צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

שגיאות כתיב

רחפנית-הדומית המרחפת​(שולטת)
לפני 16 שנים • 6 באוק׳ 2007
כחולית כתב/ה:
טוב, די!
נוצר פה דו-שיח חרשים
ואנשים מתחילים להעליב
קחו נשימה עמוקה ותירגעו... icon_lol.gif

תתחילו להגיב באופן ענייני.
פייה, אני לא מבינה למה את מתעצבנת או נעלבת, סך הכל נוצרה פה אי הבנה בין שני ה"מחנות" שנוצרו כאן.

האבסורד פה, שאין כאן שום שני מחנות.
אף אחד לא השמיץ את הדיסלקטים או גינה אותם או what ever,
להיפך בדיוק-אך כנראה ישנם אנשים ה"חמים" היום על מריבות וירטואליות,
ולא טורחים לקרוא את השרשור במלואו.
huan
huan • 6 באוק׳ 2007
עם אתם קוראים לאותם "אנאלפבתים" לשפר את הופעתם או במילים אחרות להפסיק לכתוב בשגיאות כתיב זה נשמע לי מאוד מצחיק ומזכיר מאוד את "stop being so stupid, stupid". אני בטוח שזה מאוד יעזור וכל אותם אידיוטים ירוצו לשוק ויקנו לעצמם כמה נקודות איקיו וישקיעו אותם בתיקון בעייתם הגדולה ביותר עלי אדמות - שגיאות הכתיב שלהם.

אם בן אדם אידיוט והוא לא יכול לחשוב מחשבה אחת בהירה ובטח שלא להביע אותה בכתב. מילון לא יפתור את הבעיה ש18 שנה (לפחות) של חיים יצרו/לא פתרו.
Born_D_Bad
Born_D_Bad • 6 באוק׳ 2007
בסופו של דבר, לא כולם גאוני הדור, לא כולם בעלי השכלה גבוהה וגם אם כן, לא כולם סיימו את קמבדג' או אוקספורד.
ואני, מתוקף העבודה שלי, נפגש מידי פעם עם אנשים אנאלפביתים אמיתיים.
ואתם יודעים מה? יש ביניהם אנשים מאוד אינטליגנטיים!
אז נכון, הם לא למדו, התחילו לעבוד בגיל 13 כדי לממן ולפרנס משפחה.
אבל ניסיון חיים שלהם כ"כ גדול ועשיר שהרמה האישית שלהם גבוהה בהרבה מהממוצע.
אם הבנאדם לא יודע לקרוא או/ו לכתוב, נסו קודם לברר למה, ואולי תגלו שהוא כזה מחוסר בררה.

שבוע טוב לכולכם!
להבה חשופה
לפני 16 שנים • 7 באוק׳ 2007

Re: טיש!

להבה חשופה • 7 באוק׳ 2007
פרלין כתב/ה:
השפה העברית משגעת!

היא אחת השפות היפות שיש. איפה עוד תמצאי שפה שבמילה אחת יכולה לבטא כ"כ הרבה?

אם משתמשים בה נכון, אם יודעים להשתמש בה, היא מטריפה. אל תזלזלי ככה בעברית, בחייך!

כאחת שאוהבת ומוקירה מאוד את השפה העברית , אני בהחלט מסכימה עם פרלין .

השפה העברית שפה נהדרת . !!
Born_D_Bad

Re: טיש!

Born_D_Bad • 7 באוק׳ 2007
להבה חשופה כתב/ה:
פרלין כתב/ה:
השפה העברית משגעת!

היא אחת השפות היפות שיש. איפה עוד תמצאי שפה שבמילה אחת יכולה לבטא כ"כ הרבה?

אם משתמשים בה נכון, אם יודעים להשתמש בה, היא מטריפה. אל תזלזלי ככה בעברית, בחייך!

כאחת שאוהבת ומוקירה מאוד את השפה העברית , אני בהחלט מסכימה עם פרלין .

השפה העברית שפה נהדרת . !!

בנות, בוא לא נגזים...
אכן, השפה העברית יפה, כן גם העברית התנכית, אבל היא רחוקה מלהיות שפה "עשירה" במילים.
וזו הסיבה שיש סה"כ מילה אחת שמחוסר ברירה אתה חייב לבטא איתה הרבה דברים.
וכשאני מחפש במילון פרוש למילה מסוימת, אני מגלה שלאותה מילה עוד עשרים משמעויות לא קשורות לנושא.
ולא לשכוח, שרוב המילים הספרותיות בעברית המודרנית, נלקחו מלועזית...
חי שקלים{כל הסאביות}
חי שקלים{כל הסאביות} • 7 באוק׳ 2007
אני מסקים אם קול מילה . שגיעות קטיב הן לא מכובלות ויש למגר עת הטופאה מיד !
לא יטחן שקול עפס יקנס ויחטוב היך שבה לו , יש גבול ....
קתיבה אם שגיעות מאידה שהקותב הוא תיפש וכסר הסקלה לגמרה
זה פורום של מווגרים ולא מטעים שקחה זה ירעה .
אז כדימה , לא לעטצל וקולנו נשטדל לכטוב כמו שצריח.

