בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

"סגידה"

Sirene{John}
לפני 3 שבועות • 30 במאי 2024
Sirene{John} • 30 במאי 2024
סתם זרם מחשבות כלליות שעלו בי כשקראתי את ההודעה הראשונה (ומתנצלת אם אני חוזרת על משהו, לא קראתי את יתר התגובות בשרשור הזה):

אני חושבת שאנחנו חיים בחברה שמאוד מבוססת על היסטוריה שלמה בה מידע, אמנות, יצירה וכו' נועדו בעיקר בכדיי להגיע לקהל גברי ולשרת נקודת מבט גברית.

אני לא מדברת על ה 100 שנים האחרונות, אני מדברת על חלק הארי של התרבות האנושית המתועדת.

אז אני חושבת שסגידה לגוף, בין אם הוא גברי או נשי, בין היתר מבוססת על היסטוריה שבה הערכה לגוף האנושי הייתה משמעותית מבחינה תרבותית רק אם היא בוצעה על ידי גברים. כיצד אישה הרגישה לגבי גוף האדם (או כל דבר אחר) לא השפיע עד כדיי כך על תולדות האמנות, פילוסופיה, אסתטיקה, תפיסת אידיאל היופי וכו'. אני כן חושבת שאישה יכולה להרגיש סגידה לגוף של אדם אחר, אבל אני חושבת שזה הרבה פחות "מבוסס" מסגידה מנקודת מבט גברית, פשוט כי אף אחת לא הוסללה לזה. אפילו בציורים שנוצרו מתוך נקודת מבט נשית, למשל הציורים של ארטימיסיה - אפילו הם מבוססים תרבותית וסגנונית על היסטוריה בה ציורים נוצרו על ידי גברים, בעבור גברים.

אז לדעתי בניגוד לסגידה על ידי גבר (כלפי גוף נשי או גברי) שיכולות להיות לה המון השפעות תרבותיות, אני נוטה לחשוב שסגידה על ידי אישה (לגוף נשי או גברי) היא משהו יותר ראשוני ו - raw.