צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

כל הכבוד לצה"ל ?

Mary Jane
לפני 11 שנים • 26 ביוני 2013
Mary Jane • 26 ביוני 2013
אממ...סקס עם בתי-שחי versus סקס עם ילדים. קשה להחליט.
רפאל
רפאל • 26 ביוני 2013
פוג ומלכתא,

שיח אינטלקטואלי הוא שיח שעניינו בירור הטוב והאמיתי (ואולי עוד כמה דברים), ולא טיפוחו של האגו, חנופה וליטופים. לכן, לא רק שאין בו מקום להעלבות ולטיעונים לגופו של אדם, אלא שגם אין בו מקום להעלבויות ולסילופם של טיעונים לגופו של עניין, במטרה שידמו לטיעונים לגופו של אדם (מה שבלשון עממית קרוי בשם התקרבנות). בכלל, בשיח כזה אין מקום לסנטימנטליות יתרה, זה פשוט לא שייך. כשאתה הולך לרופא אתה לא מביא עמך את האגו. אם הוא אומר לך להפסיק לאכול ממתקים ולהתחיל לעשות ספורט - אתה לא נעלב מזה. אתה לא מגיש בקופת חולים תלונה על רצח אופי. ואתה לא תעלב אפילו אם יתברר שהרופא טעה, וחוות הדעת של רופאים אחרים היתה שעליך לרבוץ מול האח הגדול 3 שעות ביום ולאכול טעמי ופסק זמן. פשוט אין פה מקום לסנטימנטליות יתרה. ברגע האמת כולנו נעדיף רופא מומחה מעולה ומיזנטרופ, על פני רופא טמבל שמחניף לנו.

כשהייתי צריך לבחור לעצמי מורים במרוצת החיים, תמיד בחרתי אנשים שהיו דומים בעיני לסוג של רופאים. כלומר אנשים שדיברו באותה בהירות וישירות של רופא "כאן אתה טועה", "כאן אתה לא מבין", "תלמד את זה", "תשנה את ההוא", ו"את זה תזרוק אל הפח כי זה לא שווה כלום". אני לא חושב שאפשר ללמוד אחרת. וגם כשאני בוחר לעצמי פרטנרים לשיחה, אני מעדיף אנשים שמדברים בבהירות ובישירות, ושאין להם עניין והבנה רבה בהעלבות ובהעלבויות. לפעמים אנשים כאלו יכולים להיות מעט בוטים, אבל זה רק כי מחוסר עניין הם מעולם לא למדו כיצד להעליב או להעלב בצורה אלגנטית ופופוליסטית.

עכשיו, אני מבין שאולי לא כולם רואים את הדברים בדיוק כמוני. ועדיין, בשיבל לנהל דיון, למשתתפים בו צריכה להיות מוטיבציה משותפת. למשל: לברר אם זה בסדר או לא בסדר לצלם תמונות מהסוג הנדון ולהעלות אותן לרשת. או לברר מה טוב יותר, ליברליזם או שמרנות. או לברר מהו ליברליזם. כמו כן, המשתתפים בדיון צריכים להסכים שלא לדחוף את האגו בכל הזדמנות ולהתעסק בהעלבות והעלבויות כל הזמן.

פוג, זה ברור לגמרי שאין לך מוטיבציה כזו. מרגע הצטרפותך לדיון אתה כל הזמן מתעסק בשאלות של מי בסדר ומי לא בסדר, מי מעליב ומי לא מעליב. אתה אומר שהאלימות האישית הזו משעממת, אבל אתה מגלה בה הרבה מאוד עניין, וגרוע מזה - אתה מלבה אותה כל הזמן. ומלכתא, להוציא את תחילת השרשור זה גם בדיוק מה שאת עושה. את כל הזמן מתעסקת באיכסה הזה של מי אכל למי ומי שתה למי. כמעט כל הודעה שלך מלווה בכמה התבטאויות מתנשאות ומזלזלות. ולמספר ההתבטאויות הללו משתווה לאורך השרשור רק מספר הפעמים שבהם צעקת שעיוותו את דבריך בצורה מכוערת ושמבצעים בך רצח אופי. איך יש לך כוח לכל זה?

בתחילת השרשור טענת כמה טענות. כמובן שלא הסכמתי איתן, אבל לפחות יצרת נושא לדיון. אלא שמהר מאוד שינית גישה, וניסית לנטרל כל ניסיון לדון בטענות שלך, לבקר אותן ושלא להסכים להן. במקום משכת כל הזמן למקום האישי ובחרת להתעסק במיץ של הזבל. חבל. באמת חבל. אם הייתי משקיעה את מחצית האנרגיות שהשקעת במיץ של הזבל בשביל לחדד את טיעונייך, ובשביל להסביר לנו למה את שמרנית, היה יכול להיות פה מעניין מאוד. ואולי היינו זוכים להכיר שמרנית אינטליגנטית.
מלכתא
מלכתא • 26 ביוני 2013
free spirit כתב/ה:
מלכתא כתב/ה:

נימה מזלזלת? אביר על סוס ליברלי זה ביטוי, ואין בו שמץ זלזול. עכשיו אתה גם לא מבין מה זה "נימה מזלזלת".

