שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

בדס"מ כדרך חיים

IvoryDom
לפני 16 שנים • 8 בנוב׳ 2007

Re: בדסמ כדרך חיים

IvoryDom • 8 בנוב׳ 2007
שמפניה כתב/ה:
[

מוריד זבל-הוא. אני מרימת משקולות? שקית הזבל כבדה ומתאימה לשולט. icon_smile.gif
קונה בסופר-הוא. כנ"ל. בשביל מה בראו את הגברים חזקים ויודעים לסחוב משאות?
כביסה ושטיפת רצפות-אני. (זריזה).
משלם חשבונות ומשתעמם איתם-הוא.
מזמין במסעדה, בוחר את המנות ומשלם מהחשבונות-הוא.
בינתיים זוגיות אידאלית. icon_smile.gif

ראשית מזל טוב והמון הצלחה בריאות ואושר.
אני מחבב זוגות שמשלבים זוגיות עם בדס"מ
זה תמיד נראה חמוד
זר​(שולט)

דרך חיים וייצמן או דרך חיים ברלב

זר​(שולט) • 8 בנוב׳ 2007
יכול להיות שהדוגמה הבאה תוכל להמחיש מה ההבדל בין "משחק מיני" לבין "דרך חיים".

נסה לחשוב מה ההבדל בין:

אדם מסורתי, שהולך בחגים לבית הכנסת, אולי גם בלילות שבת מקדש על היין, שצם ביום הכיפורים, אבל אוכל בתשעה באב, שהתחתן בחופה וקידושין כדת משה וישראל אבל אשתו לא שומרת נידה 12 ימים כל חודש, שאת בניו הזכרים מל לבריתו של אברהם, ולקראת הגיעם לגיל 13 שולח אותם ללמוד את טעמי המקרא אצל הרבי, אבל אין לו בעיה לנסוע למשחק כדורגל בשבת,

ובין:

אדם דתי (אמיתי), שחי את החוויה הדתית מבוקר עד ערב, מרגע יקיצתו בברכת מודה אני, ועד שהוא עולה ליצועו בקריאת שמע ישראל. כל רגע ורגע בחייו הוא מודע לחוויה הדתית, כל מעשיו מכוונים אליה, על כל פיסת אוכל או לגימת מים הבאה אל פיו הוא מברך את אלוהיו, וכל מעשיו מכוונים לשם שמיים.

אין בכוונתי לומר שהבדס"ם הוא דת, ואין בכוונתי לטעון בעד או נגד בדס"ם כדרך חיים, 24/7 או 3.14 או שורש 10. אבל ההשוואה ברמת המחוייבות ל"נושא" או ל"חוויה" בין המסורתי והדתי, דומה להשוואה בין שני סוגי המשתתפים בחוויה הבדס"מית.

וכמו שכבר נאמר, יש שני סוגים של אנשים, אלה המחלקים את העולם לשני סוגים, ואלה היותר חכמים.

וגם בעניין החוויה הבדס"מית אין לקבוע שתי גישות קיצוניות מנוגדות ותו לא, אלא שיש האינסוף דרכי ביניים, וכל אחד יבור לו את המקום המתאים לצרכיו.
שמפניה

Re: בדסמ כדרך חיים

שמפניה • 8 בנוב׳ 2007
IvoryDom כתב/ה:
שמפניה כתב/ה:
[

מוריד זבל-הוא. אני מרימת משקולות? שקית הזבל כבדה ומתאימה לשולט. icon_smile.gif
קונה בסופר-הוא. כנ"ל. בשביל מה בראו את הגברים חזקים ויודעים לסחוב משאות?
כביסה ושטיפת רצפות-אני. (זריזה).
משלם חשבונות ומשתעמם איתם-הוא.
מזמין במסעדה, בוחר את המנות ומשלם מהחשבונות-הוא.
בינתיים זוגיות אידאלית. icon_smile.gif

ראשית מזל טוב והמון הצלחה בריאות ואושר.
אני מחבב זוגות שמשלבים זוגיות עם בדס"מ
זה תמיד נראה חמוד

תודה. icon_smile.gif הכייף הוא כשלא מרגישים בחוץ שזה נראה חמוד. הכל נראה לכולם טבעי.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 8 בנוב׳ 2007
ציטוט: כמו שרכיבת האופניים שאני נורא אוהב לעשות
איננה דרך חיים. אלא סוג של תחביבים.

