סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

אז למי אתם מצביעים?

Dark Artist​(שולט)
לפני 11 שנים • 14 בינו׳ 2013

Re: נו....

Dark Artist​(שולט) • 14 בינו׳ 2013
DanaDomme כתב/ה:
the rain song כתב/ה:
כן!!
ריב חדש

אבל צפוי....אחרי הכל פוליטיקה זה עסק מלא באמוציות.

חחחח.איזה ריב בראש שלכן?
אני רואה פה דיון,מלא אמוציות וסוער-כן,אבל לא ריב.
אף פעם לא נכנסתי בשרשורים לריב,לכלוכים ומכות מילוליות עם אנשים באתר כיון שאף
פעם לא ירדתי נמוך או לא כיבדתי את האדם שמבקר אותי. שלא כמו אנשים אחרים בשרשורים אחרים באתר לצערי.
גולוסקלפרה​(נשלט)
גולוסקלפרה​(נשלט) • 14 בינו׳ 2013
הסיסמא "הכל רק לא נתניהו" מאד טרנדית אין ספק, אבל למעשה נראה לי שהיא מפומפמת יותר ויותר בימים האחרונים כדי להכין את השטח לאפשרות חבירה של מפלגת שמאל כלשהי לש"ס, כי הרי להוריד את נתניהו חשוב הרבה יותר מלקיים הבטחות שניתנו, בנוגע לשוויון בנטל, חלוקת תקציבים צודקת או סוף לכפיה הדתית.
זה שקוף, וזה אמור להטריד דוקא את אלה שכל כך ששים לחזור על הסיסמא הזו, שוב ושוב.

אין, פוליטיקה זה דבר אירוני וציני עד כאב.
Brave Dwarf

Re: להן נאורות ואינטלגנציה שמאלנית

Brave Dwarf • 14 בינו׳ 2013
pet כתב/ה:

טוב שאתה לא משווה "חברים חזירים" למשפטים כמו: "מוות/טרנספר לערבים", "לזרוק אותם לים" ושאר "מרגליות" שאני שומעת מהימין באופן קבוע.
מעבר לזה, אני לא רואה את אנשי השמאל מבצעים פעולות אלימות כגון תג מחיר והליכה לכפרים ערבים במטרה להתגרות.
איזה פעולות אלימות ביצעו אנשי השמאל לאחרונה?
לגבי הברבריות שלי, זה שאתה לא מסכים שביבי קפיטליסט חזירי לא הופך אותי לברברית.
ביצוע פעולות כגון עליית מיסים והעברת סכומי עתק למטרות שמרשתות בעיקר את אנשי ההון, שכתוצאה מכך רוב הציבור משלם את המחיר, בעיניי זהו חזירות והתבהמות לשמה.
אם בגלל זה אני ברברית מבחינתך, אין לי בעיה עם זה.

אני לא אכנס אתך, פט, לשיחה על הפעולות שבצעו ומבצעים אנשי השמאל כי לאחרונה אין לי זמן לדיונים ארוכים ומייגעים שחייבים לכלול אוסף של ציטוטים ומחקרים (אני גם לא בטוח שהיה מי שקרא את אלה שפרסמתי עד כה, אבל את מוזמנת לחטט בנבכי הכלוב), אבל אני רוצה לספר לך שאני נשוי לערבייה ולמרות שאני מחזיק בדעות ימניות למדי, איני נוהג לדבר על טרנספר ובטח ובטח שלא על מוות לערבים. לעומת זאת, כאשר הגעתי בתקופה טעונה שאחרי המשט המפורסם של IHH לאסוף את אשתי ממרכז לשפות, שאגב פועל למען דו קיום, מיד עם יציאתם של "פעילי שלום" זכיתי בשלל גידופים רק כי לבשתי מדים. בין היתר בגידוף המפורסם אותו אימצתי בחיבה רבה "טרוריסט יהודי". וכשאשתי התייצבה לצדי, גם היא זכתה בגידופים ואף הואשמה בכך שהיא בוגדת בעמה כיוון שנישאה לחייל ישראלי.

מיותר לציין שאנג'לינה פרשה מעבודת התנדבות במרכז ולא חזרה גם אחרי שקיבלה מכתב התנצלות מההנהלה בו הוסבר לה שהמרכז עצמו נטול דעות פוליטיות ואינו נוקט שום צד אלא פועל למען שלום בין העמים ושלכל תופעות הלוואי אחראית לא האג'נדה של המרכז אלא של הפעילים עצמם.

