני מזמין אותך ללחוץ על הקישור בתגובה הקודמת שלי ולהשכיל קצת מהו פליט ואיך מגיעים למעמד פליט וכו וכו...
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 27 במאי 2012
ציטוט: אני מזכירה לך שלפני שנה כבר היו פליטים שניסו לחצות את הגבול בתהלוכה וישראל פתחה עליהם בירי.

את לא מדברת על מפגיני יום הנכבה 2011 שפרצו את הגדר במג'דל שמס בשליחות המשטר הסורי, נכון?
נילי ונילי
מה אמרת לגבי תגובות לא מתנשאות?
נילי ונילי
זאלופון כתב/ה:
ציטוט: אני מזכירה לך שלפני שנה כבר היו פליטים שניסו לחצות את הגבול בתהלוכה וישראל פתחה עליהם בירי.

את לא מדברת על מפגיני יום הנכבה 2011 שפרצו את הגדר במג'דל שמס בשליחות המשטר הסורי, נכון?

אתה צודק, לא פליטים. מפגינים.

איזה מזל שירו בהם!
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 27 במאי 2012
נילי ונילי כתב/ה:
זאלופון כתב/ה:

אתה צודק, לא פליטים. מפגינים.

איזה מזל שירו בהם!

השאלה אם צריך לירות באזרחים עוינים של מדינת אויב שפורצים בכוח את גבול המדינה וחודרים לתחומה היא סיפור אחר.
העניין שאני תהיתי לגביו הוא מדוע מצאת לנכון להגדיר אנשים אלו כ"פליטים", כאשר באופן כל כך ברור הם לא קשורים בכלל למושג הזה. אני עדיין תוהה, אגב.
נילי ונילי
טעות תמימה, באמש'לי. גם לי קורה מדי פעם.

לנוחיותך, להלן ההודעה הקודמת שלי בגרסה מתוקנת:
"ישראל נמנעת במכוון מלהחליט על מדיניות מסודרת לפליטים ומבקשי מקלט כי היא יודעת שזה פותח לה צרות דיפלומטיות עם מבקשי מקלט ממדינות שכנות, וספציפית- פלסטינים מבקשי מקלט שנסים מירדן ומסוריה. "זו לא בעיה שלנו" היא תשובת בת יענה. זו כן בעיה שלנו, כי מישהו הפך אותה להיות הבעיה שלנו, אם נרצה או לא. והסורים אולי עדיין לא כאן, אבל הם בדרך."

נילי ונילי

רז78 כתב/ה:
סעיף 6 ל"נוהל הסדרת הטיפול במבקשי מקלט בישראל" קובע כי:
מדינת ישראל שומרת לעצמה את הזכות שלא לקלוט בישראל ולא להעניק אשרת שהייה בישראל לנתיני מדינות אויב או מדינות עוינות – כפי שייקבעו מעת לעת על-ידי הרשויות המוסמכות [...] שאלת שחרורם בערבות תיבחן בכל מקרה לגופו, בהתאם לנסיבות, על-פי שיקולי ביטחון. ישראל מעריכה את הודעת הנציבות כי עד להסדר פוליטי כולל באזורנו ייעשה על-ידה כל מאמץ למצוא לפליטים ארץ מקלט במדינה אחרת.

מקור ומידע נוסף :
http://www.news1.co.il/uploadFiles/993862330913544.doc

רז, בוא תשמע סיפור שממחיש את האבסורד בדברים שלך לגבי אי חובת קליטת נתיני מדינת אוייב:

מדינת ישראל ניסתה בימים עברו להתמודד עם בעית הפליטים היהודים מיד לאחר השואה. הבעיה היתה כזו: גרמניה נחשבה מדינת אוייב עבור מדינות רבות. פליטים יהודים שניצלו מהשואה ניסו להמלט אליהן וקיבלו סירוב בתואנה שהם אזרחי מדינת אוייב. על מנת למנוע מצב כזה בשנית ניהלה ישראל (שכה יהיה לי טוב) מאבק באו"ם על הנושא.

