בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

סיפורה של השפחה יובל. פרק 1

עקשנית​(נשלטת)
לפני 17 שנים • 12 ביוני 2007
עקשנית​(נשלטת) • 12 ביוני 2007
פלג פלג,

אני לא הייתי בהכרח קוראת למה שקרה "נסיון לצחוק על חשבונך" פלג, כי זה נשמע, מה אני אגיד לך קצת מוגזם הייתי אומרת אבל כמובן שאת ממקומך יכולה להרגיש דברים אחרים.

אני לא מבינה למה אי אפשר היה לקחת את זה כהומור אבל זה אני ועוד כמה. תרגישי מה שבא לך.
אני מתארת לעצמי שיש היום אומנים למינהם כבר נתתי דוגמאות ואין לי חשק לחזור שעושים אותו דבר ואפילו זוכים בפרסים icon_smile.gif

אני שמחה שיש לך חברים רבים, (ביננו, לי יש מעט אבל זה כי אני באמת מקפידה לברור אותםicon_smile.gif) לדעתי, באיזה מקום את כן מוגנת בזכות ההכרות שלך איתם. וחברים זה חברים מה לעשות ברור לי שהם תומכים בך ובעין שבאמת, אין לה שום דבר נגדך באופן אישי זה לא רק ענייני כמו שאמרת icon_smile.gif
(ע"ע ניק כפול)

(לא קשור) באופן אישי פלג אולי יוצא שאני מחפשת אותך בקטנות icon_smile.gif גמני שמתי לב. באיזה מקום מאוד קשה לי עם הסיפורים שאת מספרת בכתיבה שלך. אני לא מצליחה להתחבר וזה אפילו גורם לי כעס גדול. כי אני לא מאמינה לך ויש עוד הרבה רגשות שלא הכתיבה שלך מעלה בי אלא הסיפורים עצמם. את יכולה לשמוח שאת קיצונית בעיני לפחות כמו הפוסט שנפתח כאן ושלפעמים אני רואה זאת באותה דרך icon_smile.gif לפעמים אמרתי ונפגעת ההקצנה מצחיקה אותי. לאחרונה אני משתדלת שלא להגיב, בטח לא בעוקצנות כי זה לא מספיק שווה לי. זה לא לכאן הא? אבל לדעתי ענייני ביותר ומקווה שזה מסביר משו. מי לא היה רוצה שהכתיבה שלו תעשה גלים? אחרת בשביל מה לכתוב.

עלי והצליחי כותבת הפוסט רוזי אני מסכימה עם טיעונייך האחרונים. מצחיק שאולי מחמת הספק באמת לא חשבת על פלג, גמני לא הייתי בטוחה אבל היא זיהתה את עצמה שם יופי יופי icon_smile.gif
רוזי​(נשלטת)

אגב

רוזי​(נשלטת) • 12 ביוני 2007
סתם לסיבור האוזן - שמתם לב שבימים האחרונים מתפרסמות מודעות בעיתונים לתמיכה במועמדות פרס לנשיאות? על המודעות חתומים בין השאר אנשים כמו אייל קיציס, אלי יצפאן, עידן אלתרמן ועוד. אלה אנשים שעשו לא מעט כסף ותהילה מלצחוק על שמעון פרס ולחקות אותו. אז שוב, אני לא התכוונתי לעשות שום סאטירה או להעביר ביקורת על פלג, אבל מסתבר שבכל מקרה אפשר לעשות סאטירה או הומור על אדם מצד אחד, ולהעריך אותו מצד שני.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 12 ביוני 2007
עקשנית כתב/ה:
אני חושבת שמי שלא רוצה לקבל תגובות אחרי שהוא רושם במקומות ציבוריים שיעשה לכולנו טובה וירשום לעצמו יומן בבית וינעל במנעול.

משום מה, אנשים מסוימים כאן חושבים ולא רק בהקשר הזה שיש תגובות שהם מוכנים לקבל ומה שלא מוצא חן בעיניהם כבר אסור icon_smile.gif זו בדיחה.

להבדיל אלף אלפי הבדלות לא כל מופע סטנד אפ או נגיד אפילו ארץ נהדרת שואלים את הדמויות לאישור. יורדים עליהם וזהו icon_smile.gif

תגובות מגיבים לבן אדם עצמו ולא עושים ממנו קרקס מאחורי גבו בפניהם של חבר מרעים תוך טשטוש קל של פרטיו האישיים וחריטה מדויקת של חצים המפנים לכיוונו.

