ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

דרוש סיוע דחוף לפליטים בתל אביב

dragon fly
לפני 16 שנים • 25 בדצמ׳ 2007
dragon fly • 25 בדצמ׳ 2007
ארקדי שאל איך אתם רוצים תכסף ביורו או בדולר?

בצק בנקאי או בהעברה?

הוא מחכה לתשובה.
Queeny​(מתחלפת){being}
לפני 16 שנים • 26 בדצמ׳ 2007
Queeny​(מתחלפת){being} • 26 בדצמ׳ 2007
בימים אלה נעשה איסוף של בגדים עבור הגברים, הנשים והילדים שנמצאים בבתי הכלא.
הפליטים משוכנים באוהלים בקציעות, סובלים מהקור המדברי וזקוקים לסיוע.
ניתן לתאם עם איימי ממוקד סיוע לעובדים זרים
info@hotline.org.il

וכרגיל, מי שמכיר אותי יכול לפנות אלי בפרטי אם יש צורך בעזרה לשנע.

נשיקות
flower3.gif
מייקל ג'קסון​(לא בעסק)
לפני 16 שנים • 26 בדצמ׳ 2007
Sigurd כתב/ה:
ישראל צריכה להיות מבודדת לחלוטין ע"י גדר/חומה הרמטית עם כל אמצעי המיגון האפשריים.

מי שלא מוצא לנכון לעבור דרך מעברי הגבול המוסדרים - אסור שתהא לו אלטרנטיבה.

במקום בו עוברים פליטים, יכולים גם לעבור טרוריסטים, מבריחי סמים מבריחי נשים וסתם פושעים ומהגרי עבודה לא חוקיים.

זה לא עניין פוליטי, זה לא קשור איפה עובר הגבול. - זה אינטרס קיומי בסיסי.

פליטים שבכל זאת מצליחים להגיע צריך להחזיר אלא אם באמת יש חשש לחייהם במידה ויחזרו ואז צריך לשכן אותם במחנות זמניים בנגב ולספק את צרכי מחייתם המינימלאיים עד שכן יוכלו לחזור או להיקלט במקום אחר.

הניסיון מלמד, ולא חשוב מי אשם, שלאוכלוסיה מוסלמית - אפריקאית יש בסופו של יום בעיה להיקלט בארץ. כדי שהם לא ידרדרו לעוני ופשע וירגישו מקופחים ספק רב אם ישראל עם הבעיות הדמוגראפיות שלה, היא המקום לקלוט אותם.

אם היה מדובר בפליטים ויאטנמים או יוגוסלבים המצב היה לדעתי שונה והיה צריך לבחון באופן יותר פוזיטיבי את האפשרות לקלוט כאן חלק.

שוב - העזרה הטובה ביותר שאפשר לתת להם זה לשלוח מטוס ולהפציץ את מי שמבצע ברגעים אלו ממש רצח עם, כך הופסקה בסופו של דבר המלחמה בבלקן וברואנדה וכך אפשר לעשות עם מטוס אחד בסודאן הנחשלת.

כך גם היינו פועלים או מצפים שיפעלו אם היה מדובר ברצח עם של יהודים.

אני רוצה לחדד את הנקודה שדיברתה עליה לגבי קליטה של עולים ויטנאמים או יוגוסלבים אם יהיו.

לפי דעתי גם זה לא .כך בחשבון שיש מספיק זרים כולל עובדים זרים.אני לא אומר שלא יתנו להם לישאר לעובדים שפה אבל למה להוסיף פליטים שיש עובדים זרים וזרים אחרים?

כולה 6 מיליון יהודים יש פה זה מעט.אילו היינו עם של כמה מאות מיליונים והיה לנו שטח ענק זה היה לא מפריע בכלל לקלוט זרים.

זו מדינה קטנה מספר אנשים קטן ואין כמעט אדמה.לפי דעתי לא צריך לקלוט אף אחד.
מי שברח לפה אז שכמו שאמרת שיהיו במחנות ואפילו יותר מתנאים מינמלים.

