סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

לכל הלוחמים שם בדרום..

Inside your head
לפני 15 שנים • 12 בינו׳ 2009
Inside your head • 12 בינו׳ 2009
מייפל כתב/ה:

בחיית מייפל...
אני כבר לא עוקבת אחרייך.
אני דברתי על המבצע בעזה, את על מה?
נילי ונילי
נילי ונילי • 12 בינו׳ 2009
Lilu-FemdoM כתב/ה:
מייפל -

לכי לעזאזל , עוכרת ישראל.

טוב, אני מניחה שהתגובה הראויה במקרה הזה היא- "הכל חוזר עלייך וקקה בידייך" ותו לא.
Taijitu הרואה

מייפל מה שאת אומרת זה נוח. אבל בעייתי

Taijitu הרואה • 12 בינו׳ 2009
אני לא חושב שאת מסנגרת על החמאס. לעומת זאת מה שאת מבקשת זה להתעלם מהמעשים שלהם. ישראל סגרה מצור על הרצועה. שולטת במעברים. זאת הדרך של ישראל להשפיע על החמאס על מנת שהברחות יפסיקו ובעיקר למנוע כניסת פיגועים לישראל. דבר שפסק בזכות דברים אלה. את אומרת בואי נתעלם ממה שהחמאס עושה ונשפוט את דרכנו. הבעיה שאנחנו מגיבים לחמאס.

החמאס הוא ארגון טרור. משמע לא בוחל באמצעים, משמע המטרה מקדשת את האמצעים. אני לא בטוח אם דיווחי החמאס לגביי כמות הנפגעים נכונה בכלל. לצורך העניין נניח שכן. אבל לבוא ולומר שאנחנו רוצים לטבוח בילדים, ולהרוג חפים מפשע כי אנחנו חסרי אחריות זה שטויות.

אני מכיר אישית מקרים ואף ידועים לך מקרים שהחמאס ניצל את המוסר הישראלי לא לתקוף פעילים שפועלים נגד ישראל.המטרה לנצל את המוסר ישראלי. חלק מהסיבה שהיה קשה לנו שנים לתקוף אותם. הממשלה הישראלית החליטה שהגיעו מים עד נפש. שהיא צריכה לשים לזה סוף, יחד עם זאת לפגוע בחמאס חרף שימוש באזרחים. זה למה 200 ילדים נהרגו. זה למה יש מעל 800 הרוגים. זה למה יש מעל 3000 פצועים. אנחנו עשינו את זה, לטעמנו היו לנו סיבות שמצדיקות את זה.

נתתי לך תשובה מאוד מפורטת קודם לכן, עוד לא התייחסת אליה. אני צריך להבין שאין לך מה לומר? תסתכלי בסביבות עמוד 29.
מלך הארץ​(לא בעסק)
מלך הארץ​(לא בעסק) • 12 בינו׳ 2009
מייפל כתב/ה:
איך לדעתך אהוד ברק הצליח לסגור להם את החשמל אם אנחנו לא שולטים במשאבים שלהם?
למה לדעתך נגמר להם הדלק?
נכון שגם לחמאס יש אחריות. שוב, אני לרגע לא אומרת שלא. אבל זה לא מסיר מאיתנו אחריות. והאחריות שלנו גדולה.

.

איפה הגענו שמדינת היהודים צריכה להיות אחראית על הספקת אנרגיה ליישות עצמאית ערבית?

תבדקי באטלס בקטע של "מחצבים" ותראי שלמעשה המוסלמים חולשים עלחלק לא קטן ממשאבי האנרגיה (נפט וגז בעיקר) בעולם. וכבר הספיקו לגרום למשברים פה ושם בהיסטוריה.

שלטון החמאס יכול לקבל ממצרים מספיק ארגיה וישראל לא צריכה להיות אחראית על תידלוק המכוניות שגנבו לנו.

מה דעתך על זה שרוסיה סגרה לאוקראינה את הגז? שם באמת קר עכשיו.

אני לא יודע איך את נראת, אני מאחל לך שטוב,

אבל אני בטוח שגם אם את דוגמנית על - כשאת מסתכלת בראי את מתחילה לבכות ואולי אפילו להקיא (גם מגועל וגם כדי שהקלוריות מהסלט מהצהריים לא ישארו בגוף חלילה).