חבל שחיפפת את דבריו של ריס כי הוא דיבר על כך בדיוק. העובדה שאני מתפלל שחרית בלבד ואחת לחודש מניח תפילין וגם אז מתבלבל בין אלו של הראש לאלו של היד, אינה אומרת שבבני ברק ובמאה שערים לא גרים מאות אברכים שזו דרך החיים שלהם. לפעמים אנחנו עושים חלופי חברים. הם שולחים לנו אברכים שחוזרים בשאלה ואנחנו שולחים להם חילוניים שחוזרים בתשובה כי כל אדם ומה שזורם בעורקיו.

הפסילה שלך את הסברו של ריס וגם תרעומת קטנה ומוזרה על דבריי מצביעות על כך שלא באמת באת לחפש תשובה אלא (כפי שזה קורה תמיד במחוזותינו) לקבל חיזוק למה שהחלטת מכבר. ולא הייתי מתערב לך בדיון החיזוקים לולא הייתי מצר על הפיכתם של רוב הדיונים לעקרים מראש עקב הגישה הזו. ניתן לראות את זה לפי רישא של תגובתה של אושה שהתחילה במילים: "מקווה שיצא לי ועוד יותר שאצא חיה מהעניין ... " לפי כמות המגיבים יחסית לכמות החברים וגם לפי תוכן וקיצור של התגובות.

אתה הגעת לכאן עם שאלה לגבי אורח חיים. כדי להסביר אורח חיים ולא משנה אם ב- BDsM עסקינן ואם בכת האיימיש, חייבים להתקיים קודם כל שני תנאים – הרצון של השואל להבין ורצונו של המסביר להסביר וכל זה ללא התנשאות ו/או דעות קדומות. עולם עצום ורחב ידיים זה לו אנחנו קוראים BDsM l/s המשתרע על פני כדור הארץ כולו היה קיים טרם עידן האינטרנט אך עם הנגישות עלה אל פני השטח. אני מניח שבחוגים מסוימים הוא אף עבר מעין אבולוציה והתאים את עצמו לחבריו החדשים אבל הגרעין נשאר אותו גרעין. אתה שואל מי עושה כביסה או מוריד את הזבל, מי מנער את השטיח אחרי שהאורחים עוזבים. לדעתי שאלות מעין אלה לא עולות כלל כאשר מדובר בזוג המנהל אורח חיים זה, כי אין לכך חשיבות במערכת יחסים שמושתתת על אמון הדדי, אחריות, תקשורת ואהבה (גם אם בדס"מית וגם אם לאו) השאלה היא לא מה אלא איך. ומכאן אפשר להתחיל לרקוד (סולו כי אני חוזר למבחנות).

וכן, אגב, הפורום הזה מפוצץ בשאלות מסוג זו ודומות לה. בחלק מהדיונים אף הובאו לינקים לעולמות של שפחות שדיברו על אופן בו מתנהלים חייהן. אם זה באמת מעניין אותך - תן לאצבעות ללכת במקומך.
IvoryDom

Re: אייב

IvoryDom • 8 בנוב׳ 2007
הוא כתב/ה:
זה הכל בסקאלת הפנאטיות
כמו שיש רוכבי אופניים פאנטים שכל עולמם סובב סביב האופניים החל מצריכת מגזינים ביגוד
תחרויות ומירוצים השאיפה לגלגל עגול יותרicon_smile.gif למסלול ההכי קשה הכי מפחיד ,
תודבר עם דתי ורמת ההשקעה.
אתה לא יכול לשפוט או להכנס לנעליו של דוס שכל עולמו סובב סביב הדת
לא תחביב ולא אופניים. זה בדם שלו.

