סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

עברית בכלוב

מיינד
לפני 19 שנים • 9 בספט׳ 2004

אינטלגנציה עברית

מיינד • 9 בספט׳ 2004
אם כל מה שאתם מסוגלים הוא להגיב על העברית ועל שגיאות הכתיב והשימוש השגוי בזכר ונקבה
זו כנראה הרמה שאתם מסוגלים להגיע, בקרת איכות של שגיאות, אך יכולת ההבנה רחוקה עד מאד.

תקראו בין השורות, תתאמצו אם יש ברצונכם וביכולתכם לעשות, אולי אז תבינו את כוונת הכותב.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
מיינד מתנשא ואומר שכל מי שיודע להבדיל מחזיק מעצמו.
<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

אוסיף ואומר שכאן בכלוב כל מי שיודע להבדיל בין זכר ונקבה מתנשא, ולכפיכך לטעון שאני מתנשא
מאד מוזר.

באתי לטעון שאל תלבינו פני אדם בפומביי ויצאתי מולבן בעצמי, מחייך, זו דרך העולם.
בכוח המוח-אשה

מצטרפת למיינד בעניין האחרון,

בכוח המוח-אשה • 9 בספט׳ 2004
אישית אעדיף להתקרב לאדם רגיש ועדין, שכבוד זולתו עומד נגד עיניו תמיד,
מאחר היודע לשים דגש בבג"ד כפ"ת בתחילת מילה, ומזלזל באחרים עד הלבנת פניהם ברבים.
כבוד אלמנטרי לזולת הוא ראשיתה של תקשורת נכונה ומקרבת.
ועוד דבר: לא תמיד מדובר באינטיליגנציה, אני מכירה אנשים אינטיליגנטים וחכמים מאוד שאינם דיסלקטים, שכותבים בצורה נוראית רק כי רכישת הידע הבסיסי שלהם נפגמה מכל מיני סיבות.
לא הייתי רוצה שיאלם קולם רק בגלל זה.
אני לא רוצה להכנס לעניין של פערים חברתיים, אבל באופן כללי זה אומר שגם באתר כמו הכלוב יושתקו המטופחים פחות.
כל אחד יחבור לרמה הראויה לו, ולמי שמספק את צרכיו. אמר מי שאמר בשרשור אחר שלכל סיר יש את המכסה שלו.
ברוח השנה החדשה תפסתם את מוח קצת רצינית.
שתהיה לכולנו שנה נהדרת שלא יחסר בה סבלנות וסובלנות, שנלמד לאהוב את האחר בדיוק כמו שהוא, שנזכור כי לכל אחד יש את מתנותיו ואותן עלינו להאיר אצלו, ושזו הדרך היחידה להעצים אותנו ואותו.
כנפיים​(נשלטת)

מוזר לי

כנפיים​(נשלטת) • 9 בספט׳ 2004
אני חדשה כאן, ומכאן שאני עדין לומדת את המקום ואת יושביו, אבל נדמה לי שזו לא דרישה מוגזמת לבקש ממישהו לשלוט כראוי בשפת אימו, יתרה מכך, המדיום הזה, הוא מדיום מילולי, המילה המשפט הוא הכלי העיקרי כאן, ומטבע הדברים יתבלט מי שמטיב להחזיק בעט.

אם נדמה לי שיהיו לי שגיאות כתיב, אבקש ממישהו שיעשה לי הגהה לפני שאפרסם משהו, אם נדמה לי שיכולת הניסוח שלי לוקה בחסר, אתן למי שאני מעריכה את היכולת הזו אצלו שיערוך איתי את הכתוב. (ואלמד מהם...)

מצטערת, לא פופולרי אולי, אבל אני מחשיבה שפה נכונה, ולא, אני לא סנובית ולא מתנשאת ואפילו לא יהירה, ואני לא פוסלת מי שיש לו שגיאות כתיב, ואם הרעיונות של מי שכותב חכמים ומעוררי מחשבה בעיני, אני אתעלם משגיאות לשון, אבל אני לא יכולה לקבל מי שמזלזל בשפה הכתובה או משתמש בשפת דיבור בכתיבה.... כן, הוא יוערך פחות, כן חובת ההוכחה תחול עליו....

שפה נלעגת היא סימן לדברים נוספים...
היא לא המדד היחיד, אבל אי אפשר להתעלם ממנה.

יכולת למידה היא משהו שאני מחפשת במאסטר שלי, אינטליגנציה רגשית כמו גם מילולית, יכולת הבעה ... יכולת לנהל שיחה חדה, לקלוט דקויות....