וזה כאמור בזמן שאת מהממת הורסת וכולם אומרים לך את זה.

ציטוט: ותודה לאל שחיילי צה"ל לא אונסים נשים (למרות שגם זה קרה בהיסטוריה של צה"ל. מכירה את הסיפור המפורסם עם לוחמי הפלמ"ח והנערה הבדואית?) ולגבי העניין של ביזה וגזל-זה קרה פעמים רבות וחיילים גם הועמדו על כך לדין.

אוי איזה צבא של חרמנים? לא מצאת הכפשה יותר מוצלחת מאשר סיפור מלפני שישים שנה?

ובכלל פלמ"ח זה לא צה"ל - אז אולי מגיע לחיילינו התנצלות?

אני לא מכיר את הנערה הבדואית אבל מקווה ששלומה טוב.

עלה בדעתך מה היה קורה אם הם היו כובשים אותנו?

אז רק כדי לסבר את האוזן - זה ידוע שכשהפלסטינאים שלטו בדרום לבנון (עד מבצע שלום הגליל) הייתה תופעה של בנות - נשים שיעיות (ולא רק) שהסתירו אותן ולא נתנו להן לצאת מהבית מרוב פחד.

ציטוט: זה אנחנו לא הכי גרועים, לא אומר שאנחנו בסדר

זה שאנחנו הכי טובים - ובאופן מגוזם ואף הזוי - זה לא אומר שאנחנו בסדר.
רפאל
רפאל • 12 בינו׳ 2009
המשבר הקיומי של הציבור היהודי הישראל אינו משבר ביטחוני. אין זו מלחמת קיום בעזה. לא עבור היהודים. כמה שלא יתאמצו לשווק אותה ככזו, אין היא כזו. זה עניין עובדתי. המשבר הקיומי שלנו הוא ערכי-פנימי. כל המסורת האתית המפוארת שקימה את היהדות מאות של שנים מתפוררת לנגד עינינו. אנחנו כבר לא רחוקים מן היום שמבחינה בטחונית תהיה פה יהדות, אבל מבחינה ערכית היא לא תתקיים אלא כמילה.

פשיטת הרגל הערכית קשורה בשני עניינים:

1. האמונה בשתי רשויות: אחד העיקרים הראשונים של היהדות הוא קיומו של אל אחד, כאשר מבחינה אתית משמעות הדבר היא - חוק אחד. כבר עשרות שנים שבישראל מתקיימות שתי מערכות של חוק במקביל. שתי רשויות. אחת ליהודים ואחת לערבים ולפלסטנים. נכון לעכשיו יש בישראל כמה מליון נתינים שאינם מוכרים כאזרחי המדינה, והם חיים תחת שלטון צבאי (זה או אחר). כבר כמה דורות שההנהגה הישראלית אינה מוכנה לדאוג לאנשים האלו, וגם אינה מאפשרת להם לדאוג לעצמם. כל הדם ששפכנו, הפשעים שביצענו, ההתעללויות וההשפלות, הן רק תופעות לוואי של הכישלון האתי הזה. שם נוסף לזה הוא אפרטהייד.

2. הכניעה לדמיון: עיקר נוסף הוא להיות נאמן לתבונה, להכיר במציאות ולשמור על פרופורציות. הציבור היהודי שנמצא בישראל, ככלל, אינו עושה זאת. ולאופן שהוא לא עושה זאת קוראים, בניב המקומי, בשם התקרבנות. משמעות הדבר היא שבאמצעות הדמיון הוא מאדיר ללא פרופורציות את העוולות שנעשות לו, וזאת כדי להצדיק עוולות בלתי פרופורציונלים שהוא מבצע. כשעוברים על חלק מן ההודעות כאן, זה נדמה כאילו יש כאן ניסיון מאורגן לכתוב את הפרוטוקולים של זקני פלסטין. קוראים לזה גם הכחשה. ויש כאלו שאף קוראים לזה עבודה זרה.

