ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מוותר על התואר "(שולט)", ממשכן את הכתר בגרוש

שפנפנת חצות
לפני 17 שנים • 16 בדצמ׳ 2006
שפנפנת חצות • 16 בדצמ׳ 2006
dr jekyll and MASTER hyde כתב/ה:

אכן נכון.
ולכן מה שאני כתבתי הוא בבחינת "להקדים תרופה למכה" icon_smile.gif

למרות כל השחרור הפאמדומי העכבר הוא בידי הגבר.
אם אתה בוחר לפנות לנשלטות מהסוג של "בוגדנית קטנה" שכתבה שהיא רוצה את הדום הקשוח שלא יראה לה חולשה במקום לאחרות הבחירה היא רק שלך.
כתבתי קודם וגם ביג אן כתבה שכל אחד יכול לבחור לו את הפנטזיות שלו ולהחליט איך לחיות את החיים שלו וזה יאמי.
אתה צריך לבחור את אלה שלא רוצות לחיות בסרט הזה וזאת ההחלטה שלך.
אם אתה כותב שרוב הנשלטות לא מבינות שכל גבר לא הגיע מהכוכב של סופרמן ויש לו חולשות אתה מזלזל בהן. כולן מבינות אבל חלק רוצות לחיות בפנטזיה וחלק מהגברים רוצים את זה. יאמי.
אם אתה לא רוצה לחיות בפנטזיה פנה לאחרות באותו ראש.
שולט שחושב שהתואר מעניק לו כתר יהיה פחות פתוח לשיחה כנה עם כל אחת ולכן כתבתי שהדבר הראשון שכדאי להפנים הוא ששולט או שולטת הם נטיות מיניות ולא כתרים.
הראשון שצריך להפנים את זה הוא הגבר הפונה ואז השיחה יותר כנה.
שוב, צריך לפתח חוש אבחנה למי לפנות וזה דבר שקשה ללמד.
חג אורים שמח לך ולכולם.
dr jekyll and MASTER hyde{♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦}
לפני 17 שנים • 17 בדצמ׳ 2006
שפנפנת חצות כתב/ה:

למרות כל השחרור הפאמדומי העכבר הוא בידי הגבר.

פמדומי? icon_biggrin.gif
אולי התכוונת פמיניסטי... (לא יאמי).

ציטוט: אם אתה בוחר לפנות לנשלטות מהסוג של "בוגדנית קטנה" שכתבה שהיא רוצה את הדום הקשוח שלא יראה לה חולשה במקום לאחרות הבחירה היא רק שלך.

מה הקשר לזה שהעכבר בידי הגבר?
או שהיא פונה, או שאני פונה. מי שרוצה פונה... icon_rolleyes.gif

ציטוט: שולט שחושב שהתואר מעניק לו כתר יהיה פחות פתוח לשיחה כנה עם כל אחת ולכן כתבתי שהדבר הראשון שכדאי להפנים הוא ששולט או שולטת הם נטיות מיניות ולא כתרים.
הראשון שצריך להפנים את זה הוא הגבר הפונה ואז השיחה יותר כנה.

זה לא משנה מי פונה. כולם צריכים להפנים את זה באותה מידה.
להיות שפחה זה ממש גן עדן, מה. בטן גב בטן גב. ראש קטן... "שהוא ישבור ת'ראש". ממש ליידי מרמלד.
נשוי בצייתנית​(שולט)
לפני 17 שנים • 20 בדצמ׳ 2006
Good discussion
My thinking is that I don’t have any problem with who is Dom and who is sub

As long as my sub doing exactly what I tell her to do she can be professional Dom
LOL

I don’t like switch and people that in one day calling themselves Dom \ master and at the next day they remember that then need to be slaves \subs

Bdsm Its not a game for me , aldue I like to “play” the dom.
dr jekyll and MASTER hyde{♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦}
לפני 17 שנים • 24 בדצמ׳ 2006
נשוי בצייתנית כתב/ה:
Good discussion
My thinking is that I don’t have any problem with who is Dom and who is sub

As long as my sub doing exactly what I tell her to do she can be professional Dom
LOL

מלכה טווווובה, טובה! icon_lol.gif
מי המלכונת? מי-מי-מי?
א-קוצ'י-קוצ'י-קוו.
שפנפן לבן
לפני 13 שנים • 5 ביולי 2010

Re: גמני

שפנפן לבן • 5 ביולי 2010
ערגה כתב/ה:
לעתים דווקא חוסר ההגדרה הוא שמאפשר דברים...
הכל תלוי בגבולות הבטחון.