אז עם כל הכבוד, אני חושב שמי שמטיף לסבלנות וסובלנות לא יזיק לו לתת מפעם לפעם דוגמא אישית, לפחות כדי שההטפות לא יאבדו מאמינותן.
מלכתא
מלכתא • 14 בינו׳ 2013
אני מצביעה "הבית היהודי" או "עלה ירוק".
לצערי, היום אין מפלגה שמשלבת את הרעיונות החברתיים שלי עם הדעות המדיניות שלי.
הקרע שלי הוא- להצביע חברתית או מדינית?

אבל אני רוצה לומר משהו, דווקא לאנשים שמצביעים בחירות אחרי בחירות את אותו הדבר.
אתם מצביעים שוב ושוב לאותה המפלגה, אצל חלקכם ההורים הצביעו לאותה מפלגה-
אבל אם גם אתם במצב שאתם לא מרוצים מהמצב,
אז למה לבחור שוב במי שאיכזב אתכם?
יש לא מעט מפלגות "קטנות" יותר ומוכרות פחות, שיש להן מצע מעולה שאתם אולי תתחברו אליו.
תבדקו את זה, אתם תופתעו מאוד...

נ.ב.: נמאס לי לשמוע ש"בנט סבבה אבל הרשימה שלו משוגעים".... עדיף שהראש יהיה בסדר והגוף לא משהו, מאשר שהראש יהיה רקוב- ובגוף, איפשהו במספר 20 יהיה מישהו סבבה.
epimetheus
epimetheus • 14 בינו׳ 2013
מרצ
Here And There​(נשלטת)

Here And There​(נשלטת) • 14 בינו׳ 2013
ציטוט: פט,את לא קוראת הרבה חדשות וגם זה לא מפתיע כי התקשורת לרוב מכסה או מסתירה יפה מאוד כל מיני עשבים שוטים ותקריות מביכות של השמאל.
ד" ר אייל ניר מרצה באוניברסיטת בן גוריון לפני שנה וחצי קרא לחבריו לעצור בכוח צעדה של אנשי ימין ואמר גם "שצריך לשבור למתנחלים את המפרקת". אורי אבנרי פעיל שמאל ידוע ,בהתבטאות נאורה: למה לא יורים על מתנחלים כמו שיורים על ערבים?
אני יכול לתת לך עוד מליון דוגמאות. על כל ימני קיצוני שתצטטי אני אצטט לך שמאלני קיצוני. אני הבעתי את מחאתי במסגרת האתר. לא יצא לי לראות בשרשור הנ"ל ימני אחד שהשמיץ בצורה כזו פוליטיקאים מהשמאל. יש פה המון צביעות ושנאה טהורה באיצטלה של נאורות. היה שרשור לפני כמה ימים בו אחת בשם "פיקציה" אמרה דברים מזעזעים ומחרידים על פוליטיקאים ופעילים ימניים ואף אחד לא פצה פה,עד שכלובי בטובו הואיל למחוק את התגובה. בהרבה שרשורים שלא קשורים לפוליטיקה אני תמיד רואה את אותם ניקים שמנסים בכוח לדחוף לשם את הפוליטיקה וברוב המקרים מדובר בדברי ארס ושנאה ממדרשת השמאל. את חושבת שפעילי שמאל לא מבצעים פעולות אלימות? מה בדבר כל פעילי השמאל שהולכים לכפרים פלשתיניים ומסיתים אותם כנגד חיילי צה"ל ובכוונה מתסיסים ומעוררים אלימות,לוקחים חלק פעיל בהפגנות אלימות של ידויי אבנים ולאחר מכן מנסים להפליל חיילים במעשים שלא ביצעו. מה בדבר פעילי השמאל שבאו להגן ולהסתיר את הרוצחים של משפחת איתמר בכפר עוורתא? ממש יוני שלום icon_smile.gif
המשפטים הבאים שלך מראים שאת לא קראת היטב את שכתבתי פט :*)
היכן קראתי לך ברברית? או כיניתי כך פעילי שמאל? אמרתי שהשמאלנים אומרים על ימנים שהם ברברים![/b][/color]

אז אני לא קוראת חדשות, או שאני קוראת אבל לא קוראת הכל כיוון שאנשי התקשורת המשאלנית מנסה להתסיר ולהסוות? תחליט.
העיקר שאתה לא יורד לרמה אישית...