עד שימצא פתרון .להפוך אותם לאזרחים זו טעות.
Queeny​(מתחלפת){being}
לפני 16 שנים • 27 בדצמ׳ 2007

אז היום הייתי שם שוב

Queeny​(מתחלפת){being} • 27 בדצמ׳ 2007
אז היום הייתי שם שוב, יחד עם חברה כלובאית שלא בררתי אם היא מוכנה שאספר שאיתה הייתי;
בגל אופן,
אם מישהו מתכוון להגיע לאחד המקלטים באופן עצמאי ולהביא דברים, כדאי מאוד B]מאוד [/B] לתאם מראש לפני שמגיעים, ולברר מה בדיוק צריך באיזה מקלט. הגענו עם תרומות לנשים וילדים והסתבר שהן הועברו למקום אחר - חבל סתם לבזבז זמן.
אז לתיאומים:

חפצים למטבח פטריק 0503630373, או סיימון 0546495731(שניהם דוברי אנגלית)

מזון - שלומית shlomit.bornstein@gmail.com

מקלט במטלון 75 גבריאל שדובר אנגלית 0547489115

מקלט בלבנדה 56 במבה שדובר אנגלית 0547966588

שאלות, בירורים ומידע laplitim@gmail.com

ותודה!

[
תופס גלי הגובה
לפני 16 שנים • 3 בינו׳ 2008
תופס גלי הגובה • 3 בינו׳ 2008
מה קורה עם הפליטים? הם עדיין בשני המקלטים ההם?
עירית תל אביב דואגת להם לסיוע?
לאן הועברו הנשים והילדים?

מה קורה בקציעות? חשבתי שהמשלה התחייבה לדאוג לפליטים.
Blood​(אחר)
לפני 16 שנים • 4 בינו׳ 2008
Blood​(אחר) • 4 בינו׳ 2008
עידכונים חמים מהשטח - בלאד עבדכם הנאמן תפס 5 סודנים ו5 אתיופים בגבול מצרים בליל בין שלישי לרביעי.
אל דאגה, פינקנו אותם בעל האש תוצרת הארץ icon_smile.gif
תופס גלי הגובה
תופס גלי הגובה • 4 בינו׳ 2008
הגיעו עוד 10 פליטים מסודן ומאתיופיה כשהיית במילואים? אירחתם אותם ביחידה שלכם ונתתם להם אוכל עד שהועברתם אותם לישראל? הם הגיעו לבד בלי הנשים והילדים או שהיו 10 פליטים עם הנשים והילדים?

מצד אחד לא טוב שאין גבול ומגיעים הרבה פליטים לתוך ישראל ומצד שני מצרים לא דואגת להם.

כל עוד לא יהיה גבול בין ישראל ומצרים וכל עוד מצרים או מדינות העולם לא יעזרו להם, הם יגיעו לישראל ונצטרך לדאוג להם.

לאן מעבירים את כל הפליטים? כולם מגיעים למקלטים בתל אביב? מה קורה עם המקום הזמני שהבטיחו בקציעות? עירית תל אביב דואגת להם? איפה שירותי הרווחה של עירית תל אביב?
מה קורה עם כל הפליטים במקלטים בתל אביב והפליטים שנוספים להם?

הרשויות בישראל ובתל אביב מתנהגות כמו בעיר חלם. לא שומעות ולא יודעות.
Blood​(אחר)
Blood​(אחר) • 4 בינו׳ 2008
תופס גלי הגובה כתב/ה:
הגיעו עוד 10 פליטים מסודן ומאתיופיה כשהיית במילואים? אירחתם אותם ביחידה שלכם ונתתם להם אוכל עד שהועברתם אותם לישראל? הם הגיעו לבד בלי הנשים והילדים או שהיו 10 פליטים עם הנשים והילדים?

מצד אחד לא טוב שאין גבול ומגיעים הרבה פליטים לתוך ישראל ומצד שני מצרים לא דואגת להם.

כל עוד לא יהיה גבול בין ישראל ומצרים וכל עוד מצרים או מדינות העולם לא יעזרו להם, הם יגיעו לישראל ונצטרך לדאוג להם.

לאן מעבירים את כל הפליטים? כולם מגיעים למקלטים בתל אביב? מה קורה עם המקום הזמני שהבטיחו בקציעות? עירית תל אביב דואגת להם? איפה שירותי הרווחה של עירית תל אביב?
מה קורה עם כל הפליטים במקלטים בתל אביב והפליטים שנוספים להם?

הרשויות בישראל ובתל אביב מתנהגות כמו בעיר חלם. לא שומעות ולא יודעות.