(וג'ינג'ר מקסימה - הנה חיבוק אחד קרוב ואוהב ממני....)

גבולות זה לגיטימי. אבל כאשר מכירים את האדם טוב טוב לאט לאט אין בהם צורך כמעט בכלל.
Master Bruce
לפני 13 שנים • 6 ביולי 2010
Master Bruce • 6 ביולי 2010
תראו מה אתם עושים, גרמתם לי להגיב שוב בכלוב בעקבות העלאת הדיון הזה מהאוב. חוצפה.

הבעיה עם הגדרות כמו "שולט" "נשלט" ו"מתחלף" הן שהן מתארות בדס"מ כמשהו שהוא חד מימדי. בינארי כמעט. כביכול כל אדם שבתחום צריך לענות על אחת מההגדרות האלו. אבל בפועל זה כל כך לא נכון. הסקאלה לא נעה רק בין שולט לנשלט אלא יש המון מימדים ומרחבים. שחלקם הגדול לא יכולים להענות על פי ההגדרות האלו.

מספר דוגמאות על רגל אחת (ויש עוד המון המון המון, אינסוף, סביר להניח):

1- השולט מלמטה, שאוהב לתת הוראות לבת זוג שלו אבל מצד שני אוהב שכואב לו ולא אוהב להכאיב.
2- העבד בעל השוט שאוהב להצליף בבת זוג שלו אבל רק בגלל שהיא אוהבת את זה ורק כדי לראות אותה מתענגת.
3- חיית הטרף, שאוהב סקס אגרסיבי מאד וברוטאלי, אבל לא מסוגל להבין או להתחבר לרעיון של "סשן" ולא מעוניין לתת (או לקבל) הוראות.
4- אדון הקשירות, שאוהב לקשור את הבחורות שאיתו בקשרי שיבארי מעניינים. הוא לא מעוניין להכאיב להן, ולא רוצה שהן יצייתו לו מעבר לבזמן הקשירה עצמה. הוא פשוט נהנה מחוסר האונים שלהן בזמן שהן קשורות.
5- הדיקטטור, מחלק הוראות ורוצה שהן יצוייתו ומצפה מהבחורה שתתמסר אליו לחלוטין. הוא יכאיב לבחורה שאיתו לא כסשן ונסיון לענג אותה, אלה כעונש.
6- האנס. שמחפש בחורה שתתנגד לו ושהוא יצטרך להכניע כל פעם מחדש. בחורה שתתמסר לו לא תחרמן אותו בכלל.

אני אפילו לא מדבר כאן על סאביות, דומיות, סאבים, וסוויצ'ים למינהם, ולא מדבר על זה שכל אחד מהטיפוסים האלו יכול להבוא בעוצמות שונות, והרבה אנשים ימצאו את עצמם כתערובת של טיפוסים. (וכפי שציינתי, אני בטוח שיש עוד המון)

אז אולי באמת הגיע הזמן שנפסיק להשתמש בהגדרות הטיפשיות האלו כפי שהן כרגע ונבין שאנחנו כולנו קודם כל בני אדם, ורק אחרי זה הסטיות והפנזיות המיניות שלנו.
Homelander​(שולט)

אכן נושא מעניין גבר... כמה חבל שכבר הפסקת להעלות דברים כאלה

Homelander​(שולט) • 6 ביולי 2010
huan כתב/ה:
הטעות הבסיסית שלך דוקטור היא שההגדרות יוצרות ומעצבות את האדם ולא להפך....האנשים פה בכלוב מתנהגים בדרך מסויימת ושואפים להתנהג בדרך מסויים כתוצאה מהשקפה מסויימת על איך הם רוצים שהחברה תראה אותם ואיך החברה רואה אותם(חוץ מהמעטים יחסית שנאמנים לעצמם).
שולט,מתחלף,נשלטת כל אלה הם רק שמות שנתנו לדפוסי התנהגות...או ליתר דיוק לשאיפה לדפוסי התנהגות מסויימים ולא יותר מיזה.
גם עם כולם יסירו את אותם תארים והגדרות הדפוסם עדיין ישארו ותוך זמן קצר יווצר מילים וביטויים חדשים בכדי לתאר אותם.

באותה נימה אפשר להסיר את שמות ההעמים והלאומים אך זה לא ישנה דבר ותוך זמן קצר הם יוחלפו בשמות אחרים.