ואם "אלף הבדלות", אז מה הבאת את הדוגמא הזאת לפה (וגם הוספת עליה בתגובתך האחרונה מעלה)? סטנד אפ זה בסוף הרחוב השמאלה. בקריית בן גוריון בי-ם יש אולם שלם בו נערכים מופעי סטנד אפ רציפים בכיכובם של 120 אמנים. כאן חולקים רגשות ותחושות, מתייעצים ומספרים על הרגעים האינטימיים מחיי ה- BDsM.

(ואח"כ אומרים שבגלל שמשה היה גבר, צעדנו ארבעים שנה במדבר, כי גברים לא יודעים לשאול הנחיות הגעה. פחחח...)
Brave Dwarf

Re: טוב...

Brave Dwarf • 12 ביוני 2007
רוזי כתב/ה:
1. אני רשומה באתר אוטוטו שנתיים. מה זה "ניק לא מוכר" או "ניק שומם שלא מעיד עליי"? יצאתם מדעתכם? אמרתי שאם הייתי נרשמת שעה לפני הפוסט - כלומר, היה ברור שאני אדם מוכר שמחפש להתחבא מאחורי ניק בדוי - הייתי מבינה את הטענה. אבל אסור לאדם שרשום פה שנתיים ומעולם לא כתב בפורום לכתוב בפורום? צריך לצבור פז"ם של 100 פוסטים לפני שמותר לפרסם סיפור? אולי אני צריכה לבוא למסיבות ולהכיר את כולם לפני שתרשו לי להגיב? או לשים תמונה שלי בפרופיל כדי שהוא לא יהיה "שומם"? אני לא ניק בדוי, אני רוזי, אני לא מתחבאת מאחורי שום דבר, ועצם הטענה הזו היא מחבוא - אבל מצדכם.
[...]
כתבתי בדיחה. לא בדיחה על חשבונך, פשוט בדיחה. זה שבדיחה מערבת יהודים או ערבים או מזרחיים או אשכנזים, לא אומר שהיא בהכרח צוחקת על אף אחד מאלה. הבדיחה הזכירה אותך, אבל מעולם לא כוונה להיות על חשבונך, ובטח שלא להעביר ביקורת כלשהי. הנה, אני אצא מהארון לגמרי - אין לי שום ביקורת על פלג! אין לי! אני אוהבת את הסיפורים של פלג, קראתי אותם בנשימה עצורה! כתבתי משהו מצחיק. זהו. אני מתנצלת אם פגעתי בך. ואני מתנצלת רק בפנייך, לא בפני איש מהמגיבים האחרים.

כאילו כתבתי שם למעלה "אם הובנתי לא נכונה וחשבת שכאשר אמרתי "מבלי להישיר מבט" ו/או "כמעט מאחורי הגב" כיוונתי לכך שכתבת תחת ניק בלתי ידוע, טעית. להישיר מבט משמעו להביע את דעתך על מעשיו של אחר בשרשור שלו וישירות ולא בחלוף זמן ותוך טשטוש מזערי של מקור, כדרכם של פחדנים." אבל לא אכפת לי לתרגם את זה לעברית קלה יותר – אין לי דבר וחצי דבר לעובדה שהניק שלך שומם, להישיר מבט משמעו – להגיב לאדם בשרשור שלו ולא מאחורי גבו בפוסט נפרד בלה בלה בלה (אני חוזר על עצמי ונמאס לי).

אבל אכן כדאי לברר לגבי החוקים בנדון. אמש למדתי שמעשה הכפשה של ניק, גם אם בצדק, נקרא "הוצאה מהארון" ואסור. האם ללעוג (סורי, לספר עליו בדיחה ולהתמוגג למשמע פרצי צחוק הבוקעים בתגובה) מותר?

כי אם כן, אז אין בעיה. נתחיל מסיפור נחמד ושנון על זאלוטוסיקים, נמשיך אל נפיחה משוחררת, לא נשכח את קושי עורפה של מישהי, את טמונה נעשה ממוסגרת, את האחרת נשלח לרעות בשדות ואת פרנקי להוליווד וכמובן נטען שהקשר לגמרי מקרי (גם לגמד המפליץ, המפציץ והמחמיץ).

ואז נראה כמה אנשים עוד יחלקו מנימי נפשם על גבי דפי הפורום.

