לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

כמה מילים על סולידריות (ותרומות)

the rain song
לפני 9 שנים • 20 במרץ 2015
the rain song • 20 במרץ 2015
רוב חיי הייתי שמאל.
היום אני מגדירה את עצמי כמרכז עם נטייה לשמאל.

השמאל הקיצוני מזעזע אותי (סטטוסים שמנדבים שרותי עו"ד לטייסים שיסרבו פקודה ולא יפציצו את עזה - דוגמה אחת)
והימין הקיצוני מזעזע אותי (קדימה ביבי, לעלות חיל אוויר עכשיו ולהפוך את עזה למגרש חנייה - גם את זה ראיתי בפייסבוק שלי)
אני בספק אם איזה טייס שקל לסרב פקודה ואני בספק אם ביבי שקל להפוך את עזה למגרש חנייה.

אני אשת מרכז שקטה ודוממת. לא עולה על בריקדות, לא שונאת, לא רבה, לא מתווכחת וממש לא חושבת שיש כאן שני עמים שונים.
ארצי ומולדתי ממש לא הלכה פייפן ונורא חבל שכך את מרגישה בטי.
אני גאה בישראל עם כל הבעיות שלה. אחלה מדינה אני חושבת ולא עולה על דעתי לגור בשום מקום אחר. אני אפילו עדיין מגדירה את עצמי ציונית.

מישהו באמת חושב שזו מדיניות הימין? לפרוץ לבתים ולהתקיף אנשים?

ויכוחים פוליטיים הם חסרי כל תכלית ואף אחד לעולם לא משכנע את הצד השני. הם תמיד הופכים למלוכלכים מאוד.

אם אחרי רצח רבין ישראל בחרה בליכוד, אתם רוצים להגיד לי שהשמאל לא צריך לעשות איזה חשבון נפש במקום להתנשא ולהגיד שבוחרי הליכוד הם אנשי השוקולד והערסים במלון והם כמו אשה מוכה ושלל שטויות במיץ?
במקום להגיד - אני מעדיפה התנשאות על אלימות
למה לא להעדיף על אלימות התנהלות נורמלית? לתת באמת תשובות ראויות? ההתנשאות המפגרת הזאת הפכה להיות מדיניות של השמאל.
זו הסיבה שהיה מהפך ב-77 (או 76? לא זוכרת בדיוק)

יש אנשים נורא קיצוניים ולדעתי הם עדיין המיעוט. השפויים הם עדיין הרוב
והרוב השפוי לא מוצא לנכון לצעוק בכל מקום הוא סתם חי.
והוא ההמון שאומר את דברו
לא העבריין שהתקיף את יהונתן גפן.
Mary Jane
Mary Jane • 20 במרץ 2015
בטי בום כתב/ה:
יונתן גפן הותקף היום בביתו על ידי אלמוני שקרא לו בוגד.
תמשיכו להאשים בהתנשאות
יש הבדל בין סטטוס מתנשא, כועס או מאוכזב בפייסבוק מלהרים יד.
אין לי סבלנות להתבכיינות על התנשאות כשמאיימים ומכים אנשי שמאל.
לנו אין אריות של הצל או בהמות של ברוך מרזל
כל מה שנשאר לנו זה לכתוב סטטוסים בפייסבוק.
אני באמת חושבת כרגע שיש פה שני עמים עם מדינה אחת
אני מקווה שיום אחד אני לא ארגיש ככה.
אבל ארצי מולדתי די הלכה פייפן
ההמון אמר את דברו.

גם לי היה מאוד קשה לקרוא על תקיפתו של גפן. אני גם חושבת שבעידודו של ראש הממשלה המסית והגזען (כנגד אנשי השמאל, כנגד "הערבים נוהרים בכמויות עצומות אל הקלפי") והממשלה שהוא עתיד להרכיב, בעלת המאפיינים הפשיסטיים, לאומניים, משיחיים ואנטי-ליברליים, זה רק יילך ויחמיר.

