שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

אם ההודעה הייתה מועברת לכאן מלחתחילה

פרלין​(נשלטת){ש}
לפני 11 שנים • 7 בינו׳ 2013
פרלין​(נשלטת){ש} • 7 בינו׳ 2013
עבד של המלכה כתב/ה:
פרלין כתב/ה:
אני רוצה להסתכן ולשאול משהו.

נורא זעמו על זאלופון כשהוא דיבר על כותבים איכותיים ואני יכולה להבין את זה, הרי אנחנו פלורליסטים פה בכלוב ומי שם אותך שופט וכל זה.

אבל אין הבדל בעיניכם, בין כתיבה מקורית, אפילו סתם שאלה שמטרתה לעורר דיון, לבין קופי פייסט?
או שבשם הדמוקרטיה אתם מוכנים לקבל גם את הקופי פייסט ובלבד שקולו של הקופי פייסט ישמע?

אני חייבת להודות שלמרות שזה נראה ככה, בחיי שאין לי עדיין דעה מגובשת, אבל אני חושבת על זה. אני אשמח לשמוע את דעתכם.

אין ספק שמדובר בכותב איכותי ,גם את עמדותיו הוא מסביר בצורה ברורה מנומקת ולא מתלהמת
אבל הדיון עסק בנושא אחר, בסתימת פיות ובסגנון דיבור של חלק מהאנשים.

אני לא חושבת שהבנת את השאלה שלי, היא לא קשורה לזאלופון עצמו בשום צורה.
שוסי
שוסי • 7 בינו׳ 2013
טאבי-נינט,זאלו בעקבותייך!
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 7 בינו׳ 2013
fog כתב/ה:
היי זאלופון.
ביקשת שנקשיב גם לצד השני. אז הנה, אני מנסה לעשות את זה ברצינות ובלי ציניות.
קראתי את התגובה שלך, ואני מוצא שאני עדיין לא מבין, בעצם, את הצד שלכם.

אם תוכל בבקשה להסביר: מה בעצם אכפת לכם שאשה צייתנית תפתח שרשור על כאב ראש ואורגזמות? מדוע זה צורם?

אם תרצה, אוכל להסביר אחכ למה התגובות אליה אכן פגעו בנו, חלק מדרי הכלוב, פגיעה של ממש. דרכו ממש על עיקרון מקודש שלנו. אבל זה אחר כך. בהתחלה הייתי באמת רוצה להבין את הצד שלכם.

היי פוג,

לשאלתך - לי לא כל כך אכפת שאישה צייתנית תפתח שרשור על כאב ראש ואורגזמות. גם לא אכפת לי איפה היא תפתח אותו, ואפילו לא נורא משנה לי כמה שרשורים כאלה היא תפתח, למרות שהייתי מעדיף שלא יהיו כאלה. מה שכן משנה לי הוא שיש אנשים שזה כן מפריע להם, וזה מפריע להם כי אכפת להם, ובסך הכל הם צודקים. גם להם מגיעה התחשבות, והתעלמות מהבקשה המוצדקת שלהם היא לא מתחשבת וגם לא מנומסת בעיניי. במיוחד כשאתה בא ל"בית" של מישהו אחר (לפחות עד שתמצא בו את מקומך), מן הראוי שתנסה להתחשב ברצונותיו, גם אם אין חוק שמחייב אותך לעשות זאת וגם אם אתה לאו דווקא מסכים עמו.
אין לך דרך לדעת זאת, אבל לא פעם נמנעתי מלהגיב בדיוני "הבנות על הבנים" מפני שזכרתי שאמרת פעם שלא נעים לך ששולטים מגיבים בהם, ואני רואה את הפורום הזה כ"בית" שלך יותר מאשר שלי (מודה, לא תמיד אני זוכר, אבל כשאני זוכר אני משתדל להתחשב). אין חוק כזה באתר ואני לא בטוח אם זה כן נכון או לא נכון, אבל אם אפשר בלי מאמץ רב שלא להפריע לאחר, אז למה להתעקש?

אני לא יכול לדבר בשם אחרים, כך שלגבי עמדתם שלהם תצטרך לשאול אותם. מקווה שהסברתי את עמדתי באופן שאפשר להבינו, גם אם לאו דווקא מסכימים עמה.

אני רוצה להתייחס גם לדברים שכתבה ma zo בעניין הזלזול בחדשים מצד הותיקים, טענה שעלתה בגרסאות שונות לא פעם במהלך הויכוח הזה.
אני דווקא רואה לא פעם ותיקים שמקבלים חדשים בברכה ובניסיון לסייע. את לוטוס, למשל, אני רואה שעות ארוכות בצ'אט משוחחת עם כינויים שזה מקרוב הגיעו ומנסה להשיב על שאלותיהם, ולא במקרה, שכן הפרופיל שלה מעודד אותם לפנות אליה. אני עצמי משיב לעתים להודעות היכרות או שאלות שמעלים חדשים, באופן שגם הדמיון הפורה ביותר יתקשה לתארו כ"מזלזל", כאשר הפעם האחרונה היתה לא מזמן והספקנים יכולים למצאה. כמונו, להתרשמותי, רוב ה"ותיקים". אז אנחנו נחמדים לחדשים או גועליים כלפיהם?