LOL נכון, מבחינה דמוקרטית, אני יכול עכשיו לעלות על הגג ולהקיא על הכביסה של השכנה שמטפטפת את שלה על שלי, ואח"כ לטעון ששתיתי יותר מדי.
פלג​(נשלטת){ע_מ}
פלג​(נשלטת){ע_מ} • 12 ביוני 2007
רוזי,
אני לא נפגעתי מהפוסט וגם כתבתי קודם שלא נפגעתי. למעשה התגובה הראשונה שלי כשקראתי אותו היתה צחוק מתגלגל.
עם זאת, למרות מה שכתבת אני כן חושבת שהוא מאוד כיוון אליי (וגם כתבת את זה בתגובה הראשונה שלך) ושוב, זה משהו שלקחתי על עצמי בשנתיים שאני כותבת פה.
אני עדיין חושבת שהיה יותר הולם לשאול קודם. אני גם חושבת שיותר הולם יהיה אם תשאלי את האנשים שאת משכתבת את הבלוגים שלהם.
(אולי זו רק אני)
ובלי קשר, אני עדיין מעדיפה שלא יהיה פרק שתיים על הקטעים שלי (שדרך אגב, הם כולם אמיתיים ויש להם ערך ריגשי גבוה עבורי).
אם תרצי אשמח להפנות אותך למאות סיפורים מקסימים אחרים שכותביהם ודאי ישמחו למחווה הזאת.
ושוב, את עדיין יכולה לשכתב\לכתוב פוסטים שמזכירים פוסטים שלי (אם ממש תרצי אתן לך את השמות של האהובים עליי אפילו!) וזה לגמרי זכותך.
אישית, אני חושבת שזה לא במקום.
מותר לנו שלא להסכים icon_smile.gif

ואני מודה לך על ההתנצלות בכל מקרה.
נוריתE
נוריתE • 12 ביוני 2007
פלג?
מה הביא אותך לחשוב שמה שהיא כתבה
הוא פראפראזה או סאטירה עליך?
או מה הביא אחרים לחשוב ככה
אני בכלל, לא חיפשתי שמה, אילו שהן השוואות לאף אחת כאן.

כולכן/ם בכלל כזה?
התגובות הראשונות נעו בין מחיאות כפיים סוערות לצחוק מתגלגל
ופתאום 180 מעלות ?
משהו פה לא ברור לי ואני באמת מנסה לקרא את כל התגובות ולהבין מה קרה פה?
פלג​(נשלטת){ע_מ}
פלג​(נשלטת){ע_מ} • 12 ביוני 2007
לילה, עד הרגע שרוזי הגיבה נתתי לרוזי את הקרדיט שאולי זו לא אני מחמת הספק.

ציטוט: לא שמעתי שמושא הפארודיה\סאטירה\חיקוי\איך שלא תקראו לזה - נפגעה בעצמה. בינתיים טרחו להיפגע בשמה רק אחרים, ואני לא יודעת אם זה משקף את רגשותיה שלה

ציטוט: זכותה של ערוץ המים המדוברת לעשות מה שהיא מבינה ולחיות איך שבא לה, וכל עוד זה עושה לה טוב - אני מברכת על כך ושמחה בשבילה. לא התכוונתי להעביר עליב ביקורת או לבוא אליה בטענות בשום צורה, זה לא מקומי ולא רצוני

ציטוט: בכל מקרה, אני מתנצלת בפניה אם פגעתי בה, זו לא היתה כוונתי. הסיפור נכתב כקומדיה ושום דבר מעבר לזה, ואני אשמח לדעת שהשפחה הנדונה קיבלה זאת ברוח טובה

אולי אני קצת עיוורת (זרעים עושים רע לעיניים כידוע)
אולי אני סתם קופצת
ככה זה נראה לי :)
walking dead
walking dead • 12 ביוני 2007
פלג כתב/ה:
לילה, עד הרגע שרוזי הגיבה נתתי לרוזי את הקרדיט שאולי זו לא אני מחמת הספק.

ציטוט: לא שמעתי שמושא הפארודיה\סאטירה\חיקוי\איך שלא תקראו לזה - נפגעה בעצמה. בינתיים טרחו להיפגע בשמה רק אחרים, ואני לא יודעת אם זה משקף את רגשותיה שלה

ציטוט: זכותה של ערוץ המים המדוברת לעשות מה שהיא מבינה ולחיות איך שבא לה, וכל עוד זה עושה לה טוב - אני מברכת על כך ושמחה בשבילה. לא התכוונתי להעביר עליב ביקורת או לבוא אליה בטענות בשום צורה, זה לא מקומי ולא רצוני

ציטוט: בכל מקרה, אני מתנצלת בפניה אם פגעתי בה, זו לא היתה כוונתי. הסיפור נכתב כקומדיה ושום דבר מעבר לזה, ואני אשמח לדעת שהשפחה הנדונה קיבלה זאת ברוח טובה

אולי אני קצת עיוורת (זרעים עושים רע לעיניים כידוע)
אולי אני סתם קופצת
ככה זה נראה לי icon_smile.gif

ככה זה עם סלבריטיס. הפרסום ישר עולה להם לראש והם בטוחים שכל דבר נכתב ישירות עליהם, ושהפפראצ'י תמיד בעקבותיהם...

