לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

שאלה של אי הסכמה

Morticia
לפני 18 שנים • 5 בפבר׳ 2006

Re: שאלה של אי הסכמה

Morticia • 5 בפבר׳ 2006
laila כתב/ה:

על פי חוק ברגע שמישהי אומרת לא ומקבלת סרוב,זה אונס.

נכון אבל בבדס"מ זה באמת טיפה יותר מורכב כי יש באמת עבדים/שפחות שאוהבים להיגרר למקום דמוי אונס בו הם יצרחו לא עד מחר כשמוסכם בין הצדדים שמילת הביטחון שבאמת נועדה להפסיק את העניין היא בכלל "אבטיח". במקרה כזה, אונס אמיתי יהיה כזה שהמשיך אחרי שנאמרה המילה "אבטיח". שאלה סמנטית בקיצור.

אבל... בכ"ז את מעלה כאן נושא מאוד חשוב שמתקשר למשהו שגם אני רציתי לדבר עליו ואני טיפה אפרט. ראשית אני לא מבינה מדוע יש בכלל אישיו לגבי מילת הביטחון. סשן חייב להתבצע בצל מילת ביטחון המיועדת לתת ביטחון פעולה לשני הצדדים. למה יש בכלל אנשים שנכנסים לסשנים בלי זה? למה אישה מתמסרת באופן טוטאלי לגבר מבלי להיות בטוחה שיש לה מילת ביטחון או שהיא סגורה עליה? איפה האחריות של השפחה או העבד טרם כניסתם לספייס?
אבל אני הרבה יותר זועמת על השולטים והשולטות במקום הזה. שליטה זה לא רק סיפוק יצרים, זו גם אחריות אדירה.

אני רוצה לספר לכם על אירוע שאירע במועדון ביום חמישי לנגד עיני וקומם אותי נורא:
אל המועדון הגיע זוג חביב, מאסטר ושפחתו המקולרת והוא הוביל אותה לכל מקום. שוחחתי אתם בתחילת הערב - זוג חביב ביותר. בשלב מסויים הוא הוריד אותה על ארבע והוליך אותה עם הרצועה במועדון. על הבמה התנהל איזה סשן חייתי ודי בהמי לטעמי עם איזו שפחה ובדיוק כשהוא הסתיים עברו שם אותו מאסטר ושפחתו. לפתע, אחד המאסטרים שנכחו באותו סשן בהמי, הוריד כאפה קטלנית לישבנה של אותה שפחה. המאסטר שלה לא הבחין והמשיך לגרור אותה כשהיא התבוננה לאחור בעיניים דומעות וכואבות.
אני אישית הייתי מוכנה באותו רגע להוריד חתיכת כאפה משלי לאותו "אדון" שהעיז.
הבחורה מקולרת לאחר! יותר מזה?
אז אני שואלת: מה אם לבחורה אין את הכח לעמוד מול אותו אדם? מה אם אין לה את היכולת לומר לא? ובכלל, היא לא אמורה קודם כל לומר כן?
זה אולי לא אונס על פי חוק אבל זו בהחלט כפייה והטרדה מינית.
אני ניגשתי למאסטר שלה ואמרתי לו, הוא הודה לי, הוא באמת לא שם לב. היא השפחה שלו והיא באחריותו, הוא צריך לגונן עליה מפני דברים כאלה.
אותו אדון שעשה את זה הוא לא עסקן בדס"מי מבחינתי, הוא איש מסוכן ומגלומן שחושב שמותר לו הכל ואין לו שום רספקט לגבולות של אחר (הבחורה מקולרת!!!! אם לא רספקט אליה, לפחות היה מבקש רשות מאדונה ראשית...)

מבחינתי, עסקני בדס"מ הם כאלה שפועלים במסגרת הדדית, מוסכמת, בעלת גבולות ברורים, גם אם פועלים במסגרות קיצוניות והארד-קור לחלוטין. ברגע שמדובר בפעולה לא מוסכמת, לא מדוברת, לא אחראית, זה כבר לא בדס"מ, זה הפעלת כוח על חלשים, זו אלימות, זו הטרדה וזה אונס. כן.
aka BODYGUARD
aka BODYGUARD • 5 בפבר׳ 2006
מוטישיה היקרה...