אולי זה פשוט תלוי באופן שבו אנו חווים את האדם חדש. היחס כלפיו יהיה שונה אם הוא נחווה כאדם חביב או כאדם גס רוח. אבל כך גם בנוגע לאדם ותיק. אני לא אומר שאין לעולם התנשאות של המנוסים על אלו שאינם, אבל ברוב המקרים לא הותק של האדם כשלעצמו הוא שמשפיע על היחס כלפיו, אלא האופן בו התנהלותו נחווית.
cיגי

ערב טוב לך

cיגי • 7 בינו׳ 2013
אנסה להסביר שוב
מקווה שזאת תהיה הפעם האחרונה
אני לא ידעתי (מה לעשות גם זה קורה) שיש פורום כללי וכל השאר
רק לאחר שההודעה שלי הועברה לשם הבנתי
לא רציתי לכתב בבלוג כפי שיעצו לי
כעת מבינה שמותר לכתב גם לא על שליטה נשית או כל דבר אחר
הבנתי את העניין
קיבלתי אותו
לא מבינה למה להמשיך לדון בזה?
זאלופון​(שולט)
היי אישה צייתנית,
ניסיתי להסביר למי ששאל כיצד התגובות שלך באותו שרשור נחוו על ידי בזמן אמת.
אני מבין שאולי לא התכוונת לכך, ומגבלות המדיום האינטרנטי יצרו קצר בין הכוונה שלך לבין מה שנחווה אצלי ואצל אחרים.
מבחינתי הסיפור סגור ואני מקווה שגם יותר מובן, מכל הצדדים. ברוכה הבאה.
cיגי

תודה

cיגי • 7 בינו׳ 2013
מובן וברור
בהחלט
הדורבנים​(נשלט)
הדורבנים​(נשלט) • 7 בינו׳ 2013
היי זאלו, שנייה אל תלך.
אני כנראה בבלק אאוט רגשי, אני לא מצליח להבין. (בלי ציניות)
תן לי לכתוב רגע כמו אוטיסט:
כתבת שלאחרים ההודעה צרמה, ושהם צודקים. למה הם צודקים:
1) היא פתחה את השרשור כאבראש/ אורגזמות בכמה פורומים?
2) ההודעה שלה הייתה קצרה מדי?
3) היא נכתבה כמו פתגם? או כמו סטטוס?
4) היא עשתה קאט ופייסט וכולם ראו? (זה מה שפרלין רמזה)

אני מקווה שזה לא נשמע כמו קנטרנות. פשוט לך מובן מאליו משהו, שלי בכלל לא מובן.
מלכתא
מלכתא • 7 בינו׳ 2013
זאלופון כתב/ה:

רק הערה אחת לי, ואני מעיר אותה מכיוון שאני מאמין בכנות כוונותייך: את מציינת שבראייתך יש כוח אדיר ללייקים, ומסבירה שתמכת בתגובות תוקפניות מסוימות מתוך הסכמה כללית עם הרעיון ולאו דווקא עם דרך הניסוח הבלתי ראויה. אני מבין את כוונתך, אבל סבור שדווקא בגלל הכוח של הלייק, כדאי להסס בטרם מביעים תמיכה בתגובות מסוג זה, גם אם מסכימים עם חלק מהרעיונות המובעים מהם, מפני שהתמיכה היא כללית ולא ברור על שום מה ניתנה. כאשר תמיכה ניתנת לתגובות שמביעות רעיון ראוי בצורה לא ראויה, היא מחזקת הן את הרעיון והן את דרך הבעתו. אני יכול לתאר לעצמי שכשקראת את התגובות שהכילו קללות וגסויות לכיוונך, נפגעת לא רק מהן אלא גם מכך שהן זכו לתמיכה בדמות לייקים. לו הייתי עושה לייק לתגובות כאלה ואז מביע הסכמה מלאה עם קריאתך לאדיבות, היית עשויה לתהות כיצד אני מיישב בין הדברים.
אני לא ממשטרת הלייקים וזו איננה ביקורת, מפני שכאמור, הבנתי למה התכוונת. פשוט נקודה למחשבה.