דרח עגוו - אני פנוי ומחפס סאביט
נילי ונילי
נילי ונילי • 7 באוק׳ 2007
כחולית כתב/ה:
ואדם שמרבה לקרוא ספרים ולא "ספרי טיסה" או "רומנים למשרתות" הוא גם מעשיר את השפה שלו וגם את הידע שלו.
.

טוב, אני אגיד את זה ואז אלך להתחבא במקלט:

שגיאות כתיב ודלות שפה במימדים האיומים שאנחנו חווים בימינו, לא נובעים מדיסלקציה או ליקויי למידה, אלא מהעדפת הצפיה בטלויזיה על פני קריאת ספרים.
ככה זה כשההורים מעדיפים את לתקוע את הילד מול הטלויזיה לצפות בדץ ודצה ב'קלאסיקלטת', במקום לשבת ולהקריא לו את 'אליעזר והגזר' ולפתח אצלו אהבה לקריאת ספרים.

כחולית, אני חולקת עלייך.
ספר. כל ספר. גם אם הוא ספר כיס נחות שמיועד לטיסה. גם אם הוא דניאל פאקינג סטיל. כל ספר עלילה משפר את יכולות השפה של קוראיו. בצורה ניכרת.
ככה נחשפים למילים, ככה מגדילים אוצר מילים, ככה מעשירים שפה, לומדים איך לאיית, איך בונים משפט, איך מפסקים ואיזה קסם יכולה לחולל המילה הכתובה.
רק ככה.

ובקשר לנושא השרשור המקורי של פרלין- כן, בהחלט, אני אסנן היכרות עם גבר שלא יודע לאיית או לנסח את עצמו (פטורים והארכות זמן ינתנו לדיסלקטים ועולים חדשים, עם הצגת האישור מהמזכירות), לא בגלל האיות כשלעצמו, אלא בגלל שבדרך כלל אין לי הרבה עניין באנשים שלא קוראים ספרים. אני מוצאת שזה מצר את האופקים ואת הדימיון של העומד מולי, ולא משנה כמה תכניות לימודיות הוא ראה בערוץ 8.

בברכה,
נ'.
תולעת במיל'.
Mass production
Mass production • 7 באוק׳ 2007
טעות לעולם חוזר. (כן, כך הביטוי המדויק בעברית).

גם אני עשיתי פעם - לפני שנים - את הטעות החמורה של החברה פרלין וכתבתי פוסט הומוריסטי (בסדר, היתולי) שעוסק בשגיאות כתיב מזעזעות שרווחו בכל הודעה שנייה בפורום מסוים לצילום בו השתתפתי דאז. השאגות שנרשמו בתגובות איימו לנקב חור בשערי שמיים עד שעלה בדעתי אפילו לקרוא אותן ולהפיק מהן כמה נתונים, ומטוב ליבי אני מנפק אותם חינם לחברה פרלין: 1. בהכללה, מי שהקפיד על כתיבתו - היה בעד, ולהפך. 2. באופן לא מפתיע ההסבר על שכיחות תופעת הדיסלקציה ומספר העולים החדשים בחברה הישראלית חזר כחוט השני אצל רוב המתנגדים 3. החשוב מכל - בהמשך הסתבר שדבר לא השתנה.
הלקח העתידי לחברה פרלין: לתקן את העולם זו פריבילגיה שמסורה לבני 27 והיא תחלוף להם בגיל 28.
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 7 באוק׳ 2007
[quote="fairy"][color=violet]פרלין,
אם זה מה שפריע לך ואלו הדברים שאת נוטה לשים עליהם דגש אולי כדאי שתפסיקי לקרוא כאן, או למעשה בכל אתר שהוא למבוגרים , ותתחילי לקורא בקהילות הנוער, שם הדגש הוא בעיקר על יופי במקום איכות.

איך אני יכולה למצוא איכות בטקסט שהוא כולו עילגות? הרי אנחנו אומרות בעצם את אותו הדבר בדיוק. באמת, פיה, יש כאן טקסטים שהם לחלוטין לא קריאים. לא קריאים ומביכים. את טוענת שלך אין זמן לבדוק כל טקסט בוורד אבל יוצאת מנקודת הנחה שלקוראים שלך יש זמן לנסות להבין למה בדיוק את מתכוונת בין שגיאות הכתיב? (לא לך ספציפית, כמובן.)

בהגשה נכונה של טקסט יש הרבה יותר מ"יופי" בעיני. אבל אני מתקשה להסביר את עצמי. אולי זו אנינות מיותרת, אולי אני נותנת למילה הכתובה יותר מדי כבוד, אני לא יודעת. אולי. בכל אופן, טקסט שכתוב לא טוב הוא מבחינתי לא קריא בעליל. וזה חבל. זה כמו בן שיח שבולע מילים, הרי תתקשי להבינו, נכון? אם זה מישהו שחשוב לך מה הוא אומר, את תעשי מאמץ מיוחד להקשיב ולהבין אותו, אבל אם זה סתם עובר אורח, כמה זמן תתני לו? כמה רגעים תעמדי ותהנהני בנימוס עד שימאס לך?

ואם זה טקסט לא קריא? למה בכלל שתקדישי לו את זמנך היקר?