מה שתארת זה בדיוק מה שאני צורח כאן לא מעט זמן...
ומייחסים לי את זה לקטע של
אכלו לי שתו לי....

יד שתתרומם על שפחה שלי ללא הסכמה שלי ושלה-
אני מבטיח באופן אישי שאקטע אותה.
כל אחד מוזמן לנסות את מזלו...

מדובר בתופעה דוחה ומזלזלת ברכוש הפרט,
ובטח ובטח בזילזול חמור בנשלטת כאדם,
שבחרה להתמסר לאדונה ולא לאף אחד אחר.

גועל נפש!
Black Lotus​(מתחלפת){זאלופון}
מורטישה, בתאור הסיטואציה שהבאת אין קשר לכך שהסאבית מקולרת או לא מקולרת. לכל אדם יש זכות בסיסית לפרטיות, והאיש המתואר הפר אותה. עובדת הקילור לטעמי לא מוסיפה ולא מורידה מהסיטואציה כי הבחורה המדוברת היא קודם כל אדם בפני עצמו שזכות יסוד בסיסית שלו נפגעה.
אם הוא היה "מוריד כאפה קטלנית" לשפחה לא מקולרת ללא הסכמתה זה היה פחות נורא?

ציטוט: וכן, מולי היא לא תוכל לחשוב בבהירות כי אני אשפיע באמצעות
נוכחותי, ורק בבית תוכל לערוך את המאזן האישי שלה.

מצטערת לומר לך את זה, אבל אתה כנראה לא מבין נשים מספיק טוב.
כשאתה שולח מישהי בסיטואציה כזו הביתה היא פשוט תתבשל במיץ של עצמה, תייסר את עצמה, ואז היא תחשוב שכבר אין טעם לדבר על זה אח"כ כי עבר זמן ופשוט תתקע עם זה בבטן עד הפיצוץ הבא.
Morticia
Morticia • 5 בפבר׳ 2006
אני שמחה לראות שאתה מבין את הדברים בדיוק כפי שאני הבנתי אותם בודיגארד.
אני חושבת שאין דרך אחרת להבינם ושנורא חשוב לדבר על זה.
זה שבחורה נכנסת למועדון ומביעה את נטיותיה לא הופך אותה לרכוש ציבורי ומאסטר אמיתי בחיים לא יזלזל במקולרת של מאסטר אחר (ולא באישה בכלל לצורך העניין).
המועדון נועד עבור עסקני בדס"מ, לא עבור מטרידים מיניים חסרי גבולות מסוכנים יותר או פחות.
הקהילה נועדה עבור אותו הדבר בדיוק.
אבל מהי קהילה ומה מהווה אותה בכלל?

בדס"מ זה מקום עמוק ומכובד, לא קקי ורפש של חלאות אנושיות.
לשולט יש אחריות אדירה, הוא חייב להיות קשוב ורגיש, הוא חייב לכבד את ההתמסרות שהוא זוכה לה, לא רק להתענג עליה.
ולכל אדם יש אחריות קודם כל על עצמו אז גם נשלטים צריכים לשאול את עצמם למי הם מתמסרים ועד כמה.
אוי ואבוי לאישה המוצאת עצמה במקום בו היא לא יכולה לעצור, לא משנה עד כמה תרצה, בכלל לא אכפת לי מה הנטייה המינית שלה...
אתם באמת חושבים שבוניל יותר קל לאנוס? אולי פשוט יותר קל להוכיח? אני מניחה שאני לא צריכה לספר לכם עד כמה הדבר קשה לפעמים להוכחה גם שם...

