בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

סאביות מסוכנות, עד מתי ???

ימית 2000
לפני 18 שנים • 22 באוג׳ 2006
ימית 2000 • 22 באוג׳ 2006
ימית 2000 כתב/ה:
אנשים מסוכנים הם אנשים מסוכנים, בכל כובע שיחבשו. האדם עושה את התפקיד, ולא ההיפך. סוויצ'ים אינם הופכים לאנשים שונים כאשר הם מחליפים תפקידים.
ולחליפין, אם אני מקבלת את ההנחה שבשליטה מובלע פוטנציאל הרסני - היא חייבת לבוא עם ההכרה שבנשלטות קיים פוטנציאל זהה לפגיעה. המצב המיוחד שבו נמצאת סאבית בקשר (ועל אחת כמה וכמה כשמביאים בחשבון את הקשרים הלא בריאים שרווחים בעולם הבדסמ) הופך אותה, לפי הסתכלות זו, לפצצה מתקתקת. הפגיעות הנפשית, התלות הגדולה, המסירות והצייתנות הקיצוניות - כל אלה הופכים אותה לאדם מסוכן, לעצמה ולסביבתה. אולי. ואולי לא.

זה הציטוט המלא. אם מוציאים דברים מהקשרם שומטים את הקרקע מכל הדיון ומייתרים אותו. המלים "לפי הסתכלות זו" יכולות להבהיר את הנקודה. זו דיאלקטיקה.
עינבר
לפני 18 שנים • 23 באוג׳ 2006
עינבר • 23 באוג׳ 2006
ימית 2000 כתב/ה:
ימית 2000 כתב/ה:
אנשים מסוכנים הם אנשים מסוכנים, בכל כובע שיחבשו. האדם עושה את התפקיד, ולא ההיפך. סוויצ'ים אינם הופכים לאנשים שונים כאשר הם מחליפים תפקידים.
ולחליפין, אם אני מקבלת את ההנחה שבשליטה מובלע פוטנציאל הרסני - היא חייבת לבוא עם ההכרה שבנשלטות קיים פוטנציאל זהה לפגיעה. המצב המיוחד שבו נמצאת סאבית בקשר (ועל אחת כמה וכמה כשמביאים בחשבון את הקשרים הלא בריאים שרווחים בעולם הבדסמ) הופך אותה, לפי הסתכלות זו, לפצצה מתקתקת. הפגיעות הנפשית, התלות הגדולה, המסירות והצייתנות הקיצוניות - כל אלה הופכים אותה לאדם מסוכן, לעצמה ולסביבתה. אולי. ואולי לא.

זה הציטוט המלא. אם מוציאים דברים מהקשרם שומטים את הקרקע מכל הדיון ומייתרים אותו. המלים "לפי הסתכלות זו" יכולות להבהיר את הנקודה. זו דיאלקטיקה.

בפעם נוספת. זה לא שמדובר באנשים מסוכנים, או שיש פוטנציאל הרס ביחסים.

אם אדם מסכן את הנשלט שלו, במסגרת תפקידו כדום, הוא דום מסוכן.
מכיוון שיש קשר בין התפקיד לסכנה. אני אפילו יכולה לקבל את הטענה של נוגה,
שמרגע שפעל כך, הוא איבד את הזכות לקרוא לעצמו אדון, שולט או דום.
ואנשים בהחלט יכולים להיות לא מבוכנים, עד שקבלו תפקיד מסוים. היו דברים מעולם.
לעומת זאת, אין קשר כזה בין תפקיד הנשלט, ליכולת לסכן את הצד השני.
כל הקשר שתיארת למעלה, הקשר עם פוטנציאל הרס, אינו קשור לתפקיד בדסמי.
והדרך היחידה לייצר את פוטנציאל ההרס הזה, הוא להתעלל בנשלט/ת.

אבל ימית,
מה דעתך להניח לשירשור הזה?
ימית 2000
לפני 18 שנים • 23 באוג׳ 2006
ימית 2000 • 23 באוג׳ 2006
בכיף. הנחתי לו. מקורות מדווחים לי שהוא מרגיש הרבה יותר טוב עכשיו.