נו, נקווה לטוב.
שלגי
שלגי • 20 במרץ 2015
Mary Jane כתב/ה:
בטי בום כתב/ה:
יונתן גפן הותקף היום בביתו על ידי אלמוני שקרא לו בוגד.
תמשיכו להאשים בהתנשאות
יש הבדל בין סטטוס מתנשא, כועס או מאוכזב בפייסבוק מלהרים יד.
אין לי סבלנות להתבכיינות על התנשאות כשמאיימים ומכים אנשי שמאל.
לנו אין אריות של הצל או בהמות של ברוך מרזל
כל מה שנשאר לנו זה לכתוב סטטוסים בפייסבוק.
אני באמת חושבת כרגע שיש פה שני עמים עם מדינה אחת
אני מקווה שיום אחד אני לא ארגיש ככה.
אבל ארצי מולדתי די הלכה פייפן
ההמון אמר את דברו.

גם לי היה מאוד קשה לקרוא על תקיפתו של גפן. אני גם חושבת שבעידודו של ראש הממשלה המסית והגזען (כנגד אנשי השמאל, כנגד "הערבים נוהרים בכמויות עצומות אל הקלפי") והממשלה שהוא עתיד להרכיב, בעלת המאפיינים הפשיסטיים, לאומניים, משיחיים ואנטי-ליברליים, זה רק יילך ויחמיר.

נו, נקווה לטוב.

וואלה
לא בחרתי בביבי ולא שמחתי שהוא נבחר
אבל
אשכרה
מה הוא קשור לתקיפה של יהונתן גפן?

ואשכרה, אתם מעייפים.

תנסו (וסליחה על השימוש בצורת רבים) לצאת מהבועה הקטנה שלכם ותפסיקו לחשוב שהאמת כולה אצלכם ומי שחושב שונה מכם מוקצה - זו אגב, אמורה להיות חשיבה של מנשקי מזוזות. לא?
שבת שקטה לכולם
Mary Jane
Mary Jane • 20 במרץ 2015
שלגי כתב/ה:
[........
וואלה
אבל
אשכרה
מה הוא קשור לתקיפה של יהונתן גפן?....

תסלחי לי, אבל זו קריאה שאין בה הבנת הנקרא.

שלגי כתב/ה:
[........

תנסו (וסליחה על השימוש בצורת רבים) לצאת מהבועה הקטנה שלכם ותפסיקו לחשוב שהאמת כולה אצלכם ומי שחושב שונה מכם מוקצה........

וזה משפט כללי ודמגוגי, שאפשר להגיד בכל הזדמנות ולא ברור למה הוא מכוון ספציפית. כשלעצמי - במידה וכיוונת אלייי - רחוקה מלחשוב שכל האמת אצלי בכיס.
בכוח המוח​(שולטת)
בכוח המוח​(שולטת) • 20 במרץ 2015
Mary Jane כתב/ה:
שלגי כתב/ה:
[........
וואלה
אבל
אשכרה
מה הוא קשור לתקיפה של יהונתן גפן?....

תסלחי לי, אבל זו קריאה שאין בה הבנת הנקרא.

שלגי כתב/ה:
[........

תנסו (וסליחה על השימוש בצורת רבים) לצאת מהבועה הקטנה שלכם ותפסיקו לחשוב שהאמת כולה אצלכם ומי שחושב שונה מכם מוקצה........

וזה משפט כללי ודמגוגי, שאפשר להגיד בכל הזדמנות ולא ברור למה הוא מכוון ספציפית. כשלעצמי - במידה וכיוונת אלייי - רחוקה מלחשוב שכל האמת אצלי בכיס.

כנראה שגם אני לא הבנתי. מה היא לא הבינה?
רוצה שנביט מחדש במה שכתבת ונעשה שיעור קטן בההנת הנקרא?

"גם לי היה מאוד קשה לקרוא על תקיפתו של גפן. אני גם חושבת שבעידודו של ראש הממשלה המסית והגזען ...... זה רק יילך ויחמיר. "

מה יש לא להבין במשפט הזה? ראש הממשלה עצמו מעודד תקיפות מהסוג הזה.