סטוצים זה דבר נורא צבוע לדעתי, לא משנה איזה סוג. זה סיפוק יצרים נטו, זה ניצול קר של האדם שמולנו. זה בסדר, זה קורה לפעמים.
שליטה סטוציונרית צבועה אפילו יותר בעיני וחוטאת למהות הדבר.
תחשבו טוב עם מי אתם מספקים את היצרים האפלים ביותר שלכם, בין אם אתם שולטים ובין אם נשלטים ועזבו את הסמנטיקה, חושו את הביטחון!
ואנחנו השולטים צריכים תמיד לזכור את האחריות שאנחנו לוקחים על עצמנו. מאסטר שלוקח את שפחתו לגוב האריות חייב לזכור שבנוסף לאלף המטלות המוטלות עליה, גם עליו מוטלת מטלה - לגונן עליה!
לסוטים המסוכנים והאלימים שמסתובבים באזורנו אין לי הרבה מה לומר. צר לי על קיומכם ואני אלחם בכם עד נשמתי האחרונה.
אבל לי, תודה לאל ובלי עין הרע, יש כמה כוחות ונשבר לי הסטרפ-און מלשמוע על נשים מפוחדות ממידת השליטה שלהן על מה שקורה להן.
גם לשפחה הנרצעת ביותר, השפלה ביותר, האומללה ביותר חייב להיות פתח נשימה, מקום בו היא בשליטה, מקום בו יש לה את הזכות לעצור. אף אחד לא יכול לקחת את זה ממנה באופן מוחלט.

לעניות דעתי, שולט חכם וראוי הוא לא כזה שיודע לקשור אלא כזה שיודע מתי לשחרר.
Morticia
Morticia • 5 בפבר׳ 2006
Black Lotus כתב/ה:
מורטישה, בתאור הסיטואציה שהבאת אין קשר לכך שהסאבית מקולרת או לא מקולרת. לכל אדם יש זכות בסיסית לפרטיות, והאיש המתואר הפר אותה. עובדת הקילור לטעמי לא מוסיפה ולא מורידה מהסיטואציה כי הבחורה המדוברת היא קודם כל אדם בפני עצמו שזכות יסוד בסיסית שלו נפגעה.
אם הוא היה "מוריד כאפה קטלנית" לשפחה לא מקולרת ללא הסכמתה זה היה פחות נורא?

לא, זה היה נורא באותה המידה. אני מסכימה עם מה שאת אומרת באופן מוחלט. סליחה אם לא הייתי ברורה.
אני מדגישה את היותה מקולרת בכדי להדגיש את חוסר הכבוד לגבולות גם כשהוא נושך לנו בתחת.
תראי, אם היצור הזה היה מוריד לי כאפה הייתי קורעת אותו אבל אני לא יכולה לסמוך על זה שלכל בחורה יהיה את הכוח להגיב ככה. אולי אותה שפחה הייתה באותו רגע תחת הוראה ברורה מאדונה לא לפצות את פיה, לא משנה מה. אז אנחנו צריכים לקוות שהיא תעז להמיר את פיו? אנחנו צריכים לקוות שלהם יש מילת ביטחון לצורך הפסקה?

המעשה חמור ללא קשר לקולר. אני ניסיתי לקחת את זה עוד צעד קדימה ולשאול גם לאן אנחנו שואפים כקהילה. עד כמה אנחנו מוכנים לסבול את האנשים המסוכנים שמסתובבים כחלק בלי נפרד ממנה?
וגם כדי להזכיר למאסטרים שיש להם תפקיד חשוב שאין להמעיט בערכו.
aka BODYGUARD
aka BODYGUARD • 5 בפבר׳ 2006
אני לא מבין נשים בכלל, לוטוס...
נחה דעתך?
teacher​(שולט)

להכות את הלב

teacher​(שולט) • 5 בפבר׳ 2006
לי הדברים נראים קצת שונה.
ההודעה המקורית של לילה, בתחילת השרשור, אינה קשורה בכלל ל-BDSM.
היה צריך לפרסם אותה ב"לא קשור". ובכלל - היא גם ענתה את התשובה באותה ההודעה..
כך שהתגובה שלי היא בעצם להודעות האחרות.