ואני מחזקת את ידיה של מלודי, כל הנ"ל לא חלים על מי שעברית אינה שפת אימו, כמבן.

לא פופולרי אולי, אבל הכי אמיתי שאני יכולה לתת.

(ורק כדי לאזן את הדברים מעט, האיש הכי חכם שאני מכירה, הכי אהוב, הכי מוערך, הכי מאסטר בעיני, הכי הכי בכל תחום או עולם, לא מטיב לכתוב, בשפה שלו, לדעתו, יש שגיאות רבות מידי, ואני? אני עורגת אל המילים שלו, שגויות כתיב או נכונות לשון, ואין בטעויות שלו להוריד את מידת הערכתי אליו ואל חוכמתו, או את מידת אהבתי... )
{dOmCruise{A

ובכן

{dOmCruise{A • 9 בספט׳ 2004
כשאני קורא הודעה בפורום. אני לא בא לשיעור של למה התכוון המשורר.

אני לא מגיע כדי לפענח משפת הדיבור שנשפכה אל המסך את ככונות הכותב.

אני רוצה לקרוא, ולהבין, ושמי שרוצה להעביר מסר, שיעביר.

להוריד אל הכתב שפת דיבור, ועוד עילגת, ולבוא ולטעון כנגד מי שאינו מוכן להכיר בכך כדבר תקין, זו לא התנשאות.

השתמשתי כנגדך במילה התנשאות מיינד, רק כדי להוכיח לך שקביעה של אדם כי אחרים מתנשאים יכולה להיות מופנית כלפיו.

אתה עשית בדיוק את מה שאתה מטיף כנגדו - הכללות.

בהחלט יכול להיות מקום שאדם עם שגיאות עברית יהיה אדם נחמד, בעל ידע ורגיש, ועוד מעלות אחרות.
אבל
הוא לא יהיה איש שיחה נעים לי, ולא אקדיש לשיחה עימו יותר מהמינימום ההכרחי.
וזה פנים אל פנים.

כאשר מדובר במדיה כתובה, סביר שאדלג על כתביו.

למה לי לסבול?
ואני סובל כשמישהו אומר ועל אחת וכמה כותב לי "אני ידבר איתך מחר".

הנצחת פער חברתי?
לא.
מי שמדבר כך וכותב כך, והעירו לו פעם אחת, כל מה שהוא צריך לעשות, במידה ויש לו ידע מינימלי במחשבים, ויש לו כנראה אם הוא הגיע לכאן, זה לכתוב בוורד, להוסיף תנאי לבדיקת השגיאות של הוורד את אותן עשר מילים שנכתבות על ידו ב-י במקום א, ולבדוק.

קצת מודעות, קצת מאמץ.

כמו שלא יעלה על הדעת להגיע לפגישה עם אנשים אחרי יום עבודה, מזיע, מחמת הנימוס האלמנטרי, אין סיבה שיכתבו כך אם התיקון הוא פשוט.

לגבי מי שהעברית אינה שפת אימו:
כבר כתבתי, ואני חוזר שאלו דווקא בדרך כלל ידברו עברית רהוטה יותר ונכונה יותר.
מעטים מהם אכן יכתבו בשגיאות, אבל אלו יהיו שגיאות פחות או יותר ידועות מראש ואופיניות מאד.

לא ברור למה צריך להחליט ולקבל כתיבה עילגת כדבר מובן מאליו.

זה לא.
huan

...

huan • 9 בספט׳ 2004
"ואני מחזקת את ידיה של מלודי, כל הנ"ל לא חלים על מי שעברית אינה שפת אימו, כמבן. "

ואיך בדיוק תדעי לזהות את האנשים הללו?.....המבטא?,הבגדים? או אולי התסרוקת?
אחרי הכל כולנו מסתתרים פה מאחורי כינויים אשר מעידים על המוצא של הכותב בערך באותה מידה בה הם מעידים על אישיותו או מראהו החיצוני.

לדעתי יש חשיבות לנסות ולהשתמש בשפה נכונה ולכתוב ללא שגיאות
אך אם זאת לא צריך להיות כל כך קטנוניים בעניין.

אחרי הכל לא נתחיל להוציא "פטור משגיאות כתיב" לאנשים אם בעיות.
{dOmCruise{A

מילה כתובה

{dOmCruise{A • 9 בספט׳ 2004
בהודעה אחרת, ממש כאן, לפני יומיים:

http://www.thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?t=6022

כותב מיינד מאסטר, ציטוט חלקי מההודעה.

מילה כתובה
באבן חקוקה.

ועוד.
אני מסכים עם הודעה זאת, עם השיר שנכתב על כוחה של מילה.

