שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

חוק איסור העישון במקומות ציבוריים כולל מקומות בילוי

רחפנית-הדומית המרחפת​(שולטת)
לפני 16 שנים • 8 בנוב׳ 2007
שמפניה כתב/ה:
תודה.
אפשר להתחכם, אבל חלק ממקומות הבילוי יצטרכו הערכות חדשה. אני חושבת שהמעשנים יחפשו מקומות בילוי ומי שידע לקלוט אותם יהיה פופולרי. הם דורשים מהמקום שיקצה 3/4 משטחו הציבורי ללא מעשנים, אבל הבעלים יכול לבחור איך לסדר את שני המקומות.
"מסעדה, מזנון, בית קפה, לרבות כל בית אוכל, בית משקה, מועדון, דיסקוטק או מקום אחר שבין עיסוקיו הגשת מזון או משקאות (כולם להלן - בית אוכל), למעט חדר נפרד לחלוטין, אם קיים, שהוקצה לעישון בידי הנהלת בית האוכל במפורש, אם הוקצה, ובלבד שיש בו סידורי אוורור תקינים והעישון בו אינו גורם למטרד בחלקים אחרים של בית האוכל ושטחו אינו עולה על רבע של השטח הפתוח לציבור."

אני חושבת שיהיה ביקוש למקום שהפאב, הבאר ורחבת הריקודים יוגדרו כחדר המעשנים ולידו יהיה בית קפה רגיל ללא מעשנים ב3/4 מהשטח.
ההגבלה של 1/4 מהשטח נראית לי דרקונית. מה עניינם כמה שטח רוצים לתת למעשנים ומדוע אסור להקים פאב ובאר למעשנים בלבד? מי שלא רוצה שלא יבוא וילך למקומות אחרים.

שמפיין, ככה לידיעה כללית.

בעיר מגורי (הלא כל כך קטנה) יש לא פאב אחד או שניים
אלא הרבה יותר המחולקים לחדרים שחלקם מיועדים למעשנים וחלקם לא.
בלי מאסות שטח מה יותר גדול או לא אלא בשטחים שווים בעליל.
יתרה מיזו, היות וחלק מהבליינים המעשנים אוהבים לשבת סביב הבר,
ישנה מערכת ונטות המנטרלת את עשן הסיגריות סביב הבר ואף מפיצה ריח נעים לניטרול
ריח העישון עצמו.
וכמו שאמרתי, זה לא רק בפאב אחד או שניים.

ולדעתי?
הפאבים האלו עשו בחוכמה שכן לא בכדי הם מהפאבים הכי מצליחים
ומפוצצים באנשים(מעשנים ולא מעשנים במסה שווה).
(:
ים_yam​(לא בעסק)
ים_yam​(לא בעסק) • 8 בנוב׳ 2007
ולשאלת מיליון הדולר, עכשיו כשסוף השבוע כבר כאן...
האם אושה ההריונית, ושאר השואפים לאוויר נקי יוכלו להגיע ללב מחוזות הסוטים ולנשום לרווחה?
האם יכבדו את החוקים בדאנג'ן וב NO LIMIT???
jem's
jem's • 8 בנוב׳ 2007
רחפנית-הדומית המרחפת כתב/ה:
הפכו את המעשנים למוקצים מחמת המיאוס.

ואני תוהה, מתי יצא חוק האוסר במקומות ציבוריים/מקומות בילוי להסתובב לא נקיים
(קרי, בעברית לעם- מסריחים!!) או לחילופין בעלי חוסר מודעות
טוטאלית להמצאה נהדרת אשר שמה האוניברסלי הינו דיאודורנט,
(שכמובן יכול לבוא במגע רק עם גוף נקי)

ולפי שתקפצו ותגידו שעישון הינו מזיק לבריאות גם למעשנים הפאסיבים,
אני מודיעה לכם חד וחלק (מגילוח ושאר ירקות) שגם להיות בקרבת
בני אדם לא נקיים השופכים/שופכות על עצמם טונות של אפטר שייב/בשמים
על מנת להסוות את סלידתם ממקלחת, הינו נזק בריאותי מתמשף לאף שלי!!!

icon_lol.gif

סוף סוף העבירו את החוק הזה בכנסת icon_smile.gif
אין מאושר ממני
אני יודע שישנו ציבור לא קטן ויכול להיות שהוא אפילו הרוב שמעשן
אבל מה לעשות , בדמוקרטיה כמו בדמוקרטיה צריכים לדאוג לאדם באשר הוא
ולשמחתי בתור אחד שלא מעשן אני יכול רק לשמוח על זה שלא אצא בריח מעושן ממועדון או פאב
ולא אזיק לבריאותי יותר משאני מזיק באורך חיים הרגיל שלי
אני יודע שישנם עוד המון דברים אשר בעל פוטנציאל להזיק או לגרום לי נזק בסביבתי הקרובה אבל , זה שאחד לא בסדר לא אומר שיש זכות לכל השאר להיות לא בסדר וכל נזק שאנחנו מורידים זה לטובתינו
never
never • 8 בנוב׳ 2007
[quote="רחפנית-הדומית המרחפת"]
שמפניה כתב/ה:

אלא הרבה יותר המחולקים לחדרים שחלקם מיועדים למעשנים וחלקם לא.
בלי מאסות שטח מה יותר גדול או לא אלא בשטחים שווים בעליל.
יתרה מיזו, היות וחלק מהבליינים המעשנים אוהבים לשבת סביב הבר,
ישנה מערכת ונטות המנטרלת את עשן הסיגריות סביב הבר ואף מפיצה ריח נעים לניטרול
ריח העישון עצמו.
וכמו שאמרתי, זה לא רק בפאב אחד או שניים.
(:

שמחה לשמוע!! את מוכנה לפרסם את בתי העסק האלו??
Madame T​(שולטת)

גם אני שואלת את אותה שאלה!

Madame T​(שולטת) • 8 בנוב׳ 2007
ים_yam כתב/ה:
ולשאלת מיליון הדולר, עכשיו כשסוף השבוע כבר כאן...
האם אושה ההריונית, ושאר השואפים לאוויר נקי יוכלו להגיע ללב מחוזות הסוטים ולנשום לרווחה?
האם יכבדו את החוקים בדאנג'ן וב NO LIMIT???

הלא-מעשנים איתך ומצטרפים לשאלתך הנ"ל, ים icon_rolleyes.gif
שמפניה
שמפניה • 8 בנוב׳ 2007
[quote="never"]
רחפנית-הדומית המרחפת כתב/ה:
שמפניה כתב/ה:

(:

שמחה לשמוע!! את מוכנה לפרסם את בתי העסק האלו??

הפאבים הם בעיר של רחפנית ולא בשלי.
רחפנית כתבה עליהם.

אנחנו גם מחפשים פאב ידידותי למעשנים. נעביר את מקומות הבילוי שלנו לפאבים האלה ונמנע מלהגיע למקומות שיהיה בהם איסור לעשן.
never

לשמחים על החוק...

never • 8 בנוב׳ 2007
1. אל תתפלאו כשלא מתחשבים בכם כשלכם לא מזיז שאותנו המעשנים מקפחים עם החוק הזה.
לא, איני טוענת שאין מקום לחוקים בענין אבל זה הקיים דפוק לחלוטין.
לא יתכן שיאסרו לעשן בכל המקומות הציבוריים ובנוסף *יאסרו* פתיחת מקומות בילוי המיועדים למעשנים וכן יאסרו להקצות איזור עישון העולה על רבע משטח העסק.

אם יש ביקוש - אין סיבה להתערב. הלא מעשנים יכולים ללכת למקומות בהם אסור העישון ואילו אנחנו למקומות בהם העישון מותר!

בלי הטפות לגבי הנזק הבריאותי. אנחנו יודעים מצוין ולמרות זאת בוחרים לעשן. אתם לעומת זאת אוכלים זבל, גרים במרכז הארץ או באיזורים אחרים בהם זיהום האויר מזעזע. עושים פעולות אקסטרימיות (או שלא) ומסכנים את עצמכם וכו'. בוחרים לנהוג כך? בבקשה. זכותכם.

בנוגע לנזק הסביבתי שגורם העישון: גם אם אתם הולכים למועדון פעם בשבוע, ושואפים את הג'יפה - הנזק לא כזה גדול. הוכח שסיגריות פוגעות בבריאות אבל הגזימו לחלוטין עם גודל ההשפעה שמייחסים לזה.
אם זה היה הרסני כל כך היינו מתים אחרי שבוע, הרי אנחנו לא רק מבלים במקומות מלאים עשן (וגם זה הרבה יותר מכם, באופן טבעי) אנחנו גם שואפים במהלך כל אותו היום את החרא הזה (כן, גם אני לא אוהבת את הריח אבל זו תופעת לואי שאני נאלצת לספוג בבחירה שלי להיות מעשנת).
מסתבר שאנחנו חיים לא מעט זמן אז כנראה שקצת אבדתם פרופורציות, לא?

דבר נוסף, די עם הנתונים המטופשים שזורקים (לא יודעת אם בשרשור הזה), כל אחד זורק שיעור שונה של מעשנים לעומת הלא מעשנים. האמת היא אחת והוורסיות מגוונות. די לנסות לעוות את המציאות כדי להראות כמה ה"לא מעשנים" הם רוב. תסתפקו באמת.

באותו ענין, לא שייך להסתכל על כלל האוכלוסייה בהשוואה כזו. צריך לבחון את היחס בין המעשנים ללא מעשנים במקומות בילוי! או בכל מקום אחר לגביו מתכוונים לחוקק חוק בהקשר זה.

להזכירכם!!!! ריח הסיגרייה אינו מזיק אלא מסריח! והוא מסריח הרבה יותר משהו מזיק. אז תתייחסו בהתאם.