כן, היתי על גבול ובאחד הלילות תפסנו 10 . 5 גברים מאריתריאה ומשפחה מסודן עם 3 ילדים קטנים-מתבגרים.
לא אירחנו אותם ביחידה מן הסתם, אבל האכלנו וחיממנו אותם עם שקיות חימום על הכביש עד שבאה הטיולית שלקחה אותם לאנשהו, אם אני לא טועה לקציעות- יש להם מן מחנה שם.
בעיקרון נתפסו עוד סודנים, אבל בקשר קרוב יצא לי להיות רק עם הקבוצה הנ"ל.
זה פחות או יותר התקציר , נראה לי זה לא יותר מדי סודי.
תופס גלי הגובה
תופס גלי הגובה • 4 בינו׳ 2008
אני לא חושב שזה סודי. ידוע שכל לילה עוברים פליטים ממצרים לישראל. התנהגתם טוב. לפחות בקציעות דואגים להם לתנאים והם לא זרוקים שצורה שמתארים פה בתל אביב.

השאלה מי הביא את כל הפליטים למקלטים בתל אביב, בלי תנאים ובלי לדאוג להם? או שעירית תל אביב תקח אחריות או שיעבירו אותם למקומות שידאגו להם.

לפי השרשור הסטודנטים וכל אלה שמטפלים בהם, הביאו אותם לתל אביב ועזבו אותם שיסתדרו בעצמם. חורף וגשמים והפליטים בתנאים שמתארים פה. ממש מזעזע.

העיריות והמדינה שלנו מתנהגים כמו במדינת חלם. לא שומעים, לא יודעים ולא לוקחים אחריות.
Queeny​(מתחלפת){being}

למיטב הבנתי

Queeny​(מתחלפת){being} • 4 בינו׳ 2008
כמה תשובות (כמיטב יכולתי הדלה) לכמה שאלות:

תופס גלי הגובה כתב/ה:
לפחות בקציעות דואגים להם לתנאים והם לא זרוקים שצורה שמתארים פה בתל אביב.

הפליטים בקציעות נמצאים באוהל גדול משותף. יש שם גברים, נשים וילדים, ביניהם תינוקות. תרומות של בגדים חמים, מעילים, שמיכות, נעליים סגורות, חיתולים ומזון תינוקות עבורםניתן להעביר למוקד לסיוע לעובדים זרים, אשר מוציאים רכב לקציעות אחת לכמה ימים. המעוניינים להעביר תרומות לשם מוזמנים לפנות לאיימי בדואל info@hotline.org.il .

תופס גלי הגובה כתב/ה:
לפי השרשור הסטודנטים וכל אלה שמטפלים בהם, הביאו אותם לתל אביב ועזבו אותם שיסתדרו בעצמם. חורף וגשמים והפליטים בתנאים שמתארים פה. ממש מזעזע.

עבור הפליטים מסודן שכר האו"ם את המקלט בלבנדה, והכנסיה של הקהילה הסודנית מאפשרת להם להישאר במבנה הכנסיה (אולם גדול בתוך בניין באיזור תעשייתי) ולישון שם.
מזלם של הפליטים מאריתריאה פחות טוב. הקהילה של העובדים הזרים מאריתראה תורמת כסף ואוספת אותו ומשלמת מדי חודש דמי שכירות לבעל המרתף ברחוב מטלון.
למידע נוסף לגבי כיצד הפליטים הגיעו, מדוע ומה קורה איתם עכשיו אפשר להציץ באתרים הבאים:
אתר הועד למען פליטי דרפור http://www.cardisrael.org/index.htm
אתר ישראל למען הפליטים http://irefugees.org/he/
אתר סטודנטים בנגב למען פליטי דרפור http://4darfur.goop.co.il/Web/SiteHomePage.aspx
אתר המקד לסיוע לעובדים זרים http://www.hotline.org.il/

תופס גלי הגובה כתב/ה:
העיריות והמדינה שלנו מתנהגים כמו במדינת חלם. לא שומעים, לא יודעים ולא לוקחים אחריות.

כן, יש בזה משהו. אם כי הסוגיה הפוליטית של מתן זכויות לפליטים היא מורכבת, וכל עוד אין דיון גם קשה לו לטבוע בבירוקרטיה.