עד כאן. ניפגש בשרשורים שמחים יותר icon_smile.gif

זאלופון, מה שהרגיז אותי יותר מהקללות- זאת העובדה שהן לא זכו לשום מענה.
כולם שתקו.
אנשים נתנו לייק, ופרי ספיריט הבהירה שלא הסכימה עם החלק של הגזענות , אבל עם העובדה שמישהו מקלל חברה אחרת בכלוב, כולם חיים טוב ויפה.
נדמה לי שלא עשיתי שום דבר על מנת להיות דמות כה שנואה,
ואני יודעת שאילו אני הייתי רואה מהצד מישהו שמקללים אותו, הייתי מתערבת בדיוק כמו שהתערבתי במקרה של צייתנית. חבל שכשזה נוגע אליי, דמי הפקר. אולי מישהו באמת האמין שאני מזרחית חד הורית? ועל הדרך הכפילו לי את הגיל.... מצחיק שדווקא בגילי הצעיר, אני מרגישה פה הרבה יותר בוגרת מאנשים אחרים.
איך יכול להיות שבזמן שאני חשתי רחמים ואפמטיה כלפי אנשים אחרים שספגו פה אש (אנשים שעד לשרשור זה לא היתה לי כל הכרות עמם), עד כדי כך שהתערבתי בעניינם ואף ספגתי אש עקב ההתערבות שלי - כולם "מדלגים" באדישות על שלל הלכלוך שהוטח בי, בצייתנית ובנסיך הכתר- למה? כי הדעות שלנו שונות?
ושתיקה- סימנה הסכמה.

בקשר לכוחם של הלייקים, לא לזה התכוונתי. ציינתי את זה בתוך סוגריים, כי באמת זאת תאוריה גדולה מדיי על מנת לפרט אותה כאן. בקצרה , תופעת הלייקים פה, כמו בפייסבוק למשל, היא סוג של הפגנת דעה שקטה. זה כמו הפתק ששמים בקלפי פעם בארבע שנים, ואח"כ "חופשיים" מחובות אזרחיים לעוד ארבע שנים.
זאלופון​(שולט)
היי פוג,
להודעה על כאב הראש קדמו מספר הודעות שהקשר שלהן לנושא הפורום (שליטה נשית) היה קלוש עוד יותר, והן היו דומות יותר לסטטוסים בפייסבוק מאשר לשיתוף, הצעה לדיון או תובנה בנושא שליטה נשית. לדעתי מטרת הפורום (הדי מוצהרת) היא להוות במה לדברים אלו, לא לחידודים לא קשורים (גם אם משעשעים), ואכן כאלה הם רוב הנושאים שנפתחים בו. לכן מי שטוען שזה לא המקום צודק בעיניי. ממש כשם שמי שיפריע לו שבפורום ביקורת מסעדות פותחים שרשורים על חיתולים למבוגרים יהיה צודק בעיניי.

(זו לא העברת ביקורת מחדש, אלא הסבר, כן?)
walking dead
walking dead • 7 בינו׳ 2013
מלכתא כתב/ה:
זאלופון כתב/ה:

רק הערה אחת לי, ואני מעיר אותה מכיוון שאני מאמין בכנות כוונותייך: את מציינת שבראייתך יש כוח אדיר ללייקים, ומסבירה שתמכת בתגובות תוקפניות מסוימות מתוך הסכמה כללית עם הרעיון ולאו דווקא עם דרך הניסוח הבלתי ראויה. אני מבין את כוונתך, אבל סבור שדווקא בגלל הכוח של הלייק, כדאי להסס בטרם מביעים תמיכה בתגובות מסוג זה, גם אם מסכימים עם חלק מהרעיונות המובעים מהם, מפני שהתמיכה היא כללית ולא ברור על שום מה ניתנה. כאשר תמיכה ניתנת לתגובות שמביעות רעיון ראוי בצורה לא ראויה, היא מחזקת הן את הרעיון והן את דרך הבעתו. אני יכול לתאר לעצמי שכשקראת את התגובות שהכילו קללות וגסויות לכיוונך, נפגעת לא רק מהן אלא גם מכך שהן זכו לתמיכה בדמות לייקים. לו הייתי עושה לייק לתגובות כאלה ואז מביע הסכמה מלאה עם קריאתך לאדיבות, היית עשויה לתהות כיצד אני מיישב בין הדברים.
אני לא ממשטרת הלייקים וזו איננה ביקורת, מפני שכאמור, הבנתי למה התכוונת. פשוט נקודה למחשבה.

עד כאן. ניפגש בשרשורים שמחים יותר icon_smile.gif

זאלופון, מה שהרגיז אותי יותר מהקללות- זאת העובדה שהן לא זכו לשום מענה.
כולם שתקו.
אנשים נתנו לייק, ופרי ספיריט הבהירה שלא הסכימה עם החלק של הגזענות , אבל עם העובדה שמישהו מקלל חברה אחרת בכלוב, כולם חיים טוב ויפה.

מלכתא, אודה לך מאוד אם לא תכניסי לי מילים לפה. יכול להיות שלא הבנת את דבריי, אך בשום אופן אין זה נותן לך לגיטימציה כלשהי לסלף אותם.
כתבתי בפירוש שאני מסכימה אך ורק עם החלק שבו הבהירה חיה שקלים את מטרת ההודעות שלה ותו לו. לא הסכמתי לדרך ההתבטאות שלה בשום אופן.

ממישהי שקוראת לסדר, צדק, אהבה ושלום עולמי - אני מצפה שתהיי מסוגלת גם להבין דברים שנכתבים מבלי להטיח האשמות שווא.