אדון זה רק מילה....האדם העומד מאחורי מילה זאת ודפוסי החשיבה וההתנהגות תלויי הקונטקס החברתי-לא.

אבל אני בהחלט מסכים עם חואן והאחרים המחזיקים בעמדתו פה.

אני אומר מעבר לכך- אני מכיר קהילות שלמות של אנשים (סביב נושאים נוספים, לא רק BDSM); אשר חבריהם מוזמנים (ורובם אכן עושים זאת), להחליף את שמותיהם: הם עושים זאת בעיקר בגלל ש'מחשבות יוצרות מציאות' אם כולם סביבך יקראו לך בכינוי שבחרת עם המשמעות והסיבות לו, אזי שאלו שקוראים לך בכינוי ואלו ששומעים שקוראים להם בכינוי לאט-לאט לומדים להאמין בפרשנות העצמית שלהם לכינוי ואכן מצליחים להשיג את המטרות שרצו בבחירת הכינוי הזה.
זה דומה מאד כמובן לשינוי-שמות ביהדות ועוד...

כמו-כן, אני בגלל המידע המקדים שלי (הנ"ל) שמתי לב יותר ויותר לשמות ואני יכול לומר לך בפירוש שמלא אנשים עם שמות זהים יש להם תכונות ואופי דומות (אחת הדוג' האלה היא ממש אישית- דמיון עצום בין בן-דוד שלי לחבר מבוגר ממנו בכמה וכמה שנים מתקופת-עבר שלשניהם קוראים באותו שם).

בקיצור, ההגדרות מעצבות אותנו ללא-ספק כל-עוד אנו מאפשרים להן כך שזה מאד משנה איך אתה מגדיר את עצמך.
lady inBlack

Re: מוותר על התואר "(שולט)", ממשכן את הכתר בגרוש

lady inBlack • 6 ביולי 2010
dr jekyll and MASTER hyde כתב/ה:
כמו בכל תחום בחיים, כך גם בבדסמ, ניתן לפרש סיטואציות זהות ביותר מדרך אחת. הכל עניין של זוית ראייה ונקודת מבט.

לדוגמא - שני בני זוג יושבים במכונית, האחד במושב הנהג והשני לידו. יש שיראו את הנהג בתור "השולט", ההגה בידיים שלו, ואת זה שלידו בתור ה"נשלט". יש שיפרשו את הסיטואציה בצורה הפוכה לגמרי, זה שיושב מאחורי ההגה בעצם משרת את זה שלידו, בעוד שהנ"ל יושב לו ברוגע ונהנה מהנסיעה, סטייל בוס ונהג בוס.

דוגמא שניה - ישנם זוגות שנהנים מקצת פומביות בבדסמ שלהם. כאשר הם מגיעים למסעדה, הצד הנשלט לא רשאי לדבר עם המלצר. כל דבר שהוא רוצה להזמין צריך לעבור דרך הצד השולט. כמו ילד קטן שצריך לבקש הכל מההורה שלו, מהשולט שלו.
לעומת זאת ישנם זוגות שאצלהם הצד השולט ירצה דווקא שהצד הנשלט יבצע את ההזמנה מהמלצר. זה יהיה השירות של הצד הנשלט עבור הצד השולט.

אי לכך ובהתאם לזאת - כל עניין ההגדרות בבדסמ (שולט / נשלט / מאסטר / דום / שפחה / סאבית וכו`...) נזיל וגמיש עד מאד. אין ממש ערך לכל ההגדרות והתארים למינהם. יכול בהחלט להווצר מצב ש"שולט" יכיר "נשלטת", אבל הבדסמ שלו שונה שמים וארץ מהבדסמ שלה. ממש בשר וחלב.

לי למשל אין כל התנגדות להכיר בחורה דומיננטית... אם הנ"ל תסתדר עם האופי שלי - אדרבא.
יש הרבה נשלטות שקוסם להן העניין שהמאסטר שלהן לוקח אותן תחת חסותו ומנהל להן את החיים... לי אין כל התנגדות שבת הזוג תהיה המנהלת האדמיניסטרטיבית שלי... כי בסכ"ה הכל עניין של זוית ראיה... יש שקוראים לזה מנהלת אדמינסטרטיבית ויש שקוראים לזה מזכירה, סוג של שירות.