אתה קולט? ישראל ניהלה את המאבק למען פליטים שהם נתיני מדינת אוייב. ישראל ולא מלאך, ישראל ולא שרף. ישראל טענה שאזרחים שלא נהנים מהגנת המדינה שלהם לא יכולים להיות מוגדרים כאזרחים, ולפיכך גם אם הם אזרחי מדינת אוייב- לא ניתן להתייחס אליהם כך ויש להעניק להם הגנה.

את סעיף 44 לאמנת ז'נבה הרביעית אתה מכיר?
http://www.icrc.org/ihl.nsf/385ec082b509e76c41256739003e636d/6756482d86146898c125641e004aa3c5

נילי ונילי
ולגבי אריתראה, שאינה מוגדרת כמדינת אוייב, אני מקפייסטת פה (חלקים מ)מאמר של יוסי גורביץ'. ממליצה להכנס למאמר עצמו ולקרוא אותו במלואו כי יש בתוכו לינקים לקריאת הרחבה.

------

"[...] אף שהפליטים מדארפור תופסים הרבה מתשומת הלב, רוב הפליטים האפריקנים המגיעים לישראל – כ-20 אלף מתוך 35 אלף, על פי ההערכות – מגיעים מאריתריאה. זו מדינה קטנה וצעירה (עצמאותה הוכרה ב-1993), וישראל מנהלת איתה קשרים אמיצים, שכן מדובר בדיקטטורה צבאית דוחה מהרגיל: ה"נשיא" האריתראי קיבל טיפול רפואי בישראל, ועל פי שמועות עקשניות שמעולם לא הוכחו ישראל מחזיקה בסיס או שניים במדינה. ישראל מכרה לאריתריאה ציוד צבאי, בעיקר ציוד ימי, אבל לא רק. ישראל הפרה, על פי דיווחים, את האמברגו על מכירת נשק לאריתריאה ואתיופיה במהלך המלחמה ביניהן ב-1997 – מטבע הדברים, היא מכרה נשק לשני הצדדים. יש לסיפור הזה גם צד אפל יותר: במהלך המרד האריתראי הארוך נגד השלטון האתיופי, בימי הקיסרות, יועצים ישראלים אימנו את הצבא האתיופי במאבק נגד המורדים האריתראים. אור לגויים, כן?

רוב הפליטים האריתראים המגיעים לישראל גורמים לעצמם צרות כשהם מסבירים שהם "ברחו מהצבא": הצבא שם רשאי לגייס אדם לעשרות שנים, ולעיתים קרובות גם עושה את זה, כשהוא משתמש במגוייסי הכפיה כעבדי המדינה. לחיילים אין לעיתים קרובות מושג מתי הם ישתחררו, אם בכלל, שכן הנהלים מעורפלים במכוון. הגיוס חל גם על נשים. אז רבים מהם מנצלים את ההזדמנות הראשונה, ועורקים. (למידע על הפליטים האריתראים ועל השירות הצבאי שם, אני חב תודה למוקד סיוע לעובדים זרים, שבסיור "בתים פתוחים" שלו השתתפתי לפני כשבוע וחצי).

[...] באופן חצוף מהרגיל, נמנע דובר צה"ל מלהגיב על השאלה האם צה"ל מפעיל את נוהל "החזרה חמה" בניגוד לעמדת המדינה. נסיון לברר את הנושא מול דובר צה"ל העלה חרס, כמקובל.

כלומר, צה"ל מרשה לעצמו להתנהג איך שבא לו כלפי פליטים, מבלי להתייחס למדיניות הרשמית של הממשלה. יש שם למדינות שבהן הצבא הוא גוף שקובע מדיניות באופן עצמאי מזו של הממשלה. בואו נאמר שהן בדרך כלל לא נחשבות לאור לגויים, או לאור בכלל.
[...]"