באותה הנשימה את יכולה לטעון ש"אידיוט!" זה רק ביטוי, אין פה נימה מזלזלת, או שהמילה "פוסטמה" בה השתמשה חברתך חובבת תרבות הדיון (ודורשת ההתנצלויות) בבלוג שלה, גם היא - רק ביטוי. אין כאן אלימות מילולית, לא נימה מזלזלת ובטח שלא התנשאות.

מאחר והעשרת את השפה העברית בביטוי חדש, קחי אחד ותיק על חשבון הבית: מודעות עצמית

תקשיבי, זה שאת וחברות שלך עדר,
לא אומר שאני וחברות שלי כאלו. כל אחת עומדת בביטויים שלה.
אם את תכניסי לפה ביטויים שחברה שלי אולי כתבה ואולי לא- בבלוג שלה, בשביל לתקוף אותי... זה איך לומר? באמת לא מודעות עצמית.
מלכתא
מלכתא • 26 ביוני 2013
זאלופון, אני לפעמים חושבת שאתה צריך משקפיים או איזשהו פילטר. כאילו, וואדאפאק? על מה אתה מדבר?

ורפאל, אני לא מתעסקת באכלו לי או שתו לי. ואני אפילו לא נעלבת, כי בעיניי אין דבר יותר פתטי מחבורת גיבורי מקלדת שמנסים להיות חזקים על חלשים. אבל זה בסדר, כנראה שזאת תכונה אנושית כזאת... כשיש לכם גיבוי עם לייקים, אתם מרגישים חזקים יותר.
וכן, עכשיו הייתי מזלזלת. מאוד. פשוט כי נמאס לי להצטדק ולהסביר לכם שאני לא.
נמאס לי לדבר במילים יפות , לחזור ולקרוא את הדברים, לוודא שבאמת לא העלבתי אף אחד- כי גם ככה אתם תקפצו ותאמרו שהעלבתי.
אבל אתה יודע מה סופם של חבורות? להתפרק.
אתם עושים את זה בדיוק, עושים את זה בדיונים אחרים. אותי אתם לא שוברים, אחרים כבר נשברו ועזבו... ובסופו של דבר, זה פשוט עצוב. אתם עצובים. ועצוב לי עליכם.
וכמו שאמרתי , אני לא אדם נוטר טינה. אתם שוחים בביצה ולי יש חומר דוחה ביצות בכנפיים.
אז התעופפתי לי לביצה נקייה יותר icon_smile.gif
אבל... אם אתה ודומיך תחזרו לבריונות המקלדת שלכם, תהיה בטוח שאני אהיה כאן ופעם הבאה כבר לא אנסה להיות נחמדה.
שלומות icon_smile.gif
מלכתא
מלכתא • 26 ביוני 2013
המלט כתב/ה:
fog כתב/ה:
סליחה שאני מציף. אבל אני חוזר בי במשהו מההודעה הקודמת, אחרי מחשבה:

רציתי לתקן, שהיא לא רק משעממת, אלימות מילולית. נכון, זה גם. זה בנאלי, אבל לא רק ולא העיקר. אני חושב שבעיקר זאת התנהגות לא ראויה. מבחינתי, מבחינת הערכים שלי, לא ראוי להיות אגרסיבי על גבי הפורום, לכנות בשמות אנשים, לתייג אותם, להכפיש אותם, לרדת עליהם, לקרוא להם בשמות. מבחינתי, ההתנהגות שלי ראויה, ושלך למשל, לא.

אין לי ספק שהחוויה האישית שלך אותי אינה נעימה, מכיון שלא פעם ולא פעמיים כיוונתי אליך חצים מילוליים חדים ומכוונים. בקיצור, מעולם לא הייתי נחמד אליך. התחושה שאתה מעורר בקרבי, ועיניך הרואות – גם בקרב אחרים, היא שאתה פרובוקטור לשם פרובוקציה בלבד; אתה אמנם מרבה להעיד על עצמך שאתה מתבטא בכנות, אבל אני לא רואה הרבה כנות בהתנהגות שלך. אני חושב שאני מספיק בשל ובוגר כדי להבחין בכנות, ומה אומר לך פוג – אתה לא משדר כנות. אף פעם לא שידרת כנות. תמיד יש איזשהו אינטרס נוסף לדברים שאתה כותב. תמיד יש איזושהי מניפולציה, נסיון למצוא חן בעיני מישהי, איזה סיבוב מילים מחושב שרחוק מכנות כמזרח ממערב. בנוסף, עשית כאן מעשים שלא ייעשו, שקשורים בגניבת דעת, הונאה ושקרים. על איזו כנות אתה מדבר? אז יכול להיות שהייתי אלים מילולית בהזדמנויות שונות. אני לא מכחיש את זה. אבל אל תדבר איתי על נסיונות לפרוץ גבולות. אין כאן אף אחד שמכיר אותך מראשית ימי הכלוב שיגיד עליך את מה שאתה מעיד על עצמך בנדיבות יתר, יש לומר. אז טול קורה – שלא לומר בניין שלם – מבין עיניך.