לא מתווכח
עדיין לא שמעתי דתי שאומר שדרך החיים שלו היא הדת.
אבל מקבל את הטיעון שלך.
IvoryDom
IvoryDom • 8 בנוב׳ 2007
Brave Dwarf כתב/ה:
ציטוט: כמו שרכיבת האופניים שאני נורא אוהב לעשות
איננה דרך חיים. אלא סוג של תחביבים.

חבל שחיפפת את דבריו של ריס כי הוא דיבר על כך בדיוק. העובדה שאני מתפלל שחרית בלבד ואחת לחודש מניח תפילין וגם אז מתבלבל בין אלו של הראש לאלו של היד, אינה אומרת שבבני ברק ובמאה שערים לא גרים מאות אברכים שזו דרך החיים שלהם. לפעמים אנחנו עושים חלופי חברים. הם שולחים לנו אברכים שחוזרים בשאלה ואנחנו שולחים להם חילוניים שחוזרים בתשובה כי כל אדם ומה שזורם בעורקיו.

הפסילה שלך את הסברו של ריס וגם תרעומת קטנה ומוזרה על דבריי מצביעות על כך שלא באמת באת לחפש תשובה אלא (כפי שזה קורה תמיד במחוזותינו) לקבל חיזוק למה שהחלטת מכבר. ולא הייתי מתערב לך בדיון החיזוקים לולא הייתי מצר על הפיכתם של רוב הדיונים לעקרים מראש עקב הגישה הזו. ניתן לראות את זה לפי רישא של תגובתה של אושה שהתחילה במילים: "מקווה שיצא לי ועוד יותר שאצא חיה מהעניין ... " לפי כמות המגיבים יחסית לכמות החברים וגם לפי תוכן וקיצור של התגובות.

אתה הגעת לכאן עם שאלה לגבי אורח חיים. כדי להסביר אורח חיים ולא משנה אם ב- BDsM עסקינן ואם בכת האיימיש, חייבים להתקיים קודם כל שני תנאים – הרצון של השואל להבין ורצונו של המסביר להסביר וכל זה ללא התנשאות ו/או דעות קדומות. עולם עצום ורחב ידיים זה לו אנחנו קוראים BDsM l/s המשתרע על פני כדור הארץ כולו היה קיים טרם עידן האינטרנט אך עם הנגישות עלה אל פני השטח. אני מניח שבחוגים מסוימים הוא אף עבר מעין אבולוציה והתאים את עצמו לחבריו החדשים אבל הגרעין נשאר אותו גרעין. אתה שואל מי עושה כביסה או מוריד את הזבל, מי מנער את השטיח אחרי שהאורחים עוזבים. לדעתי שאלות מעין אלה לא עולות כלל כאשר מדובר בזוג המנהל אורח חיים זה, כי אין לכך חשיבות במערכת יחסים שמושתתת על אמון הדדי, אחריות, תקשורת ואהבה (גם אם בדס"מית וגם אם לאו) השאלה היא לא מה אלא איך. ומכאן אפשר להתחיל לרקוד (סולו כי אני חוזר למבחנות).

וכן, אגב, הפורום הזה מפוצץ בשאלות מסוג זו ודומות לה. בחלק מהדיונים אף הובאו לינקים לעולמות של שפחות שדיברו על אופן בו מתנהלים חייהן. אם זה באמת מעניין אותך - תן לאצבעות ללכת במקומך.