סלבריטי הוא לא פרה קדושה, וטוב שכך.
נוריתE
נוריתE • 12 ביוני 2007
פלג
רק כשראיתי אתההשוואה שערך מישהו פלג=יובל
אז אוקיי,אולי...
אבל כששוב קראתי מה היא כתבה הסיפור כאילו
ושאני זוכרת מה את כותבת וכתבת
אז,חבל על הזמן שלך ועל הרגשות גם אם את חושבת
שזה כוון אליך זה הכל.

אבל ,חיזרי אחורה לעמודים הראשונים
ותראי את כל מחיאות הכפיים,עד שנפל האסימון
במקומך, הייתי מקדישה דווקא לזה קצת מחשבה...
(אותי אישית זה היה מטריד הרבה יותר אם הייתי חושבת שזה היה עלי, למשל)
והרי אף אחד מנושאי הכפיים לא כיוון ללעוג עליך.
עקשנית​(נשלטת)
עקשנית​(נשלטת) • 12 ביוני 2007
Brave Dwarf כתב/ה:
עקשנית כתב/ה:
אני חושבת שמי שלא רוצה לקבל תגובות אחרי שהוא רושם במקומות ציבוריים שיעשה לכולנו טובה וירשום לעצמו יומן בבית וינעל במנעול.

משום מה, אנשים מסוימים כאן חושבים ולא רק בהקשר הזה שיש תגובות שהם מוכנים לקבל ומה שלא מוצא חן בעיניהם כבר אסור icon_smile.gif זו בדיחה.

להבדיל אלף אלפי הבדלות לא כל מופע סטנד אפ או נגיד אפילו ארץ נהדרת שואלים את הדמויות לאישור. יורדים עליהם וזהו icon_smile.gif

תגובות מגיבים לבן אדם עצמו ולא עושים ממנו קרקס מאחורי גבו בפניהם של חבר מרעים תוך טשטוש קל של פרטיו האישיים וחריטה מדויקת של חצים המפנים לכיוונו.

ואם "אלף הבדלות", אז מה הבאת את הדוגמא הזאת לפה (וגם הוספת עליה בתגובתך האחרונה מעלה)? סטנד אפ זה בסוף הרחוב השמאלה. בקריית בן גוריון בי-ם יש אולם שלם בו נערכים מופעי סטנד אפ רציפים בכיכובם של 120 אמנים. כאן חולקים רגשות ותחושות, מתייעצים ומספרים על הרגעים האינטימיים מחיי ה- BDsM.

(ואח"כ אומרים שבגלל שמשה היה גבר, צעדנו ארבעים שנה במדבר, כי גברים לא יודעים לשאול הנחיות הגעה. פחחח...)

גמד יקר, הרשה לי להגיד שאני חושבת שיצאת מכל פרופורציה icon_smile.gif

הלהבדיל אלף אלפי הבדלות נבע מכך שלא רוזי ולא פלג ולא מי שהיא כתבה עליו הם אנשי ציבור ענקיים כ"כ ופה זה לא ארץ נהדרת וכאלה.

לידיעתך, אמרתי בעבר, הומור בשבילי הוא לא רק בתיאטרון ובמופעים. מצחיקים אותי החיים ואנשים גם. כי אם אתה רואה הומור רק במקומות שמוגדר בהם שמותר לצחוק אני מרחמת עליך. אני אצחק איפה שאני רוצה לצחוק לא איפה שאתה תגיד לי שלדעתך מותר. ועובדה, רוב גדול פה צחק.

ועוד דבר, בעולם הגדול גם על אלה שחולקים רגשות ותחושות יש ענין להשתעשע ולחקות צורת התנהגות לא את דרך מחשבתם. וזה מה שעשתה יפה הכותבת. בהנחה שדיברה על פלג היא חיכתה צורת כתיבה כללית, תווים לאופייה ולא את התוכן של דבריה.

תרשה לי לציין שאתה מנסה לקבוע גבולות ברורים איפה מותר לצחוק, מתי זה מוגזם, מתי זה לא מוגזם ולדעתי במדיה הזו אתה שוגה בגדול. אין לך לא יכולת, לא סמכות ולא טענות מוצדקות מספיק בשביל לקבוע החלטות כאלה. לי יש גבולות שלי וברור לי שהם לא שלך אבל הם לא פחות טובים משלך. קפיש?

לגבי ההתנצלות שלך רוזי, מצד אחד רשמת בכמה סעיפים: זכותי, זכותי, זכותי ומצד שני מתנצלת מתנצלת מתנצלת icon_smile.gif אל תפחדי רוזי. אמרתי כבר שינסו לערער אותך לא משנה אם היית כותבת גם פוסט שבח לאנשים פה?