צריך להסתכל מעבר לכסיות ולמלבושים,
לקלף את השכבות ולראות שבפנים עמוק - כולנו בני אדם.
אין שולט אמיתי, בדיוק כמו שאין בנמצא נשלט שכזה. כולם אמיתיים.
וככאלה, מחזיקים באמת של עצמם, כי אין באמת, אמת אחת מוחלטת.

אבל במקום זה אנחנו עסוקים אם מותר להגיד לא כמילת ביטחון או שלא,
אם סאבית מקולרת שווה יותר מסתם אחת,
אם שולט אמור לשולח את שפחתו הביתה או לחבק אותה, לאחר שהפסיקו,
מה זה אונס, ומתי זה לא,
אם צריך לדבר על זה לפני ולתכנן, או שלא,
האם חייבת להיות מילת ביטחון או שלא...

הטעות שלנו היא שאנחנו חושבים שזה יותר מורכב ופחות ברור (פיירי) מהוונילה.
וזו טעות. וונילים זה לא סיפור אחר, זה אנחנו, עם בגד אחר, לא מורכבים יותר,
משפט כמו:
ציטוט: ''קל מאוד להגיע לאונס בסיטואציה בדסמית..''
אני לא יכול לקבל,
כי אני חושב שזה בדיוק להיפך, או אותו הדבר לכל הפחות.

ציטוט: ''..הוא חייב להיות קשוב ורגיש, הוא חייב לכבד את ההתמסרות שהוא זוכה לה, לא רק להתענג עליה..''

שולט לא חייב להיות אף אחד מהדברים האלה.
אין שחור ולבן אלא אינסוף גוונים. כאלה שרוצות חיבוק, כאלה שרוצות הביתה, כאלה שמחבקים וכאלה שזורקים. ואטימות היא אולי תכונה לא אטרקטיבית אך היא חוקית וגם אינה פוסלת אדם כאדם, יש גם אטומים.

ופיירי ניסחה את זה יופי כשאמרה:
ציטוט: ''..מה שאני מנסה להגיד זה שמה שהופך שולט לשלוט טוב ואחראי זה הרגישות שלו והיכולת שלו לקרוא את הסאבית ואת השפת גוף שלה תוך כדי סשן. גם אם הנשלטת אומרת "לא" תוך כדי אני מצפה ממנו לעצור שניה ולשאול מה קורה. יש אפילו שמגדילים ראש וכשהם רואים שקשה לנשלטת הם לוקחים צעד אחד אחורה ומאיטים את הקצב מבלי שתצטרך להגיד משהו.
מצד שני, אם תוך כדי סשן קשה לנשלטת והשולט שואל מה קורה והיא נותנת לו להבין שבאמת הכל בסדר, כשבאמת היא לא רוצה את זה, יכול להיות שבהרגשה שלה זה אונס, כשבמציאות זה לא. במילים אחרות, אם האונס תלוי בתיקשורת אז אין סיבה שזה יקרה ובסופו של דבר זה בעצם תלוי רק ביכולת של שניהם לתקשר. ..''

עכשיו תחליפו את המילים שולט ונשלטת בבני אדם - והנה גילינו את תמצית העניין.
ומסתבר ששליטה היא לא אחריות אדירה, לפחות לא אדירה יותר מ'סתם' מערכת יחסים ונילית.
היטיבה לומר גם בלק לוטוס...
ולצפות ליותר מאדם, רק מהסיבה היחידה שמדובר ב-BDSM, זו טעות, שתוביל לרוב לאכזבה.
ובגלל התפיסה הזו אנו עדים למקרים בהם אנשים מרשים לעצמם באירועי BDSM דברים אחרים מאשר נגיד, בחתונה של הבת דודה..

מי שמתעלם מביטוי מצוקה, נוח לו לרפד את זה בכללי אדון ושפחה, סשן, מה שזה לא יהיה,
אבל הוא לא פגע בסשן, בשפחה או בגוף. הוא פגע ישר ללב.
באדם כאדם.