עכשיו לחלק השני, שמדבר בזה שהאמת כולה אצלכם, רק נחזיר לכאן את מה שהורדתי קודם:
"והממשלה שהוא עתיד להרכיב, בעלת המאפיינים הפשיסטיים, לאומניים, משיחיים ואנטי-ליברליים, זה רק יילך ויחמיר. "

מה קרה? פתאום דמוקרטיה היא לא כזו טובה? האנשים האלה שלא יודעים לבחור כמו שצריך, והם עוד הרוב!
בטי בום​(שולטת)
בטי בום​(שולטת) • 20 במרץ 2015
כשיש ראש ממשלה מסית שעושה דה לגיטימציה וזורע פחד
הרצח הפוליטי הבא מעבר לפינה.
לצערי זה המשך ישיר למערכת הבחירות.
בכוח המוח​(שולטת)
בכוח המוח​(שולטת) • 20 במרץ 2015
בטי בום כתב/ה:
כשיש ראש ממשלה מסית שעושה דה לגיטימציה וזורע פחד
הרצח הפוליטי הבא מעבר לפינה.
לצערי זה המשך ישיר למערכת הבחירות.

מי שעשה דהלגיטימציה זה בעיקר בוז'י. שמעתי אותו בראיונות, לוחץ שוב ושוב באותו מקום: "רק לא ביבי." ליבני כבר קראה לו אפס וכינתה אותו בכינויים נוספים. אם זו לא דהלגיטימציה, אין לי מושג מה כן.
אמצעי התקשורת התנהלו מולו בבוטות, הציגו שאלות ציניות וחתכו אותו באמצע כשהוא ענה בכל זאת.
ברור שזו התנהגות שאינה ראויה ומכבדת, אבל איכשהו זה לכאורה בסדר להתנהל כך מבחינת חלק מהשמאל.

ובקשר לביבי - זה לגמרי בסדר לבקש להגיע להצביע מול קבוצה שהאינטרסים שלה אחרים, זו המהות של הדמוקרטיה: כל צד רוצה מקסימום ייצוג וכוח מול אינטרסים מנוגדים. זה לא שמישהו שהוא לא ימין קם להצביע לו בגלל זה, זה כן דרבן חלק מהמצביעים להגיע לקלפי. פתאום זה רע לממש את הזכות האזרחית הראשונה במעלה?

בקשר לרצח הפוליטי, הטענה הזו היא נבזית, (וזורעת פחד לא פחות, ואפילו יותר) כי היא בעצם אומרת שמי שנותן היתר לכך זו ההנהגה הפוליטית של הימין. בכל מקרה, מזל גדול שהשמאל לא בשלטון, כך שהוא יכול לישון בשקט מבלי לחשוש לחייו.
נו באמת.
בלוסום​(לא בעסק)

הקהילה הפייסבוקית הזו

בלוסום​(לא בעסק) • 20 במרץ 2015
מזכירה לי את האווירה אחרי רצח רבין ז"ל.
כל מי שהיה ימני היה פשוט מוקצה, אלים, לא דמוקרטי.
הכללות הן דבר פוגע, חסר תוחלת, סטיגמטי.
השמאל מנסה להגיע להדברות עם הערבים,
כשבתוך עצמנו אנחנו לא מסוגלים כלל להדבר.
עצוב.
פייה{O}
פייה{O} • 20 במרץ 2015
בכוח המוח כתב/ה:
מה קרה? פתאום דמוקרטיה היא לא כזו טובה? האנשים האלה שלא יודעים לבחור כמו שצריך, והם עוד הרוב!

בוודאי שדמוקרטיה היא לא כזו טובה.
דמוקרטיה בשום פנים אינה דרך שלטון אידיאלית, היא פשוט ברירת המחדל הרעה במיעוטה.
זה שכל אחד, לא משנה כמה טיפש, גזען, צר מוחין, או נבער הוא, יכול לבחור - ברור שזה גרוע.
לא שיש אופציה ריאלית טובה או נכונה יותר, כאמור.