בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מישהו/י יכול להסביר לי איך רוב של 61 חבריי כנסת זו דמוקרטיה

מפית​(אחר)
לפני שנה • 3 במרץ 2023

אמרתי הפוך נשמה

מפית​(אחר) • 3 במרץ 2023
פרלין כתב/ה:
לא הבנתי מה קרה פה.

מפית אמר שבגצ מוסמך לבטל חוקים, לא? מה התהפך פתאום?
Aristotle​(נשלט)
לפני שנה • 3 במרץ 2023

Re: אני לא מוצא את החוק שם

Aristotle​(נשלט) • 3 במרץ 2023
מפית כתב/ה:
Aristotle כתב/ה:
מתוך התיקון לחוק יסוד הכנסת ב2008-

"ראה בית משפט בהליך שלפניו, כי נדרש לברר את שאלת תוקפו של חוק, יזמין את הכנסת להתייצב בהליך, והיא תהיה רשאית להשמיע את טענותיה להוכחת תוקפו".

אם עדיין יש מחלוקת, אנחנו כבר בתחום הבנת הנקרא ואני לא מתכוון לעסוק בזה.

The End

עריכה: למי שביקר את בחירת המילים שלי- כשאני מתאמץ למצוא לאנשים את לשון החוק שעונה במדויק על מה שהם שאלו, והתשובה שלהם היא "תתאמץ יותר", אני לא מבין לאיזו תגובה אחרת אתם מצפים, זו חוצפה לשמה.

עברתי על החוק, אולי פספסתי אבל לא ראיתי מה שהבאת פה.
א. אבדוק שוב.
ב. לטעמך זה מייתר את כל שאר הדברים שהבאת, מעניין.
ג. על פניו זה לא קשור כי חוק יסוד הכנסת לא מדבר על חקיקה. אבל אבדוק שוב בעיון.
ד. העירו לך על הסגנון ובצדק.

זה מייתר את הכל כי זה חוק יסוד שמכיר בפירוש בסמכות בית המשפט. כל השאר פשוט לא רלוונטי. אני מזכיר, ביקשתם לדעת איפה כתוב בחוק שהסמכות הזו קיימת- אז הנה, מצאתי.

לגבי הסגנון- בוא נסכים שלא להסכים.
טלי35​(שולטת)
לפני שנה • 3 במרץ 2023
טלי35​(שולטת) • 3 במרץ 2023
איך הייתי רוצה שלא יהיו פה דיונים פוליטיים 🙏
מפית​(אחר)
לפני שנה • 3 במרץ 2023

מפית​(אחר) • 3 במרץ 2023
Aristotle כתב/ה:
מפית כתב/ה:
Aristotle כתב/ה:

"ראה בית משפט בהליך שלפניו, כי נדרש לברר את שאלת תוקפו של חוק, יזמין את הכנסת להתייצב בהליך, והיא תהיה רשאית להשמיע את טענותיה להוכחת תוקפו".

The End

עריכה: למי שביקר את בחירת המילים שלי- כשאני מתאמץ למצוא לאנשים את לשון החוק שעונה במדויק על מה שהם שאלו, והתשובה שלהם היא "תתאמץ יותר", אני לא מבין לאיזו תגובה אחרת אתם מצפים, זו חוצפה לשמה.

א. אבדוק שוב.

זה מייתר את הכל כי זה חוק יסוד שמכיר בפירוש בסמכות בית המשפט. כל השאר פשוט לא רלוונטי. אני מזכיר, ביקשתם לדעת איפה כתוב בחוק שהסמכות הזו קיימת- אז הנה, מצאתי.

החוק שציטטת פשוט לא נמצא שם וזה כל כך הגיוני שהוא לא יהיה שם. מצרף פה לינק ללשון החוק.
אהבתי שזה פסל את המקורות האחרים שהבאת שגם שם לא הופיעה שום זכות חוקית של בגצ לפסול חוקים.
ובנימה אופטימית זאת אני לא אענה יותר ואשמח שלא יעלו פה פוסטים פוליטיים.
https://www.nevo.co.il/law_html/law01/190_001.htm#Seif4
לונדון
לפני שנה • 3 במרץ 2023
לונדון • 3 במרץ 2023
בג״ץ אינו כל יכול בד בבד הוא מסתכל לא רק על הכנסת

באחד הדיונים היום מהימין אמרו שאסיר יכול להיות שר , והעם כשאין לו בית משפט מחובתו להסכים , לא כך