אותו דור שהיה עד למעמד הר סיני עבד את עגל הזהב. וזה אותו דור שזכה לקיום לאומי מחודש בישראל שכונן כאן משטר של הפרטהייד.
מייפל​(לא בעסק)
מייפל​(לא בעסק) • 12 בינו׳ 2009
מסיבות מובנות אני לא מתכוונת להגיב לא לאלה ששולחים אותי לעזאזל ולא לאלה שאומרים לי שאני צריכה להקיא כשאני מסתכלת בראי.
אני כן אביא לכאן את הדברים החשובים באמת:

בעזה יש משבר הומניטרי, ובכל יום בו נמשכות פעולות האיבה, המחיר שמשלמת האוכלוסיה האזרחית בעזה מתעצם. רק הפסקת אש מיידית תוכל להתמודד עם המשבר ההומניטרי רחב ההיקף ועם המשבר הקשור להגנת אזרחים בהם נתונים תושבי עזה.
· נפגעים: לפי נתוני משרד הבריאות הפלסטיני המעודכנים לשעה 15:00 ב-11 בינואר, נהרגו עד כה 884 פלסטינים, מתוכם 275 ילדים ו-93 נשים. 12 אנשי צוות רפואי נמנים על ההרוגים. מניין הפצועים עומד על 3,860, מתוכם 1,333 ילדים ו-587 נשים. לפי ההערכות, כ-413 פצועים נמצאים במצב אנוש. הסכנה הנשקפת לצוותים הרפואיים והקושי שבחילוץ פצועים מהריסות הבניינים, מקשים על פינויים ועל הערכת מספר הנפגעים. אין אפשרות בשלב זה לקבוע את מספר האזרחים שניפגעו לעומת מספר הלוחמים.
· שירותי בריאות: המשבר ההומניטרי מעמיק, מניין ההרוגים האזרחים גדל, הנזק שנגרם לבתים, למבנים ציבוריים, מתעצם ורשתות הביוב והחשמל נמצאות בסכנה. חדרי החירום והיחידות לטיפול נמרץ נמצאים במצב של עומס יתר, הצוות הרפואי מותש, וקיים חשש כבד להשפעות הנפשיות ארוכות הטווח על העימות על אכלוסיית הילדים, המהווים 56 אחוזים מתושבי עזה.
· עקורים: מספר העקורים המתגוררים אצל קרובי משפחה אינו ידוע, אך לפי הדיווחים סביר להניח שמספר זה עומד על עשרות אלפים. לפי נתוני מרכז אל מזאן לזכויות אדם, מספר משוער של 80-90 אלף תושבים נעקרו מבתיהם, מתוכם 50 אלף ילדים. סוכנות אונר"א פתחה ארבעה מקלטים חדשים ב-10 בינואר בתגובה לביקוש הגובר בעיר עזה, במחנה הפליטים ג'באליה, ובדיר אל באלח. סוכנות אונר"א מתפעלת כעת 31 מקלטים המספקים מחסה ל-25,696 פלסטינים, עליה של 4,000 חוסים מאז ה-9 בינואר.
· תברואה: רשות המים של עזה (CMWU) הודיעה שאין ביכולתה להמשיך ולתחזק את שירותי המים והביוב בשל הנזק הניכר שנגרם לתשתיות, הקשיים בתיקון הנזק, והיעדר גישה לחלקי חילוף. נזק נגרם לרכיבים הבאים: צינור המים במחנה הפליטים נוסיראת, באר ממזרח לעיר ג'באליה, באר מדרום לתל אל-האווה, צינור מים המוליך לעיר עזה, צינור הביוב הראשי בבית חאנון, וספק הכוח הראשי של המתקן לטיהור שפכים בבית לאהייה. שלושה עורקים ראשיי נפגעו: האחד בתופאח, ממזרח לעיר עזה (המספק מים ל-100 אלף איש בקירוב), השני בביר אל נאג'ה שבצפון הרצועה (המספק מים ל-150 אלף איש בקירוב), והשלישי באל מוחרג'ה שבמרכז הרצועה (המספק למים לכ-30 אלף תושבים). תושבים אלה אינם מקבלים אספקת מים נכון לעכשיו. אמש ניפגע גם המתקן לטיהור שפכים הנמצא בעיר עזה ונזק שנגרם לאגן הניקוז גרם לדליפת ביוב שהיקפה עדיין לא ידוע. האגן מכיל 250-300 מטרים מעוקבים של ביוב.
רפאל

Re: מייפל מה שאת אומרת זה נוח. אבל בעייתי

רפאל • 12 בינו׳ 2009
Taijitu הרואה כתב/ה:
אני מכיר אישית מקרים ואף ידועים לך מקרים שהחמאס ניצל את המוסר הישראלי לא לתקוף פעילים שפועלים נגד ישראל.המטרה לנצל את המוסר ישראלי.