גמדון אני שמח לניתוח הפסיכולוגי
אבל בוא ננסה להתמקד בגופו של נושא ולא גופו של אדם
במקרה של ריס חרגתי מהעניין והייתי בוטה איתו הסליחה
אבל טענות כמו
אני רואה את האור ואחרים לא והם גם לא יכולים.

אני בטוח שריס מסוגל ליותר מטענה כזאת.
ואני בטוח שאתה מסוגל להביא דעתך בעניין ולא ללכת סחור סחור.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 8 בנוב׳ 2007
ציטוט: ואני בטוח שאתה מסוגל להביא דעתך בעניין ולא ללכת סחור סחור.

icon_eek.gif
LOL? טוב שיהיה LOL . קטעים
IvoryDom
IvoryDom • 8 בנוב׳ 2007
Brave Dwarf כתב/ה:
ציטוט: ואני בטוח שאתה מסוגל להביא דעתך בעניין ולא ללכת סחור סחור.

icon_eek.gif
LOL? טוב שיהיה LOL . קטעים

אכן קטעים

יום טוב.
newoldone
newoldone • 8 בנוב׳ 2007
אני חושבת שזו טעות להעמיד את ההבחנה בין משחק מיני לבין דרך חיים על ההיבט הכמותי.
בין אם מדובר על כמות הזמן המוקדש לפעילות בדסמית, כמות האספקטים בחיים עליהם חלה השליטה, או כמות העיסוק בנושא.
החיים של זוג שהבדסמ הוא אורח חייו לא חייבים להיות שונים בהרבה כלפי חוץ מהחיים של כל זוג: היא לא חייבת להיות כל הזמן על 4, או לבקש תמיד הנחיות מה ללבוש מה לאכול ומתי לצאת מהבית, והוא לא חייב לעסוק באופן אובססיבי באיסוף אביזרים ותכנון סשנים.
מה כן? אני גם אשתמש בדת כדוגמה.
יש מדענים דתיים. יש ביניהם אפילו חתני פרס נובל. הם לא עושים בפועל שום דבר שונה ממדענים חילוניים, אבל בתודעה שלהם הם לא רק חוקרים את העולם, הם חוקרים את הבריאה, את היצירה האלוהית, כחלק מעבודת האל. אותה פעילות, תשתית תודעתית שונה.
כך גם זוגות שחיים את הבדסמ כאורח חיים: כל מה שקורה בחייהם - בין אם הוא חלק מפעילות בדסמית ובין אם לא, בין אם הוא ביטוי גלוי של שליטה ובין אם לא - יושב על התשתית התודעתית שהיא שלו והוא אדונה (או להיפך) וכפוף לה.
כמות הפעילות הבדסמית שבה הם עוסקים היא משנית, וכל זוג קובע אותה לפי ההעדפות, ובהתאם לנסיבות ולצרכים המשתנים של החיים.
אני לא יודעת אם יש הרבה זוגות כאלה, אבל זה קיים.
שמפניה

כל אחד והדרך שלו

שמפניה • 8 בנוב׳ 2007
דווקא ההצעה שלך על רמת התודעה של השולט והנשלטת בעייתית בעיני יותר מהחלטות יומיומיות, שמגוונות את החיים בזוגיות בדסמית.

קבלה של שליטה ברמת העקרון וכפיפות מוחלטת בלי גבולות מציבה הרבה בעיות. אני מקבלת שיהיו זוגות שיקבלו ברמת העקרון שליטה טוטלית ללא גבולות, אבל הישום קשה.

ההשוואה לדת לא מקרית. התאור הדתי בספר הראשון בתנ"ך הוא "קח את בנך, את יחידך, אשר אהבת, את יצחק, והעלהו לי לעולה." האדם הדתי יקבל כל ציווי מהאלוהים, בלי חשיבה.

קשה לי להעלות בדעתי זוגיות בדסמית כזאת. אם השולט יודע מראש את הגבולות שלו, ההבדל בין אורח חיים בדסמי ובין החלטה אחרת הוא המינון.