לעמדה של הקהילה הבינלאומית במשפטי נירנברג. אחת מהטענות היסודיות של הגרמנים שהועמדו לדין שם אחרי המלחמה, הייתה: “אנחנו פעלנו לפי החוק של גרמניה”. התשובה של הקהילה הבינלאומית הייתה שהחוק של גרמניה הוא היה כל כך בעייתי, כל כך לא נכון, שאנחנו קובעים רטרואקטיבית שאתם אמנם פעלתם לפי החוק הגרמני, אבל החוק הגרמני איננו בעצם חוק, מפני שהחוק הגרמני הוא כל כך נגד זכויות האדם וכבוד האדם ודגל שחור מתנוסס מעליו. המוסר הכל כך עמוק, שאמור להיות חלק משותף של כולנו, הוא כל כך נגד מה שאתם עשיתם, שהטענה הזאת ש”אנחנו פעלנו לפי החוק” – אינה עומדת לכם.

מה שזה אומר אם מחר הכנסת תבטל חוק יסוד ותקבע שכל בעל זהות מינית שלא נראה לכנסת תכניס אותו לכלא או תתן לו תרופות

ראו טיורינג , בסוף הוא התאבד .

ולמען הסדר הטוב מוטב להביט באמת
סהכ 22 חוקים פסל בג״ץ .

ואני בסהכ שאלתי האם 61 זה דמוקרטיה.

אז מה אני עושה כשמקבל פקודה , לחץ על הכפתור ותרים לאויר את הביניין ?
לוחץ או לא , צבא זה לא דמוקרטיה לכאורה.

נשבעתי למדינה פעמיים
פעם קצונה , פעם יועץ חיצוני.

אני לא אוכל ללכת לבגץ שלא יהיה
ואין מישהו חכם שיכול לקבוע
האם משפטית בג״ץ יכול או לא לפסול חוק.

בגץ יכול לומר החוק לא אנושי לכו תתקנו אותו
כי אם לא יעשה זאת

השואה הבאה תגיע מהיד של יהודים
Aristotle​(נשלט)
לפני שנה • 3 במרץ 2023

Aristotle​(נשלט) • 3 במרץ 2023
מפית כתב/ה:
Aristotle כתב/ה:
מפית כתב/ה:
Aristotle כתב/ה:

The End

א. אבדוק שוב.

החוק שציטטת פשוט לא נמצא שם וזה כל כך הגיוני שהוא לא יהיה שם. מצרף פה לינק ללשון החוק.
אהבתי שזה פסל את המקורות האחרים שהבאת שגם שם לא הופיעה שום זכות חוקית של בגצ לפסול חוקים.

עריכה: מדובר בחוק הכנסת ולא חוק יסוד הכנסת. טעות שלי, אבל הטיעון עדיין עומד.

https://www.nevo.co.il/law_html/law00/72263.htm

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שישי מרץ 03, 2023 6:31 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
לונדון
לפני שנה • 3 במרץ 2023

לונדון • 3 במרץ 2023
לא חובה לענות אם לא נראה
ועצם הזכות שלי לבחור מה לעשות בפורום כללי , בחרתי
כלובי הוא דיקטטור ואם הוא יגיד שלא , אחליט מה שאחליט
הכלובון יכול גם לזרוק אותי מהכלוב , זו זכותו .
ואין בגץ שיקבע האם מותר או לא
כי אין דמוקרטיה

ועכשיו הכל התבהר

מפית כתב/ה:
Aristotle כתב/ה:
מפית כתב/ה:

Aristotle כתב/ה:

The End

א. אבדוק שוב.

bondman​(נשלט){FLR}
לפני שנה • 3 במרץ 2023

Re: הדברים לא כתובים שם, קראתי

bondman​(נשלט){FLR} • 3 במרץ 2023
מפית כתב/ה:
bondman כתב/ה:
מפית כתב/ה:
bondman כתב/ה:
מפית כתב/ה:
מעולם לא היה,חוק שהסמיך את בגצ לפסול חוקים והנה הם פסלו.
15 אנשים שבוחרים את עצמם ולא נבחרו על ידי הציבור.
זאת הדמוקרטיה שלך.

ממש לא נכון.
תפסיק לצרוך ערוץ 14.

תצביע על חוק שמסמיך שופטים לפסול חוקים, שלח פה מראה מקום, אני אבדוק.

חוק יסוד השפיטה:
סעיפים
15. ג.
15. ד. 2.