השורה התחתונה היא שכל עניין התארים וההגדרות ממש לא מוסיף ואף גורע, ויכול רק לחבל בהיכרות של כמה זוגות פונטציאלים בקהילת הבדסמ.
מה גם שאנשים שמכתירים עצמם בתארים כאלו ואחרים "נכנסים לתפקיד". מגלמים את "התפקיד".
משתעבדים להגדרה, כאשר ההפך הוא הנכון. אנחנו לא אמורים להיות עבדים להגדרה, ההגדרה צריכה לשרת אותנו, אך לא כך הדבר.

דוגמא מהחיים - אם למשל הסאבית שרויה במשבר, לגיטימי שהיא תפנה למאסטר שלה לבקש עזרה ותמיכה. אך מה אם המצב היה הפוך? יש לא מעט "שולטים" שהיו פשוט משתעבדים להגדרה, לתפקיד, חיים בשקר, אוכלים את הכובע או את הכתר אם תרצו, ולא היו פונים כלל לסאבית שלהם. לא היו משתפים, כי הם הרי "מאסטרים", הם ברזל, הם לא חלשים.

cheer.gif
נוריתE

האדם,עושה את התואר,לא להפך

נוריתE • 6 ביולי 2010
אנשים מתנהגים ומגדירים עצמם,בפני עצמם ואל מול החברה
על פי הרגשות הצרכים והנטיות שלהם.
זה לא פוסל את האפשרות של שינוי נטיה וצרכים והגדרה מחדש.
ובתאם להגדרה ולהצגה העצמית,ככה מתנהגים אלינו ואי אפשר לצפות לאחרת,ואין מה לבוא בתלונות.
כי שוב
האדם,עושה את התואר ולא התואר את האדם

אבל מצד שני לא צריך ואין מקום לפסול או למתוח ביקורת על אנשים שכן רוצים להגדיר את עצמם מתוך צורך והרגשה
ולהגיד "אני יותר חכם כי אני,לא רוצה להגדיר את עצמי"
אולי אחד שכן מגדיר עצמו וידע מה עושה ומה הוא רוצה מהחיים שלו, הוא הרבה יתר חכם?

אנחנו כל החיים מגדירים עצמנו ומוצאים עצמנו מוגדרים במצבים שונים ובסיטואציות שונות.

וגם כאן,אחת מרגישה עצמה ומגדירה עצמה כנישלטת/שפחה/סאבית/קינקית /לייט,על פי הנטיות הצרכים והגשות ואחרת תחליט שהיא לא מוכנה עדיין להגדיר עצמה(וכך לגבי כל צד אחר של מגדר ושוט)

ואם משהו לא רוצה "להגדיר" את עצמו,אז שימתין עד שיהיה יותר מגובש,מותר גם לא להיות מגובש.
Master Bruce

Re: האדם,עושה את התואר,לא להפך

Master Bruce • 6 ביולי 2010
נוריתE כתב/ה:
אנשים מתנהגים ומגדירים עצמם,בפני עצמם ואל מול החברה
על פי הרגשות הצרכים והנטיות שלהם.
זה לא פוסל את האפשרות של שינוי נטיה וצרכים והגדרה מחדש.
ובתאם להגדרה ולהצגה העצמית,ככה מתנהגים אלינו ואי אפשר לצפות לאחרת,ואין מה לבוא בתלונות.
כי שוב
האדם,עושה את התואר ולא התואר את האדם

אבל מצד שני לא צריך ואין מקום לפסול או למתוח ביקורת על אנשים שכן רוצים להגדיר את עצמם מתוך צורך והרגשה
ולהגיד "אני יותר חכם כי אני,לא רוצה להגדיר את עצמי"
אולי אחד שכן מגדיר עצמו וידע מה עושה ומה הוא רוצה מהחיים שלו, הוא הרבה יתר חכם?

אנחנו כל החיים מגדירים עצמנו ומוצאים עצמנו מוגדרים במצבים שונים ובסיטואציות שונות.

וגם כאן,אחת מרגישה עצמה ומגדירה עצמה כנישלטת/שפחה/סאבית/קינקית /לייט,על פי הנטיות הצרכים והגשות ואחרת תחליט שהיא לא מוכנה עדיין להגדיר עצמה(וכך לגבי כל צד אחר של מגדר ושוט)

ואם משהו לא רוצה "להגדיר" את עצמו,אז שימתין עד שיהיה יותר מגובש,מותר גם לא להיות מגובש.

פיספסת לגמרי את הפואנטה בדיון הזה