הדברים האלו מעידים על כישלון רציני בהבנה של מהו מוסר. אי-אפשר לנצל מוסר. המוסר הוא תמיד אוטונומי. הוא קשור בהחלטה שלך (או שלנו) כיצד לפעול בנסיבות נתונות. ברצון האוטונומי שלנו להיות נאמנים לערכים מסויימים.השאלה מי מולנו ומה הוא עושה לא יכולה להיות רלוונטית.

השאלה אינה אם באופן היפותטי אין להרוג ילדים. השאלה היא אם במציאות הנתונה אין להרוג ילדים. והתשובה של ממשלת ישראל, צה"ל, והרבה מן הנוכחים בפורום היא שיש מקום להרוג אותם. (הם כמובן מרפדים את ההיתר להרג ב"צר לנו מאוד" או ב"אין לנו ברירה" אבל אלו דברים שהם עושים בינם לבין עצמם. זה לא משהו שרלוונטי לילדים שמתים.)

וזו רק שאלה אחת מתוך הרבה שאלות אחרות.
שקר
שקר • 12 בינו׳ 2009
מייפל כתב/ה:
מסיבות מובנות אני לא מתכוונת להגיב לא לאלה ששולחים אותי לעזאזל ולא לאלה שאומרים לי שאני צריכה להקיא כשאני מסתכלת בראי.
אני כן אביא לכאן את הדברים החשובים באמת:

בעזה יש משבר הומניטרי, ובכל יום בו נמשכות פעולות האיבה, המחיר שמשלמת האוכלוסיה האזרחית בעזה מתעצם. רק הפסקת אש מיידית תוכל להתמודד עם המשבר ההומניטרי רחב ההיקף ועם המשבר הקשור להגנת אזרחים בהם נתונים תושבי עזה.
· נפגעים: לפי נתוני משרד הבריאות הפלסטיני המעודכנים לשעה 15:00 ב-11 בינואר, נהרגו עד כה 884 פלסטינים, מתוכם 275 ילדים ו-93 נשים. 12 אנשי צוות רפואי נמנים על ההרוגים. מניין הפצועים עומד על 3,860, מתוכם 1,333 ילדים ו-587 נשים. לפי ההערכות, כ-413 פצועים נמצאים במצב אנוש. הסכנה הנשקפת לצוותים הרפואיים והקושי שבחילוץ פצועים מהריסות הבניינים, מקשים על פינויים ועל הערכת מספר הנפגעים. אין אפשרות בשלב זה לקבוע את מספר האזרחים שניפגעו לעומת מספר הלוחמים.
· שירותי בריאות: המשבר ההומניטרי מעמיק, מניין ההרוגים האזרחים גדל, הנזק שנגרם לבתים, למבנים ציבוריים, מתעצם ורשתות הביוב והחשמל נמצאות בסכנה. חדרי החירום והיחידות לטיפול נמרץ נמצאים במצב של עומס יתר, הצוות הרפואי מותש, וקיים חשש כבד להשפעות הנפשיות ארוכות הטווח על העימות על אכלוסיית הילדים, המהווים 56 אחוזים מתושבי עזה.
· עקורים: מספר העקורים המתגוררים אצל קרובי משפחה אינו ידוע, אך לפי הדיווחים סביר להניח שמספר זה עומד על עשרות אלפים. לפי נתוני מרכז אל מזאן לזכויות אדם, מספר משוער של 80-90 אלף תושבים נעקרו מבתיהם, מתוכם 50 אלף ילדים. סוכנות אונר"א פתחה ארבעה מקלטים חדשים ב-10 בינואר בתגובה לביקוש הגובר בעיר עזה, במחנה הפליטים ג'באליה, ובדיר אל באלח. סוכנות אונר"א מתפעלת כעת 31 מקלטים המספקים מחסה ל-25,696 פלסטינים, עליה של 4,000 חוסים מאז ה-9 בינואר.
· תברואה: רשות המים של עזה (CMWU) הודיעה שאין ביכולתה להמשיך ולתחזק את שירותי המים והביוב בשל הנזק הניכר שנגרם לתשתיות, הקשיים בתיקון הנזק, והיעדר גישה לחלקי חילוף. נזק נגרם לרכיבים הבאים: צינור המים במחנה הפליטים נוסיראת, באר ממזרח לעיר ג'באליה, באר מדרום לתל אל-האווה, צינור מים המוליך לעיר עזה, צינור הביוב הראשי בבית חאנון, וספק הכוח הראשי של המתקן לטיהור שפכים בבית לאהייה. שלושה עורקים ראשיי נפגעו: האחד בתופאח, ממזרח לעיר עזה (המספק מים ל-100 אלף איש בקירוב), השני בביר אל נאג'ה שבצפון הרצועה (המספק מים ל-150 אלף איש בקירוב), והשלישי באל מוחרג'ה שבמרכז הרצועה (המספק למים לכ-30 אלף תושבים). תושבים אלה אינם מקבלים אספקת מים נכון לעכשיו. אמש ניפגע גם המתקן לטיהור שפכים הנמצא בעיר עזה ונזק שנגרם לאגן הניקוז גרם לדליפת ביוב שהיקפה עדיין לא ידוע. האגן מכיל 250-300 מטרים מעוקבים של ביוב.