לידיעתכם! לצאת החוצה על מנת לעשן כשאתה יוצא למקום בילוי פוגע משמעותית בהנאה מהבילוי. אז זו *כן בעיה* לצאת ל-7 דקות החוצה. אתם לא חייבים להבין למה זה אלא להבין את זה.

ההנאה המושלמת שלכם מכך שהחוק נכנס לתוקף, מבלי להתייחס לרגע לבעייתיות שזה גורם לציבור גדול מאוד, מבלי להפגין מעט אכפתיות גורמת להיות להיות קצת אדישה לגביכם. לא, האמת שהיא גורמת לי לתחושת חוסר איכפתיות מסויימת כלפיכם.
אז לא, אני לא מצפה שתלחמו את מלחמתי כשעושים עוול לקבוצה אליה אני משתייכת.
אבל אני מצפה שתהיו יותר אנושיים ולא מרוכזים כל כך בעצמכם.

אה, וזה שיש מעשנים שלא מתחשבים באחרים לא אומר שעלי לקבל גם את עונשם עם חוק קיצוני כזה.

אפשר היה לפתור את הבעיה הזו באופן שיתאים לשני הצדדים המעורבים ולא בדומה לחוק הזה שפשוט דורך על צד אחד כדי להיטיב עם הצד השני.

אגב, לא טוענת שכולכם נוהגים כפי שתיארתי אבל אי אפשר למלא את הטקסט בהסתייגות כל הזמן.
AIR​(נשלט)
AIR​(נשלט) • 8 בנוב׳ 2007
לא נראה לי שאצא למקומות ללא עישון icon_rolleyes.gif
רב הבליינים שאני מכיר מעשנים ואם יש קומץ שלא מוכן לקבל זאת מוזמן ללכת החוצה בגשם ,לנשום אוויר צח ולרקוד למוסיקה דימיונית את "ריקוד הגשם" .
חשבתי על אוהלים(ללא מעשנים) מיוחדים שימוקמו מחוץ המועדון ועם מסנן בתוכו ,ככה שתהיו כמו מייקל ג'קסון , אוויר יותר נקי מנקי , אוליי תעריכו עוד איזה כמה שנים בזיקנה בכמה שעות הבילוי שלכם .
האמת , ני חושב שכאלו שלא מעשנים צריכים להתאבד , מה הם תורמים לחברה לעזע..... ?

מה הקשר בכלל לבית המחוקקים שיושב שם למעלה באולימפיה , מה הם יודעים על תרבות הבילויים של פשוטיי העם ...
שיחזרו למסיבות הקוקטייל שלהם בצהלה ..

air שדופק שאכטה ומוציא לכם ישר בפנים (למזלכם זה לא גאנג'ה)
Black Lotus​(מתחלפת){זאלופון}

Re: לשמחים על החוק...

never כתב/ה:
[b]
....
לידיעתכם! לצאת החוצה על מנת לעשן כשאתה יוצא למקום בילוי פוגע משמעותית בהנאה מהבילוי. אז זו *כן בעיה* לצאת ל-7 דקות החוצה. אתם לא חייבים להבין למה זה אלא להבין את זה.

ההנאה המושלמת שלכם מכך שהחוק נכנס לתוקף, מבלי להתייחס לרגע לבעייתיות שזה גורם לציבור גדול מאוד, מבלי להפגין מעט אכפתיות גורמת להיות להיות קצת אדישה לגביכם. לא, האמת שהיא גורמת לי לתחושת חוסר איכפתיות מסויימת כלפיכם.
...

לצאת החוצה על מנת להפסיק לדמוע בגלל העשן שלא מסתדר כל כך טוב עם העדשות כשאתה יוצא למקום בילוי פוגע גם כן משמעותית בהנאה מהבילוי. אז זו *כן בעיה* לצאת לרבע שעה החוצה. גם אתם לא חייבים להבין למה זה אלא להבין את זה.

ההנאה המושלמת שלכם מסיגריות, מבלי להתייחס לרגע לבעייתיות שזה גורם לציבור גדול מאוד, מבלי להפגין מעט אכפתיות גורמת להיות להיות קצת אדישה לגביכם. לא, האמת שהיא גורמת לי לתחושת חוסר איכפתיות מסויימת כלפיכם.

ככה זה נראה מהצד הלא מעשן וסובל מזה.
שמפניה
שמפניה • 8 בנוב׳ 2007
הפתרון הנכון הוא מה שרחפנית כתבה על העיר שלה: חדרים נפרדים למעשנים וחבריהם וללא מעשנים וחבריהם. כל אחד יבחר את הבחירה שלו היכן להיות.
לא יתכן שלא יתנו למעשנים מקומות בילוי כדי לבלות עם החברים שלהם.
בפאבים למעשנים חייבים מערכת מיזוג ואיוורור יותר טובה, אבל כל אחד יבחר את מקום הבילוי שלו. לא כופים על הלא מעשנים להגיע למקומות הבילוי של המעשנים.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך חמישי נוב' 08, 2007 3:30 pm, סך-הכל נערך 2 פעמים