תקשורת - הנה לכם קונספט
teacher
Morticia
Morticia • 5 בפבר׳ 2006
חשוב לי מאוד להבהיר משהו:
אני לא אמרתי, לא התכוונתי לומר ואפילו לא לרמוז ששפחה מקולרת שווה יותר משפחה שאינה מקולרת. אני לא חושבת ככה בכלל.
אני מסכימה אתך טיצ' - אנחנו קודם כל בני אדם ותקשורת זה אלמנט סופר חשוב.
אני לא מבינה מדוע אי אפשר להסיק מדבריה של פיירי ששולט צריך להיות קשוב ורגיש. אולי לא חייב באמת... אף אחד לא באמת חייב כלום.
נכון שאחריות קיימת בכל מערכת יחסים ונכון שכל אדם צריך לקחת אחריות (וגם את זה כבר אמרתי) אבל ביחסי שליטה, כן, לשולט יש אחריות, ועוד איך. יותר... פחות... לא יודעת... לא חשוב לי גם... אחריות נקודה.

המשך יום נעים
icon_smile.gif
teacher​(שולט)

זה בדיוק העניין

teacher​(שולט) • 5 בפבר׳ 2006
ציטוט: ''..אבל ביחסי שליטה, כן, לשולט יש אחריות, ועוד איך. יותר... פחות... לא יודעת... לא חשוב לי גם... אחריות נקודה..''

לכולנו יש אחריות, שולטים ונשלטים. האחריות האישית שלנו, מקורה בהיותנו בני אדם,
ומכך - אין שום חשובות לאוריינטציה ה-BDSMית.

אחריות היא דבר כללי שמאמצים או לא מאמצים אותו בחיים בכלל ולא רק ב-BDSM.
אני מניח שאדם שהוא חסר אחריות, לא יפתח פתאום אחריות מיוחדת כשהוא כאן..

ציטוט: ''..ששולט צריך להיות קשוב ורגיש..''

ומה זה צריך? בעיני מי? למה? כי זו הנורמה? זה מה שמקובל?
אז איך נקרא למישהי שרגישות והקשבה עושות לה פריחה?
אחת שמחפשת שולט קשוח ואטום, שלא יקשיב לה וינצל אותה למטרותיו האנוכיות,
סוטה??

teacher
Morticia
לפני 18 שנים • 6 בפבר׳ 2006
Morticia • 6 בפבר׳ 2006
אתה לוקח פיסת משפט שאמרתי ומשתמש בו לצרכיך. אני מבינה מה אתה אומר ואתה גם צודק. כל אדם צריך לקחת אחריות, לא אמרתי את זה כבר?
מה שלא אמרתי זה שזה באמת לא קשור לאוריינטציה הבדס"מית, זה נכון אבל, אני מסכימה.

מעבר לכך, אנשים שונים מגיעים עם מידות קשב ורגישות שונות ואני לא יוצאת מנקודת הנחה שכל מי שפחות רגיש ופחות קשוב מאיזו מידה ערטילאית שאמורה להיות מספקת, הוא סוטה.
אולי הייתי צריכה להבהיר - כולנו סוטים, כולנו חרמנים, סבבה.
כשאני מדברת על הסוטים המסוכנים אני מתכוונת לכאלו שלא מכבדים גבולות, לכאלו שמגלים גילויי אלימות כנגד חסרי ישע, לכאלו שפוגעים באחר ללא יכולתו להגן על עצמו, אנסים, מטרידנים, כאלו שכופים את עצמם בכוח ללא הכרה.

חבל שתפתח מחלוקת עמוקה כל כך על נושא שמהותית יש עליו בינינו הסכמה. יותר פשוט יהיה לדון בבחירתי הסמנטית כי אין בכוונתי לפגוע באף אחד.
אני סוטה גאה אבל אני לא מסוכנת לעובר אורח תמים ברחוב (לפחות לא על בסיס יומיומי)

סבבה?
icon_biggrin.gif