את צודקת, כל מה שכתבת - את צודקת
אבל יש גם משבר נוראי בזימבבואה, מגפת כולרה שמפילה חללים בהמונים מאות ילדים ונשים מתים כל יום מכולירה, והעולם שותק.
למה אנחנו צריכים לקחת אחריות על מחדלים של אחרים.
זו לא בעייה שלנו !!!!!!!!
עד שהעולם לא יבין שזו בעייה שלו והוא צריך לקחת פוזיציה ולחסל את החאמס כדי שהאוכלוסיה האזרחית החפה מפשע תוכל לחיות חיי שלווה עד אז אנחנו לא יכולים לקחת אחריות כוללת על מה שקורה.
אפשר לחשוב שלפני המלחמה עזה היתה סינגפור, האסון ההומינטרי היה גם קודם, מתקן טיהור השפכים כבר לא עובד שנים
ורק לידיעתך מדינת ישראל מטפלת בשפכים של שכם, טולכרם, חברון, קלקיליה וכד'
הערבים לא מסוגלים לקחת אחריות, כל שפכי העיר שכם זורמים ללא הפרעה בנחל שכם ונאספים ליד בת חפר ושם מטופלים, כנ"ל במכון טיהור שפכים ניר אליהו של המועצה האזורית דרום השרון שמטפל בשפכי קלקיליה, וזה על חשבוננו.
עד ממתי ניקח אחריות על המחדלים של הערבים
היכן מדינות ערב , היכן האחריות של החאמס שהביא את העם שלו למצב הזה????
עד כאן!!!!!
אין ספק שהם מסכנים , אבל לפעמים צריך לחשוב על עניי עירנו קודם.
המלט

מייפל

המלט • 12 בינו׳ 2009
תודה על הסקירה המקיפה של הזוועה בעזה. ניכר שהדברים קרובים לליבך. אז הנה משהו שאפשר
לעשות:

(מסתובב ברשת):

כ-25,000 אנשים בעזה ישנים בבתי ספר של אונר"א, בהם כ-9,000 ילדים, והם זקוקים לשמיכות.

אם יש לכם שמיכות שאינכם צריכים (או גם בגדים וצעצועים, אבל בעיקר שמיכות) - אנא העבירו אלי עד יום רביעי (14/1/09), כדי שנוכל לשלוח אותם לעזה במשאית שמתואמת להיכנס ביום חמישי.

צרו איתי בבקשה קשר על מנת לתאם: 054-4556052, או באימייל ofranh@zahav.net.il

אנא הפיצו.