עשיתי גוגל לשני מקרים שכתבת עליהם, אחד היה ב- 2011, את השני לא הצלחתי בכלל למצוא.
בכל אופן, לא אמרתי שאין התבטאויות קשות מצד השמאל, אני מניחה שיש, אבל, תדירות הקריאות שניתן לקרוא להן אלימות מצד השמאל (שבד"כ מסתיים בזה), הוא כאין וכאפס לעומת תדירות התבטאויותיהם של הימין, שלא לדבר על העובדה שהרבה פעמים אצל פעילי הימין זה לא נגמר ברק דיבורים, אלא גם במעשים.
פעילי שמאל שמיידים אבנים ומסיתים את הערבים?
לא ראיתי דבר כזה, וחיפשתי, כי באמת חשוב לי לדעת את הדברים לפני שאני מגבשת עליהם דעה.
מה שכן ראיתי זה שפעילי השמאל הלכו לבית של רוצחי משפחת פוגל, ועל זה אני חייבת לומר שהזדעזעתי.
כך או כך, אני לא בעד אלימות באף צד, וגם לא ביטויי תמיכה באילמות.

[quote]עכשיו לגבי המשנה הכלכלית מלאת החורים והעובדות שהצגת ונראית לקוחה מתשדיר תעמולה דמגוגי
אני אגיב.
על אלו העברות סכומי עתק שמשרתים את טייקוני ההון את מדברת?
בתקופה של השלטון הנוכחי נעשתה מלחמת חורמה בבעלי ההון. פגעו במונופול הסלולר על ידי הכנסת מפעילים נוספים ויצירת תחרות. העלו את המיסים שייגבו על קידוחי הגז באופן משמעותי ובכך פגעו בטייקוני האנרגיה לטובת הציבור. היה צורך להעלות מיסים כיון שיש משבר עולמי מסביבך ובכל המדינות בעולם מהדקים החגורה. זה לא פופולרי אבל כל מפלגה אחרת בשלטון היתה עושה זאת. זה מאוד יפה לבוא ולומר: בעד הנמכת מיסים לציבור,נגד קפיטליזם,העלאת מיסים לבעלי ההון וכו'. אך מי שיודע כלכלה מבין שאלו סיסמאות נבובות שאם יתגשמו,יביאו אותנו למשבר נוסח ספרד ויון. הייתי במקומך דואג שמפלגת העבודה ומרץ ילחמו נגד ועדי העובדים החזקים,עתירי השכר והזכויות במגזר הציבורי כגון: חברת החשמל והנמלים מה שנקרא שריד מימי שלטון השמאל העליזים,במקום סתם לצעוק קפיטליזם חזירי. יש גם סוציאליזם חזירי[quote]

מילות הקסם- "משבר עולמי" ומה שקורה כאן בארץ זה מה בדיוק? שגשוג עולמי?
כשאנחנו מדברים על זה שמצד אחד כמעט כל השרותים במדינה עולים, חשמל, מים, גז, דיור, אוכל, ומצד שני המשכורות נשארות בעיניהן?
אז יופי! העלו את המיסים על הגז!
זה עוזר לי במשהו שהחודש הזה כנראה תהיה עוד עליה במחירי הגז? וכנראה שגם בחשמל, ויש מצב שגם המים.

ביבי מוכר לציבור שאנחנו במצב מעולה, אם אתה במצב מעולה אשריך, רוב האנשים שאני מכירה, כולל אותי, עובדים כמו חמורים ועדיין מתקשים לגמור את החודש.

אז אומנם זה לא יון ולא ספרד, אבל זה בטח שלא מצב כלכלי טוב ותקין.
נולי
נולי • 14 בינו׳ 2013
הרבה יותר חשוב מ-למי, חשוב שתצביעו. פשוט תצביעו אחרת יהיה עצוב יותר מאשר עכשיו.
רפאל
רפאל • 14 בינו׳ 2013
pet,

גם אני חושב שההתבטאות שלך אינה לענין (למרות שהיא כבר שגורה בפיהם של רבים, ובשמאל התרגלו להשתמש בה). למילה "חזירי" אין תוכן פוליטי. כשאת משתמשת בה אינך מבקרת עמדה פוליטית או מבטאת עמדה פוליטית. את רק מגדפת. זה לא תורם לשיח דמוקרטי ולא הולם שיח כזה.