חוק יסוד כבוד האדם וחירותו:
סעיף 11

זה טיפה בים יש עוד.

אז בא נעשה את זה ככה, במקום לשלוח אותי למקומות שלא כתוב בהם שבית המשפט מוסמך לפסול חוק תביא לי את לשון החוק ממש ותסביר לי איך למען השם הבנת ממה שהבאת שבית המשפט מוסמך לפסול חוקים.

״לתת צווים לרשויות המדינה, לרשויות מקומיות, לפקידיהן ולגופים ולאנשים אחרים הממלאים תפקידים ציבוריים על פי דין, לעשות מעשה או להימנע מעשות מעשה״
האם הכנסת לשיטתך היא לא אחת מרשויות המדינה. האם הממשלה לשיטתך היא לא אחת מרשויות המדינה?
פרלין​(נשלטת){ש}
לפני שנה • 3 במרץ 2023
פרלין​(נשלטת){ש} • 3 במרץ 2023
מפית כתב/ה:
מעולם לא היה,חוק שהסמיך את בגצ לפסול חוקים והנה הם פסלו.
15 אנשים שבוחרים את עצמם ולא נבחרו על ידי הציבור.
זאת הדמוקרטיה שלך.

אהההההה עכשיו הבנתי. זה מה שאתה טוען. שבגצ פסלו חוקים באופן לא חוקי. זאת טענה שבאמת לא שמעתי עד עכשיו.
זאלופון​(שולט)
לפני שנה • 3 במרץ 2023
זאלופון​(שולט) • 3 במרץ 2023
חברים, דומני שיש פה שיח חירשים. איש אינו מבקש חוק שניתן *לפרשו* כאילו הוא מעניק לבגצ סמכות לבטל חוקים - שהרי זו ליבת הויכוח:
צד אחד, אליו אני משתייך, טוען שאין בנמצא חוק ברור ומפורש שכזה, וכל הסמכות הזו, שאיש אינו חולק על קיומה כיום, נובעת מפרשנויות שונות ומשונות אשר מקנות לבגצ כוח שהכנסת מעולם לא התכוונה להעניק לו.

אף אחד מהחוקים שהבאתם אינו מקנה לבגצ באופן ברור ומפורש כוח לפסול חוקים של הכנסת:

״לתת צווים לרשויות המדינה, לרשויות מקומיות, לפקידיהן ולגופים ולאנשים אחרים הממלאים תפקידים ציבוריים על פי דין, לעשות מעשה או להימנע מעשות מעשה״ -
אין כאן כל התייחסות לפסילת חוק, אלא אם בוחרים לפרש "רשויות המדינה" כ"כנסת" ו"לעשות מעשה" כ"חקיקת חוק". ודאי שזו לא היתה כוונת המחוקק.

"ראה בית משפט בהליך שלפניו, כי נדרש לברר את שאלת תוקפו של חוק, יזמין את הכנסת להתייצב בהליך, והיא תהיה רשאית להשמיע את טענותיה להוכחת תוקפו" -
אין החוק מסמיך את בגצ לפסול חוקים. מטרתו המוצהרת של החוק הינה לאפשר לכנסת לפחות להציג את עמדתה בנדון, במצב קיים שבו בגצ נטל לעצמו את הזכות לפסול חוקים למרות שאין לכך בסיס חוקי. עד חוק זה, בגצ זלזל כל כך בכנסת עד כי אפילו לא ראה לנכון לשמוע את דבריה בטרם יפסול חוק. אין משתמע מנוסח החוק כי הכנסת מעניקה לבגצ סמכות לפסול חוקים, אלא כי היא מכירה בכך שזהו המצב דה פקטו.
(מי שרוצה להבין את כוונת החוק מוזמן להכנס ל"הצעת חוק לדיון מוקדם" בקישור זה: https://main.knesset.gov.il/Activity/Legislation/Laws/Pages/LawBill.aspx?t=lawsuggestionssearch&lawitemid=255080 )

אין צורך להתלות באילנות שאינם בנמצא. בגצ עצמו מנמק את סמכותו לפסול חוקים בכך שהם סותרים חוקי יסוד, שהינם מבחינתו במעמד של חוקה, הגם שאינם כאלה הלכה למעשה. את הנימוקים לסמכותו לפסול חוקי יסוד -החוקה שהוא עצמו ברא - לא אביא לכאן מפאת כבודו של בגצ, כיוון שהם מביכים בעיניי.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שישי מרץ 03, 2023 7:41 pm, סך-הכל נערך פעם אחת