עוד בולשיט כלשהו.
פוג הוא אחד האנשים היותר מעניינים כאן, למרות שאני לא מכירה אותו אישית...ולא נראה לי שהוא יודע שאני חושבת ככה.
מלכתא
מלכתא • 26 ביוני 2013
'פוליאנה' כתב/ה:
free spirit כתב/ה:
מלכתא כתב/ה:

נימה מזלזלת? אביר על סוס ליברלי זה ביטוי, ואין בו שמץ זלזול. עכשיו אתה גם לא מבין מה זה "נימה מזלזלת".

באותה הנשימה את יכולה לטעון ש"אידיוט!" זה רק ביטוי, אין פה נימה מזלזלת, או שהמילה "פוסטמה" בה השתמשה חברתך חובבת תרבות הדיון (ודורשת ההתנצלויות) בבלוג שלה, גם היא - רק ביטוי. אין כאן אלימות מילולית, לא נימה מזלזלת ובטח שלא התנשאות.

מאחר והעשרת את השפה העברית בביטוי חדש, קחי אחד ותיק על חשבון הבית: מודעות עצמית.

זה מאוד דומה לשבוש צטוטים ולקריאה *פומבית* בשרשור *פומבי* לכל השמרנים באשר הם מטומטמים וחשוכים
אכן, תגובה בבלוג, מקום שאמור להיות המקום לונטילציה, שווה במשקלה לכך icon_smile.gif
מה גם שאחרי כשלושים עמודים בהם לא הובנתי ולא רק שלא הובנתי אלא שהמשיכו להשמיץ ולקרוא בשמות, אני חושבת שמותר להתעצבן
גם לשמרנים מטומטמים שבאים ומזכירים משטרים חשוכים...
במקום עסוק במה שחשוב ועקרי, עדיף באמת ללכת לדברים טפלים ושוליים שלא קשורים לשרשור הזה. הרי כולנו הבנו את כולנו פה, אין מה לעשות פה יותר.

תם ונגמר.
בואי ניתן להם להתמרמר לבד.
Black Lotus​(מתחלפת){זאלופון}
מלכתא כתב/ה:
...ואני אפילו לא נעלבת, כי בעיניי אין דבר יותר פתטי מחבורת גיבורי מקלדת שמנסים להיות חזקים על חלשים. אבל זה בסדר, כנראה שזאת תכונה אנושית כזאת... כשיש לכם גיבוי עם לייקים, אתם מרגישים חזקים יותר....

מסתבר שיש דבר יותר פאתטי: לכתוב בפורום שאת לא נעלבת ואז לפתוח פוסט בבלוג שמראה שנעלבת אחו-שילינג. ואם כבר בפאתטיות עסקינן, רדי מהקטע של לדבר על עצמך בגוף שלישי.

רפאל
רפאל • 26 ביוני 2013
מלכתא כתב/ה:
אבל... אם אתה ודומיך תחזרו לבריונות המקלדת שלכם, תהיה בטוח שאני אהיה כאן ופעם הבאה כבר לא אנסה להיות נחמדה.

צודקת לגמרי. וזאלופון כבר לימד אותנו פרק בהיסטוריה על סופם של אנשים יותר מדי נחמדים.

חוץ מזה, לקחתי את האיום שלך לתשומת לבי.
בלוסום​(לא בעסק)

(אי) הבנת הנקרא

בלוסום​(לא בעסק) • 26 ביוני 2013
לוטוס אם לזה את קוראת פוסט נעלב
היתי מציעה לך לבדוק את הבנת היקום שלך
(וכן, כוונתי לפוסט של מלכתא)
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 26 ביוני 2013
רגע, אפשר עוד התנצלות אחרונה לפני שמכבים את האור?

אני רוצה להתנצל על שחשבתי ש"אביר על סוס ליברלי" הוא לא ביטוי אמיתי. גוגל הוכיח לי אחרת.

בתמונה: אביר על סוס ליברלי.

ועוד כל כך פלצן שהשמש זורחת לו מהתחת.