אני גם חושב שדמוניזציה של מחנה פוליטי שלא מסכימים איתו אינה אקט דמוקרטי ואינה מכבדת את הדמוקרטיה. זה מייצר אי-הבנה של עמדות פוליטיות ובורות ביחס להן. למשל, כלכלה ימנית אינה מבקשת באופן אידאולוגי לעשות טוב לעשירים ולפגוע בענייים. את יכולה לטעון שזה מה שיוצא מן הכלכלה שלהם, אבל זו לא האידיאולוגיה שלהם. יש לכלכלה הימנית (שבאופן אישי אני מתנגד לה, כי התגלו בה הרבה בעיות) שורשים בליברליזם ובהומניזם. בדמוקרטיה זה לא מספיק לצעוק בקול רם שהאחר עושה רע. לפחות זה לא אמור להספיק. צריכים להסביר למה, ואז יש גם סיכוי שהאחר ישנה את דעתו ויצטרף אליך.

Dark Artist,

אתה מתלונן על גידוף שהופנה כנגד הימין. ובצדק. אבל באופן מניפולטיבי אתה משתמש במה שpet אמרה כדי להכשיר צרור של גידופים כנגד השמאל. כך שלא נראה שיש לך בעיות עם גידופים, או דאגה אמיתית לאיכותו של הויכוח הפוליטי, אלא שרק עם מצב שבו מגדפים את הימין ולא את השמאל מפריע לך.

אני אצביע חד"ש.
יש לי לא מעט ביקורת כלפי המפלגה הזו. אבל
זו מפלגה שאינה מזגזגת, ובעניינים החשובים והבוערים יש לה קו אידאולוגי ברור ואיתן. היא קראה לדבר עם ההנהגה של הפלסטינים עוד כשזה היה מחוץ לחוק. היא חרטה על דגלה את הסיסמה של שתי מדינות לשני עמים, עוד בימים שאלו נחשבו לדברי כפירה של כמה תמהונים. ואם יום אחד הסכסוך הערבי-ישראלי יפתר, הוא לא יפתר לדעתי בדרך שונה מזו שחד"ש מציעה מאז ומעולם.

בעוד שהרבה מפלגות לקחות טרמפ על הטרנד החברתי, אבל לא עושות הרבה. מאז ומעולם, חד"ש היתה המפלגה שחבריה היו הפעילים ביותר מבחינה פרלמנטרית ועשו הכי הרבה בנושא החברתי. (זה מוכח במספרים).
Red E
לפני 11 שנים • 15 בינו׳ 2013

??

Red E • 15 בינו׳ 2013
ולי פשוט אין מושג במי לבחור

זה לא שמאל בטוח וזה לא מרכז , אבל גם הימין לא משקף אותי ..

אני בבעיהicon_smile.gif
Dark Artist​(שולט)
לפני 11 שנים • 15 בינו׳ 2013

Dark Artist​(שולט) • 15 בינו׳ 2013
[quote="pet"]
ציטוט: פט,את לא קוראת הרבה חדשות וגם זה לא מפתיע כי התקשורת לרוב מכסה או מסתירה יפה מאוד כל מיני עשבים שוטים ותקריות מביכות של השמאל.
ד" ר אייל ניר מרצה באוניברסיטת בן גוריון לפני שנה וחצי קרא לחבריו לעצור בכוח צעדה של אנשי ימין ואמר גם "שצריך לשבור למתנחלים את המפרקת". אורי אבנרי פעיל שמאל ידוע ,בהתבטאות נאורה: למה לא יורים על מתנחלים כמו שיורים על ערבים?
אני יכול לתת לך עוד מליון דוגמאות. על כל ימני קיצוני שתצטטי אני אצטט לך שמאלני קיצוני. אני הבעתי את מחאתי במסגרת האתר. לא יצא לי לראות בשרשור הנ"ל ימני אחד שהשמיץ בצורה כזו פוליטיקאים מהשמאל. יש פה המון צביעות ושנאה טהורה באיצטלה של נאורות. היה שרשור לפני כמה ימים בו אחת בשם "פיקציה" אמרה דברים מזעזעים ומחרידים על פוליטיקאים ופעילים ימניים ואף אחד לא פצה פה,עד שכלובי בטובו הואיל למחוק את התגובה. בהרבה שרשורים שלא קשורים לפוליטיקה אני תמיד רואה את אותם ניקים שמנסים בכוח לדחוף לשם את הפוליטיקה וברוב המקרים מדובר בדברי ארס ושנאה ממדרשת השמאל. את חושבת שפעילי שמאל לא מבצעים פעולות אלימות? מה בדבר כל פעילי השמאל שהולכים לכפרים פלשתיניים ומסיתים אותם כנגד חיילי צה"ל ובכוונה מתסיסים ומעוררים אלימות,לוקחים חלק פעיל בהפגנות אלימות של ידויי אבנים ולאחר מכן מנסים להפליל חיילים במעשים שלא ביצעו. מה בדבר פעילי השמאל שבאו להגן ולהסתיר את הרוצחים של משפחת איתמר בכפר עוורתא? ממש יוני שלום icon_smile.gif
המשפטים הבאים שלך מראים שאת לא קראת היטב את שכתבתי פט :*)
היכן קראתי לך ברברית? או כיניתי כך פעילי שמאל? אמרתי שהשמאלנים אומרים על ימנים שהם ברברים![/b][/color]