אבל איך זה מסתדר עם השרשור הזה?

איך מילה כתובה, חקוקה באבן, יכולה להיות בעלת כוח אם היא עילגת, קלוקלת וכולה שגיאה?
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 9 בספט׳ 2004
שתי נקודות:
1. מבחני אינטליגנציה - למיטב הבנתי כל מה שנאמר בשרשור הזה בנושא מבחני אינטליגנציה נאמר בבירור בהומור (אני יודע שזה נכון לפחות לגבי כל מה שאני אמרתי). אין צורך לקחת הכל ברצינות תהומית ומי שעושה זאת צריך לחסום אותו מהאתר.

2. מוזר לי שיש שרשור כל כך ארוך על משהו שבעצם כמעט ולא קיים. אני כבר די הרבה זמן באתר הזה ולא זכור לי שיצא לי לראות שמישהו מתנשא על מישהו אחר ו"מלבין פניו ברבים" רק בגלל טעויות בעברית ושגיאות כתיב.
נכון, יש המצהירים ששגיאות כאלה מפריעות להם, צורמות להם בעין ואפילו מדריכות אותם בבחירת בני זוג. סו פאקינג וואט?! ממתי זה פשע להעדיף את השפה שלך מדוברת נכון? לי מפריע שאומרים "אני יעשה". זו זכותי, זה לא פוגע באף אחד ומי שיש לו בעיה עם זה, שיגיש תלונה נגדי ונגד אבשלום קור. מקסימום ישימו אותנו בכלא. אני כבר ימצא דרך לברוח משם ויקח אתי את אבשה.
נכון גם שלפעמים כן מוערות הערות מלגלגות בפורומים לגבי כושר ההתבטאות של פלוני זה או אחר, אך נדיר מאד מאד שכושר ההתבטאות הלקוי הנ"ל הוא הסיבה להערות אלה. בדרך כלל הכותב המותקף מותקף בשל דברים מטופשים, מתלהמים או פוגעים שכתב, וההערות בנושא יכולתו הוורבאלית הן דרך לנגח אותו בחזרה (משום מה יש מתאם לא רע בין האנשים מושכי האש לבין רמת שפה ירודה).

בקיצור, אין טעם לעשות מזבוב פיל. אין התנשאות, אין קיפוח, יש סיבה להצביע כלובי.

(הערה לחסרי ההומור מסעיף 1 - אנא אל תטרחו להעיר לי בעניינים מהודעה זו הנוגעים לחסימות מהאתר או לבריחה מבתי כלא. ההומור אמנם לא משובח במיוחד אבל עדיין הבעיה היא אצלכם ולא אצלי).
בהט​(נשלטת)

HOLY FUCK'N SHIT

בהט​(נשלטת) • 9 בספט׳ 2004
חלאס!!!
כולכם צדיקים, כולכם חכמים כולכם יודעים את התורה.

לא הגיע הזמן שתפסיקו להתחפר בעלבון הקטן שלכם? ומי שפגעתי בו אבקש סליחתו(ה-אדון כמדומני, כבר לא זוכרת ..)

תנו לפורום להתרומם מעט מן הגל העכור הזה.

שנה טובה לכולם, העילגים והרהוטים, החכמים והמאותגרי חומר אפור, היפים והכעורים, המשוררים והפקידים.
מקבי​(מתחלף)
לפני 19 שנים • 10 בספט׳ 2004
מקבי​(מתחלף) • 10 בספט׳ 2004
ציטוט: אין צורך לקחת הכל ברצינות תהומית ומי שעושה זאת צריך לחסום אותו מהאתר.

הפרזת לחלוטין! שאותך יחסמו מהאתר! icon_mad.gif

ציטוט: (הערה לחסרי ההומור מסעיף 1 - אנא אל תטרחו להעיר לי בעניינים מהודעה זו הנוגעים לחסימות מהאתר או לבריחה מבתי כלא. ההומור אמנם לא משובח במיוחד אבל עדיין הבעיה היא אצלכם ולא אצלי).

אופס.

(הומור של לפנות-בוקר... אין יותר טוב מזה - חוץ מהטלת ננסים למרחק)
זאלופון​(שולט)
לפני 19 שנים • 10 בספט׳ 2004
זאלופון​(שולט) • 10 בספט׳ 2004
אני אישית מעדיף הטלת ננסים לגובה (בגלל האירוניה) אבל למרבה הצער זה עדיין לא הוכר כמקצוע אולימפי (אומר וממשיך לקפץ על הטרמפולינה לקראת בייג'ינג 2008).