אז אני לא קוראת חדשות, או שאני קוראת אבל לא קוראת הכל כיוון שאנשי התקשורת המשאלנית מנסה להתסיר ולהסוות? תחליט.
העיקר שאתה לא יורד לרמה אישית...

עשיתי גוגל לשני מקרים שכתבת עליהם, אחד היה ב- 2011, את השני לא הצלחתי בכלל למצוא.
בכל אופן, לא אמרתי שאין התבטאויות קשות מצד השמאל, אני מניחה שיש, אבל, תדירות הקריאות שניתן לקרוא להן אלימות מצד השמאל (שבד"כ מסתיים בזה), הוא כאין וכאפס לעומת תדירות התבטאויותיהם של הימין, שלא לדבר על העובדה שהרבה פעמים אצל פעילי הימין זה לא נגמר ברק דיבורים, אלא גם במעשים.
פעילי שמאל שמיידים אבנים ומסיתים את הערבים?
לא ראיתי דבר כזה, וחיפשתי, כי באמת חשוב לי לדעת את הדברים לפני שאני מגבשת עליהם דעה.
מה שכן ראיתי זה שפעילי השמאל הלכו לבית של רוצחי משפחת פוגל, ועל זה אני חייבת לומר שהזדעזעתי.
כך או כך, אני לא בעד אלימות באף צד, וגם לא ביטויי תמיכה באילמות.

הנה הלינק של הראיון המוקלט עם אורי אבנרי: http://www.inn.co.il/News/News.aspx/220869
לגבי הסתה של פעילי שמאל והתססה של פלשתינים לאלימות, תוכלי לשמוע המון סיפורים כאלו לדוגמה בכל הקשור לכפרים נעלין ובלעין,כאשר ידויי אבנים ואלימות כלפי חיילים הינה דבר שבשגרה.
תדירות הקריאות הינה נמוכה בגלל שהתקשורת מוטה בדיווחיה מאוד חזק שמאלה, ואינה אובייקטיבית.
כאשר פעיל ימין אומר מילים בגנות ערבים או שנעשית פעולת תג מחיר,התקשורת מגדילה את הבאזז סביבם פי 10. אולם בכל הקשור לפליטות פה של שמאלנים וח"כ ערביים והתפרעות ויידויי אבנים אלימים של פלשתינים,ידיעות אלו מוצנעות וכמעט לא מפורסמות.
אין בדבריי ירידה ברמה האישית,יש לי ביקורת רלוונטית מאוד כלפייך וכלפי אחרים שלא נוטים לבחון ולקרוא את כל העובדות, והמשפטים היחידים שיוצאים מפיהם מסתכמים בסיסמאות רדודות וטיפשיות,בלי הסברים ובלי כבוד לצד ששונה ממך בדעותיך. התקשורת מנסה להסתיר כל מיני חדשות שמביכות את השמאל הישראלי אך לא יכולה להסתיר אותן לגמרי, ובנקודה זו אני מצפה ממך בתור אחת שהאמת היא נר לרגליה ולא נותנת לעובדות לבלבל אותה,לקרוא ולהתעניין יותר בנעשה בצורה אובייקטיבית.